Легені - органи дихання.

Про матеріал
- ознайомити з органами дихальної системи та їхніми основними функціями; - дослідити, який шлях проходить повітря в організмі людини; - дослідити, як відбувається дихання, що відбувається в організмі під час вдиху та видиху, як фізичні навантаження впливають на частоту дихання;
Перегляд файлу

                          Тема уроку:  Органи дихання. Як ми дихаємо?

Мета :

-         ознайомити з органами дихальної системи та їхніми основними функціями;

-         дослідити, який шлях проходить повітря в організмі людини;

-         дослідити, як відбувається дихання, що відбувається в організмі під час вдиху та видиху, як фізичні навантаження впливають на частоту дихання;

-         активізувати пізнавальну діяльність дітей;

-         збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;

-         розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;

-         виховувати спостережливість, допитливість, інтерес до вивчення людського організму.

Очікувані результати:

-         учень / учениця знає органи дихальної системи людини;

-         пояснює, як відбувається дихання людини, послідовно називає органи, через які проходить повітря;

-         проводить дослідження за поданим планом, робить висновки;

-         вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;

-         висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;

-         підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;

-         зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;

-         ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;

-         робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно.

Обладнання :

-         підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);

-         для проведення досліджень: кулька, секундомір;

-         інтерактивна дошка ;

-         шаблон: «Модель дихальної системи».

                                            Хід уроку

І. Емоційне налаштування :

Приготуйтеся швиденько,
Виструнчіться всі рівненько.
Чекає нас важлива справа 
Урок захопливо-цікавий!

Я дарую вам усмішку, гарний настрій, тепле слово і бажаю успіхів на уроці.

А щоб бути успішними, сьогодні  нам знадобляться:

У – уміння вчитися і працювати

С – співпраця

П – подолання труднощів

І – інтерес до теми

Х – хороший настрій

ІІ. Вправа « Пригадай»

Пригадайте наші мандри та дайте відповіді на запитання.

-         З ким ми подорожуємо?

-         Куди потрапили діти?

-         Що таке Атлас? (Це збірник. )

-         Що  таке легені? Розкажіть мені. ( Це орган дихання)

-         Як потрапляє кисень  до організму ? (Через ніс, гортань, трахею, потрапляє до легень і  бронхів)

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

-         Давайте з’ясуємо що ми знаємо і чого нового ще дізнаємось.

-         Пропоную переглянути відео https://youtu.be/eJtdTXPURVQ

-         Якою,  буде тема нашого уроку?

-         ( Легені.  Ми будемо з’ясовувати : Як ми дихаємо.)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

-         Чи всі слова автора зрозумілі? ( Пухирці )

-         Що було не зрозуміло?( Альвеоли) . Запам’ятали?

-         Як вони працюють? (  Кульку здута показала)

-         Так ви собі її уявляєте? Так. Вмикаємо уяву, вона схожа на кульку наповнену повітрям).

-         Як це працює? Для цього ми виконаємо певні вправи, які допоможуть нам дізнатись про це..

1.Вправа « Дослід».

 Дослід :

-         У стані спокою у ваших легенях приблизно стільки повітря.

(  Я  видихаю у кульку, це уявно  ваша альвеола.  Але вона не одна, це ціла команда, яка працює на результат - Насичувати організм киснем. Вони постійно працюють , без зупинки і вихідних. І реагують  на певний стан вашого організму. Пропоную  попрацювати у команді і виконати певні фізичні  вправи.)

-         Поприсідайте 10 разів, тільки швидко.

-         То як ви вважаєте скільки буде повітря у кульці більше або менше? (Більше) (  Надуйте  свої кульки.)  Вони більше за мою .

Наші легені вбирають різну місткість повітря. Цікаве слово, цю математичну величину будемо вивчати трохи пізніше.

-         Все в організмі взаємо пов’язано. І тому коли ми  знаходились у стані спокою наше серце працювало  у звичайному режимі. ( кількість ударів в  одну хвилину у 9- 10 років 80- 85 ).

-         А як реагує серце на фізичні навантаження  ? 

-         Чи підключаються легені до спільної роботи.? ( Так  це спільна робота організму).

2. Дослід : 

-         А тепер пострибаємо 20 разів.

-         Як ви гадаєте чи змінився пульс?

-         Виміряємо його. Знайдемо пульс  на  лівій  руці зап’ястя. Для цього великий палець розміщується перпендикулярно мізинця тієї руки, на якій робиться вимір, а 4 пальці кладуть на внутрішню частину руки. Пульсація повинна бути яскраво виражена.)

3. Інтерактивна вправа.

-         Рахуємо. Дошка Jamboard . На ній напишіть скільки ударів Ви нарахували. Порівняємо результати.

-         Організм кожної людини неповторний він реагує на навантаження особисто.

 4. Графічне зображення.

 Графічно у зошиті зобразимо  легені. А їх пара, тобто дві.  Малюємо альвеоли на легенях. (300 мільйонів). Швиденько малюємо, порівняємо .  А скільки намалював Петрик. Діти , ми не можемо графічно зобразити , таку кількість, але  ми зрозуміли будову легень.

5. Дослід . Затримайте дихання (можна закрити ніс і рот рукою).

-         Скільки секунд ви можете не дихати?( 30-50 секунд)

-         А потім що ви відчули?( потрібно вдихнути повітря)

-         Людина не може жити без повітря…

-         Немає життя на землі без повітря. І бажано щоб повітря було б чистим.

А що  є регенератором  чистого  повітря?

 Дерево ,  а легені дерева це листочки. 

 

 

V. Рефлексія.

- Якщо вам було все зрозуміло, і ви працювали без допомоги, то позначте зелений листочок.

-  Якщо вам ще потрібна  допомога вчителя чи команди класу то позначте помаранчевою .

 - Якщо вам було  ще важко зрозуміти, і вам потрібна допомога, то жовтим кольором.

 Але я сподіваюсь , що наша команда набрала повні легені повітря і відправила наш  Фрегат «Умінь і навичок»  до невідкритих   берегів знать .

VI. Домашнє завдання .

Виконати інтерактивну вправу за посиланням:

Дихальна система людини (learningapps.org)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 травня
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку