Тема: Лічба предметів. Співвіднесення цифри й числа. Поняття багато, один
Мета: формувати вміння зіставляти число й цифру, число й группу предметів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, критичне мислення.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
• Лічба від 1 до 10, від 10 до 1.
• Виправити помилки.
2. «Виправ помилки Незнайка»
Незнайко рахував по порядку й писав числа та наробив помилок.
Допоможіть Незнайкові поставити картки з числами у правильному порядку.
1 4 3 2 6 5 7 8 9 10
1 2 3 5 4 6 8 7 9 10
3. Робота з набором геометричного матеріалу
Викладання кількості трикутників, квадратиків відповідно до числа, яке вказує вчитель на картці. Показати число, яке відповідає кількості предметів, що намальовані
на картці.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Поняття багато і один
Робота з підручником (С. 9).
— Кількість яких квітів позначено цифрою 3? Цифрою 2? Цифрою 1?
— Скільки на малюнку великих грибочків? А маленьких? Скільки звіряток? Що рахувала білочка? Що рахував їжачок? Що рахувала мишка?
2. Бесіда
— Чи можна порахувати зірки на небі? А дерева в лісі? У такому випадку говорять: багато зірок, багато дерев. А скільки на небі сонечок? Місяців? А у такому випадку говорять: один місяць, одне сонечко.
3. Відгадування загадок
Звився, скорчився клубочком. (Їжак)
— Скільки голочок у їжачка? Як ми говоримо у такому випадку?
А ввечері на землю сідає. (Сонце)
— Як можна сказати про сонце?
4. Робота з геометричним матеріалом
Завдання:
• Викласти один кружечок, один трикутничок.
• Викласти декілька квадратиків. Чи можна сказати, не рахуючи, скільки квадратиків? (Багато)
5. Робота з малюнками
Завдання: розглянути малюнок. Хто один? Кого багато?
III. Підсумки уроку