МАТЕМАТИКА 4 КЛАС(інтегрований урок ) У 4-Б класі .
Дата :02.10.2023 р.
ТЕМА: Узагальнюємо задачі на знаходження четвертого пропорційного, на пропорційне ділення, подорожуючи Італією
МЕТА: Узагальнити знання учнів про задачі на знаходження четвертого пропорційного, на пропорційне ділення, вміння зіставляти їх, розрізняти і розв’язувати.
Удосконалювати навички усних обчислень, письмового множення і ділення та вміння виконувати перевірку правильності виконання дії ділення; розв’язувати рівняння; закріпити знання про римську систему числення .
Розвивати варіативне та логічне мислення, стимулювати діяльнісний підхід до навчання .
Виховувати пізнавальний інтерес, сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, бажання подорожувати по світу.
Обладнання: мультимедійний супровід уроку, завдання для роботи в групах, картки для індивідуальної роботи.
Тип уроку: нестандартний, інтегрований
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Привітання
Добрий день!
На нас чекає гарний день!
Всі веселі і бадьорі
До уроку всі готові!
У нас на Україні вітаються: Добрий день!
В Англії: Гуд монінг!
А в Італії: Бона жорната!
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
- На уроці ми продовжимо подорож до прекрасної країни Італії, яку розпочали вчора, вдосконалюючи математичні вміння і навички. Ми поєднаємо математику та інтегрований курс « Я досліджую світ».
На нас чекає математична, цікава, пізнавальна, смачна подорож до Італії.
Отже, тема нашого уроку :
Узагальнюємо задачі на знаходження четвертого пропорційного;
на пропорційне ділення, подорожуючи Італією. (СЛАЙД 1)
Наш девіз:
Щоб Італію пізнати, (СЛАЙД 2)
будем разом міркувати,
множити, ділити,
додавати, віднімати
і усім допомагати!
ІІІ. Актуалізація опорних знань (СЛАЙДИ 3-5 )
1. Фронтальне опитування «Мозковий штурм»
- Яка адреса ІталіЇ? (Материк - Євразія, частина світу – Європа, півострів - Апеннінський)
- На що схожа територія цієї країни?
- Яким морем омивається? (Середземним)
- Назвіть столицю Італії. (Рим)
- Яку нумерацію названо в честь цього міста і винайдено в Італії? (Римська нумерація)
3. Перевірка домашнього завдання (взаємоперевірка)
4. Підготовчі математичні вправи
1) Графічна хвилинка
Запис основних знаків римської системи числення: (СЛАЙД 6 )
І – 1 Х – 10 C – 100 M - 1000
V – 5 L – 50 D - 500
2) Математичний ланцюжок
«Цікаві факти про Італію» (СЛАЙД 8)
Виконаємо обчислення, щоб доповнити візитну картку Італії.
(СЛАЙДИ 9-17 )
ІV. Основна частина
Робота зі схемами до задач (СЛАЙД 18 )
Для приготування терамісу потрібні 2 основні інгридієнти: крем і кава. На одну порцію беруть 500 г крему і 300 г кави. Скільки окремо потрібно крему і кави, якщо цих інгридієнтів взято всього 4 кг?
Розв’язання
Відповідь: 2500г крему і 1500г кави.
(Аналіз задачі колективно, розв’язування –самостійно)
(СЛАЙД 23 )
4 італійці за рік з'їдають 100 кг пасти. Скільки пасти з'їдять 9 італійців, якщо щорічна норма залишиться однаковою?
Розв’язання
Відповідь: 225 кг пасти з'їдять 9 італійців за рік.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (СЛАЙД 24 )
Складання схеми задачі з детальним аналізом. (СЛАЙД 25-26 )
Розв’язання
1)1200х2=2400(кв.) продано у великий зал;
2)3000-2400=600(кв.) продано у 1 малий зал;
3)600:600=1 (с.) у малому залі.
4)1+2=3(с.)
Відповідь: всього 3 сеанси відбулося у залах кінотеатру.
5. Письмові обчислення виразів на ділення. (СЛАЙД 27 )
Перевірка результатів (№3, ст. 20)
(1 – колективно, 2 – з коментуванням, 3-4 – самостійно).
6. Робота з рівняннями (№ 4, ст. 20) (працюємо в парах) (СЛАЙД 28 )
Друге рівняння з коментуванням біля дошки.
Перше рівняння (робота в парах)
7. Цікавинки з лего
1. (СЛАЙД 29 )
2. Робота в групі .Обчисли вирази . (СЛАЙД 30 )
730:2= 365 ( днів у році)
939:3= 313 (римський імператор видав закон, що визнав християнську релігію)
1300:100= 13 (університетів у Італії)
2400:12= 2000 (видів піци)
915х2=1830 (відкриття першої піцерії в Італії)
1000-650= 350( видів пасти)
3. Розташування цеглинок по кольорам у порядку зростання
4. Запис чисел римськими цифрами
5. Робота в групах (СЛАЙД 32 )
Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного
V. Підсумок уроку
Рефлексія ( за цеглинками лего) (СЛАЙД 33 )
Домашнє завдання: (СЛАЙД 34 )
Математика: с .20, № 3, № 5.
Заключне слово вчителя: (СЛАЙД 35 )
Людину роблять щасливою три речі: любов, цікава робота і можливість подорожувати.