Матеріали для проведення інструктажу з пожежної безпеки

Про матеріал
Матеріали презентації можна використати для організації проведення інструктажів з питань пожежної безпеки
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пожежна безпека2024 Гутник Ю. А., заступник директора Часовоярського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №15 У презентації використано матеріали інтернет-джерел

Номер слайду 2

Забезпечення пожежної безпеки - це один із важливих напрямків щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього середовища. Сучасний стан щодо забезпечення пожежної безпеки. Незважаючи на значний поступ у науково-технічній сфері, людству ще не пощастило знайти абсолютно надійних засобів щодо забезпечення пожежної безпеки.

Номер слайду 3

Більше того, статистика свідчить, що при зростанні чисельності населення на 1 % кількість пожеж збільшується приблизно на 5 %, а збитки від них зростають на 10 %. Кожних 5 секунд на земній кулі виникає пожежа, а в Україні - кожних 10 хв.І сьогодні, коли людство увійшло в третє тисячоліття своєї багатовікової історії, питання пожежної безпеки залишаються актуальними.

Номер слайду 4

Проведено аналіз інформації про пожежі за 2023 рік, що надійшла від територіальних органів ДСНС.

Номер слайду 5

AНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про пожежі та їх наслідки в Україні за 12 місяців 2023 року. Щодня в Україні, в середньому, виникало186 пожеж. Кожного дня внаслідок пожеж гинули 4 людини.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

2014 р.2012 р.1992 р. Пожежна безпека - складова систем охорони праці та цивільного захисту1996 р.

Номер слайду 15

Закон України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» (2001р.)АКТ, складений за результатами проведення аудиту пожежної та техногенної безпеки (наказ МВС України від 22.12.2022 № 838)ПОРЯДОК ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку (постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2022 № 1030)ПОРЯДОК обліку пожеж та їх наслідків (постанова Кабінету Міністрів України від 26.12. 2003 № 2030 , в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 313)ПОРЯДОК утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони (постанова Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 р. № 314)ПОРЯДОК здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444)ПОРЯДОК затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 05.12. 2019 № 1021)ПРАВИЛА експлуатації та типові норми належності вогнегасників (Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 15.01.2018 № 25)ДСТУ, ДБН тощо

Номер слайду 16

Номер слайду 17

захист населення, територій, навколишнього природного середовища, майна, матеріальних і культурних цінностей від надзвичайних ситуацій та інших небезпечних подій, запобігання виникненню таких ситуацій та подій,ліквідацію їх наслідків, надання допомоги постраждалим, здійснення державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки. Цивільний захист - комплекс заходів, які ...спрямовані на

Номер слайду 18

2018 р.

Номер слайду 19

І. Загальні положенняІІ. Загальні вимоги до експлуатації вогнегасниківІІІ. Організаційні заходи щодо забезпечення експлуатації вогнегасників. IV. Вимоги безпеки під час експлуатації вогнегасників. V. Вимоги до оснащення об’єктів вогнегасниками. VI. Вибір типу та необхідної кількості вогнегасників

Номер слайду 20

За типом вогнегасильної суміші: ВВ - вогнегасник водяний;ВВП - вогнегасник водопінний (у тому числі аерозольний);ВГ - вогнегасник газовий, у тому числі вуглекислотний (ВВК);ВП - вогнегасник порошковий.

Номер слайду 21

ВВ-4(водяний)ВП-6(порошковий)Цифра після позначення типу вогнегасника означає масу вогнегасної речовини в кілограмах, що міститься в його корпусі.

Номер слайду 22

Водяні вогнегасники використовують для гасіння практично всіх речовин, за винятком тих, що бурхливо реагують з водою з виділенням горючих газів і теплової енергії. Вони придатні для гасіння пожеж класу А (горіння твердих речовин). Існують вогнегасники із зарядом води зі спеціальними добавками, які дають можливість застосовувати їх для гасіння пожеж класу В (горіння рідких речовин) і навіть класу F (горіння олії і жирів). ВВ-

Номер слайду 23

ВВП-В водопінних вогнегасниках вогнегасною речовиною виступає фторвмісний розчин, який утворює піну. Їх забороняється використовувати для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, так як піна є провідником струму, а також при загорянні лужних металів. Пінні вогнегасники застосовуються для гасіння легкозаймистих рідин на невеликій площі загоряння – бензин, нафтове паливо, ефір, і для твердих горючих речовин – дерево, пластмаса, солома. Діапазон робочих температур експлуатації водопінних вогнегасників є їх недоліком. При використанні його при низьких температурах навколишнього середовища є можливість замерзання пінної рідини.

Номер слайду 24

ВГ/ ВВК-За принципом дії вуглекислотні вогнегасники відноситься до деоксіданту. При його використанні в місці і навколо області горіння створюється хмара високої концентрації газу СО2, яка практично виключає можливість доступу кисню і призводить до згасання пожежі. Найчастіше їх застосовують при пожежах, де не можна використовувати інші типи первинних засобів боротьби з пожежами. Наприклад, архіви, радіоелектронна апаратура, виставкові зали музеїв, електроустановки, а також деякі легкозаймисті рідини на невеликій площі горіння. При виході з розтруба вуглекислоти утворюється маса, схожа на сніг, яка має температуру – 60 С. Слід з обережністю використовувати такі вогнегасники та берегти руки через велику ймовірність отримання обмороження. Після застосування вогнегасника кімнату з осередком пожежі обов’язково потрібно провітрити, так як вуглекислота у великих концентраціях може викликати отруєння у людини.

Номер слайду 25

Найбільш поширеними на сьогодні є порошкові вогнегасники. Вони можуть застосовуватися для гасіння пожеж твердих речовин, газів, горючих рідин, електрообладнання, крім тліючих матеріалів і обладнання, що може зіпсуватися при попаданні в нього порошку. Вогнегасний засіб: порошок з подрібненими солями і хлоридами натрію і калію, тальк або біла сажа. Принцип дії: при гасінні пожежі з’являється запиленість за рахунок викиду порошку. Слід бути обережним при використанні тому що попадання порошку у легені може спричинити небезпечні наслідки для здоров’я людини. Такий вогнегасник не охолоджує об’єкт гасіння, тому при використанні з маленького відстані, необхідно бути вкрай обережним.будинки, квартири, дачі;автомобілі, техніка. ВП-

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Вогнегасник для виробничих приміщень та офісів. На кожному поверсі повинно бути розташовано не менше двох переносних вогнегасників. Ці вогнегасники можуть бути порошковими, водяними або водопінними і мають мати масу заряду вогнегасної речовини не менше 5 кг.

Номер слайду 28

Вогнегасник для виробничих приміщень та офісів У випадку, якщо площа поверху перевищує 100 м², кількість вогнегасників визначається згідно формули: 1 кг вогнегасної речовини на кожні 10 м² площі підлоги.

Номер слайду 29

Вогнегасник для виробничих приміщень та офісів. Відповідно до правил - місця розміщення вогнегасників в будівлі мають бути легко помітними й не повинні перешкоджати вільній евакуації людей у випадку пожежі. Якщо вогнегасники з якихось причин не видно, спеціальні покажчики розташовуються безпосередньо над ними на висоті два метри, щоб вони були помітні.

Номер слайду 30

2. Забороняється:1) експлуатувати вогнегасники з наявністю вм’ятин, опуклостей або тріщин на корпусі, запірно-пусковому пристрої, накидній гайці, а також у разі порушення герметичності з’єднань вузлів вогнегасника, несправності індикатора тиску (для закачних вогнегасників) та відсутності або пошкодження пломби;2) допускати механічні ушкодження корпусу та запірної арматури вогнегасника;3) розбирати і перезаряджати вогнегасники особам, які не мають права на проведення таких робіт;4) кидати вогнегасник у полум’я під час використання за призначенням та завдавати механічних пошкоджень для приведення його у дію;5) під час експлуатації вогнегасника спрямовувати його насадку (гнучкий рукав або розтруб) у бік людей, крім випадків використання для гасіння вогню на одежі та носимих речей на людині;6) використовувати вогнегасники для потреб, не пов’язаних з пожежогасінням;7) використовувати вогнегасники за відсутності розтруба або гнучкого рукава (залежно від типу вогнегасника).

Номер слайду 31

Інструкція

Номер слайду 32

ІІІ. Організаційні заходи щодо забезпечення експлуатації вогнегасників

Номер слайду 33

Чинний від 01 липня 2020 року

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Навчання з питань пожежної безпеки

Номер слайду 39

п.16

Номер слайду 40

16. Особи у разі прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Номер слайду 41

1) вступний - проводиться з усіма працівниками, які прийняті на роботу, ... з особами, які прибули на підприємство у відрядження, на виробничу практику (навчання) тощо і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі.2) первинний - проводиться безпосередньо на робочому місці до початку виробничої діяльності працівника:особи, що прийняті на роботу;працівники, переведені з інших структурних підрозділів,особи, які прибули на підприємство і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі, ремонтних, будівельно-монтажних, фарбувальних, зварювальних роботах тощо;3) повторний - проводиться на робочому місці з усіма працівниками не менше ніж один раз на рік;4) позаплановий - проводиться з працівниками на робочому місці у разі зміни технологічного процесу, застосування нового або заміни чи модернізації існуючого пожежонебезпечного устаткування;на вимогу посадових осіб ДСНС або її територіальних органів

Номер слайду 42

pptx
Додав(-ла)
Юлія Гутник
Додано
29 листопада
Переглядів
70
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку