Відкритий урок математики
для учнів 2 класу
за розвивальною програмою
Ельконіна-Давидова.
Тема : Віднімання десяткових двоцифрових чисел з переходом через розряд
(«позичання» із розряду десятків)
Урок математики в 2 класі. Розвивальне навчання за системою
Д. Б. Ельконіна – В. В. Давидова.
Тема: Віднімання десяткових двоцифрових чисел з переходом через розряд («позичання» із розряду десятків).
Мета: Закріпити застосування порозрядного способу віднімання двоцифрових позиційних чисел під час обчислення різниць, розв’язування рівнянь, сюжетних задач; вміння оцінювати кількість десятків у значенні різниці при відніманні без переходу або з переходом.
Формувати в учнів дії контролю та самоконтролю під час виконання дії віднімання.
Сприяти розвитку логічного мислення, уваги, математичного мовлення, обчислювальних навичок, межпредметних зв`язків. Виховувати комунікативні здібності учнів.
Тип уроку. Узагальнення.
Форми і методи роботи. Бесіда, робота з підручником, в парах, групова робота, самостійна, фронтальна.
Обладнання: картки для роботи в групах, парах, картки для індивідуальної роботи, дошка, електронна презентація.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
1. Привітання
Вчитель:
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Учні:
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас!
Всіх гостей ми в нас вітаємо,
Подивіться, що ми знаємо.
2. Девіз
Дружно візьмемось за руки
Приступаймо до науки
Хочем все на світі знать!
один одному потиском руки іскорку успіху і натхнення. діти націлюють себе на
роботу на уроці.
ІІ. Створення ситуації успіху ( Усний рахунок)
- Діти подивіться до нас прийшли наші любі гості. Ви їх
впізнали? А прийшли вони не з пустими руками,
а з завданнями
1). 9+4-3+7-8=
12-6+9-10=
5+-6+9-12=
Один учень виконує завдання на дошці ті ж завдання,
що і учні у класі.
2). Вписати пропущені числа:
10 + = 14
15 - = 8
+ 9 = 17
3). Склади за схемою задачу
Вислухати задачі, що склали діти і запитати чи можна
дізнатися …
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Робота на темою урока.
(одна пара працює біля дошки)
пропонує нам позмагатися з ним.
доданка.
(Діти приступають до роботи, обов’язково перевірити,
Якщо всі діти виконали правильно запропонувати
перевірити роботу яку виконав
Митрофан, в його роботі є помилки)
49-37 51-26
бабуся старша ніж онучка?
12+Х=61
Фізкультхвилинка
х -15=37 29+х=62
V. Рефлексія.
- Діти чи сподобався вам урок?
- Які завдання було легке?
- Яке завдання було важким?
- Над чим нам треба ще попрацювати?
Домашнє завдання.
І ряд с. 64 № 162,164
ІІ ряд с. 64 №163,164