Лічба об'єктів навколишнього світу. Розташування чисел в порядку зростання/спадання. Арифметичні дії додавання і віднімання. Одиниці вимірювання довжини і вартості. Розв'язування життєвих задач з використанням математичних методів.
Тема уроку. Лічба об’єктів навколишнього світу. Розташування чисел в порядку зростання/спадання. Арифметичні дії додавання і віднімання. Одиниці вимірювання довжини і вартості. Розв’язування життєвих задач з використанням математичних методів.
Мета : вдосконалити навички розташування числа у порядку зростання (спадання); лічить до 10 в прямому і зворотному порядку; обчислює суму (додає), різницю (віднімає), зручним для себе способом у межах 10 ; ознайомити дітей з одиницями вартості (гривня, копійки), зі співвідношенням між ними; учити виконувати найпростіші розрахунки з використанням грошових одиниць; розв’язувати задачі; виховувати бажання вчитися
Предметні компетентності:
-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування математичних завдань, зокрема практичного змісту; вивчення та застосування лічби;
-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення математичних текстів; використання математичних термінів на початковому рівні;
-Загальнокультурну компетентність для бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.
Очікувані результати:
розташовує числа у порядку зростання (спадання); лічить до 10 в прямому і зворотному порядку; обчислює суму (додає), різницю (віднімає), зручним для себе способом у межах 10; вимірює довжину предметів;
Обладнання: ілюстративний та роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Хід уроку
І. Етап орієнтації. Мотивації діяльності
Учитель
посміхається,
Урок наш
починається.
Голівки всі схиляються,
Школярики стараються.
ІІ. Каліграфічна хвилинка
1, 3, 5, …
ІІІ. Основна частина
Лічба об’єктів навколишнього світу
- Яке сьогодні число?
- Характеристика числа (натуральне, парне,…)
- Яке свято буде в кінці року?
- Порахуйте новорічні іграшки окремо в корзині та за її межами.
- Порахуйте скільки кульок із сніговичками?
- Складіть два приклади на додавання.
- Запишіть відповіді прикладів.
Гра «Числова доріжка»
- 10 7 9 5 3 6 2 4 8 1
- — Поставте числа в порядку зростання.
- — Прочитайте числа у зворотному порядку.
- — Назвіть числа від 3 до 6; від 9 до 5; від 8 до 3; від 4 до 8.
- — Назвіть число, попереднє до числа 4; 8.
- — Назвіть число, наступне до числа 5; 7.
- Прочитайте і вирахуйте кожний вираз.
2 + 2 5 - 0 4 + 2 6 – 1
Вимірювання довжини предметів або відрізків.
- Вам потрібно виміряти довжину предметів.
Знаходження суми, різниці в межах 10.
Проходження лабіринту
ІV. Вивчення нового матеріалу
Проблемне питання
- Скажіть, для того щоб зробити покупки у магазині, що нам потрібно в першу чергу? (Гроші)
- Правильно, ми сьогодні познайомимося з банкнотами та монетами. А саме з гривнями та копійками.
Короткий запис одиниць вартості
- Давайте запишемо і запам’ятаємо як в математиці скорочено позначаються одиниці вартості. (50 грн. 10 к.).
V. Фізкультхвилинка
VІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
Подорож до магазину
- Яка ціна розфарбовки? (6 грн.)
- Які банкноти нам потрібно взяти, щоб отримати 6грн.?
- Який приклад можемо скласти?
__ + __ = 6грн.
__ + __ + __ = 6грн.
…
Яка ціна кульки? (4грн.)
Які купюри нам потрібно взяти, щоб отримати 4грн.?
- Яка ціна яблук? (3грн.)
- Що ми візьмемо, купюри чи монети, щоб отримати 3 грн? (Купюри)
- Які саме?
1.4.Новорічна поробка.
- Яка ціна новорічної поробки? (9грн.)
- Які купюри потрібно взяти, щоб оплатити поробку?
- У нас є 10 грн. однією купюрою, скільки решти ви отримаєте від продавця?
Робота в зошитах
VІІ. Рефлексія уроку
- Чи отримали ви задоволення від уроку?
- Що сподобалося найбільше?
- Які завдання викликали труднощі?
- А які б хотілося виконати ще?
- Якщо все сподобалося, намалюйте смайлика, що посміхається, якщо були деякі ускладнення - не зовсім веселого, а якщо зовсім не сподобалось - сумного.
Я рада, що майже всі смайлики посміхаються!
Урок математики
1клас
Миронович В.І.
22.12.2023р.