Матеріали для уроків " ЗЕЛЕНЕ ДИВО НАШОЇ ПЛАНЕТИ"

Про матеріал
Цей матеріал буде корисний вчителям початкових, які викладають курс "Я досліджую світ". Тут зібрані цікаві відомості про зелені рослини, які акумулюючи в органічних речовинах енергію Сонця, забезпечують життя всього живого на Землі і є важливим джерелом енергетичних ресурсів, котрі використовує людина для своїх потреб.
Перегляд файлу

C:\Users\UserWin7-2018\Downloads\9246.jpgЗЕЛЕНЕ ДИВО НАШОЇ ПЛАНЕТИ

 

       Підготувала вчитель початкових

         класів Криворізької загальноосвітньої

         школи І-ІІІ ступенів №94

 

Чому ліс називають “легенями планети”?

C:\Users\UserWin7-2018\Pictures\001.jpg Ліси називають «легенями планети», тому, що вони перероблюють вуглекислий газ, на кисень, який так потрібен для життя живих організмів. В процесі переробки кисню в організмі він перетворюється на вуглекислий газ, який людина потім видихає. Дерева, в свою чергу, потребують саме цей газ, і тому вони поглинають його через пори свого листя. В поєднанні з водою та з допомогою сонячного світла ці два компонента утворюють крохмаль та іншу поживність для рослин. Середнє за розміром дерево за добу може дати таку кількість кисню, якої б вистачило для 4-х людей. 1 гектар лісу здатен поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні 250-ти чоловік. Людина може прожити без їжі тиждень, без води – лічені дні, без повітря – відразу гине. Якби не було рослин, то запас кисню б не поповнювався та все живе перестало б існувати.

Ліси – «фабрика» кисню, саме тому рекомендують частіше перебувати на свіжому повітрі, зокрема в лісах, оскільки там місцевість, яка насичена киснем, завдяки зеленим друзям. Ліси впливають на очищення повітря від різних мікроб, пилу. Отже, ліси називають, не тільки «легенями планети», а ще й «кисневим цехом» та «зеленим золотом», оскільки вони є дуже важливими компонентами життя всіх живих організмів, і є неймовірно дорогими для природи.

C:\Users\UserWin7-2018\Pictures\images (1).jpg

Роль рослин у природі та в житті людини

Зелені рослини, акумулюючи в органічних речовинах енергію Сонця, забезпечують життя всього живого на Землі і є важливим джерелом енергетичних ресурсів, котрі використовує людина для своїх потреб.

C:\Users\UserWin7-2018\Pictures\images.jpgВ природі

■ Істотно впливають на клімат, формують температурний режим планети.

■ Виділяють кисень, який використовується для дихання і захищає біосферу від ультрафіолетового проміння, що згубно впливає на живі об'єкти.

■ Запобігають нагромадженню в атмосфері вуглекислого газу.

■ Створюють умови існування для тварин і людей, мають велике значення як первинна ланка в ланцюгах живлення.

■ Рослини минулих геологічних часів е джерелом корисних копалин (наприклад, кам'яного, бурого вугілля, торфу).

C:\Users\UserWin7-2018\Pictures\1363777737.jpgДля людини

 Харчові культури – це рослини, які дають людині продукти харчування. їх поділяють на зернові (пшениця, рис, гречка тощо), зернобобові (горох, соя, квасоля), овочеві (капуста, буряк), баштанні (кавуни, гарбузи, дині), плодові (ягідні, кісточкові) тощо.

 Кормові культури дають корми для домашніх тварин. Найчисленніша група кормових культур – це багаторічні трави: бобові (конюшина, люцерна та ін.) та злакові (тимофіївка, житняк та ін.). Для отримання соковитих і сухих кормів вирощують кормові коренеплоди (наприклад, кормовий буряк, кормові кабачки), силосні культури (кукурудза), зернофуражні (овес, ячмінь).

 Технічні культури вирощують заради одержання сировини для виробництва продовольчих і промислових товарів. Найбільше значення мають олійні (наприклад, соняшник, олива, соя, арахіс, рапс), цукрові (цукрові буряки, цукрова тростина), волокнисті (бавовна, льон, коноплі). Важливу роль відіграють культури, з яких виготовляють тонізуючі речовини (чай, кава, какао), прянощі (перець чорний, гвоздика).

 Лікарські рослини, з яких найвідомішими в Україні є аїр тростинний, валеріана лікарська, глід колючий, деревій звичайний, звіробій звичайний, калина звичайна, нагідки лікарські, подорожник великий, суниці лісові, чистотіл звичайний, шипшина корична, ромашка лікарська, кульбаба лікарська, липа серцелиста, м'ята перцева та ін. Лише близько ЗО видів вирощують у культурі, а інші збирають у природніх місцях існування, значна кількість яких – у лісах.

■ Рослини, з яких використовується деревина (сосна, ялина, дуб та інші).

■ Декоративні рослини: декоративні дерева, декоративні кущі, декоративні ліани, декоративні трави, кімнатні рослини.

Використана література

- https://dovidka.biz.ua/chomu-lisi-nazivayut-legeni-planeti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

- ycilka.net

 

docx
Додав(-ла)
Пелых Татьяна
Додано
21 вересня 2019
Переглядів
155
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку