Після довгого дня з його гамором і турботами землю огортають сутінки. Чарівність вечора надихає митців - і народжуються яскраві твори, наспівно-задумливі чи бадьорі й енергійні.
Номер слайду 3
Вольфганг Амадей Моцарт. «Маленька нічна серенада». 1 ч.
Номер слайду 4
Арно Бабаджанян. «Ноктюрн» (квартет саксофонів)
Номер слайду 5
Які із прослуханих творів могли б виконувати музиканти на картинах? Твори виконують соліст чи ансамбль? Як ти вважаєш, концерт на картині праворуч відбувається в наш час чи в далекому минулому? Доведи. Поміркуй, у яких музичних ладах написано ці твори. Які відчуття охопили тебе під час слухання кожного твору?
Номер слайду 6
Вольфганг Амадей Моцарт
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Словник. Лад - узгодженість звуків за висотою. Поширені лади в музиці - мажор (світлий) і мінор (затемнений).
Номер слайду 9
Визначте, які картинки можуть звучати в мажорі, а які в мінорі. Придумайте та заспівайте мелодію на будь-яке зображення
Номер слайду 10
Музична грамота. Ти вже знаєш, що окрім виконання соло, музику можуть співати або грати на інструментах кілька виконавців: два - дует, три - тріо, чотири - квартет.
Номер слайду 11
Переглянь. Хореографічна композиція «Ноктюрн» (ансамбль сучасного та стилізованого танцю «Пектораль»).https://www.youtube.com/watch?v=e6y. NQO7nt. Uc
Номер слайду 12
Ця композиція бадьорить чи заспокоює? У якому темпі вона звучала? Які емоції вона викликала в тебе? У яких кольорах виконано декорації та костюми виконавців?Як ти вважаєш, яку музику доцільно слухати ввечері перед сном (бадьору, гучну, енергійну, спокійну, тиху)? Поміркуй, що буде корисніше для заспокоєння.