Тема: Квадрат. Периметр квадрата.
Мета: Навчальна: уточнювати поняття прямокутника і квадрата; ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;
Розвивальна: розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;
Виховна: виховувати акуратність під час письма; працелюбність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, ілюстративний матеріал, мультимедійна презентація, роздаткові картки.
Хід уроку
I. Організація класу.
Ось знову лунає дзвінок,
Запрошує всіх на урок.
Будемо дружно ми працювати,
Створювати та фантазувати.
II. Перевірка домашнього завдання.
Які знаки ви поставили у даних виразах.(Сдайд1)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Так чи Ні!» (Якщо твердження правильне – плескаємо в долоні, якщо ні – тупаємо ніжками).
-Ви молодці! Усі правильно засвоїли вивчений матеріал
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
а) Гра «Ромашка»
б) «Фігури» (Слайд 3)
Які фігури зображені на слайді?
- А тепер оберіть прямокутник, у якого всі сторони рівні.
- Прямокутник, у якого всі сторони рівні, - квадрат.
V. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо працювати з квадратом. Будуватимемо та знаходитимемо його периметр.
VI. Вивчення нового матеріалу.
(Вчитель будує квадрат на дошці)
Щоб знайти периметр квадрата потрібно додати всі його сторони
2.Слайд 5
а) Завдання 260.
б) Завдання 261.
- Яким чином виконуються обчислення? (Кругові приклади)
(Учні розв’язують приклади на дошці та в зошиті)
в) Завдання 262.
VII. Узагальнення й систематизація знань.
(Перше і третє твердження – правильні)
17 – (b – 4), якщо b=11; 12;10.
24 – (а + 2), якщо а=2; 10; 12.
VІII. Підсумок уроку.
Рефлексія
а)
б)
- З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?
- Що вам найбільше сподобалось на уроці?
- Домалюйте свій настрій на цьому смайлику.
ІX. Домашнє завдання.
Ст. 45, №263,264