Математика 1 клас. Утворення двоцифрових чисел з десятків та одиниць

Про матеріал
Мета: актуалізувати знання учнів про запис чисел першої сотні, їхній десятковий склад, удосконалювати вміння працювати з таблицею розрядів, учитизаписувати числа в межах від 21-40, продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі,розвивати логічне та варіативне мислення, виховувати старанність, товариськість, охайність.
Перегляд файлу

 

Числа 21-40. Утворення двоцифрових чисел з десятків та одиниць

 

Мета: актуалізувати знання учнів про запис чисел першої сотні, їхній десятковий склад, удосконалювати вміння працювати з таблицею розрядів, учитизаписувати числа в межах від 21-40, продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі,розвивати логічне та варіативне мислення, виховувати старанність, товариськість, охайність.

Обладнання: набір цифр, картки для групової роботи, конструктор , ілюстративний та роздавальний матеріал.

 

  1. Організаційний момент.

У коло всі разом ставайте

І посмішку передавайте.

На сусіда подивіться

Та йому ви посміхніться.

 

Вправа « Корзинка очікуваннь»

 

Діти, якимповинен бути наш урок?

(Веселим, цікавим)

 

А якіповинні бути учні на уроці?

(Уважними, розумними, активними, організованими).

 

Сподіваюся, щосаме такими ви будете на уроці.

  Тому я хочу, щобви:

 

Не просто слухали, а  … (чули),         

 

  Не  просто дивилися, а … (бачили),   

 

    Не просто відповідали, а  (міркували),  Дружно й пліднопрацювали.

 

2.Актуалізація знань учнів

 Діти, ви любите отримувати подарунки?  Ось і у нас в класі з’явилася скринька, чи хочете ви дізнатися, що в ній ? Але ж подивіться на ній замок, але ключа я не можу знайти? На ній якась записка. Прочитаймо її. Зашифрована записка. Застосуємо лайфхак. (Звернись до Лунтіка)

 

1.Гра «М’яч по колу» Лунтік ставить запитання.

- назви компоненти при додаванні

-назви компоненти при відніманні

- назви сусідів числа 18

- Назви попереднє число від 14

- назви наступне число від 19

- назви круглі числа

- назви сусідів числа 10

- назви числа другого десятку

 

 Молодці, тепер я бачу, що ви готові виконувати наступні завдання. (підказка Рушай до Пеппи)

 

3. Пояснення матеріалу  та виконання завдання від Пеппи

-Діти, щоб виконати завдання від Пеппи ви повинні послухати моє пояснення теми.

« Числа від 21 – 40»

Завдання запишіть число в якому 2дес. 3 од, 4 дес., 1 дес.5 од., 3 дес.9од.

 

 

 

-Молодці, ви рішуче наближаєтесь до ключика. Пеппа пропонує звернутися за допомогою до Фіксиків. Робота з Лего.

Презентація.

 

 

 

Фізкультхвилинка з Крошем

Робота в парах

Молодці, трохи відпочили і далі до своєї мети. Нам потрібен ключик.

Їжачок вам приготував картки.  ( встав пропущені числа) Перевірте один одного

 

 Яку підказку ви знайшли?

Тож звертаємось до наших героїв.

Задачі у віршах.

 

Розв’язування віршованих задач.

На полиці є 5 книг.

Вітя взяв одну із них.

Хто б сказати із вас міг

Скільки ще лишилось книг? (5-1=4)

 

          У Наталочки в руці

           Є 4 олівці.

У її подружки, у Віри,

            Ось погляньте, теж 4.

            Полічіть-но всі оці

            Кольорові олівці. (4+4=8)

 

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне – скільки всіх? (2+1=3)

 

             Зловив Васько наш 8 риб.

             Одна з них в воду раптом-стриб.

              Поміркуйте, рибок скільки

              Залишилось у Василька? (8-1=7)

Весь урок мене шукали

Рахували і писали.

Поруч був, я дам підказку,

Кришку в меблях підійми

І зустрінемося ми.

 

А яких меблях у нас піднімається кришка?

 

Молодці, ви дійшли своєї цілі і тепер відкрийте свій подарунок.

 

Заключна частина. Рефлексія.

-          Розкажіть про свою роботу на уроці.

-          Які завдання були легкими?

-          Найцікавішим завдання було …

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 лютого
Переглядів
386
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку