Література рідного краю. Видатні жінки України.
Зустріч із землячкою – заслуженим вчителем України Х. Шкробинець
“Історія одного успіху”
(Портретний нарис)
підготувала Подолей Н. М.,
учитель української мови та літератури
Сокирницького ліцею
Хустської міської ради
Закарпатської області
Формат - Кав΄ярня «Затишок»
Столики, на них - скатертина, квіти, сок, вода; на дошці назва кав΄ярні, видатні жінки України, намальований портрет Х.Шкробинець, дружній шарж, меню, пиріг «У серці моєму».
Мета: популяризувати діяльність сучасних видатних постатей рідного краю; сприяти формуванню духовно-моральних цінностей; формувати культуру мовлення; розвивати образну смислову пам'ять, творчі здібності, уміння висловлювати власну думку; зміцнювати співпрацю та дружні стосунки між учнями та вчителями ліцею.
Обладнання: тематична виставка літератури «Видатні жінки України», ноутбук, проектор, екран, презентація «Історія одного успіху», меню, інтер`єрні тематичні декорації.
ХІД ЗАХОДУ
Слайд 1 «Історія одного успіху»
Літають думками хмаринки ідей,
Та що я без добрих і милих людей.
Шукаю команду – зорю однодумства,
Щоб справи великі робити для людства
Слайд 2 Літературне меню
1. «Аперитив» – З історії зодіакальних знаків
2. Соки-води - 1946
3. Смачна поезія до кави — в імені твоєму
4. Нотне тісто від Ксенії Чегіль - «Хто, як не ти?»
5. Приправа до кави - надихи авторки
6.Вправи до справи — секретні запитання
7. Пиріг «У серці моєму»
8. Страва від шеф-кухаря або Кава від автора
Для людей творчих, особливо залюблених у літературу,
кава – то немов барви чорнила,
що вони нею пишуть свої творіння.
Слайд 3 Портретний нарис
Замість прологу слова О.Каневської про Х.Шкробинець.
У неї, воістину велике серце, у якому є багато місця для добрих, чуйних, чесних і працьовитих людей.
Вона живе у зачудованому краї із виноградником у кожному дворі, де цвітуть троянди пізно в осінь... Відлунюють у церкві дзвони вікові. Здається, Бог живе на цій землі...
Тож ...
Учнівські дослідження
Слайд 4 «Свідоцтво про народження»
Виносять велике «Свідоцтво про народження». З нього зачитує учень:
Дата народження – рік 1946 (голодний)
Місце народження – с. Драгово (мальовниче гірське село)
Батьки: батьки – (Йовжій М.Ф.,Йовжій А.Ю.) - прості сільські трудівники, люди працьовиті, чесні і благородні.
Сімейний стан – заміжня (вдова) - 34 р. спільного подружнього життя
Діти – мати 3-х дітей, бабуся 5-х онуків.
Оксана (викладач фортепіано, Маріанна - викладач англійської мови, Мирослав- директор ліцею).
Навчальний заклад – Ужгородський державний університет
Однодумці – Олена Каневська, Наталія Бонь, Олеся Калинич, Олеся Чепелюк
Слайд 5 - Значення імені Христина: характер, доля
6 серпня відзначають свої іменини власниці прекрасного і величного імені Христина. Це ім'я дуже популярно в Україні та сусідніх країнах. Сучасні батьки все частіше вибирають таке ім'я для дочок. Воно має дуже сильну енергетику.
Ім'я Христина утворено від латинського імені Christianus, що означає "християнка", "присвячена Христу". У грецькому варіанті ім'я вже звучало як Christina..
Скорочені, зменшувально-пестливі та інші форми імені: Христя, Християна, Христиночка, Христенька, Кріс, Крістіана, Крістен, Крістель, Кріста, Кристел.
У православних святцях згадується ім'я Христина, у католицьких – Християна (Крістіана), Христина (Крістена).
Спокій, умиротворення, планомірність, життєрадісність, слухняність, безпринципність, рухливість, енергійність, чутливість і сприйнятливість – ось основні риси, якими можна охарактеризувати дівчинку, що має ім'я Христина.
З раннього дитинства це малятко уважно вдивляється в навколишній світ своїми допитливими оченятами. Є дуже спостережливою дитиною, хоча з боку здається, що вона сором'язлива.
Христина кмітлива, рухлива дитина, з прекрасно розвиненою пам'яттю. Рішення приймає обдумано. Легко налагоджує контакти з незнайомими людьми.
У навчанні ця дівчинка проявляє наполегливість і чудову посидючість. Христина постійно перебуває в пошуку гідного захоплення для себе, швидко загоряється, але стрімко втрачає будь-який інтерес до справи.
Ця жінка має достатню твердість характеру. Ключова її риса – спостережливість. Вона кмітлива, рухлива, цілеспрямована, не любить приймати поспішних рішень. Будь-яке рішення приймає обдумано, адже повинна все зважити, знати всі за і проти.
Доросла Христина доволі товариська, із задоволенням проводить час у дружній компанії, але в своє життя пустить далеко не кожного знайомого.
У жінки на ім'я Христина непростий внутрішній світ, оточуючі не завжди розуміють її вчинки, й вона не поспішає перед ними відкривати душу. За своєю енергетикою вона – сильна, світла і добра дівчина.
У трудовій сфері ця жінка демонструє всю свою завзятість та працьовитість. Христина здатна своїми силами домагатися більших результатів.
В особистому житті Христина досить мінлива. Вона дуже влюблива й відчуває потребу у взаємних почуттях. Ця жінка вірить у кохання з першого погляду, але часто розчаровується у своїх обранцях.
Сила її почуттів багато в чому залежить від поведінки обранця. Христині важливо, щоб чоловік постійно вносив новизну у стосунки. Її обранець повинен бути не лише вмілим залицяльником, а й ідеальним чоловіком з високими моральними та етичними цінностями, сильним і надійним, з яким Христині буде добре й спокійно.
Жінка на ім’я Христина дуже дорожить домашнім затишком і тому не любить обговорювати сімейні справи. Її чоловіком стає сильний і самостійний чоловік. Оточена турботою, коханням і ласкою Христина у відповідь даруватиме своєму чоловікові теплоту та ніжність.
Слайд 6. -Христина Алчевська – просвітителька народу
Декілька цікавих фактів із життя видатної жінки:
1. У 19 років Христина починає друкувати свої статті у революційній газеті «Колокол» під псевдонімом «Українка».
2. Вона закликає жінок вчитись самим і навчати людей в народних школах. Одна зі статей потрапила на очі заможному харківському підприємцю Олексію Алчевському. Йому сподобався прогресивний підхід авторки. Олексій написав їй листа. Вона відповіла. Так почався роман у листах, який згодом переріс у справжнє кохання.
3. У 29 років Х.Д.Алчевська відкриває офіційну недільну школу в Харкові, якій не було аналогів у царській Росії. Алчевська переконана, що тепер українки нічим не поступатимуться чоловікам.
4. Перший на території України пам’ятник Тарасу Шевченку з’явився 1899 р. в маєтку Алчевських у Харкові.
5. Через активну громадську роботу Христині дорікали: занедбала власних дітей, скинула все на няньку Галину. Алчевська відповідає листом: “Подивіться на моїх дітей: здорових, веселих, в яких розвинута правдивість, доброта, взаємна любов і довіра. Мій син Мітя просить замість іграшок на іменини, щоб я вчила його весь день. Це не скаже дитина матері, яка його закинула”.
6. Троє із чотирьох її дітей стали окрасою української культури, її сини Григорій та Іван — відомі композитор та співак, донька Христя — відома поетеса.
7. Христю Алчевську вважають справжнім бунтарем того часу. Адже попри заборону, читала учням українські книжки; брала активну участь в організації й проведенні мітингів і страйків учнів середніх шкіл, мала зв’язки з підпіллям. Вона вважала, що змінити державу може лише молодь. Тож приділяла її вихованню найбільше часу.
8. Тритомник «Що читати народу?» Х.Д.Алчевської перевидавався 18 разів. Книга стала настільною для педагогів всієї Російської імперії.
9. Найціннішим внеском Христини Алчевської у справу шкільного викладання є розроблена нею методика проведення літературних бесід з учнями. Вона використовувала літературні бесіди як один з найефективніших методів на уроках, позакласних заняттях, у роботі поза школою.
10. Христина Алчевська організувала в Харкові Товариство грамотності, першу громадську бібліотеку (нині Державна наукова бібліотека ім. В. Короленка).
11. Сучасники казали, що Х.Д.Алчевська поєднувала європейські та українські націоналістичні цінності.
Слайд 7 - Христи́на Солові́й – сучасна співачка
Українська співачка, авторка-виконавиця пісень. Відеокліп «Тримай» приніс Христині справжній дебют, увійшовши до списку найпопулярніших українських музичних відео на ютубі. Кліп отримав понад 54 млн переглядів та зробив співачку призером на премію «YUNA» (2016) в номінації «Культура і Музика». Христина Соловій — перша артистка, чиїм продюсером став Святослав Вакарчук.
22 вересня 2015 року Соловій презентувала дебютний альбом «Жива вода». У ньому розкрилася вся краса народної музики лемків, виконаних у аранжуванні, близькому до джазового. Окрім десяти авторсько адаптованих народних пісень, у дебютнику є й два власні твори — «Тримай» і «Синя пісня».
26 жовтня 2018 року вийшов другий альбом «Любий друг», у створенні якого Христина була основним джерелом натхнення та об'єднала живу музику з електронікою. Милош Єлич, Павло Литвиненко та Олексій Саранчин також стали саунд-продюсерами альбому. Він скаладається з 11 авторських пісень Христини Соловій. Того ж року лірична композиція «Стежечка» стала офіційним саундтреком до фільму «Крути 1918».
Христина Соловій народилася 17 січня 1993 року в Дрогобичі в родині хорових диригентів. Батьки співачки познайомилися у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.
Олександра Стефанівна Соловій, мати співачки, викладає хор у старших класах Дрогобицької музичної школи. Батько, Іван Володимирович Соловій, був державним службовцем у відділі культури Дрогобицької міської ради. Бабуся, Ольга Євгенівна Скробало, упродовж тривалого часу працювала керівником ансамблю бандуристів. Вона неодноразово заспівувала онукам старовинних галицьких пісень, розповідала українські казки та легенди. Часто й сама складала пісні та вірші, трохи грала на фортепіано.
В 11-річному віці Христина дізналася, що має на чверть лемківське походження. Цьому посприяло прослуховування пісні «Под облáчком» версії Анички Чеберенчик, що вплинуло на подальше світосприйняття та музичний смак виконавиці[2][3].
У 2011 році Христина Соловій закінчила музичну школу по класу фортепіано. Після переїзду з родиною до Львова ще три роки проспівала в хорі «Лемковина»[4]. Віковий діапазон учасників становив 50—80 років, тоді як Христині було всього 17. Участь у колективі дуже вплинула на затвердження її як особистості[5]. Співачка разом з хором почала їздити на український фестиваль «Лемківська ватра».
З самого початку своєї кар'єри Христина не приховувала, які групи та виконавці вплинули на її творчий розвиток. Зокрема, такі як Серж і Шарлотта Генсбур, Земфіра[26], Квітка Цісик, група «Океан Ельзи», Ніна Матвієнко, Руслана, гурт «Queen», хор Верьовки, ВВ[27], «Бумбокс». Періодично співачка повертається до улюбленого режисера Ларса фон Трієра.
Виконання пісні Христина Соловій “Хто, як не ти?” ученицею
Слайд 8 - ХРОНІКА ПОДІЙ 1946 РОКУ
• Трюгве Лі — перший Генеральний секретар ООН, 1 лютого
• Комп'ютер ENIAC, 15 лютого
• Початок «холодної війни», 5 березня
• Ліквідація Української греко-католицької церкви, 8 березня
• Страта маршала Антонеску, 1 червня
• Перша Італійська Республіка, 2 червня
• Хуан Перон — президент Аргентини, 4 червня
• Єврейський погром у Кельце, 4 липня
• Прем'єра бікіні, 5 липня
• Перший підводний атомний вибух, 25 липня
• Перший Каннський фестиваль, 20 вересня
• Вирок Нюрнберзького трибуналу, 1 жовтня
• Самогубство Германа Герінга, 15 жовтня
• Перша Індокитайська війна, 19 грудня
• Іспанія: Франсиско Франко (1939-75)
• Аргентина: Хуан Перон (1946-55)
• Великобританія: Клемент Еттлі (1945-51), Георг VI (1936-52)
• Королівство Італія: Віктор Еммануїл III (1900-46), Умберто II (1946)
• Ліга націй: Шон Лестер (1940-46)
• НДР: Вільгельм Пік (1946-60)
• ООН: Трюгве Лі (1946-52)
• СРСР: Йосиф Сталін (1922-53)
• США: Гаррі Трумен (1945-53)
• УРСР: Микита Хрущов (1938-47)
• Французька республіка: Шарль де Голль (1944-46), Леон Блюм (1946-47), Венсан Оріоль (1946)
70 років тому – 29 січня 1946-го – в Києві привселюдно покарали на горло нацистських злочинців, які лютували в Україні протягом 1941-1944 років. Страті передував судовий процес. Його вважали продовженням Нюрнберзького, що розпочався в листопаді 1945-го (тривав паралельно з київським і ще понад півроку після нього).
Слайд 9 - Основні риси Собаки (РІК СОБАКИ):
Собак вважають песимістами, які завжди чимось стурбовані, хоча джерело їх мук рідко буває відоме. Але Собака - вірний супутник людини, ласкава домашня тварина і навіть грає важливу роль як символ суспільного становища. Життя Собаки, як розповідають стародавні китайці, часто було нестійкою, якщо не брати до уваги дитинства (правда, тільки в тому випадку, якщо її батьки могли її захистити). Її юність часто буває затьмарена муками в зв'язку з любовними справами, які рідко залишають їй хороші спогади. У зрілі роки її часто відвідують нічні кошмари, а старість буває затьмарена жалем про втрачені можливості. Але, на щастя, існують різні види Собак - у одних життя легше, у інших виконана труднощів і хвилювань. Кажуть, що Собака, яка народилася в світлий час доби, буває більш щасливою, ніж та, яка народилася вночі.
Жінки-Собаки більш честолюбні і більше прагнуть до матеріальної забезпеченості. Ви обдарована і творча жінка, але вам трохи бракує завзятості, і трапляється, що ви кидаєте справи недоробленими. Ви привабливі, нетерплячі і, будучи більш товариською, ніж ваш двійник, пан Собака, обожнюєте проникливі розмови. Ви відчуваєте себе найщасливішою, коли оточені друзями, дітьми і домашніми тваринами - будь то в палаці, в заміському будинку або в міській квартирі. Єдиний ваш недолік полягає в схильності до певної обмеженості, у нездатності цінувати те, що не є частиною безпосередньо вашого світу.
Ви надійні і віддані, але схильні до зайвої обережності і песимізму. Розумніше було б заздалегідь не хвилюватися, тому що ви успішно впораєтеся з усім, що б не трапилося.
Робота
Ви надійний працівник і можете досягти вершин, так як ви до того ж хороший адміністратор. Не так багато потрібно часу, щоб ви стали босом.
Соціальне життя
Ви можете бути дуже замкнуті і обережні, але ви розквітає в компанії людей, яких добре знаєте.
Батьки
Ваші батьки або дуже вас люблять, або вважають бунтівником, провідним постійної боротьби. І, звичайно, вам доводиться рахуватися з таким станом справ.
Брати і сестри
Ви піклуєтеся про своїх сестер і братів, особливо якщо ви старший в сім'ї, в цьому випадку ви будете мати великий вплив на їх доросле життя.
Діти
В ролі батьків ви незговірливі і суворі, але насправді ви глибоко цікавитеся своїми дітьми і любите їх до неможливості.
Подорожі
Подорожі - це те, що вас по-справжньому хвилює. Ви завжди намагаєтеся знайти якомога краще місце, щоб провести чудовий відпустку зі своїми близькими.
Здоров'я
Ви відрізняєтеся міцним здоров'ям і рідко хворієте. Часом ви буваєте дуже напруженим і, якщо ви не будете обережні, у вас можуть виникнути деякі психічні проблеми.
Таланти
Ви великодушні і заслуговуєте довіри. Ви могли б стати хорошим керівником великої корпорації. Ви знавець комп'ютерних мереж і напевно знаєте, як отримати прибуток.
Слайд 10 – Восьмий зодіакальний знак
Управителі знаку Скорпіона — Плутон і Марс, войовничі планети, здатні руйнувати без відновлення. Краса та гармонія навколишнього світу у них незвичайна, не така, як сприймається іншими. У Скорпіонів "своє розуміння краси" — від Венери у вигнанні. Емоції перебувають дуже глибоко, можуть не виявлятися відкрито, ховатися, маскуватися — від статусу падіння Місяця. Інстинкт самозбереження в Скорпіоні практично на нулі, цей знак пов'язаний з енергією смерті. Плутон управляє надрами, а них постійно ведуться війни.
Скорпіон – восьмий знак зодіакального кола. Під цим знаком Зодіаку народжуються в період з 23 жовтня до 23 листопада
Стихією знака є вода. Його символ у різні епохи по-різному бачився, зображується він головним чином як скорпіон, аспид, змія.
Людина, народжена під знаком Скорпіона, – це воїн, причому нерідко він кидається в бій, навіть не попередивши про це оточуючих. Скорпіон не любить пустопорожніх слів, є дуже правдивим та об'єктивним в оцінюванні.
Оточуючі з побоюванням ставляться до Скорпіона, адже він чесно й правдиво висловлює свою думку щодо будь-чого.
Скорпіони живуть пристрастями, вони не уявляють своє життя без кохання. Об'єктом обожнювання вони захоплюються миттєво, проте так само швидко й остигають до нього, домігшись бажаного. Сексуальність – невід'ємна риса Скорпіонів. Цей знак має величезний успіх у представників протилежної статі, легко і пристрасно закохується, але найчастіше легко змінює свій вибір.
Ця жінка – справжня леді, яка знає собі ціну й не розмінюється на дурниці. Її рухи неквапливі й граціозні, але за ними відчувається прихована сила, як у оманливо-м'яких рухах пантери.
У жінці Скорпіоні ніби зібрані всі якості, які так привертають увагу чоловіків: чарівність, почуття власної гідності, пристрасність і таємниця. Тому не дивно, якщо ви скоритеся їй з першого погляду.
Водночас, за всієї своєї магічної жіночності «міс Досконалість» має й багато «чоловічих рис характеру. Їй повною мірою притаманні рішучість, твердість, гострий розум, уміння постояти за себе, поняття честі та справедливості. Завдяки цьому в дитинстві вона нерідко взагалі віддає перевагу суспільству хлопчаків – з ними їй набагато цікавіше грати.
У стосунках жінка Скорпіон чекає преклоніння і беззаперечного виконання всіх бажань. Представниця цього знака звикла бути в центрі уваги, вона постійно в русі, легко вливається в нові компанії й може підтримати будь-яку розмову. Вона не пропускає жодної вечірки, при цьому незмінно стає головною героїнею вечора. Жінка Скорпіон любить, щоб нею захоплювалися, і не боїться ставати головною темою для обговорень.
Кохання жінки Скорпіона варте будь-яких ваших подвигів і жертв. Тут якнайкраще проявляється вся цілісність і сила її яскравої натури. Заради любові вона готова на все – навіть поступитися чоловікові чільну роль у сім'ї. Адже, незважаючи на свої лідерські якості, вона хоче бути дружиною цього чоловіка, а не підкаблучника.
Слайд 11 - ФАКТИ ПРО ФРЕЗІЮ
Freesia) — рід багатолітніх африканських трав'янистих рослин родини півникових (ірисових). Є однією з найкрасивіших і найароматніших садових і кімнатних рослин.
У цілому вважається, що фрезії символізують дружбу, що робить їх ідеальним вибором для спонтанного весняного букета, коли ви хочете, щоб ваш кращий друг знав, що ви думаєте про них. Ніхто не може сказати «ні», щоб здивувати квітами!
Ще в вікторіанську епоху фрезії вважалися символом довіри, а також використовувалися для відправки особистих повідомлень в пристойному суспільстві в залежності від кольору квітки. Гарна новина полягає в тому, що ви можете відправляти ці повідомлення прямо зараз, оскільки кожен відтінок фрезії говорить про щось зовсім інше. Правильно, нехай говорять ці квіти.
Хочете, щоб ваш житловий простір стало яскравим, коли справа доходить до цього парфумерного аромату? Тоді зупиніть свій вибір на червоних і рожевих відтінках фрезії, які вважаються найбільш ароматними. Біла фрезія також володіє сильним запахом, але гібридні сорти не такі сильні.
Слайд 12 - Горіх (Juglans) — рід дерев родини горіхових (Juglandaceae). Рід налічує понад 20 видів з поширенням у Європі (південь), Північній Африці, Азії (схід, південь, південний захід), Північній Америці, Центральній Америці, Південній Америці (захід і північний захід).
В Україні широкої популярності набула пісня-романс з поезії українського письменника Івана Франка зі збірки «Зів'яле листя» та композитора Анатолія Кос-Анатольського «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».
У поезії Богдана-Ігоря Антонича «Різдво», у якій у символічній формі розказано про волхвів, що принесли дарунки новонародженому Христу, говориться про Марію, яка тримає на долонях свого сина-«золотого горіха».
ГОРІХ - символ багатства для когось, а не для себе. Він - багате дерево, яке бідне саме по собі: дає поживний і багатий урожай своїх плодів, але це не збагачує його власних сил і не зміцнює його стійкості - його, багатого і щедрого, легко ламають вітри і дуже часто вражають морози
Слайд 14 - Головні камені (талісмани)
Топаз розвиває інтуїцію, не дає дівчині бути жертвою маніпуляторів. Також камінь славиться своєю можливістю продовжувати молодість.
Аметист покращує пам'ять, вчить справлятися з емоціями, дарує мудрість. Аметист можна оправляти тільки в срібло.
Гранат дарує мир і згоду партнерам, привносить затишок і взаєморозуміння у відносини. Залежно від відтінку може лікувати різні хвороби.
Слайд 15
Слайд 16. - Гарний шлюб спочиває на таланті і дружбі. (Фрідріх Ніцше)
Шкробинець Василь Михайлович та Христина Миколаївна Шкробинці - учителі Хустської гімназії-інтернату. Вони - епохальні люди в історії школи.Христина Миколаївна - не просто вчитель української мови та літератури цілих династій (без перебільшень), заслужений учитель України, а й критик, журналіст, автор більше ста критичних статей. Залюблена у Слово, голова хустської "Просвіти", справжній патріот. Такі, як Христина Миколаївна, є прикладом безкомпромісної любові до рідного краю. Літературознавець Наталія Йосипівна Ребрик у своєму натхненному слові наголосила: "Не було би в нас планетарних письменників, якби не такі вчителі, як Шкробинці. У Василя Михайловича є образ лелек, які зігрівають сніг. Ось вам ті двоє лелек, які зігрівають сніг, - подружжя Шкробинець".17 поезій присвятив любій дружині - Христині Миколаївні. Якщо ви переконані, що вічного подружнього кохання не існує, прочитайте вірші Василя Михайловича.
Слайд 17 – Наша гостя- Х. Шкробинець
Сьогодні наша гостя заслужена вчителька України, відмінник народної освіти, яка понад 50 років пропрацювала педагогом, була головою районного об'єднання вчителів філологів і до сьогодні займається літературною, публіцистичною діяльністю, була головою Хустської районної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім.Т.Г.Шевченка, авторка книг "Слово - народжене з любові", "Із минулого - в майбутнє" та "У серці моєму". - Христина Шкробинець.
Ось такий портрет нашої гості намалювала наша учениця
Слайд 18. Доля
Це я – рідна ваша учительська доля.
Чвалаю за вами усюди поволі.
Стомилась я дуже за вами встигати,
Немає спокою ні в будні ні в свята.
Маю три основні характеристики:
Непізнаваність: людині не дано знати, яке життя його чекає в майбутньому, для чого він народився на світ, які функції повинен виконати.
Тотальність: охоплює всі сфери життя і всіх людей.
Незалежність:Люди не мають впливу на власну долю, щоб вони не робили, зумовлене прийдешнє від цього не зміниться.
Слайд 19. Ангел
Учительський ангел - моя спеціальність,
Не дуже-то втішна буває реальність…
В день свята, Всевишнього стану благати,
Щоб дав вчителям він достойну зарплату.
Бо то не для неї – городи і хлів.
Хіба ж не почує Господь моїх слів?
Слайд 20. Мрія
Слово “мрія”: знайоме, тепле, родом десь із дитинства. Про мрії кажуть: “Вони повинні бути або божевільними, або нереальними. Інакше – це просто плани на завтра”. Мрії – це рушій до життя, необхідна складова людства. Іноді ми мріємо про надзвичайні речі, які дуже важко собі навіть уявити. Точно відомо одне: треба мріяти як про просте, але прекрасне, так і про найкраще, найпотаємніше, захмарне.
ля вас.
Прекрасно, коли з вами ваша мрія.
Бажаю вам всім не втрачати її,
І ваша надія вже вас не мине.
Слайд 21. Надія
Кажуть, остання вмирає надія.
Жива я, жива, помирати не смію.
Квітуча я в вас. Я завжди буду поряд,
Ніколи не зраджу ні вас, а ні школу.
Лишайтесь з надією в серці завжди.
Тож разом врятуємо любов від біди.
Слайд 22 Любов
Любов – це жертва без мотиву! Тобто прагнення душі віддати, а не забрати, не чекаючи нічого взамін. Любити по-справжньому не кожному, бо це дар особливих людей. Тих, хто може похвалитися багатим внутрішнім світом та прекрасним характером. Люди егоїстичні, корисливі та зарозумілі до справжніх почуттів стосовно інших просто не здатні.
Слайд 23 Краса
Краса - це сукупність приємних якостей, загальний образ людини. На мою думку, зовнішня краса — це те, як тебе бачать інші. Яка в тебе зачіска, у що ти вдягненний, яке в тебе взуття, макіяж и т. д. Тобто, які думки ти викликаєш у інших людей і в самого себе. Це також стосується гігієни, міміки твого обличчя і фігури тіла. Мабуть, зовнішня краса зараз один із найважливіших факторів “успішної” людини. У наш час все дуже швидко змінюється, у тому числі і мода також. Учора ти вийшов у своїх улюбленних кросівках, а вже сьогодні тебе за них цькують зі словами: “Що за шмот?” чи “Ти бідний, бо в тебе немає нової моделі Adidas”. Все це доволі сумно, що люди оцінюють людину за її зовнішністю. Духовна — для кожного це щось своє, свій ритм і свій спокій. У кожної людини своє “добре” і своє “погано”, тому тут немає ніяких стандартів і норм. У кожного свій шлях, який він має вибрати самотужки. Кожна людина вірить у щось своє, у те, у що їй хочеться вірити. Думки кожної людини також різняться, і це нормально, те що для вас здається звичайним для інших може бути просто незбагненним.
Секретні запитання для гості (заховані у букеті квітів)
1. Чи пам’ятаєте свою першу вчительку? Як її звали?
2. Хто був вашим сусідом по парті?
4. Чи дружнім був клас? З ким із однокласників спілкуєтеся?
5. Ким мріяли стати, коли навчались у школі? Чи збулися мрія?
6. Чим запам’ятався випускний вечір?
7.Скільки коштувала котлета у шкільній їдальні?
8.Скільки разів ви зустрічалися з класом після школи?
9. 10. Кого з вчителів ви пам”ятаєте ї чим саме вони вам запам” яталися?
11. Чи списували ви домашні завдання? У кого?
12. Як реагували батьки, коли ви приносили додому двійку?
13. Що ви робили на перервах?
14. Чи списували на уроках? Якщо «так», яким чином і в кого?
15. Коли ви запізнювалися на уроки, що говорили, заходячи до класу?
16. Скажіть, як часто ви згадуєте шкільні роки? Що саме?
17. Розкажіть про найсмішніший випадок з Вашого шкільного життя
18.Яку професію порекомендували б вибрати нам ?
Ось такий дружній шарж нашої гості намалювала наша учениця
Слайд 24 Побажання
Ангел: Тепер вже останнє слово моє,
Бо я – побажання – для вас головне.
Бажаю вам та вашій родині гарного мирного дня, спокійного вечора та тихої ночі.
Я вдячна Богу за своє життя
Я вдячна Богу за своє життя!
За те, що сію зерна я науки.
За те, що є, й за те, чого нема.
За те, що дітям я знання даю у руки.
За долю вчительську – солодко-гірку,
За всі мої польоти і падіння.
За те, що я роками в школу йду,
За те, що дітям я даю благословіння.
Що варта я, як вчитель у житті
Без результатів моєї учениці,
Без добрих справ, що роблять дітлахи,
Що проростають, мов поля пшениці.
Я не дарма прожила це життя,
Бо хтось від мене взяв моє насіння.
І проростив у власному житті,
А не закидав байдужості камінням.
Духовний хліб несуть вони в життя.
Хто сіє, а хто жне - у кого як виходить,
Та слово вчителя святе,
Мов теорему мудрості виводять.
За плечима сивіють мої роки.
Міняється все із роками,
А вчительська праця у дітях цвіте,
І славиться людством віками.
Леся Воронюк