І все-таки якимсь таємним зіллям нас напуває змалку Батьківщина, Бо почуття такі високі й сильні До неї в нас. Та чи у нас єдиних? Помічено давно, й не тільки мною: Найліпше птиця отоді співає, Коли вона – жаданою весною – Верта додому із чужого краю. *** Вже тане сніг у Табурищі, Хоч наче ж і недавно ліг, І з кожним днем все ближче, ближче Весна підходить під поріг… А ось уже й лелека в небі В крутім кружляє віражі… Мій край! Згадаю лиш про тебе, І тане сніг в моїй душі!.. Віктор Соколов
Номер слайду 2
Місце народження є особливим. Неважливо, чи цемегаполіс, маленьке містечко або крихітне село. Немаєзначення також, чи можуть похизуватися ці землі історичними пам’ятками чи дивами природи. Адже малабатьківщина для кожного є місцем сили, джереломнатхнення.
Номер слайду 3
Це та частинка, яка в майбутньому займатимеособливе місце в серці кожного з вас, бо тут зробили свої перші кроки і досягли перших вершин у житті.
Номер слайду 4
У якому етнографічному районі ви мешкаєте?
Номер слайду 5
Сформулюйте свою поштову адресу за зразком: прізвищей ім’я, населений пункт, територіальна громада, район,область
Номер слайду 6
Що називають «малою батьківщиною»?
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Перша писемна згадка про край датується 1190 р. «Київським літописом» і представляє землі на яких виник Крилов — місцем для ловів князів .1615 р. польська адміністрація при впадінні річки Тясмину до Дніпра заснувала укріплене містечко Крилів, що мало стратегічне положення, контролюючи переправи через обидві річки.
Номер слайду 10
В цих краях відбувалися часті бої козаків, поляків і татар. Село Таборище своєю назвою зобов'язане табору козаків. Так 1647 роком датується перебування в Крилівській фортеці в ув'язненні Богдана Хмельницького.
Номер слайду 11
Село Табурище. Літо 1954 року. До будівництва міста й Кременчуцької греблі на території міста існували поселення: Городець, Таборище, Попівка, Чорноморівка, Скобіївка, Білоконівка, Новоселки.
Номер слайду 12
195925 березня 1954 року Рада Міністрів СРСР ухвалила рішення про початок будівництва Кременчуцького гідровузла на Дніпрі, яке і почалося з квітня-травня 1954 р
Номер слайду 13
Новогеоргіївськ
Номер слайду 14
Будували селище гідробудівників. Спочатку мало назву Хрущов, Крем. Гес. З 1969 - Світловодськ
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
1964
Номер слайду 18
1962 - 1963
Номер слайду 19
1965–1970
Номер слайду 20
1965–1969
Номер слайду 21
Кожен населений пункт – це велика павутинкавулиць. Які вони різні! Довгі і зовсім короткі, бруковані йні, з багатоповерхівками чи невеликими приватнимибудівлями.
Номер слайду 22
Мандруючи вулицями свого міста, містечка чисела, ви можете милуватися їх красою, та лише одна длявас залишатиметься особливою
Номер слайду 23
Мабуть, ви вже здогадалися, що це та, на якій живете. Чи давня в неї історія?Ким були люди, для яких вона теж давно-давно була рідною? Чому вулиця має саме таку назву? Відповіді на ці запитання є важливими! Адже вони теж становлять частину історичних надбань малої батьківщини.
Номер слайду 24
Чи цікаво вам, яким було минуле вашої вулиці? Якщо так, то до роботи! Шукайте відомості про те, чому люди колись обрали для життя саме це місце, що їх приманило. У який час, у якому документі та через яку подію вперше згадується місцина, де ви мешкаєте? Чи ваша вулиця завжди мала таку назву, як зараз?