Лабораторно-практична робота №6 Тема роботи: Утворення похідних кольорів під час змішування основних кольорів
Мета роботи: закріпити знання з утворення похідних кольорів під час
змішування основних кольорів
КМЗ роботи: таблиця змішування кольорів, колірне коло, комп’ютер, набір фарб основних кольорів; пензлик; стакан з водою, ганчірка, дощечка для змішування.
Організаційний момент: розділити групу на 5 бригад.
Хід роботи:
І. Інструктаж з охорони праці.
ІІ. Теоретичні відомості
Кольори, що оточують нас, є найбільш емоційними елементами навколишнього середовища, впливають на нас як позитивно, так і негативно, тобто колір несе нам радість і печаль, дратує і заспокоює, гріє і холодить. Від вибору колірного рішення багато в чому залежить, чи буде наш будинок затишним і комфортним, або, навпаки, холодним і дратівливим.
Кожен з нас сприймає колір по-своєму, оскільки природа наділила нас колірним зором – невід'ємною частиною нашого життя. Знання кольорів та особливостей їх сприйняття є важливою складовою професії маляра. Робочий-маляр повинен відчувати гармонійні поєднання кольорів, вправно змішувати пігменти і фарби при складанні кольорів, знаходити доцільні для кожного випадку, що радують око колірні рішення. Технологія змішування фарб дозволяє з 3 базових кольорів створити величезну палітру яскравих відтінків. Це дуже захоплююче! Головне, правильно підбирати фарби по таблиці змішування кольорів.
Правила змішування фарб
1. Поєднання двох сусідніх кольорів спектра дає відтінки з різною інтенсивністю цих фарб. Наприклад, жовтий і помаранчевий при накладенні дають жовто-оранжевий або оранжево-жовтий, в залежності від того, який з цих 2-х кольорів переважає. Якщо ж в рівних пропорціях змішати 3 розташованих поруч на колірному колі відтінки, наприклад, жовтий, червоний і оранжевий, то вийде все той же помаранчевий, але більш брудний.
2. При додаванні до будь-якого білого кольору, виходять його пастельні відтінки різної інтенсивності.
3. Змішуючи в однакових пропорціях 2 основних кольори, які на колірному колі розділені 1 відтінком, отримуємо саме той проміжний колір, який їх розділяє. Наприклад, червоний + синій = фіолетовий.
4. Рівне з’єднання 2 контрастних фарб (розташовані один навпроти одного на колірному колі) завжди дає сірий з відтінком одного з цих кольорів. Наприклад, червоний + зелений, блакитний + оранжевий і т. д. Цікаво, що якщо змішати компліментарні кольору у співвідношенні 2/1, вийде абсолютний сірий (без додаткових відтінків).
5. 3 основних кольори, розташовані поруч, при накладенні в рівних пропорціях також утворюють сірий, наприклад, зелений + жовтий + оранжевий.Зверніть увагу на дивовижну закономірність: гармонійні колірні поєднання (які ви можете отримати за допомогою колірного кола) при змішуванні входять до них відтінків дають сірий колір — врівноважуючи, поглинають один одного.
Таблиця змішування
Порядок відтінків в спектрі завжди незмінний, починається з червоного і закінчується фіолетовим. Відтінки на колірному колі від зелено-блакитного до синьо-фіолетового вважаються холодними, від жовто-зеленого до червоно-фіолетового — теплими. Цей поділ досить умовно і залежить від того, які асоціації викликають у нас ці кольори: червоно-помаранчевий вогонь, жовте сонце, блакитний лід, синя океанічна безодня. Помітили, що при поділі квітів ми не згадали про зеленому? І це не випадково. Чистий зелений колір (який, до речі, зустрічається вкрай рідко) вважається нейтральним. Крапля жовтого робить його теплішим, синього – охолоджує.
Створюємо нові кольори по таблиці змішування фарб.
Як ми вже знаємо, є всього 3 кольори, які неможливо отримати, змішуючи інші. Зате з них можна створити всі інші відтінки. Ці чарівні кольори – червоний, жовтий і синій. До речі, змішавши їх один з одним в рівних пропорціях, можна отримати чорний. Як створити всі інші відтінки палітри, дивіться по таблиці 3.
Як отримати темно-коричневий колір (додаток 4)
Потрібний результат отримати легко: до червоного, оранжевого або жовтого додати трохи чорного пігменту. Коричневому можна з легкістю додати різні відтінки: за основу необхідно брати жовтий, синій і червоний, а потім додавати інші кольори. Наприклад, червоний допомагає створити теплий відтінок з проблиском іржі, а синій – добитися, щоб в остаточному результаті була глибина і яскравість. Насиченості можна досягти, комбінуючи різні пропорції жовтого, синього і червоного за схемою:
• Гірчичний може вийти, якщо з’єднати червоний, жовтий та чорний з крапелькою зеленого.
• Темно-коричневий буде досягнутий при змішуванні червоного, жовтого, білого і чорного.
• Червоно-коричневий (відомий як марсала, схожий на темний рожевий) повинен вийде, якщо змішати два відтінки: шоколадний і червоний у великій кількості.
Які кольори змішати для світлих відтінків коричневого Щоб створити каву з молоком, гарний мідно-коричневий, незвичайний сірокоричневий або медово-коричневий, слід скористатися білилами. Як зробити коричневий колір фарби світлих відтінків? Потрібно в суміш, що складається з головних кольорів, додати трохи білого. Якщо в представленій вище консистенції буде переважати жовтий, то вийде охра, тобто світлий відтінок коричневого. Зрозуміти, як отримати коричневий колір при змішуванні фарб, допоможуть тренування з поєднувані пропорціями. Тільки в такому випадку у вас може вийти ідеальний результат
ІІІ. Практична робота. 1. На основі додатка 1 виконайте змішування фарб, для отримання:
1бригада: рожевого; 2 бригада: голубого;
3 бригада: оранжевого;
4 бригада: салатового;
5 бригада:фіолетового кольору.
Запишіть, які кольори ви змішали.
2. Вказати на основі таблиці додаток3,4, які необхідно змішати кольори, щоб отримати:
1бригада: хвойний, теракотовий;
2 бригада: бордо, бірюзовий;
3 бригада: авокадо, золотисто-коричневий;
4 бригада: мідно-сірий, кораловий; 5 бригада: каштановий, королівський синій
3. Отримані результати занести в таблицю.
№ з/п |
Назва кольору |
Кольори,що змішують |
|
|
|
4. Дайте відповіді на запитання:
Які 3 основні кольори ви знаєте?
Як отримати темно-коричневий колір ?
Як отримати світло-коричневий колір ?
5. Висновок
Звіт про виконання практичної роботи.
1.Назва роботи (тема):
2.Мета роботи: ____________
3. Порядок виконання роботи:
4.Результати записати у таблицю.
№ з/п |
Назва кольору |
Кольори,що змішують |
|
|
|
5. Запитання до роботи.
Які 3 основні кольори ви знаєте?
Як отримати темно-коричневий колір ?
Як отримати світло-коричневий колір ?
6. Відповіді : _____________________________ 7.Висновок:
Додаток 1-2
Таблиця змішування
Додаток 4.
Отримання коричневих кольорів Додаток 3
Таблиця змішування кольорів