Квест "Людські хвороби." (алергічні захворювання)

Про матеріал

Тип квесту: змагання.

Цілі квесту розширити знання про життя вчених-біологів, які займалися вивченням алергії, дізнатися про роботу людського організму під час алергічної реакції, розкрити поняття "алергенів" та їх різноманіття, виявити причини та симптоматику алергій, розкрити профілактичні дії, щоб уникнути різних ускладнень, викликанних алергією, формувати вміння самостійно здобувати знання, користуючись різними джерелами інформації.

Квест можна подивитися на сайті: https://shabatyuk.jimdo.com/


Перегляд файлу

Таємниці людського організму. Допомога лікарю.

Тема: Людські хвороби.

Предмет: біологія.

Клас: 8-й.

Тип квесту: змагання.

Навчальні цілі квесту:

- розширити знання про життя вчених-біологів, які займалися вивченням алергії, дізнатися про роботу людського організму під час алергічної реакції;

- розкрити поняття "алергенів" та їх різноманіття;

- виявити причини та симптоматику алергій;

- розкрити профілактичні дії, щоб уникнути різних ускладнень, викликанних алергією;

- формувати вміння самостійно здобувати знання, користуючись різними джерелами інформації.

Доброго дня, любі друзі.

Наш квест присвячений дуже відповідальній місії. Вчора до мене у гості завітав знайомий лікар Річард і розповів наступну історію.

В одному місті, в давні часи, жила щасливо звичайна родина. Дві маленькі донечки, Ангеліна та Софія, постійно радували своїх батьків, і нічого, вважалось, не могло погіршати їх буття.

Приближалися різдвяні свята. Дівчата довго на них чекали і дуже зраділи, коли батько приніс додому велику пухнасту сосну, яку прикрашали всі разом.

В домі було все прибрано, нарядне дерево радувало своїм виглядом, святковий стіл ломився від різноманітних лакомств. Всі нетерпляче чекали початок свята.

І раптом все змінилось. У Софійки почався сильний задушливий кашель. Багато чого робили, щоб їй допомогти, але нічого не допомагало. Дівчинці все ставало гірше і гірше. Всі вже давно забули про свято, яке так довго чекали.

Нарешті настав ранок, і батько привіз лікаря Річарда. Він оглянув дівчинку, але довго не міг зрозуміти, що спричинило такий страшний кашель. Він прописав багато аналізів, ліків, але нічого не допомагало.

Отже, давайте разом, під час нашого квесту-змагання, спробуємо дізнатися, що саме зруйнувало свято щасливої родини, і підберемо код для видужання Софійки.

Наша гра буде проходити протягом одного тижня. Кожний ранок між 8 та 9-ю годиною лікар буде приходити до родини і давати завдання, за допомогою якого буде шукати шлях до лікування дівчинки.

Свою відповідь-допомогу ви будете відправляти йому на …..mail.ru до 1900  наступного дня. У листі обов’язково вкажіть номер завдання та своє прізвище. Вся допомога буде оцінена лікарем на наступний день, про що він буде повідомляти вам на окремій сторінці з результатами.

Хто перший максимально допоможе лікарю отримає особливий приз.

«Зацікавило? Отже завтра вирушаємо на допомогу! Чекаю вас в грі.»

Лікар Річард

Завдання 1.

Настав ранок.

Лікар Річард прийшов до Софії, але не сам, а зі своїм другом. Його колега оглянув стан дівчинки і сказав батькам: «Добре, я разом з Річардом займуся лікуванням вашої доньки, але візьму з вас незвичайну плату. Я відчуваю, що вже стикався з цим захворюванням, але забув все, що зі мною відбувалося до цього ранку. Допоможіть мені пригадати моє власне ім’я.

А ще в своєму записнику я знайшов відомості про своїх колег, їх допомога мені теж не завадить. Відшукайте мені їх ім’я, щоб я міг скористатися їх роботами. Я залишаю батькам Софії різні підказки. Допоможіть їм.»

Коли батьки розкрили записник лікаря, вони дуже здивувалися, бо знайшли незрозумілі для них коди. За допомогою дешифраторів і всесвітньої галузі Інтернету, розгадайте інформацію про кожного лікаря, знайдіть прізвища та головний вклад в науку, про який можна отримати данні в статті, яку ви знайдете, розв’язавши хмару слів.

Хмара слів.

Дешифратори кодів:

http://rqr.com.ua/uk/decoder

http://decodeit.ru/qr

Коди:

За  кожну правильну відповідь, ви отримаєте по 1 балу.

1. Прізвище та ім'я вченого - 4 бала.

2. Вклад кожного вченого - 4 бала.

3. Розмістити вчених в піраміді за їх датами народження - 1 бал.

4. Посилання на статтю, що була закодована в хмарині - 1 бал.

Загальна кількість балів за це завдання: 10 балів.

Завдання 2.

Доброго ранку, друзі.

Родина Софії дуже вам вдячна за допомогу. Їм тепер є чим порадувати лікаря. А ось він і сам.

«Дуже вам вдячний, - сказав лікар Клеманс, коли зайшов до кімнати дівчинки зі своїми колегами. – Як тільки ви мені повідомили всі прізвища моїх колег, я одразу ознайомився з їх творами на цю тему.»

Деякий час лікар Річард радився з лікарем Клемансом і прийшли до одного висновку. Що не можна лікувати хворобу, коли не зрозуміло, з якою саме системою організму вона пов’язана. Тому, ви можете зробити великий вклад для вирішення цього питання, якщо розв’яжете підказки, які вам знову залишив лікар.

«Я дуже вас прошу, уважно йдіть шляхом, який я вам залишив, бо мені потрібні всі підказки!

Лікар Клеманс»

На цей раз вам пропонується виконати два завдання.

Завдання 1. Той хто уважно вивчав біографію наших лікарів-вчених, вже здогадалися, про яку хворобу йшла мова. А хто не здогадався, у того є зараз шанс – це зрозуміти. Розважить ребус, щоб дізнатися, яка саме хвороба спіткала дівчинку?

РЕБУС

Завдання 2. Щоб допомогти лікарям назначити правильне лікування треба знати не тільки назву хвороби, але і як саме вона впливає на організм. За допомогою ключових слів знайдіть відео ресурс, перегляньте його та дай відповіді на наступні питання.

 1. Що таке алергія?
 2. Яка система організму задіяна під час алергії?
 3. Що синтезують білі кров’яні клітини під час знайомства з алергенами?
 4. Де зустрічаються тучні клітини?
 5. Які речовини виробляють тучні клітини, що спричиняє прояв алергічних симптомів?

Ключові слова, щоб знайти сайт: самий поширений відео сайт, канал - NashKinder.ru, что такое алергія, опубліковано 4 мая 2013 г, продолжительность: 1:26.

Правильно виконане перше завдання принесе 3 бала.

Кожне питання другого завдання по 1 балу.

Загальна кількість балів – 8.

Завдання 3.

Цього ранку Софії стало набагато краще.

Напередодні лікар Клеманс прописав дівчинці ліки, які їй почали допомагати. Після огляду він сказав: "Дуже добре. Ми зняли симптоми алергії, але якщо нічого більше не робити, то Софія буде вимушена постійно приймати ліки. Алергія – це не хвороба, і лікувати її постійно не має смислу. Треба, якщо це можливо, прибрати причину, яка її викликає."

Знову лікар Клеманс залишав завдання і пішов.

Після того, як ви виконаєте наступне завдання, ви допоможете родині Софії позбавитися від причини її недуги, та врятувати наступні свята.

Підказка від лікаря:

«Відгадайте кросворд. З літер, які відмічені кольором дізнайтесь, що саме стало причиною захворювання. За допомогою Інтернету знайдіть засоби лікування з цією речовиною.»

Кожне правильно відгадане слово – 1 бал.

Причина захворювання – 1 бал.

Засоби лікування – 2 бала.

Всього за це завдання ви можете отримати – 15 балів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Питання до кросворду:

 1. Рано навесні шляхом підсочки з цього дерева одержують солодкий сік, який містить цукри, окис кальцію, вітаміни, яблучну кислоту, дубильні речовини. З нього готують чудовий прохолодний напій, який вважається корисним при золотусі, цинзі, каменях у нирках і сечовому міхурі, подагрі, хворобах суглобів, екземах, лишаях, фурункулах.
 2. Стала на поляні,

В жовтім сарафані,

Підросте — всміхнеться,

Для вітрів вбереться

В платтячко біленьке.

Пишне та легеньке.

 1. Гуси-лебеді летіли,

Унести дітей хотіли.

Що за дерево стояло

І хлопців від них приховувало?

 1. Перші відомості про ці квіти ми зустрічаємо в Персії. Далі вони потрапили в Туреччину, де їх називали «лале». Саме там уперше стали займатися селекцією цих рослин.
 2. Поет Сааді в книзі «Гюлістан» писав у 1258 році: «Чуєш, як всюди весною лунає лише солодкий шепіт радості і любові: це шелест солов'я, що читає книги ________!»
 3. Сам жовтенький, соковитий

достигає серед літа.

Він у джемі, у варенні

і солодкий, і приємний.

 1. D:\Мои документы\Тренинг создание сайта\Artemisia_absinthium_Prague_2013_2.jpg

 

 

 

 

 1. Її пилок викликає алергічний риніт (сінну гарячку). Це один з найнебезпечніших бур'янів-алергенів, розповсюдження якої почалося в 1960-х—1970-х роках з Криму. На початку XXI ст. амброзія розповсюдилась на значній території України.
 2. Як дерево називається,

що влітку в білий пух одягається.

 1.  На сонечко я схожий

І сонечко люблю.

За сонцем повертаю

Голівоньку свою.

 1.  Найдавніша хлібна рослина Землі, найбільша із зернових. Після другої подорожі Колумба вона з'явилася в Іспанії, потім в Італії, відтіля рушила на Схід.
 2.  Латинська назва - Bellis.

Завдання 4.

Нарешті сьогодні родина вдихнула спокійно. Причина алергії виявлена, на майбутнє зрозуміло, яких алергенів треба уникати. Всі терпляче чекали, коли прийдуть лікарі Річард та Клеманс, щоб їм подякувати.

Час тягнувся повільно. Коли двері відкрилися, до них зайшов тільки лікар Річард. Він був один.

«А чому ви без лікаря Клеманса? – запитала мама. – Ми хотіли вам обом подякувати та запросити вас відсвяткувати з нами одужання Софійки.»

«Мені теж дуже шкода, що мій друг змушений був поїхати, – відповів лікар Ричард. – В іншому місті захворів хлопчик і Клеманса запросили допомогти з лікуванням. Але він вам залишив послання.»

І лікар Річард передав їм лист.

«Любі друзі. Я дуже радий, що зміг вам допомогти. На спогад про себе я залишаю вам рекомендації щодо профілактики алергії. Дотримуйтесь їх самі та передайте батькам інших дітей. Будьте здорові!

Лікар Клеманс.»

Всі з нетерпінням подивилися на рекомендації і засмутилися. Всі слова перемішалися, на допомогу залишилися тільки відбитки від них. Друзі, допоможіть, будь ласка, батькам цього міста зібрати всі рекомендації до купи. Всі знаки знаходиться на місці, це може допомогти, будьте уважні.

Кожна рекомендація вам принесе по 1 балу.

Вимоги до обстановки в спальні хворого:

 1. Слід виключити з інтер'єру всі м'які меблі, килими, важкі штори. Пол повинен буті дерев'яним або покритим лінолеумом.
 2. Всі вовняні речі слід зберігати в шафах з добре закритими дверцятами.
 3. Вікна та двері повинні бути добре підігнані й щільно закриватися в період підвищення рівня алергенів у навколишньому середовищі.
 4. Подушки и ковдри повинні бути з дакрон або поролону, простирадла з простої бавовняної тканини, а матрац в спеціальному пластиковому ізоляторі із застібками.
 5. Постільну білизну слід перти не рідше ніж кожні 1-2 тижні.
 6. Вологе прибирання в кімнаті хворого слід проводити 1-2 рази на тиждень.
 7. Домашні тварини не повінні мати доступу до кімнати хворого.

Слова: в кімнаті хворого, виключити, та двері, в шафах, й щільно, з інтер'єру, всі м'які меблі, не повинні, з дакрон або, пластиковому ізоляторі, прибирання,  закритими, до кімнати, не рідше ніж, закриватися в період, повинні бути добре, кожні, килими, з простої бавовняної,  у навколишньому, слід перти, слід проводити, слід зберігати, в спеціальному, Пол, повинен бути, рівня алергенів, вовняні речі, дерев'яним, або покритим, 1-2 рази на, підігнані, повинні бути, поролону,, з добре, підвищення, простирадла, тканини, а матрац, мати доступу.

Вимоги до обстановки в спальні хворого:

 1. Слід --------- - --------- --- ----- -----, ------, ----- -----. --- ------- ---- ---------- --- -------- лінолеумом.
 2. Всі ------- ---- ---- --------- - ----- - ----- --------- дверцятами.
 3. Вікна -- ----- ------- ---- ----- --------- - ------ ----------- - ------ ---------- -----  --------- - ------------- середовищі.
 4. Подушки и ковдри ------- ---- - ------ --- --------, ----------- - ------- ---------- -------, - ------ - ------------ ------------ --------- із застібками.
 5. Постільну білизну ---- ----- -- ----- --- ----- 1-2 тижні.
 6. Вологе ---------- - ------- ------- ---- --------- - - - ---- -- тиждень.
 7. Домашні тварини -- ------- ---- ------- -- ------- хворого.

Коли ви розшифруєте вимоги, за допомогою сервісів зробіть 7 демотиваторів, за кожен можете отримати 1 бал.

Завдання 5.

 Сьогодні до Софійка прийшли друзі. Дівчинка була дуже в гарному настрої. вони всі разом веселилися, грали, розважалися як вдома так і на вулиці.

Коми мама позвала всіх дітей пити чай, за столом вона почула дуже цікаву розмову.

   - Софійка, а на що ти хворіла? - Запитав Майк.

   - Вона не хворіла. У меї звичайна алергія. А це є захисною реакцією організму. -  Відповіла Ангеліна.

    - Зрозуміло. А ти більше не будешь хворіти? - запитав Річард.

    - Мабуть, ні. Я вже знаю, як зменшити кількість алергенів. - Сказала Софійка. - Ми тепер не будемо тримати вдома рослини, пилок яких може викликати алергію.

   - А їнші предмети можуть її викликати? - Запитала Лучія.

   - Не знаємо. - Сказала Софійка. - Треба спитати у мами.

  Так як мамі треба роз'яснити дітям, на що в людині може з'явитися алергія, то вона звертається до вас за допомогою.

Використовуючи матеріал даних сайтів

http://ambra.in.ua/show_news_12.html

http://ua.textreferat.com/referat-15895.html

зробіть таку презентацію про різні види алергенів, щоб діти дошкільного віку зрозуміли, які вони є і де зустрічаються.

Презентацію будуть оцінювати Ангеліна та Софійка з їхніми друзями. Найкращі можеть отримати 15 балів. Слідкуйте за своїми результатами.

 

docx
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
13 липня 2018
Переглядів
291
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку