Матеріал до уроку слухання музики у 1 класі "Вийди,вийди,сонечко" +Презентація

Про матеріал

Матеріал до уроку слухання музики у 1 класі

Презентація додається :

https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-uroku-sluhannya-muziki-viydi-viydi-sonechko-308858.html


Перегляд файлу

Клас: 1

Тема: Народна творчість. Веснянки. «Вийди, вийди, сонечко».

Мета: ознайомити учнів із веснянками, як частиною народної творчості; розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності.

Музичний матеріал: музична п’єса В. Барвінського «Сонечко»; Українська народна пісня – веснянка «Вийди, вийди сонечко»

Хід уроку

Організаційна частина.Привітання

Добрий  день діти,зараз ми з вами поринемо у світ музичного мистецтва.Для цього сядьте зручно,ввімкніть, будь ласка, свої камери,вимкніть мікрофони,щоб не заважали один одному та приготуйтеся до уроку.

Емоційне налаштування

Всі зручно сіли?Тоді давайте заплющимо оченята долонями і промовимо чарівні слова,повторюйте за мною: «Я все знаю, я все можу, я все зможу!»(Слайд 2)

Ну а тепер,перейдемо до уроку,з гарним настроєм і позитивними емоціями.

Давайте з вами пригадаємо кольори і звуки весни. Які емоції вони у вас викликають?(Слайд 3)

Повідомлення теми, визначення мети та завдань уроку

Ой,що це?Якесь дивне послання!Що ж в ньому зашифроване,давайте розгадаємо!(Слайд 4)

Так правильно, це народ. (Слайд 5)

А як називається творчість, яка створена народом? (народна творчість)(Слайд 6-7)

Молодці. Тож сьогодні ми будемо знайомитися з народною творчістю.

Слухання музики.Вступна бесіда

У давні часи люди вірили: якщо дружно покликати весну, радіти її наближенню, то вона настане швидше. Закликання весни відтворені у багатьох українських піснях, що називають веснянками.

Своїми піснями діти закликали весняне сонечко пролити своє золоте проміння на поле, подвір'я, квіти та на дітей, які з нетерпінням чекають на весну. Такі пісні називають піснями-закличками. Ось і ми з вами вивчимо таку веснянку яка називається «Вийди, вийди сонечко»

Давайте прослухаємо веснянку «Вийди, вийди, сонечко» в обробці В. Барвінського(Слайд 8)

(Прослухали і аналізуємо)

Діти,який настрій у пісні? (Слайд 9) 

Які емоції вона у вас викликає? (Слайд 10)

Молодці,були уважними.Давайте прослухаємо її ще раз.(Слайд 11)

Повторне прослуховування

А тепер давайте прослухаємо веснянку «Вийди, вийди, сонечко» у сучасній обробці(Слайд 12)

(Прослухали і теж аналізуємо)

Котра з обробок вам більше сподобалася?(Слайд 13)

Про що співають в пісні?(В пісні співають про те, як діти закликають сонечко щоб воно вийшло,  і засвітило своїми яскравими промінчиками на подвір’я, поле, квіточки, на малесеньких діток, які граються на подвір’ї та чекають на  нього). (Слайд 14)

А характер пісні який, веселий чи спокійний? (Слайд 15)

Вокально-хорова робота

Правила співу

Нагадайте мені правила співу. (відповіді дітей)

Розгорніть плечі, руки опустіть, голову тримайте вільно, дивіться на вчителя.

Слідкуйте за своїм диханням. Перед співом вдихніть безшумно і не піднімайте плечі. Видихайте повільно і обережно, як би видуваючи через соломинку мильну бульбашку. Вчіться розподіляти дихання на всю музичну фразу. Не завершуйте слова диханням.

Вимовляєте слова пісні ясно, чітко і виразно.

Голосні у співі тягніть, а приголосні вимовляєте швидко і чітко.

Уважно слухайте перший звук пісні і намагайтеся його точно заспівати.

Думайте, про що співається у пісні і виконуйте її виразно.(Слайд 16)

Розспівки

Згадали правила,виконали їх і підготували свої голосочки до розспівки.Співаємо з вимкненими мікрофонами(Слайд 17)

Вивчення пісні

Я зачитаю вам зараз перший куплетик пісні, а ви уважно прослухуєте і перейдемо до її вивчення. (Слайд 18)

Вийди, вийди, Сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко.

 А тепер разом ми повільно заспіваємо цю частину пісні.Співаємо з вимкненими мікрофонами.(Слайд 18)

Я зачитую вам другий куплет, а ви уважно прослухаєте. (Слайд 19)

На весняні квіточки,

На маленькі діточки,

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

А тепер спробуймо разом проспівати другу частину пісні. Співаємо з вимкненими мікрофонами.(Слайд 20).

Остання частина пісні однакова з першою.(Слайд 21)

 Вийди, вийди, Сонечко,

 На дідове полечко,

 На бабине зіллячко,

 На наше подвір’ячко.

Виконання всієї пісні

А тепер з вами давайте об’єднаємо наші частини разом і виконаємо їх. Співаємо з вимкненими мікрофонами всі разом,а я буду по черзі викликати і ви будете співати вмикнувши свій мікрофон.

Підсумок

Закріплення вивченого матеріалу

Підведемо з вами підсумки,малята.(Слайд 22)

Що таке веснянка?(Слайд 22)

Який музичний твір ми слухали на уроці?(Слайд 23)

Яку пісню ми співали?(Слайд 24)

Скільки куплетів в пісні?(Слайд 25)

Про що співається в пісні?(Слайд 26)

Ось і закінчилася наша з вами подорож музичним світом.Урок підбігає до кінця-ми вивчили весняночку,якою навені будемо викликати з вами сонечко.Заспівайте її вдома батькам і спитайте,можливо вони знають ще якісь заклички і з задоволення поділяться з вами,а ви на наступному уроці заспіваєте їх.

До нових зустрічей,малята! (Слайд 27)

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 листопада 2022
Переглядів
942
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку