математика 2 клас "табличка множення числа 6". Урок

Про матеріал
конспект уроку з математики за підручником Будна Беденко. Повторення таблички ноження на 6. Розв'язування задач з табличкою
Перегляд файлу

Математика

 «До уроку допущено.Оцінка:______________

Зауважень до конспекту немає.

07.04.2021 р.»

____________________

підпис вчителя

 

Дата:____________   День тижня: четвер

 

Тема: Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів із буквою.Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.                                                                                           Мета:     Формування ключових компетентностей:                                                                   вміння вчитися –організовувати своє робоче місце,планувати свої дії ;                доводити роботу до кінця;                                                                                загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;                                                                                                 соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших,продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі;                                                            громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ;                                 здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування

   предметних компетентностей- познайомити учнів з таблицею множення числа 6, сприяти її швидкому запам’ятовуванню;

    розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати пам'ять, увагу;

    виховувати інтерес до математики.

Обладнання: комп’ютер, екран,проектор,презентація  до уроку,  демонстраційний ілюстративний матеріал, таблиця множення числа 6.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І.  Організація класу.

- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.

Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і

слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Гра «Придбай квиток».

-Діти виберіть квиток, порахуйте. (Завдання на картках)

- знайти добуток чисел 5 і 7;

-знайти частку чисел 36 і 4;

-знайти суму чисел 28 і 4;

- збільшити 4 у 6 разів;

-зменшити 15 у 3 рази;

-зменшити 12 у 4 рази;

- знайти половину числа 14;

- замінити додавання множенням:    6+6+6

4+4+4+4

- обчислити    5.2+45=

2.5=

2. Розумова розминка.

5, 15, 35,20, 17,10,25, 40, 45, 30.

- Знайдіть зайве число? Чому?

- Запишіть числа в порядку зростання.

-На скільки змінюється кожне наступне число?

3. Каліграфічна хвилинка.

Жучок пройшовся по базару,

Купив чобіт червоних пару.

Подумав, щось порахував

І пару жовтих ще придбав,

А потім ще й зелених пару.

Летів, як світлофор, з базару!

А загадка вам ось така:

То скільки ж ніжок у жука?

(Шість)

- Давайте дамо характеристику числа 6.

- Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6?

- А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6.

- У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Дорогі, діти! Сьогодні в нас незвичайний урок математики. Ми вирушаємо з вами до країни Уявляндії, де будемо придумувати небувалі історії вже з відомими нам героями.
  • Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення і ознайомимося з таблицею множення числа 6.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Складання таблиці множення числа 6.

- Назвіть відповідь прикладів: 6.2,6.3,6.4,6.5..

-Звідки ми це знаємо?Яку властивість ми застосували?

-  Розгляньте в підручнику таблицю множення числа 6.

- Що ви помітили? ( так, деякі випадки нам уже знайомі?)

- Давайте повторимо ці випадки.

- Пояснимо, як складено таблицю множення числа 6, де випадки множення нам незнайомі.

- Як одержати наступний добуток з попереднього?

За допомогою дітей , вчитель записує відповіді у таблицю на дошці.

Гра «Подорож до країни Уявляндії».

«Уявіть собі!»:

     1 - Буратіно

                       2 – лебідь

                       3 -  верблюд

                       4 - стілець

                       5 -  яблуко

                       6 -  чайник

                       7 -  прапорець

                       8 -  окуляри

                       9 -  кит фонтан

     0 – бублик

6*2=12Лебідь (2) чайника (б) несе, та як Буратіноущипне (12).

6*3=18 Верблюд(3) ніс чайник(6) на горбі, Буратіно(1) окуляри(8) вдягнув собі.

6*4=24 Чайник(6) на стільці(4) стояв, лебідь(2) стільчика(4)украв.

6*5=30 Яблуко(5) з чайником(6) лежало, верблюда(3) з бубликом(0) чекало.

6*6=36 Чайник(6) біля чайника(6) стояв, верблюда(3) з чайником(6) чекав.

6*7=42 Прапорець(7) з чайником(6) кипів, що лебідь(2) аж на стільчик(4) сів.

6*8=48 Окуляри(8) біля чайника(6) лежали, стільчика(4) окуляри(8) шукали.

6*9=54 Кит(9) із чайником(6) гуляв, яблуко(5)із стільчиком(4) шукав.

3.Коментоване обчислення прикладів.

- Обчисліть значення виразів 723 с. 109 коментовано.

4. Усне розв’язання задач.

- Тістечко коштує 6 гривень, а торт у 9 разів дорожчий. Скільки коштує торт?

- Скільки соку в шести чотирилітрових банках?

5. Робота з підручником. Розв’язування задач.

  • а) 725.

– Про що розповідається в задачі?

- Яке запитання в задачі?

- Що значить всього? Яка це дія?

- Які геометричні фігури називаються многокутниками?

- чи можемо відразу знайти відповідь на запитання?

- Що для цього треба знати?

- Якою дією дізнаємося у 3 рази більше?

б) 726(усно).

Складіть задачу за даними таблиці.

Купили 5 тарілок по 4 гривні кожна і 4 миски по 6 гривень за одну. Скільки всього грошей заплатили?

6.Фізкультхвилинка.

Ручки, ніженьки втомились.

Встаньте зараз на хвилинку

Проведем фізкультхвилинку.

(Танцювальна хвилинка »Пісня про зарядку»)

V. Закріплення набутих знань.

 Самостійна робота.

-  Пропоную вам самостійно виконати завдання вправи 727.

VІ. Підсумок уроку.

Гра»Мікрофон»

  • Що ми сьогодні вивчали на уроці?
  • Чиє завдання вам було найцікавіше?
  • Коли відчували труднощі?
  •                   Чи справдилися ваші очікування?

VІІ. Домашнє завдання.

Завдання 728 і 729 (одну із задач).(Називаю завдання, пояснюють спосіб розв’язання сильніші учні). Розкажіть вдома історію чайника.1

  •  Відкрийте щоденники і запишіть завдання.
docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 травня 2021
Переглядів
517
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку