ЩОБ ПОЧАТИ ВИГОТОВЛЯТИ ВИРІБ ІЗБІСЕРУ ЗНАДОБИТЬСЯ НИЗКА МАТЕРІАЛІВ
Номер слайду 3
Нитки. Можна використовувати будь-які міцні нитки. Шовкові — найвдаліші для бісеру і найкрасивіші.• Нейлонові або капронові — дешеві, практичні, але важко міцно зав’язати вузол на кінці виробу. Його краще трохи оплавити.• Бавовняні нитки — менш практичні, бо їх легко перерізати. Дріт. Дріт виготовляють із різних матеріалів: міді, латуні, сталі, алюмінію. Дріт, покритий лаками різних кольорів, має оплітку або луджений металами іншого кольору. Дріт вибирається у два-три рази меншої товщини, ніж діаметр отвору в бісері (намистинах). Дріт за ступенем м’якості (жорсткості) буває м’яким і жорстким.
Номер слайду 4
Волосінь. Можна використовувати рибальську волосінь, але для бісероплетіння частіше обирають спеціальні волосіні. Вони можуть бути менш міцними на розрив, але й менш еластичними, щоб тримати форму виробу. Діаметр волосіні визначається так само, як і для дроту. Мононитка. Це тонка міцна полімерна нитка (дуже тонка волосінь) Застосовується у виробах, що вимагають невидимості матеріалу, або для виробів із дуже дрібного бісеру.
Номер слайду 5
Еластична нитка. Тонка міцна обплетена гумка різних кольорів. Застосовується у виробах, які потребують високої еластичності, наприклад, браслетів без застібок. Спандекс. Та ж сама еластична нитка, але без обплетення. Фурнітура. Найчастіше металеві або пластикові деталі для зчеплення фрагментів виробу (застібки, підвіски, швензи, кільця )