​Матеріал до уроку " Ендокринна функція залоз змішаної секреції "

Про матеріал

Матеріал до уроку " Ендокринна функція залоз змішаної секреції " містить інформацію про гормони, поняття про гуморальну регуляцію фізіологічних функцій організму, принцип дії, вплив гормонів на підтримання гомеостазу в організмі.

Перегляд файлу

 

Матеріал до  уроку: Ендокринна функція залоз змішаної секреції.

 

  1. Пригадайте що таке гормони.
  2. Навчіться характеризувати гуморальну регуляцію фізіологічних функцій організму; гормони, принцип їхньої дії; вплив гормонів на підтримання гомеостазу в організмі.
  3. Запам'ятайте такі ключові поняття і терміни: ендокринна регуляція, залози внутрішньої та змішаної секреції.

 

   Загальний принцип роботи ендокринної системи полягає в гуморальній регуляції фізіологічних процесів і забезпеченні сталості внутрішнього середовища організму. Він ґрунтується на зворотному зв'язку дії гормонів. Наприклад, рівень глюкози в крові регулюється гормонами підшлункової залози: верхня межа - інсуліном, а нижня - глюкагоном. Якщо в крові людини зростає рівень глюкози, виділення інсуліну збільшується, а глюкагону - зменшується. І навпаки, коли в крові знижується рівень глюкози, тоді різко знижується виділення інсуліну, а збільшується виділення глюкагону.

   Дія гормонів спрямована за «конкретною адресою», на певні органи або клітини. Приміром, коли ви виконуєте фізичну роботу, скелетні м'язи потребують додаткових витрат глюкози, тому її вміст у крові збільшується. Водночас підшлункова залоза активізує виділення інсуліну. Ви припинили виконувати роботу, вміст глюкози в скелетних м'язах знижується і відповідно зменшується виділення інсуліну.

   Таким чином, інсулін і глюкагон підтримують сталість вмісту глюкози в крові, який є одним з показників сталості внутрішнього середовища організму (гомеостазу).

   Після своєї дії гормон руйнується. Тому потрібне постійне їхнє вироблення і виділення в кров.

   УЗАГАЛЬНИМО ЗНАННЯ

   Основу ендокринної регуляції функцій організму забезпечують гормони, які виділяються залозами внутрішньої секреції. Гормони є високоспецифічними біологічно активними речовинами різної природи. Вони діють повільно, але їхня дія тривала.

   ЗАСТОСУЙТЕ ЗДОБУТІ ЗНАННЯ

   Виберіть правильну відповідь (одну або кілька)

    1. Вкажіть органи, з яких складається ендокринна система:

       а) залози внутрішньої секреції;

       б) залози змішаної секреції;

       в) залози зовнішньої секреції.

 2. Поясніть, як гормони впливають на підтримання сталості внутрішнього середовища організму.3. Обґрунтуйте, як ви розумієте зворотний зв'язок дії гормонів на життєдіяльність організму людини.

doc
Додано
10 листопада 2018
Переглядів
201
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку