Урок- квест «Я люблю Україну»
Тема. З Україною в серці
Мета:
Обладнання: Українська Хартія вільної людини, вислови та плакати про Україну, малюнки про Україну, картки із завданнями, , портрети видатних українців, малюнковий план заняття, малюнок серця з написом, програмний засіб «сходинки до інформатики», аркуш із кросвордом.
Форма проведення: квест
Вікова категорія: учні 3 класу
Епіграф:
«Всім серцем любіть Україну ,
І вічні ми будемо з нею»
В. Сосюра
.
Хід заняття
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня.
Аніж земний в чужині рай.
їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей ,без Батьківщини.
М. Чернявський
Гра «Шифрувальник»
Я бюлюл нУраїук !
2. Побудова асоціативного куща
- А як ви ставитесь до своєї Батьківщини? Що, на вашу думку, означає любити Україну?
вивчати рідну мову гордитися здобутками держави
вивчати історію
Любити Україну розвиватися духовно
дотримуватися традицій
толерантно ставитися до інших народів
Того, хто любить свою Батьківщину, називають патріотом. Це людина, яка любить свою Батьківщину, йде на подвиг за неї, віддана своєму народові.
Кожен народ любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її слави, свободи, незалежності.
Завдання.
Попрацюєте в парах.
П – підтримувати свої і чужі права
А – активний громадянин
Т – толерантно ставитися до інших мов, релігій, культур
Р - розвиватися самому
І – інакшість – право кожного
О – обличчя України – його мова
Т – творити добро
(Перевірка виконаного завдання. Групи звітують.)
На уроці ми будемо працювати за таким планом(малюнковий план заняття)
Подивіться уважно на карту. Саме з неї ми почнемо виконувати наші завдання.
1 зупинка. Пазли карта України
Я пропоную вам із пазлів скласти карту України. Якщо ви її правильно складете, то отримаєте обіцяний кусочок серця.
Поки учні виконують завдання, звучить пісня про Україну. (Тіна Кароль та Голос Діти: «Україна - це ти..»)
https://www.youtube.com/watch?v=BglPSS3mj9g
Перевірка виконаного завдання.
(Україна велика за площею, відповідно тут проживає багато різних народів, вона має великі природні багатства).
https://jmil.com.ua/files/eJmil_2015-1/Ukraine_map_puzzles.pdf
2 зупинка. Подорож містами України
3 зупинка. Встанови відповідність
Поєднати видатні куточки нашої Батьківщини з містами, де вони розташовані.
Софійський Олеський замок Кам’янець – Подільська
собор фортеця
Замок Паланок
П’ятницька церква
Київ, Олесько, Кам’янець –Подільський,
Чернігів, Мукачеве.
-Про що можуть розповісти ці пам’ятки архітектури?
- Здавна на території нашої держави проживали різні народи. Вони зробили свій внесок в розвиток її культурі й історії. Це – національні здобутки України.
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_catalog/6-211-historical-architectural-ukraine.htm
https://www.castles.com.ua/ol.html
4 зупинка. Славетні Українці
Князь новгородський в 970 – 988 роках; великий київський князь з 978 року;
вибрав християнство в якості державної релігії; під час хрещення отримав ім’я Василій; відомий як Володимир Святий, Володимир Великий; Володимир Хреститель; Володимир Красне Сонечко
Професор історії, організатор української науки, політичний діяч і публіцист,
Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917 – 1918),
голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету (1897 – 1913), автор понад 2000 наукових праць.
Народився в м. Житомирі.
Український вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор, конструктор перших супутників Землі і космічних кораблів.
З 1946р. Корольов працював головним конструктором балістичних ракет.
З 1956 р. - керівник і головний конструктор ракетного центру, під керівництвом Корольова створено космічні апарати серій “Луна”, “Союз”.
5 зупинка . Державні символи
Любити Батьківщину- означає знати державні символи, виявляти до них свою повагу.
1.Розгадування кросворду.
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
||||||
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|||||||
5. |
|
|
|
|
|||||||
6. |
|
|
|
|
|
|
|
||||
6 зупинка. «Мовна»
-- Діти, я вам пропоную на мить стати поетами. Зараз кожна група спробує доповнити вірш ( з даним віршем третьокласники знайомилися на уроці літературного читання) кримськотатарського поета Нузета Умерова, вставляючи останнє слово.
Диктант
Диктант. Лунає в класі мова
співуча, наче… джерело.
Вслухаюсь я у кожне слово,
щоб не зробити …помилок.
Пишу. За вчителем слідкую.
І раптом... Що це? От ..дива!
Я з уст його знайомі чую,
з дитинства звичнії …слова.
Щораз звучить татарське слово.
Хіба це українська …мова?
Пливуть, пливуть слова до мене,
ті, до яких я змалку звик:
майдан, базар, газ, кава, нене,
кавун, баштан, тютюн, …сірник,
кушак, джерела, килим тощо...
Звідкіль їх корені ідуть?
Бахчисарай? Чи Львівська …площа?
Звучання те саме і суть.
А, може, серед українців
(у бабці попитаю я)
в якомусь дальньому колінці
в моїм роду була …рідня?
Підведення підсумків заняття
За кожне виконане завдання, ви отримали маленький шматочок серця. Давайте складемо із цих шматочків малюнок і прочитаємо його назву.
Діти складають велике «Серце любові».
В нього ми вклали частинку свого серця, його ніжності і тепла. Тож любімо свою землю, людей, що тут проживають і прославляють її, свою мову і традиції.
Любов – найвище в світі почуття,
Вона не має меж – безкрая.
З любові починається життя,
Вона усе найкраще починає.
Використані джерела
Література
Верховець В.М. Світочі України. – Х.:Торсінг Плюс, 2010
Державні символи України. Видавництво «Ранок», 2012.
Конституція України
О.Я.Савченко. «Виховний потенціал початкової освіти». – Київ. -. 2009
Українська Хартія вільної людини
Інтернет-ресурси
https://www.youtube.com/watch?v=BglPSS3mj9g
https://jmil.com.ua/files/eJmil_2015-1/Ukraine_map_puzzles.pdf
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_catalog/6-211-historical-architectural-ukraine.htm
https://www.castles.com.ua/ol.html
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Батьківщина — найкраща у … світі!
Моя Батьківщина — це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … джерельця.
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки …глибокі.
Великі міста, у садочках всі села,
Моя Україна — це пісня ..весела.
Її обереги — верба і калина,
Найкраща у світі — моя… Україна!
Моя Україна — козацькая слава!
Така волелюбна і мирна …держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати …відкрила.
Усім найрідніша Вітчизна і мати,
То як же нам, дітям, її не… кохати!
Вітчизно свята, дорога Україно,
Для кожного з нас ти у світі — …єдина!