Слайд 1,2
Математична вікторина
Здоров’я - не все, але все без здоров’я - ніщо
Сократ
Мета: поглибити знання та інтерес учнів до математики, дати уявлення про здоров'я людини в цілому, про чинники, що впливають на нього; поширити думку про необхідність постійного піклування про власне здоров'я та способи його збереження; виховувати пізнавальну активність учнів, активну позицію в навчанні та житті; сприяти розвитку математичної культури учнів; розвивати логічне мислення.
Обладнання: плакати з висловами видатних людей про математику, прислів’ями і приказками про здоров’я, роздавальний матеріал, презентація, музичний супровід.
Учасники: дві команди (7-8 класи).
В-чий. Без перебільшення можна сказати — від народження і до останнього свого дня людина перебуває у світі математики. Тільки ми починаємо усвідомлювати оточуючий світ та себе в ньому, нас усе більше хвилюють питання математичного характеру: скільки нам років, скільки пташок полетіло, а скільки залишилося, скільки сьогодні уроків, скільки днів до канікул.
В-ча. Рік за роком йти вам слід
У наук чудовий світ.
А дорога ця і довга, і цікава,
Там чекають відкриття,
Що потрібні для життя.
В-чий. Та тільки на цьому шляху пам’ятай:
Цурайся цигарки, від чарки тікай.
(Слайд 3)
І знай, любий друже, у цьому житті
Чи бути здоровим – вирішуєш ти.
В-ча. У всі часи люди особливу увагу звертали на своє здоров'я, піклувалися про нього, винаходили все нові й нові ліки від хвороб і способи зміцнити свій організм і залишатися бадьорими на довгі роки.
В-чий. Якщо почати втілювати у життя корисні поради вже завтра, то можна не лише стати здоровішими і бадьорішими, а продовжити собі життя років на десять. Сучасні вчені впевнені: Слайд 4
здоров'я людини на 25% залежить від стану довкілля, на 10% - від спадковості, на 10% - від якості медобслуговування і на 55% (!) - від самої людини.
В-ча. Майже 2/3 недуг, що турбують людей, можна запобігти завдяки профілактичним заходам! Отже, корисні поради.
(Слайд 5)
В-чий. 1. Відвикайте від будильника!
В-ча. Наш сон складається з фаз глибокого і швидкого сну. Саме під час глибокого сну ми по справжньому відпочиваємо, і переривання цієї фази дзвінком будильника пагубно впливає на наше здоров'я. Згідно з дослідженнями вчених, хронічне недосипання скорочує життя в 1,6 раза. Насамперед страждає серце — ризик серцевого нападу зростає на 45%, а кров'яний тиск підвищений у 60% випадків. Розлад режиму сну призводить до зниження працездатності, швидкої втоми і збільшує ймовірність очних хвороб. Тож треба дотримуватись режиму сну, і нормалізувати добовий ритм.
В-чий. Завдання командам.
(Слайд 6)
(6год.ранку і вечора)
(Ні, бо буде ніч.)
(Слайд 7)
В-ча. 2. Доглядайте за зубами!
В-чий. Американський стоматолог Марк Ройзман, автор книги "Реальний вік", вивів формулу: щоденне чищення зубів і полоскання рота після вживання їжі подовжує життя. Річ у тім, що так ми знищуємо бактерії, які створюють зубний наліт і сприяють виникненню запальних процесів у порожнині рота.
В-ча. Завдання командам.
(Слайд 8)
Правильна відповідь: на 6 років.
(Слайд 9)
В-чий. 3. Починайте день зі склянки води!
В-ча. Цей простий засіб запускає роботу шлунково-кишкового тракту, очищаючи його від накопиченого за ніч слизу. Це також хороша профілактика запорів і переїдання. Бажано, щоб це була джерельна вода.
(Слайд 10)
В-чий. Завдання командам.
1.У яку бочку не можна налити води, навіть якщо вона без дірок?
(у повну)
2.На столі стоять 6 склянок. Три останні з них порожні, а в три перші налита вода. Зробіть так, щоб порожні і повні склянки чергувалися. В руки можна брати лише одну склянку.
(Треба перелити воду з другої склянки в п’яту і поставити порожню склянку на місце)
(Слайд 11)
В-ча. 4. Не забувайте снідати!
В-чий. Дослідження дієтологів переконують: ті, хто зранку снідає, отримують більше вітамінів і мінералів і менше жирів та "поганого" холестерину. Найкорисніший сніданок — фруктовий або овочевий салат, вівсянка з яйцем, кефір.
(Слайд 12)
В-ча. Завдання командам.
Салат весняний містить цибулю, огірки, помідори, солодкий перець у відношенні 1:2:3:2. Скільки треба взяти цих складників, щоб отримати 400 г салату?
А |
Б |
В |
Г |
100 г цибулі, 200 г огірків, 300 г помідорів, 200 г перцю |
50 г цибулі, 100 г огірків, 150 г помідорів, 100 г перцю |
150 г цибулі, 100 г огірків, 50 г помідорів, 100 г перцю |
100 г цибулі, 100 г огірків, 100 г помідорів, 100 г перцю |
(Слайд 13)
В-чий. 5. Після сніданку - мед!
В-ча. У ньому — весь спектр вітамінів і мікроелементів, необхідних організмові. Під його впливом краще засвоюються необхідні для кісток магній і кальцій, покращується лімфообіг, також настрій.
(Слайд 14)
В-чий. Завдання командам.
– різниця; *– сума;
– частка; – остача.
*- корінь; – стебло;
- лист; – квітка.
(Слайд 15)
В-чий. 5. Про «чисту тарілку».
В-ча. Їжте рівно стільки, скільки треба, щоб не відчувати голоду. До речі, звичка їсти перед телевізором заважає відчути стан насиченості і вчасно зупинитися. Здорова їжа, приготовлена на парі або в духовці, покращує травлення і обмін речовин. Віддавайте перевагу простій їжі (різні каші, м'ясо, риба, овочеві салати) з мінімумом солі — нирки вам подякують.
(Слайд 16)
В-чий. Завдання командам.
Яку геометричну фігуру використовують батьки для покарання дітей ?
( КУТ)
(Слайд 17)
В-ча. 6. Їжте клітковину!
В-чий. Щоденно — два-три яблука, шматок зернового хліба, а взимку – ще й квашеної капусти. Свіжі овочі і фрукти — обов'язково!
(Слайд 18)
В-ча. Завдання командам.
(Три яблука розділили бабуся, мама і онука).
(Один із хлопчиків має отримати яблуко з кошиком)
(Слайд 19)
В-чий. 8. Тренуйте мозок.
В-ча. Розгадуйте кросворди, вивчайте мови і запам'ятовуйте вірші. Це, згідно з дослідами учених, значно сповільнює вікову деградацію мозку.
(Слайд 20)
В-чий. Завдання командам.
1. Про що йде мова?
(Паралелепіпед.)
(Слайд 21)
2. Відгадати ребус
(Теорема)
(Слайд 22)
В-ча. 8. Бережи зір!
В-чий. В теперішній час комп’ютер став невід’ємною частиною нашого життя. І, не дивлячись на те, що технології постійно удосконалюються, ми можемо отримати проблеми зі здоров’ям. Цьому сприяє звичка сидіти за комп’ютером в незрозумілих позах, не відриваючи від екрана очей. Ось і виходить, що наш товариш перетворюється у ворога. Тому треба дотримуватися правил роботи за комп’ютером – правильно сидіти, робити гімнастику для очей та інші.
(Слайд 23)
В-ча. Завдання командам.
(Квадрат)
(Точка.)
(Слайд 24)
В-ча. 9. Більше повітря і сонця!
В-чий. Не забувайте щоденно провітрювати приміщення, відкривати штори чи жалюзі, щоб впустити у помешкання сонце. Без сонячного світла організм не може нормально функціонувати, а його нестача загрожує депресіями і дефіцитом вітаміну D. Спіть з відчиненою кватиркою — і свіжість та молодість шкіри вам забезпечені.
(Слайд 25)
В-ча. Завдання командам.
(Слайд 26)
В-ча. 10. Рухайтеся!
В-чий. Займіться спортивною ходьбою! Використовуйте будь-яку можливість, щоб розрухати організм.
(Слайд 27)
В-ча. Завдання командам.
(Підошви)
2.Скільки триває раунд у боксі? (3 хв)
3.Які числа в давнину називали боргом? (Від`ємні)
4.Скільки гравців у волейбольній команді? ( від 2 до 6)
В-ча. Ось і завершилась наша гра. Поки журі підбиватиме підсумки і визначить переможця.
В-чий. Давайте разом назвемо(Слайд 28)складові здорового способу життя:
(Слайд 29)
(Слайд 30)
(Слайд 31)
(Слайд 32)
(Слайд 33)
(Слайд 34)
В-чий. Настав час для оголошення результатів. Слово надається голові журі. Слайд 35
В-ча. Шановні учні!
Ви до знань зробили нині крок.
У навчанні бажаємо удачі.
Хай цікавим буде кожен ваш урок
І розв’язуються правильно задачі.
Слайд 36
В-чий. Бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. І пам'ятайте, що здоров'я — найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.
Пісня «Діти України»
1