Лабораторна роботаз теми: " Рух тіла по колу"

Про матеріал
Відкритий урок з фізики у 10 класі по темі: "Кінематика" лабораторна робота з теми: " Рух тіла по колу"
Перегляд файлу

Кубряк Олена Іванівна. Відкритий урок з фізики у 10 класі.

 

Лабораторна робота № 2

«Вивчення руху тіла по колу»

Мета уроку: Дослідним шляхом закріпити знання про рівномірний рух тіла по колу; вчити визначати характеристики рівномірного руху кульки по колу: період обертання і обертову частоту, лінійну швидкість, доцентрове прискорення й модуль рівнодійної сил, які надають кульці цього прискорення

Наочність та обладнання: підручник, мультимедійне обладнання, комп’ютерна презентація,  кулька на нитці, годинник,  віртуальна лабораторна робота

 штатив із муфтою та лапкою, нитка завдовжки 50–60 см, аркуш паперу, циркуль, терези з важками, секундомір, лінійка, динамометр.

Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.

Ключові компетентності: основні компетентності у природничих науках і технологіях: володіти основними методами здійснення фізичних досліджень, планувати  фізичні досліди, проводити їх та коректно і безпечно користуватися фізичними приладами, обладнаннями, устаткуванням; усно та письмово прогнозувати, інтерпретувати, пояснювати результати фізичних досліджень;

математична: використовувати просторову уяву, логічне мислення для розв’язування експериментальних задач з фізики та тлумачення їх результатів;

спілкування державною мовою: користуватися сучасною науковою мовою, в усній та письмовій формах чітко, стисло та грамотно формулювати думки, аргументи, результати, висновки; бути здатним до комунікації з іншими учасниками процесу навчання;

ініціативність і підприємливість: працювати в колективі, здійснювати поділ завдання на складові, розподіляти функції та обов’язки між членами групи,  вести діалог, узагальнювати інформацію, приймати рішення;

уміння вчитися  впродовж життя: розуміти перспективи та напрямки неперервного власного інтелектуального розвитку у сфері фізико- технічної освіти;

екологічна грамотність та здорове життя: усвідомлювати причинно – наслідкові зв’язки між природними процесами та явищами; визначати їх потенціальну загрозу на побутовому рівні;

інформаційно – цифрова: використовувати комп’ютерні моделі фізичних процесів та явищ;

соціальна та громадянська:  дотримуватись загальновизнаних моральних принципів і загальнолюдських цінностей у процесі навчання;

спілкування іноземними мовами: розуміти, коректно використовувати найбільш вживані та поширені фізичні терміни, поняття, усталені вирази іншомовного походження

Очікувані результати: 1) учні оперують поняттями:  рівномірного руху кульки по колу: періоду обертання і обертової  частоти, лінійної швидкості, доцентрового прискорення й модуля рівнодійної сил, які надають кульці цього прискорення;

2) володіють найпростішими методами експериментального дослідження  руху тіл;

3) оцінюють на якісному рівні результати застосування набутих знань з теми механіка в  реальних життєвих ситуаціях.   

 

                                    Хід уроку

Доброго дня. Давайте розпочнемо сьогоднішній  урок, епіграфом,  який я обрала,  слова  Теодора  Рузвельта

Зробіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте,

знаходячись там де ви є.

 Це, по суті, буде і психологічним налаштуванням, і водночас мотивацією до уроку. Я бажаю вам на уроці плідної роботи, успіху та здобути нові знання.

Сьогодні ми вивчатимемо експериментально «Рівномірний рух матеріальної точки по колу». Пригадаємо основні його характеристики.

 І. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.

Вправа 1: демонстрація руху тіла по колу (кулька на нитці) із коментарем.

 Вправа 2  «Передай слово»

Учень вибирає  питання. Відповідає на нього і передає «слово» будь кому з однокласників. Цикл повторюється поки не закінчаться  питання.

Питання:

  1. Рівномірний рух тіла по колу ?
  2. Період обертання ?
  3. Одиниці вимірювання?
  4. Якою буквою позначається?
  5. Формула для визначення?
  6. Обертова частота ?
  7. Одиниці вимірювання?
  8. Якою буквою позначається?
  9. Формула для визначення?
  10. Взаємозв’язок періоду  і обертової частоти?
  11. Лінійна швидкість?
  12. Одиниці вимірювання?
  13. Якою буквою позначається?
  14. Формула для визначення?
  15. Кутова швидкість?
  16. Одиниці вимірювання?
  17. Якою буквою позначається?
  18. Формула для визначення?
  19. Взаємозв’язок кутової  і лінійної швидкості?
  20. Як називають прискорення при русі тіла по колу?     
  1. Якими будуть вектор прискорення і вектор лінійної швидкості між собою?
  2. Як визначити модуль доцентрового прискорення.

Вправа 3 Практичне застосування: приклади такого руху в природі, побуті, техніці.

Фізкультхвилинка для очей

ІІ. Виконання лабораторної роботи.

1 . Інструктаж з БЖД : про дотримання  правил техніки безпеки при виконанні лабораторної роботи:

  1. Будьте уважні і дисципліновані
  2. Не починайте виконувати лабораторну роботу без дозволу вчителя
  3. Перевірте наявність приладів та матеріалів, необхідних для виконання роботи та їх справність
  4. Склавши установку за інструкцією, приступайте до виконання роботи
  5. Забороняється розтягувати динамометр руками та перевантажувати його
  6. Дотримуйтеся правил експлуатації вимірювальних приладів
  7. Користуйтеся приладами лише з їх призначенням

2. Закріплення повтореного матеріалу  проведемо  за допомогою лабораторної робота № 2: «Вивчення руху тіла по колу».  Виконати роботу згідно вказівок в підручнику

ІІІ. Аналіз отриманих результатів.

ІV. Підбиття підсумків уроку.

V. Домашнє завдання.

 1. Повторити теоретичний матеріал розділу за таблицями на с. 54.

 2. №4, №10 – с.55.

 

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

 

«Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

      «Закінчи речення».

Що ми вивчили на сьогоднішньому уроці?

Чому ця тема є важливою?

Чи досягли ми мети?

 Як узгоджується епіграф із самим уроком?

 

Пам’ятка для учнів:

 

  • Будь уважним.
  • Міркуй, шукай, порівнюй, роби висновки, працюй.
  • Шукай нові способи розв’язування проблеми.
  • Самостійно встановлюй зв’язки відомого з невідомим.
  • Будь наполегливим і не бійся помилитися.
  • Експериментуй та виправляй невдалі спроби.
  • Будь упевнений у своїх здібностях.

 

Інструктаж з БЖД.

-    обережно поводьтеся з приладами,

 

-    не допускайте їх падіння і руйнування,

 

 

-    особливо обережно працюйте з гарячою водою,

 

-    не допускайте попадання її на тіло

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 10 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика (академічний рівень) 10 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я.)
До уроку
Розділ 1. Кінематика
Додано
20 жовтня 2023
Переглядів
1315
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку