Дидактична казка ― це навчальний матеріал, який поданий учням у формі казки і служить засобом стимулювання допитливості та інтересу до пізнання, до засвоєння нових знань, розвитку уяви, уваги, пам'яті та мислення.
Зазвичай вони створюються для подачі навчального матеріалу.
Казка про букву Щ
Одного разу в місті Алфавіт виникла суперечка між буквами. Ці букви, що позначали приголосні звуки, сперечалися з тими, що позначали голосні. Кожні доводили те, що вони важливіші. Дуже вони посварилися , і стали жити окремо. Приголосні стали жити поза містечком. Та нічого в них не ладилося. Починали вони грати в словесні ігри, то в голосних виходив тільки спів , а в приголосних - тільки незрозуміле мугикання.
І ось надумали приголосні послати гінця до голосних і перепросити їх. Та через місточок, який вів до міста можна було пройти лише одній букві. Та жодна буква не хотіла іти сама, а двом іти було неможливо. Тоді дві букви «Ша» і «Ча» вирішили допомогти друзям. Думали вони, гадали і надумали: вони об’єднаються так, що утвориться одна буква «Ща». Це була одна буква, та звуків завжди позначала два.
Коли буква «Ща» прийшла до голосних, то ті з подиву роти повідкривали, тому, що букви такої зроду не бачили. А коли вона запропонувала їм мир і запросила їх назад до містечка, то голосні, не задумуючись , відразу погодились, навіть не згадуючи про образу.
І зажили в містечку букви в мирі і злагоді. І більше ніколи не сварилися.
Вони завжди з вдячністю і повагою ставилися до букви «Ща». І пам’ятали про те, що буква «Ща» завжди позначає два звуки [Ш] і [Ч].