Є. Плужник
«Вчись у природи творчого спокою...», «Ніч... а човен – як срібний птах!..»
А реалізму Б романтизму В імпресіонізму Г експресіонізму
3 .Вид лірики твору Є. Плужника «Вчись у природи творчого спокою...».
4. Жанр твору Є. Плужника «Ніч... а човен – як срібний птах!..».
5. Символом піднесеної душі ліричного героя, його романтичної мрійливості і закоханості в навколишній світ в одній із поезій Є. Плужника виступає ….
6. Ліричною медитацією є вірш …
7. Установіть відповідність
1. тема «Вчись у природи творчого спокою...» 2.ідея «Вчись у природи творчого спокою...» 3. тема «Ніч... а човен – як срібний птах!..» 4.ідея «Ніч... а човен – як срібний птах!..»
|
А показ глибини і незбагненності світу Б човен-як символ піднесеної душі ліричного героя,його романтичної мрійливості і закоханості в навколишній світ В захоплення красою навколишнього світу і біль з приводу відсутності душевної гармонії, заклик шанувати природу, тому що все минеться, а людина все одно буде бажати гармонії з довколишнім світом Г взірець для творчої людини — природа, у якій все гармонійно поєднане, включене в життєвий коловорот Д возвеличення краси природи і єдність її з мистецтвом |
8.Установіть відповідність
Художній засіб 1. епітети 2. інверсія 3. риторичні запитання 4.порівняння
|
Цитата з твору А хто ж твоїй науці допоможе На певний шлях ступити з манівців? Б вчись у природи В дні вересневі Г як від озер, порослих осокою; човен-як срібний птах Д визнаних взірців, творчого спокою, срібний птах, ненадійний човне |
9.Складіть сенкан до теми «Є. Плужник»
Відповіді: 1. В; 2. ліричний герой; 3 пейзажна; 4. любовна елегія; 5. човен; 6. «Ніч... а човен – як срібний птах!..»; 7. - 1г 2в 3б 4а; 8.- 1д 2в3а 4г.