Літній відпочинок дітей. Поради батькам.

Про матеріал
Літо прийшло! З ним ми пов'язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати.
Перегляд файлу

Літній відпочинок дітей

Поради батькам

 

Літо прийшло! З ним ми пов’язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадува­ти літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — ма­буть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати.

Отже, літнє оздоровлення дітей — справа батьків.

Шановні, татусі та мами, даємо вам де­які поради щодо організації ігрової діяльності з малечею.

Виберіть найцікавіше з того, що ми вам пропонуємо, і ваша дитина отримає вели­ку користь.

Влітку сім’ї часто бувають «на при­роді». Природа буває різною. Наприк­лад, дача — це справжня природа.

«Пікнік» — от як це називається, коли вся родина на природу їде. Збираються на цю поїздку всі дружньо. Діти іграш­ки збирають, тато — спортивне й похідне спорядження, а мама — великий рюкзак з продуктами.

Отже, виїжджаючи на дачу, викорис­тайте час з користю.

На природі можна навчити:

                      самостійності;

                      нічого не боятися;

                      плавати, бігати, стрибати;

                      багаття розпалювати (тих дітей, що доросліші)-,

                      розширювати знання про рослин, тварин, природні явища;

                      отримувати емоційне задоволення.

Найчастіше на пікніку збираються різновікові компанії. Тому нехай у вас у запасі буде декілька таких ігор, які всім цікаві і зрозумілі.

«Весела естафета»

Мами й тата виборюють дистанцію і показують дітям спосіб пересування. Способів безліч: як пінгвін, як конячка, задки, боком, рачки, верхом на паличці, стрибаючи з м’ячиком, затиснутим між колінами.

«У кого більше шишок?»

Зібрати шишки. У кого більше, той і переможець.

«Влучний стрілець»

Відзначте лінію, від якої буде вести­ся стрільба. Поставте на невеликій відстані відро або капелюх, і нехай діти вправляються в метанні, закидаючи туди шишки.

 

Інструкція

для батьків з охорони життя та здоров’я дітей

на літній період

 

 1. Загальні положення:

-  Дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей.

-  Не залишайте дітей без нагляду дорослих.

-  Приводячи дітей до дошкільного закладу батьки повинні передавати дитину вихователеві.

-  Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, підстриженими, з обрізаними нігтями, одягненими в чистий одяг.

-  Батьки не повинні входити до групової кімнати без потреби.

-  Забороняється доручати забирати дітей з дошкільного закладу братикам, сестричкам яким не виповнилося 14 років, стороннім особам без згоди та попередження батьків, особам в нетверезому стані.   

-   Одяг дитини в літній період повинен відповідати сезону та погоді.

-   В літній період голова дитини повинна бути захищена панамою (з натуральних матеріалів: бавовна, льон).

 2. Безпека дорожнього руху:                                                                                                                                                                    Виконуйте правила дорожнього руху

-  Не дозволяйте дітям гратися біля проїжджої частини дороги.

-  Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, будьте уважні самі та вчить дітей правилам поведінки під час посадки та виходу з транспорту.

-  Не возіть дітей на транспорті не призначеному для цього: скутери, мопеди, мотоцикли.

-  За потреби облаштуйте велосипед спеціальним сидінням для дитини.

-  Під час катання дітей на велосипедах, самокатах вчіть їх правилам велосипедистів, використовуйте тільки велосипедну доріжку, не дозволяйте кататися на проїжджій частині дороги.

 3. Безпека під час  перебування на природі:

-  Під час перебування на природі (у лісі, городі) разом з дітьми не збирайте і не вживайте незнайомих ягід, рослин, грибів.

-  Для походу на природу одяг добирайте таким чином, щоб максимально захистити від укусів комах, змій, кліщів.

-  Не залишайте дитину без нагляду біля водойм.

-  Регулюйте перебування дітей  під сонцем, щоб запобігти опікам.

-  Не дозволяйте стрибати у воду в неперевірених місцях.

-  Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.

-  Не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумові іграшки, матрац.

-  Для купання добирайте місця не засмічені, з твердим дном, без водоростей та мулу.

-  Не допускайте пустощі на воді (не можна зненацька лякати, жартома кликати на допомогу, утримувати одне одного під водою).

 4.  Попередження дитячого травматизму під час відпочинку:

-  Не залишайте дітей без нагляду.

-  Перевірте обладнання дитячого майданчика, що запевнитися у відсутності чинників, які можуть причинити травматизм.

-  Вчить дітей правилам користування гойдалкою, каруселлю.

-  Особливо уважно обстежити пісок, у ньому можуть залишитися гострі предмети або скло.

-   Огляньте територію будинку і перевірте відсутність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів.

-   Уникайте контакту дітей з незнайомими тваринами (собаками, котами).

 5. Запобігання кишково-шлункових захворювань та кишковим отруєнням:

-   Не дозволяйте вживати дітям не миті овочі і фрукти, зелень.

-   Ягоди, зелень, фрукти мити проточною водою.

-    Слідкуйте за тим, щоб діти ретельно мили руки  з милом після повернення з вулиці, перед їжею.

-    Привчайте дітей дотримуватися правил особистої гігієни.

-    Дітям для пиття давайте кип’ячену воду.

-    Використовуйте в дитячому харчування тільки доброякісні, свіжі продукти.

  •  Купуючи продукти в магазині звертайте увагу на термін реалізації.
  • Проводьте боротьбу з комахами, гризунами, які переносять інфекції

 

http://kdnz_246.dnepredu.com/uploads/editor/2416/97608/sitepage_49/images/cke_144.png    Дитина на дачі: безпека перш за все!

 

 На вулиці  літо, сонце, свіже повітря! Саме час організувати поїздку на дачу, адже відпочинок на природі так корисний для дитячого здоров'я. Малюк проводить практично весь час на свіжому повітрі, що дуже корисно для його організму. Однак аби відпочинок не підніс неприємних сюрпризів, слід обов'язково пам'ятати деякі правила безпеки.

 

Діти дошкільного віку  зазвичай дуже цікаві, але не завжди можуть зрозуміти, що є для них небезпечним, а що - ні.  Тому гостра сапка або лопата можуть здатися дитині вельми цікавими предметами для гри.

Малюкові дуже хочеться познайомитися з усіма інструментами. Купуйте дитячий набір інструментів. Головне, щоб він був безпечний і відповідав віку. Малій дитині можете запропонувати тільки пластмасовий молоточок, п'ятирічному - справжній невеликий молоток.
Краще коли дорослий покаже і розповість дитині, як користуватися інструментом, пояснить, чим він небезпечний. І, звичайно ж, дорослим потрібно стежити за собою і не розкидати садовий інвентар де доведеться.

 

Діти хочуть повторювати дії дорослих. Тому їм необхідна лопатка, відерце, лійка і своя маленька грядку. Відсипте малечі з пакетиків насіння моркви, петрушки, кропу. Відведіть місце на городі під дитячу грядку. Покажіть, як копати, робити борозенки, засипати насіння і поливати.

«З'їж малюк полуничку, дивись яка стигла» - ласкаво скаже бабуся дитині і протягне йому ягідку прямо з грядки. Стійте! Ні в якому разі не можна допускати, щоб дитина їла немиті ягоди або фрукти!

Навіть якщо дорослі впевнені, що «натуральні екологічно чисті» домашні огірочки-помідорчики ніякої небезпеки не представляють, наслідки можуть бути плачевними. Адже скільки хвороботворних мікроорганізмів може перебувати на немитих овочах і фруктах! Тому дорослим дуже важливо показати дитині, що перед тим як з’їсти ті чи інші фрукти, їх потрібно помити, і не забувайте самі дотримуватися цього правила..

 

Два-три роки - це період, коли малюк інтенсивно пізнає навколишній світ. Його цікавить  все. Трісочка на дорозі. Яка вона на смак? А що їй можна робити? А копати можна? А на водичці вона триматися буде?

Особливо це цікаво міському малюкові, який бачить багато асфальту і щільно витоптану траву в місті. Нехай насолодиться на дачі камінчиками, жучками, і ніжно-салатовою травичкою. У пісочницю, як і в воду, маляті крім дитячих формочок можна надати пластикові пляшки, стаканчики від йогурту, флакони, коробочки. Малюк із задоволенням проведе не одну годину в пісочниці або у «ставка», вивчаючи властивості піску і води, розмірковуючи, що ще можна зробити з пластиковою пляшкою.

Те, що ви вважаєте мотлохом, старими непотрібними речами, з точки зору дитини є істинним багатством, з якого вони творять: споруджують космічні ракети, кораблі піратів, будиночки для Барбі. Перш, ніж що-небудь викинути, запропонуйте ці «скарби» малюкові.

 

Щоб перебування дитини на дачі було корисним і приємним, дорослим потрібно обов'язково знайомити малюка з місцевою флорою і фауною. Різні козявочки-букашечки, дивні і дивовижні рослини - все це викликає у дитини жвавий інтерес. Помацати, понюхати - відомі та доступні дитині способи вивчення навколишнього світу. Корисно пояснити дитині, чому не можна рвати квіти і ламати гілки, чому не можна їсти незнайомі ягоди і чому жучків-павучків краще залишити в спокої.

Рухливі ігри на природі дуже подобаються дітям, та й дорослим теж. Особливо популярна у дітлахів 5-7 років гра в хованки,  адже он скільки навколо різних дерев та кущів. І дитина намагається забратися якомога далі, щоб його подовше не знайшли. Тому важливо відразу ж окреслити межі гри, наприклад, забороняється ховатися далі «он тієї берізки». Дорослим краще стати спостерігачами і стежити за тим, щоб зазначені межі не порушувалися.

Дійсно, дитину на дачі підстерігає безліч небезпек: він може захворіти, отруїтися, поранитися і навіть загубитися. Але це зовсім не означає, що дитині на дачі не місце, навпаки, його вже з малих років можна привчати до праці на землі. Для малюка можна виділити свою «грядку», на якій він посадить рослини і буде за ними доглядати.

 

Щоб уникнути неприємностей під час відпочинку дитини на дачній ділянці, зверніть увагу на наступні деталі:

 

· У перші дні перебування дитини на дачі, проведіть невелику екскурсію по ділянці і поясніть, що їсти не потрібно і куди самостійно ходити не можна.

 · Не пускайте дитини до місць, де зберігаються «небезпечні» для нього предмети: бензопили, граблі, бензин та інше господарське  начиння.

 · Щоб уникнути отруєння у дитини звертайте особливу увагу на умови зберігання продуктів. Очевидно, що холодильники та морозильні камери в найближчих магазинах не найкращої якості і «новизни». До того ж, продукти в маленьких дачних магазинах розкуповуються поволі, що й може призводити до закінчення термінів придатності.

 · Всі овочі та фрукти, які ви даєте дитині, необхідно ретельно промити кип'яченою водою.

 · Фрукти маляті необхідно давати без кісточок, щоб він не попирхнувся.

 

ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ КОМАРІВ, МОШКИ, ГЕДЗІВ

поради батькам

При укусі:

 

1.Необхідно утриматися від розтирання шкіри в місцях укусу, навіть якщо дуже хочеться, оскільки це приведе до ще більшого свербіння та тривалого заживання, а при розчісуванні укусу до крові є небезпека занести в рану інфекцію.

 2.Слід накласти на місце укусу холодний компрес: пов’язку, змочену содовим розчином (чайна ложка на ½ склянку води) або нашатирним спиртом.

 3.Якщо укушені місця сильно запалилися, стають нестерпно болісними або свербіння спостерігається тривалий час – варто звернутися до лікаря.

 

Засоби захисту від укусів:

 

1.Найефективніші засоби захисту від комарів та інших дрібних комах вийшли з хімічних лабораторій. І все ж таки, щоб захистити дітей від укусів комах, не варто втирати крем по всьому тілу. Краще намазати тільки руки, шию, щиколотки та одягнути на дитину одяг з довгими рукавами і довгі брюки. Кожних 2-4 години  крем потрібно наносити знову.

 

2.Натуральними, але менш ефективними засобами, що відлякують комах, є аромати лимона, лаванди, м’яти та гвоздики. Масла на основі цих ароматів можна додавати в спеціальні лампи для розповсюдження запахів.

 

3.Хімічні препарати, що встромляються в розетки, не можна використовувати у кімнатах для маленьких дітей, оскільки ці засоби отруюють повітря. Найкращий спосіб від нічних атак – це анти москітні сітки.

 

docx
Додано
27 травня 2020
Переглядів
1103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку