МАТЕМАТИКА
ТЕМА: КРУГЛІ ЧИСЛА. УТВОРЕННЯ КРУГЛИХ ЧИСЕЛ. ПОЗИЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ЦИФР. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: Ознайомити учнів з круглими числами удосконалювати вміння додавати і віднімати круглі числа, розв'язуванні задач; розвивати спостережливість, уважність; виховувати повагу до різних професій.
Обладнання. Мультимедійний проектор, 6 цеглинок LEGO ,малюнки з задачами, картки для проведення роботи в парах та групах, картки з круглими числами,підручник «Математика» 1 кл. Н.Листопад
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. (1 хв)
« Літак»
Діти,уявіть, що ми один великий літак,яким керує пілот . Зараз ми разом піднімемо його в небо (вдих ,підняли руки вгору)і посадимо назад на землю(видих,руки опустили вниз). Молодці
ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (1хв)
-Діти, пригадаймо,яка тема тижня? ( Професії)
-Сьогодні ми з Вами будемо продовжувати пригадувати ,які є професії. І подумаємо,чи потрібна математика цим видам професій.
ІІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ( 8хв)
1. Інтерактивна гра «Незакінчене речення»
- числа при додаванні називаються……………..
- щоб збільшити одне число на кілька одиниць, треба……….
- числа при відніманні називаються………………
- назвіть числа шостого десятка…………..
- яке число містить 9 десятків…………..
Гра « Відгадай професію»
Вчитель роздає картки з професіями та числами другого десятка.
2.Робота в групах
- Складіть числа другого десятку по порядку від найменшого до найбільшого і дізнаємось,чи потрібна тій професії математичні навички.(Діти складують числа і відповідають)
3. Математична розминка «Допоможи мурашкам»
Серед чисел знайти ті в яких кількість одиниць більше ніж кількість десятків?
17, 30, 48, 24, 90,78,39, 40, 56,70,59,60.
( слайд 1)
4. Хвилинка - каліграфинка . Число 30. Що ви знаєте про це число
ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ ( слайд 2)
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Розв’язання проблемної ситуації. (1 хв)
Гра « Зайва намистинка»
10, 20, 30, 40, 50, 58, 60, 70, 80, 90. ( слайд 3-4)
2. Пояснення вчителя.
3. Робота за підручником (с. 91) (2 хв)
Завдання 1
Завдання 2
4. Робота з круглими числами.
«Назви число»
Вчитель показує картки з круглими числами, а діти відповідають по командах.
Робота з LEGO (2 хв)
- Складіть з цеглинок лего двоцифрові цисла(10,20…).Пам*ятайте,працюючи в команді круглих двоцифрових чисел з лего можна скласти більше.
- А тепер обчислимо приклади з круглими числами. (слайд 5-8)
5. Робота з картками круглих чисел
Вчитель показує двоцифрові круглі сила, діти відповідають.
Фізкультхвилинка
Гімнастика для очей
VІ . ПЕРВИННЕ ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ (7-8 хв)
1.Обчислення виразів
Вчитель показує куб
-Діти, як ви думаєте, в якій професії може використовуватись ця фігура?( відповіді дітей)
-Правильно , фокусник. В цьому кубі є приклади,які ми з Вами розв*яжемо.(Вчитель викликає дітей до дошки. Вони витягують приклади і рахують)
-Молодці.
2.Самостійна робота з прикладами.( 1 хв)
3. Робота над задачею .( підручник ст.91)
VІІ ЗАКРІПЛЕННЯ Й ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота в парах.
Гра «Виправ помилку»
40+20=70 80-40=30
90-50=40 10+20=40
50+10=80 60-30=30
80-30=40 30+40=80
VІІІ . ПІДСУМОК УРОКУ
1 Ребуси
вбур
100 ли ( слайд 9 )
лиця
2 Гра Живі числа»
10 90 40 20 60 70 50
М І Л О Д Ц О ( слайд 10 )
3.Гра « Інтерв’ю»
Що найбільше сподобалось на уроці?
1