ТЕМА: Ходить Мороз у чоботах пухових.
Леся Вознюк «Йшов Мороз»
МЕТА: Ознайомити учнів із поезією Лесі Вознюк;
вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного
читання віршованого твору;
формувати в учнів вміння аналізувати прочитане, робити
висновки, узагальнення.
Розвивати звя'зне мовлення учнів, образне мислення.
Виховувати любов до художнього слова, бережливе ставлення до
Природи.
КОМПЕТЕНТНОСТІ:
природничі науки, математична, здатність спілкуватися рідною
мовою, культурна, інформаційно-комунікаційна.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
читає виразно, відповідає на поставлені питання, аналізує зміст
вірша.
НАСКРІЗНІ ВМІННЯ:
читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку,
здатність співпрацювати з іншими.
ХІД УРОКУ:
І.Організаційний момент
Сядьте, діти, всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
ДЕВІЗ УРОКУ: Виразно читаємо,
Чітко слова промовляємо.
Мову та творчість
Свою розвиваємо.
І. Актуалізація опорних знань
1.Мовна розминка . Чистомовка. (Послухайте і доскажіть)
- Да-да-да, стоїть у глечику …. (вода)
- Ди-ди-ди. Дай напитися …. (води)
- Жа-жа-жа, ми знайшли … (вужа)
- Жи-жи-жи, ти мені … (допоможи)
2.Гра «Подивись, запам'ятай і відтвори» (Елемент Ейдетики) – 10 картинок.
- Я показую картинки, ви уважно дивитесь, запам'ятовуєте слова, а потім їх відтворите.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
3.Загадування загадки
- Кружляє ніжний , білий пух,
Міняє зайчик свій кожух.
Вдіває лиска рукавички.
Співають весело синички!
Ведмідь в барлозі вже дріма…
Яка пора, скажіть ?.... (зима)
Ми продовжуємо працювати над розділом «Зима»
4.А що саме будемо робити, ви скажете, коли пограємо у гру «Збери слова»
О В Ш Й
З М О Р О ЙШОВ МОРОЗ
ІІІ. Тема уроку : Ходить Мороз у чоботах пухових,
а поетеса Леся Вознюк описала Мороза в своєму вірші
«Йшов Мороз»
Давайте визначемо мету нашого уроку:
Вчитися виразно і з інтонацією читати ;
Відповідати на поставлені питання;
Уміти висловлювати власні думки.
5.Біографічні дані: (презентація)
- Леся Василівна Вознюк – відома дитяча поетеса, вона працювала головним редактором видавництва «Підручники і Посібники».
З під її пера з'явилися на світ вірші, загадки, скоромовки, лічилки.
Популярні серед молодших школярів збірки, які уклала Леся Василівна: «Еники, беники їли ваареники», «Що не край, то звичай…»
А ще Леся Василівна пропонує цікаво і змістовно провести канікули виконуючи завдання у збірках серії «Веселі канікули», « Моя весела зима»
а) Словникова робота (слово на дошці)
- Хто така поетеса?
б)Випереджаюче сприйняття змісту. Робота за малюнком.
- відкриємо підручник на с. 72 і розглянемо малюнок
- Хто зображений на малюнку?
- Що ви можете про них сказати?
- Добрим чи злим ви уявляєте Мороза? (а може хтось думає інакше)
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
6.Опрацювання вірша Л.Вознюк «Йшов Мороз». с.72
Виразне читання вчителем
- Чого Мороз сердився на дітей? (що ніхто із ним не дружить)
8. Читання вірша мовчки. Гра «Рибки» (мовчки)
- Чи є у вірші слова , значення яких ви не розумієте?
-Чи сподобався вам вірш?
- Хто головний герой вірша?
9.Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
- Що робив Мороз?
10. 1хв. Фантазії :
-Яким ви його собі уявляєте?
-Відшукайте рядки, які треба прочитати із проханням (прочитайте їх)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (ТАНЦІ-ЗІГРІВАНЦІ) - https://www.youtube.com/watch?v=A09aJ3gvLWs
V. Узагальнення і систематизація знань учнів
11.Читання вірша «викликанням»
12.Читання для друга. (робота в парі)
14.Знайомство з римою
- Коли ви читали вірш, ви нічого не помітили?
- Давайте їх прочитаємо разом:
- Які це слова? (звучать однаково або подібно) – це рими.
Що таке рима? (таблиця)
|
РИМА – це співзвучне закінчення слів у віршованих рядках. |
15. Читання з дотриманням пауз та потрібної інтонації.
16.Робота в групах. Гра на розвиток тактильного сприйняття (у групі по 4)
(у коробочці сховані букви, ви витягаєте букви і з них складаєте слова)
МОРОЗ СНІГ
САНЧАТА ЗИМА
ВІТЕР КОВЗАНИ
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
• Пірамідка нашої роботи. Що ми сьогодні робили на уроці?
- грали в ігри - читали
- відгадували загадку - танцювали
- фантазували - відповідали на питання
18. Тож давайте кожен із вас визначить свій «градус успіху» роботи на уроці.
Дякую за роботу на уроці! Поплескаємо собі!