Диференціація звуків (Ж)-(Ш) 2 клас.
Мета:формувати правильну вимову звуків (ж)-(ш) в складах,реченнях,словах,розвивати фонематичний слух,зорову та слухову пам'ять,удосконалювати культуру мовленнєвого спілкування,збагачувати словниковий запас,вчити любити природу та тварин.
Обладнання: предметні малюнки,м'яка іграшка бджілки.
Хід заняття
I Організаційний момент
Нервово-психологічна підготовка
Станьте діти рівненько.
Усміхніться гарненько.
Настрій на заняття візьмемо,
працювати розпочнемо.
1 Робота над загадками
У норі хатинку має У зеленому жакеті
Галасує в очереті
Хліб ,сирочок полюбляє Хоч і плавати мастак
По підлозі тишком-нишком І не риба і не рак (жабка)
Бігає сіренька (мишка)

II Оголошення теми заняття.
Діти,ми продовжуємо працювати над звуками ш-ж.
2 Виконання артикуляційних вправ
Парус(широкий язичок піднімаємо до піднебіння і дуємо на язичок.)
ш-ш-ш-ш-ш-вітер
А тепер уявимо ,що ми бджілки ж-ж-ж-ж-.
3 Робота над словами
Логопед показує малюнки а учні по черзі чітко вимовляють назви малюнків (жук,машина,шипшина,жуйка ,жердина,шоколад,шуліка,жаба,кішка.)
4 Робота над словами на дошці.
Логопед пропонує слова ,учні читають а потім складають речення з словами на вибір.
5 Пальчикова гра "Мишка"
Просить мишка у ялинки,(показуємо мишку склавши пальчики в кулачок а з вказівного та мізинчика робимо маленькі вушка)
Дай мені свої хвоїнки, (розтопирюємо широко пальці рук)
Дай гостреньких колючок
Буду я мов їжачок (робимо їжачка склавши пальчики обох рук а з великих робимо мордочку їжачка)
Як зустріне кіт мене (робимо котика)
Геть від мене дримане.
7 Гімнастика для очей
Беремо м'яку іграшку бджілки і ведемо її хаотичними рухами вверх,вниз,вправо,вліво-за бажанням пропонуючи учням слідкувати за бджілкою тільки очима.
8 Розвиток слухового сприймання
Гра "Знайди зайве"
Учні слухають і визначають слово яке тут зайве.
а) кішка,шакал,шпак,лоша.
б) шарф,шорти,ведмежа,шуба.
в) шоколад,машина,каша,груша.
г) жук,бджілка,кажан,жовток.
9 Розвиток зорового сприймання. Подивись уважно і визначи ,що зайве на малюнках.

10 Вивчення віршу(мнемотехніка) "Жив жучок між бур'янами"
11 Знайди і порахуй

12 Творче завдання (нейровправи)
III Підведення підсумків.Закінчення заняття.