Дана презентація допоможе вчителю цікаво провести урок, адже запропоновані завдання унаочнені малюнками з відповідними речовинами, а також використовуються міжпредметні зв"язки хімії та географії, математики і мистецтва.
Малахіт – крихкий мінерал зеленого кольору, має формулу Сu. CO3(OH)2 . Його вважають російським каменем, оскільки слава його почалась із 1635р. після відкриття уральських малахітових рудників, які сьогодні майже вичерпані. Визначте масову частку Купруму у цій сполуці.
Номер слайду 4
Бірюза має блакитний колір завдяки наявності в цій сполуці йонів Купруму. Бірюза хімічно нестійка: поглинає вологу, всмоктує жири, “боїться” сонця, взаємодіє з вуглекислим газом, набуваючи зеленого кольору. Камінчик масою 208г містить 16г атомів Купруму. Обчисліть масову частку Купруму в бірюзі.
Номер слайду 5
Зелений колір смарагдів зумовлений наявністю в них домішок елемента Хрому з масовою часткою 0,14%. Найбільшим з необроблених смарагдів вважається смарагд знайдений в Україні (Волинь) у 1970р. Його масастановить 5360г. Обчисліть масу ато-мів Хрому в цьому кристалі.
Номер слайду 6
Сапфіри синього кольору здавна були “королівськими каменями” – символами мудрості, влади, перемоги. Це різновид корунду з масовою част-кою Алюмінію 52,9% тадомішками Титану й Феруму. Обчисліть масу кристала сапфіру, в якому міститься 5,4г атомів Алюмінію.