Лабораторно-практична робота №5 Тема роботи: Стикування і з’єднання напрямних і стійок каркасу, особливості металевого каркасу для ГКЛ.
Мета роботи: формування практичних навичок із стикування і з’єднання напрямних і стійок каркасу.
КМЗ роботи: різні види металевих профілів для ГКЛ, інструкція з виконання роботи, мультимедійні слайди з’єднань, комп’ютер, ММУ. Хід уроку: І. Організаційний момент:
- розподіл групи на 3 бригади
ІІ. Інструктаж з охорони праці
ІІІ. Короткі теоретичні відомості
Будь-який виріб з гіпсокартону обов’язково має «хребет» – каркас з міцних деталей. Це профілі і напрямні різної форми, з’єднані різними кріпильними виробами. За якістю вони можуть бути різними. Каркас з металу, який використовується для монтажу гіпсокартону, по конструкції простий. У нього входять горизонтальні і вертикальні деталі. Останні називаються несучими, або стійковими елементами.
Перпендикулярно їм розташовуються направляючі, або стартові елементи.
Матеріал виготовляють з оцинкованої сталі. Товщина листа складає 06 мм. Технологія виробництва – холодна прокатка. Виріб наділений відмінними технічними характеристиками: міцністю; довговічність; зносостійкість; вологостійкістю; стійкістю до впливів агресивного середовища. Профілі для гіпсокартону додатково покривають цинком. Це допомагає захистити виріб від корозії.
Щоб конструкція з ГКЛ була міцною, використовують такі профілі для гіпсокартону:направляючі; стійкові; кутові; арочні. Напрямні профілі для гіпсокартону можуть бути стельовими і площинними. Стійкові напрямні називають стінними.
Умовні позначення металевого профілю для гіпсокартону
• ПС – профіль стієчний П-подібного виду з поздовжніми жолобками. Його основа називається «спинкою», а боковини – «полицями», рівні завжди 50 мм. Ширина спинки знаходиться в діапазоні від 50 до 100 мм. Його використовують як вертикальні стійки.
• ПН – профіль направляючий, його перетин ідентично стоечному профілю. Ширина «полиць» тільки 40 мм, «підстави» 50-100 мм Використовується при спорудженні стінового каркасу або створення перегородок. Він фіксується до підлоги і стелі, утворюючи рамку для основної конструкції.
• ПП – стельовий профіль (60х27 мм) з 3 поздовжніми канавками. Саме до нього виконується монтаж гіпсокартонних аркушів.
• ПНП – направляючий стельовий профіль (27х28 мм). При спорудженні підвісної конструкції він кріпиться до стін кімнати, направляючи ПП.
• ПУ – профіль кутовий (85°) з перфорованого металу, служить для зміцнення кутів. Він може бути як внутрішнім, так і зовнішнім, відрізнятися за призначенням і параметрами. При подальших роботах отвори заповнюються шпаклювальним матеріалом, тим самим забезпечуючи надійне зчеплення з гіпсокартоном.
• ПА – профіль арочний (увігнутий або опуклий). З його допомогою оформлюються не тільки дверні прорізи арочного типу, але і створюються підвісні конструкції складних хвилеподібних форм.
Якщо планується монтаж важкої картини, люстри з
істотною вагою або кронштейнів для встановлення якого-небудь приладу, рекомендується ще на етапі спорудження посилити каркас в цих точках.
Додаткові елементи
• Профілі можуть бути довжиною від 2750 до 4000 мм, якщо необхідна більша довжина, тоді використовується своєрідна муфта (з’єднувач для ПП 60х27 мм).
• З’єднувач кутовий для CD профілю цілком може замінити собою елемент типу «краб» при монтажі підвісних стель, що мають один рівень.
• Анкерний підвіс, так званий підвіс з тягою, теж служить для з’єднання поверхні стелі і CD профілю. Він потрібен тоді, коли прямий підвіс має недостатню довжину. Сам підвіс вставляється в профіль, а його тяга повинна бути протягнута через спеціальні отвори, наявні в пружині. Тяга може бути довжиною 25, 50 і 100 см. Максимум навантаження – 25 кг.
• Краб має хрестоподібну форму і використовується в точках перетину профілів, забезпечуючи міцність каркасу. Дворівневий краб одягається на ПП верхнього рівня і надійно фіксує профіль нижнього рівня.
Прямий підвіс для CD профілю використовується при монтажі підвісних стель. Ця деталь закріплюється безпосередньо на стельовій поверхні. Перед з’єднанням з профільним елементом підвіс згинають у вигляді літери «П». Потім закручують, по краях, 2 саморіза.
Зміст роботи: 1. Опрацювати теоретичні відомості.
2. Використовуючи типи з’єднань елементів каркасу, виконати практичні вправи відповідно до завдання.
1 бригада. Зігнути прямий підвіс і закріпити СD (ПП) профіль.
З’єднання CD профілю через кутовий з’єднувач.
2 бригада. З’єднання ПП профілів крабом.
Подовження ПП профілів муфтами.
3 бригада. З’єднання поверхні стелі і CD профілю анкерним підвісом.
З’єднання ПП і ПС профілів.
3. Запитання до роботи. Дайте прості відповіді: так чи ні
1. Матеріал для каркасу виготовляють з оцинкованої сталі.
2. Напрямні профілі для гіпсокартону можуть бути стельовими, площинними, фігурними.
3. Профілі можуть бути довжиною від 2750 до 4000 мм.
4. Прямий підвіс для CD профілю використовується при монтажі стін.
5. ПС – профіль стієчний П-подібного виду з поздовжніми жолобками. Його використовують як вертикальні стійки.
6. Якщо необхідна більша довжина, тоді використовується кутовий з’єднувач.
4. Виконати звіт про роботу.
5. Зробити висновок.
Звіт про виконання практичної роботи.
1.Назва роботи (тема):
2.Мета роботи: _________________________________________________
3. Порядок виконання роботи:
_______________________________________________________________
4. Запитання до роботи. Дайте прості відповіді: так чи ні
1. Матеріал для каркасу виготовляють з оцинкованої сталі.
2. Напрямні профілі для гіпсокартону можуть бути стельовими, площинними, фігурними.
3. Профілі можуть бути довжиною від 2750 до 4000 мм.
4. Прямий підвіс для CD профілю використовується при монтажі стін.
5. ПС – профіль стієчний П-подібного виду з поздовжніми жолобками. Його використовують як вертикальні стійки.
6. Якщо необхідна більша довжина, тоді використовується кутовий з’єднувач.
6. Відповіді :
__________________________________________________________________ __________________________________________________________________
7.Висновок: