Правила поведінки за столом 1.За стіл сідати в охайному одязі, вимивши руки. 2.Сидіти потрібно прямо, не класти лікті на стіл. 3. Не можна плямкати, розмовляти з повним ротом, крутитись за столом. 4. Серветка з тканини повинна лежати на колінах, паперовою серветкою промокають губи та пальці. 5. Їжу слід споживати невеликими порціями. 6. Не можна користуватись за столом зубочисткою.
1. Як називають приміщення для приготування та споживання їжі? 2. Яке обладнання використовують на кухні? 3. До кухонного посуду належать: а) тарілки; б) терки; в) виделки; г) каструлі. 4. До столового посуду належать: а) каструлі; б) салатниці; в) друшляк. 5. До яких видів посуду належать наступні предмети? • Має чотири зуба. Щодня з’являється за столом, а нічого не їсть. Що це? • Старий кашовар усіх годував; як упав, то пропав, ніхто кісток не позбирав. • Всередині горить, а по боках вода кипить. Мозковий штурм Виделка Горщик Самовар
* Свічка Почніть з простої схеми, яка не потребує часу і майстерності. Загорніть серветку трубочкою (для зручності можна загорнути на олівець, потім його витягти) і поставте її в келих або стакан. Доречне оформлення домашнього вечора, новорічного свята, вечері з коханою людиною. Швидко, легко і витончено, а гостям не доведеться гадати, як розгорнути. До речі, якщо влаштуєте майстер-клас дітям – вони потім із задоволенням візьмуть цю функцію на себе.
Вкажіть правильну послідовність сервірування столу 1.Поставити вази з квітами. 2. Розкласти столові прибори. 3. Накрити стіл скатертиною. 4. Розкласти серветки. 5. Поставити прибори зі спеціями 6. Поставити посуд для напоїв. 7.Роставити тарілки. 1.Накрити стіл скатертиною. 2. Роставити тарілки. 3. Розкласти столові прибори. 4. Поставити посуд для напоїв. 5. Розкласти серветки. 6. Поставити прибори зі спеціями 7. Поставити вази з квітами.
* Виправити речення: Перед тим, як сісти за стіл, слід вимити ноги. Під час вживання їжі можна плямкати, сьорбати, голосно жувати. За столом наспівують, насвистують, під час їжі читають, граються столовими приборами, серветкою. Виделку тримають у правій руці, а ніж - у лівій. Розмішувати цукор ложками у чайних чашках треба, щоб усі чули.
* Самостійна робота учнів Група «Кухарі» готує і презентує повідомлення про кухонний посуд (підручник с. 196). Група «Офіціанти» готує і презентує повідомлення про столовий посуд (підручник с.196-197). Група «Бармени» готує і презентує повідомлення про кухонний інвентар (підручник с. 198-199). Група «Відвідувачі» готує і презентує повідомлення про столові, основні, допоміжні прибори (підручник с. 199-200).