ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 ВИЗНАЧЕННЯ ПРИСКОРЕННЯ ВІЛЬНОГО ПАДІННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МАТЕМАТИЧНОГО МАЯТНИКА

Про матеріал
Закріплення в учнів знань про прискорення вільного падіння за допомогою математичного маятника ; удосконалення засвоєних знань шляхом проведення досліду;
Перегляд файлу

ТЕМА: ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 ВИЗНАЧЕННЯ ПРИСКОРЕННЯ ВІЛЬНОГО ПАДІННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МАТЕМАТИЧНОГО МАЯТНИКА

МЕТА: закріплення в учнів знань  про прискорення вільного падіння за допомогою математичного маятника ;  удосконалення засвоєних знань шляхом проведення досліду;

розвивати дослідницькі навички, формувати в учнів вміння працювати з програмними засобами, адаптацію до зміни форм діяльності;

виховувати пізнавальний інтерес до предмету.

визначити прискорення

ОБЛАДНАННЯ: маятник, секундомір, штатив, вимірювальна лінійка, комп’ютери,

                              ППЗ « Віртуальна фізична лабораторія»

ТИП УРОКУ: урок застосування знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

Набув знань – пристосуй до діла,

Знання без діла – тяжка ноша

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ВПРАВА « ОРИГІНАЛЬНЕ ПРИСЛІВЯ». Складання девізу уроку з «розсипаних » слів: добре, знати, хто, все, того. ( Добре того навчати, хто хоче все знати)

  • Хто з вас хоче багато знати?

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  Прийом « ДАЛІ, ДАЛІ…»

  • Указати умови виникнення коливань.
  • Назвати визначення періоду, частоти коливань маятника
  • Дати визначення математичного маятника
  • Формула періоду коливань математичного маятника

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ МЕТИ УРОКУ

    МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Хочеться розпочати урок притчою.

Один мудрець шукав здібного і талановитого учня, який би мав достатні

навики та вміння, щоб передати йому свої знання. Мудрець зібрав своїх учнів.

Коли всі зібралися, він сказав їм:

- У мене виникла проблема, і я хочу знати, хто з вас зможе її вирішити.

Бачите – позаду мене знаходяться найбільші, найважчі та наймасивніші двері у

місті. Хто з вас може відкрити їх без сторонньої допомоги?

Деякі учні зразу просто понурили голову: проблема здалась їм

нездоланною. Інші ретельно дослідили двері, обговорили можливість

використання важелів, особливості матеріалу і прийшли до висновку, що

розв’язати цю задачу неможливо.

Усі були переконані, що виконати завдання мудреця їм не по силам.

Тільки один учень підійшов до дверей, простукав поверхню, намагаючись

оцінити товщину та міцність матеріалу, відмітив, з чого вони зроблені і

наскільки гарно змащені петлі. Він ретельно вивчив її, використовуючи власні

очі та руки. Він стукав, тиснув, давив.

Усі припускали, що двері міцно зачинені чи їх заклинило.

Учень глибоко вдихнув, зосередився і м’яко штовхнув двері. Вони з

легкістю, без опору відчинилися.

Двері були так майстерно зроблені, що легкого поштовху достатньо, щоб

вони відкрились.

Мудрець знайшов собі наступника. Він звернувся до своїх учнів з такими

словами:

Успіх у житті і роботі залежить від кількох ключових факторів, і сьогодні

ви могли спостерігати їх в дії. По-перше, дозвольте своїм почуттям повністю

дослідити і зрозуміти реальність, що вас оточує. По-друге, не робіть передчасні

і тому неправильні висновки. По-третє, будьте достатньо сміливими, щоб

прийняти рішення. По-четверте, прийнявши його, дійте впевнено і без сумнівів.

По-п’яте, зосередьтесь і вкладіть у цю дію всю вашу силу та енергію. І, на

останок, не бійтеся робити помилки.

 

ІV. ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ

 Клас об’єдную у дві групи. Перша підгрупа виконує лабораторну роботу  за комп’ютером у «Віртуальній фізичній лабораторії». Друга група  виконує цю роботу експериментально.

Після виконання роботи  групи міняються місцями.

 

 

  • вивчення інструкції до лабораторної роботи
  • бесіда про дотримання правил безпеки
  • виконання роботи згідно інструкції
  • оформлення письмового звіту в  зошитах для лабораторних  робіт ( із друкованою основою) , заповнюють таблицю, роблять висновки

 

Учні виконують самостійно роботу. При потребі вчитель надає методичну допомогу щодо роботи з програмним засобом

 

Хід роботи однаковий для двох груп.

Інтерактивна вправа : «Я дослідник»

 

 

V УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ

ВПРАВА « ТОК- ШОУ»

     Дати відповіді на запитання  ППЗ « Віртуальна фізична лабораторія»

 

    ВПРАВА» МІКРОФОН»

  • яких результатів ви досягли в цій лабораторній роботі?
  • Чи є ці результати реальними?
  • Чи виникали труднощі при виконанні лабораторної роботи і як вдалося їх подолати?
  • Який з приладів на вашу думку дає біль точний результат вимірювання ?
  • Які висновки можемо зробити?

 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Інтерактивна вправа «  РЕЗУЛЬТАТ»

Учні по черзі роблять висновки про те, чого вони навчилися на уроці , і якого результату досягли. Порівнюють експериментальні результати із  отриманими на компюторі.

Виставлення оцінок

 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Диференційоване на картках

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 10 клас, Розробки уроків
Додано
22 березня 2021
Переглядів
1361
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку