Метау року - формувати предметні і ключові компетентності учнів і ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності;розвивати в дітей творчу активність, допитливість, пам'ять; уміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, робити висновки.
Урок – гра 11
Тема. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ЗНАКИ РІВНОСТІ ТА НЕРІВНОСТІ. СЛУХАННЯ «КОЛЬОРОВИХ» ВІРШІВ. ЛІЧБА.
Мета: Формувати математичні компетентності: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності;
обчислювальну: формувати обчислювальні навички;
геометричну: формувати в учнів уміння розрізняти геометричні фігури;
логічну: розвивати мислення;
Формувати ключові компетентності:
уміння вчитися: розвивати в дітей творчу активність, допитливість, пам’ять; уміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, робити висновки;
комунікативну: розвивати комунікативні здібності учнів, уміння висловлювати свою думку, аргументовано її доводити, виховувати уважність;
соціокультурну: виховувати пізнавальний інтерес, старанність;
інформаційну: розвивати бажання дізнаватися більше.
Обладнання: Ноутбук, телевізор, презентація 11, презентація 4 тиждень, трафарети, нумераційна таблиця, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки сосна, бук, лялька Сова, LEGO, ГЕРБАРІЙ, каштани, жолуді, горіхи, таблиця «Правила поведінки в лісі»
Хід уроку
Ми прийшли у світ, щоб жити
Всі на просторі земнім,
Щоб сміятись і радіти
У довкіллі чарівнім.
Це життя. Це справжня казка!
Ллється музика і сміх.
Ти ж, запам’ятай, будь ласка,
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
- Доброго ранку, діти!
- Діти, а чи знаєте ви Що таке довкілля? (Жива і нежива природа та все, що зроблене руками людини.)
- А в ліс любите ходити?
- Що треба робити, щоб не завдати шкоди природі? (Не ламати гілки, не рвати рослини, не ловити тварин).
- Я дозволяю вам походити у лісі, послухати спів пташок та назбирати дарів природи для лічби, але небагато, щоб ще й лісовим мешканцям залишилось.
3. Слухання співу сойки, дрозда.
4. Руханка «Ми у ліс пішли» (Висипаю на підлогу каштани, жолуді, горішки, а діти збириють).
Ми лісочком йшли, (ходьба на місці)
Грибочок знайшли. (присідання)
Нагнулись, підняли, (нахили тулуба вперед)
У кошик поклали(покласти у кошички)
І далі пішли. (ходьба на місці)
Ми лісочком йшли,
Каштанчик знайшли.
Дотягнулись, підняли,
У кошик поклали
І далі пішли.
Ми лісочком йшли,
Горішок знайшли,
Дотягнулись, дістали, (Потягування.)
У кошик поклали
І далі пішли... (Ходьба на місці.) За парти посідали.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
1. Лічба від 1 до 10
- Полічили все, що назбирали в лісі і позначили цифрою.
2. Робота в парах.
- Порівняйте, будь ласка, в парах яких плодів назбирали більше, а яких менше.
3. Ознайомлення зі знаками <, >, =.
— У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово «менше» позначають знаком «<». (На дошці картка < .)
— Запис 1 < 2 читаємо так: «Один менше двох». (Діти повторюють уголос.)
— Скільки грибочків ліворуч? Скільки праворуч? Де більше?
Яке число більше — один чи два?
— Слово «більше» позначають знаком «>». ( На дошці картка > .)
— Запис 2 >1 читаємо так: «Два більше одного». (Діти повторюють уголос.)
— Скільки грибочків ліворуч? Скільки праворуч? Що можна сказати про їх кількість? (Однаково)
— Слова однаково, або порівну, позначають знаком «=». (На дошці картка = .)
Запис 1 = 1 читаємо так: «Один дорівнює одному».
У нім багато казок і чудес!
(Виконують кругові рухи очима.)
Зліва — сосни, справа — буки.
(Виконують рухи очима вліво — вправо.)
Дятел зверху — туки-туки.
( Виконують рухи очима вгору — вниз.)
Очі ти закрий — відкрий.
До роботи всі мерщій
— Напишіть знаки за зразком.
— Ці знаки використовують для порівняння кількості предметів.
— Знак порівняння — знак-дивак. Чому дивак? Бо крутиться то ліворуч, то праворуч і все порівнює. Повертається, де більше, аж ротик розкриває від подиву. Ось так: >.
А повертається кутиком у бік, де менше, ображається, що мало, і ротик закриває. Ось так: <. Там, куди розкрив ротик цей знак, завжди більше.
Знак рівності крутитися полюбляє. Як не крути, він завжди однаковий, бо вказує на однакову кількість: 1 = 1.
ІV. Я досліджую світ
2. Слухання «кольорових» віршів
- Послухайте вірш автора О. Війтика-Ющука «Осінній парк» і полічіть дерева в цьому вірші.
Якого кольору кожне з них? Позначте цеглинкою LEGO
Осінній парк
Вже побагряніло (ч.)
Листячко на клені,
Але на вербиці
Ще воно зелене. (з.)
На каштані листя
Вже із жовтизною. (ж.)
Йду осіннім парком
Тихою ходою.
Таких фарб немає
Влітку, ні зимою.
Недаремно осінь
Зветься золотою.
Словникова робота
Багряний – густо - червоний, пурпуровий.
LEGO: Ч. Ж. З.
- Діти, що ще нагадують вам ці кольори? (Світлофор)
А для чого люди придумали світлофор? (щоб дотримуватись ПДР)
- Дітки, так і в природі треба дотримуватись правил поведінки.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Перевірка вміння поводитись у природі. Гра «Так чи Ні»
Прошу, допоможіть мені,
Скажіть-но тільки «так» чи «ні».
Як багато пролісків навесні!
Нарвемо собі букетів? … Ні!
Влітку сонце припіка — добрий знак.
Чи полити грядочки треба? … Так!
Настала осінь, дні сумні.
Потрібно урожай збирати? … Так!
Взимку у холодні сніжні дні
Крихти в годівничку сиплете ви? … Так!
В саду співає шпак пісні.
Збудуємо йому шпаківню? … Так!
Я гніздо побачив у тіні.
Заберем звідтіль яєчка? … Ні!
Ну ж бо і ще скажіть мені:
Природу можна ображати? … Ні!
2. Закріплення знань про живу і неживу природу.
Робота в групах.
Учні поділяються на кілька груп. Кожен має картку із зображенням об’єкта природи. По черзі члени групи називають об’єкт на картці і доводять, чому він належить до живої або неживої природи. Інші члени групи, контролюють та, за потреби, виправляють відповідь товариша.
3. Гра «Чий листочок?» Гербарій
Члени кожної з груп по черзі дістають з торбинки осінні листочки. Якщо учень відгадує, з якого дерева листок, то забирає його до своєї групи.
4. Робота в групах Робота з геометричним матеріалом.
Гра «Знаки для охорони природи»
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які знаки вивчили?
— Прочитайте: 3 > 2; 2 < 3; 1 = 1.
— Яким для вас був цей урок?
— Що нового дізналися?
— Чого навчилися?
— Що сподобалося?
— Що було складно робити?