виявити вміння дітей рахувати до 10, перелічувати предмети за їх кількістю,
Формувати навички лічби; виховувати інтерес до математики, доброту і чуйність до тварин.
Заняття.
Тема: Інсценізація казки „Ріпка”. Заучування віршика. Проведення прямих і горизонтальних ліній.
Мета: продовжити роботу з розвитку уміння слухати казку, вчити давати відповіді на питання ; розвивати пізнавальні інтереси , бажання вчитися. Виховувати уважність , любов до праці.
Обладнання : книжка „Українські народні казки”; малюнки до казок „Колобок”, ”Коза – дереза”, ”Котик і півник”, „Вовк та семеро козенят”, „Рукавичка”, „Ріпка”; плакат „Як сидіти за партою”
Хід заняття.
1.Бесіда про значення письма , про важливість уміння писати.
Учитель розказує учням про важливість уміння писати , про значення письма, про те , що вони робитимуть на уроках письма.
2. Ознайомлення з героями українських казок
Діти, сьогодні ми продовжимо подорож у казку.
Я вам говорила , що до нас частенько в гості будуть приходити казкові герої.
І сьогодні вони до нас завітали на урок ?
- А хто саме ?
- Я скажу пізніше !
- А зараз я хочу подивитись , як ви знаєте казочки ?
- Я буду загадувати загадки . а ви відгадувати з якої це казки !
Я на яйцях спечений.
Я від діда втік ,
Я від баби втік,
І від тебе ,сірий зайче ,
Я також утечу. (Колобок)
за три копи куплена,
півбока луплена.
Тупу-тупу ногами,
Сколю тебе рогами,
Ніжками затопчу ,
Хвостиком замету,
Тут тобі й смерть. (Коза-дереза)
Мій братику!
Несе мене лиска
За кленові ліси
За крутії гори,
За бистрії води. (Котик і півник)
Одімкніть хатиноньку!
Ваша мати прийшла,
Молока принесла! (Вовк та семеро козенят)
Прибіг до рукавички та її питає:
- А хто, хто в цій рукавичці ? (Рукавичка)
(Інсценізація казки)
4.Колективне заучування вірша про школу.
Дід – Розучіть разом з вчителькою вірш про школу.
„Ось і школа
ось і клас
він давно чекає нас
Ми прийшли усі сюди,
Щоб учитись і рости.”
5.Як тримати ручку
Баба –Візьміть усі ручку в праву руку і уважно послухайте розповідь учителя про те , як правильно сидіти за партою.
Вчитель : Усі бачу взяли ручки у праву руку. А зараз давайте пригадаємо , як звуться пальці на руці.
Найменший – (мізинець)
Безіменний – (без імені)
Середній – (він посередині)
Великий – ( тому що він завжди виконує велику роботу)
Наприклад : Якщо тримати книжку , то пальці її притримують з одного боку , а великий тримає її всю.
Ручку тримають 3 пальцями (великим ,вказівним, середнім).Вона спирається на середній палець,притримується великим і зверху вказівним.
(Вчитель підходить до кожної дитини)
6. Розгляд зошита.
- А зараз ми ще ознайомимось із зошитом.
- З чого складається наш зошит ?
(Розповідь вчителя про зошит )
Розгорніть свої зошити, давайте покладем зошити похило. Знайдіть середину своєї грудної клітки, поставте палець, а тепер покладіть зошит так , щоб лівий куточок був проти середини ваших грудей.
( Вчитель підходить до кожної дитини).
Ручку вміємо тримати ,зошит лежить на парті похило, правильно. А тепер сіли рівненько , спинки вирівняли , ні в якому разі грудьми не спиратись на парту. І обидві ноги поставити всією ступнею на підлогу.
( Учитель демонструє плакат „ Як сидіти за партою” )
7.Написання горизонтальних ліній
Внучка принесла нам таке завдання.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(щоб інтервал був однаковий)
Спочатку пишемо в повітрі .
8. Гра
Собачка А я вам пропоную відпочити і пограти гру
„Назви з якого звуку починається твоє ім’я”
(Вчитель кидає м’яч , дитина ловить, називає своє ім’я і перший звук в ньому)
9. Написання прямих ліній
Киця – Написати прямі лінії торкаючись верхньої і нижньої рядкової лінії
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Мишка - Ріпку заштрихувати косими прямими лініями
11. Підсумок
Героям казки ми допомагали, завдання всі ми розв’язали.