Кожного ранку ми прокидаємося під настирливі, дратівливі звуки будильника і розбігаємось, як мурашки, хто куди: хто на роботу, хто в інститут, хто в школу. Все своє життя людина звіряє за годинником, старається все робити точно і, найголовніше, вчасно.
Час – це невід’ємна частина нашого життя. Основним атрибутом часу є годинник. Годинник вдома на стіні, годинник на руці, годинник в мобільному телефоні... А чи знаєте ви, як виник годинник, і хто його створив?
Ще в стародавні часи люди вміли визначати час, дивлячись на зірки, яскравим прикладом цього є створений ними сонячний годинник. Один з екземплярів сонячної техніки до сьогодні знаходиться на Азовському морі, в місті Бердянськ: сонячний годинник розташований на березі моря. Він є невід’ємною частиною міста і гордістю тамтешніх мешканців.
З плином часу наші предки винайшли також місячний, водяний, масляний та свічковий годинники. Їх використовували аж до XVIII ст. З приходом технічного прогресу виробництво годинників почало стрімко розвиватися. Перший механічний годинник був винайдений ще в 1470 році. Ця модель годинника працювала від енергії пружини і механізму для запуску пристрою. Пізніше, в середині ХІХ ст., новим кроком в розвитку годинників став розвиток хрономентрів, годинникових механізмів, які дозволяли проводити точне вимірювання проміжків часу.
Перший портативний годинник був винайдений в Німеччині. На ньому була лише одна стрілка і час, який він показував, був далеко не точним.
Пізніше ще недостатньо відомий тоді Леонардо да Вінчі намалював ескіз механізму для годинників, що встановлювались на вежах. З початком наступного століття популярність на кишенькові годинники дуже зросла. Революційним винаходом, що започаткував цілком новий етап розвитку виміру часу, було створення першого колісного годинника.
З плином часу люди хотіли мати такий винахід і у себе вдома. Перші кімнатні годинники з’явилися в ХV ст.і були досить громіздкими. Годинник приводив в рух тягар, який треба було підтягувати кожні 12 годин, а сам годинник не можна було пересувати.
З чого можна зробити
Матеріалом для виготовлення годинника може бути все, що завгодно, будь-які старі, непотрібні речі, які знайдуться в будинку. Для настінних моделей підійдуть: платівки, диски, стара гітара, картина, фотографія у рамці та інші предмети.
Дерево, метал, пластик і навіть тканини — вибір матеріалу залежить від виду годин і власної фантазії. Для переважної більшості виробів незмінним залишається тільки готовий робочий механізм — якщо він є, то зробити унікальні, ексклюзивні годинники буде під силу будь-кому.
Види:
Як зробити настінні годинники
Самостійне виготовлення настінних годинників — це захоплюючий творчий процес, можна дати волю своїй фантазії. Існує неймовірна кількість ідей. Перетворити старі або зробити нові годинник можна легко і просто з будь-яких підручних матеріалів. Потрібно знайти хороший годинниковий механізм, а все інше краще довірити власній уяві.
Техніка декупаж
З використанням цієї техніки можна виготовляти найрізноманітніші вироби, вони завжди виглядають неймовірно красиво і вишукано. Для годинників, оформлених в техніці декупаж, підійде як дерев’яна, так і пластиковий циферблат (можливо навіть використання тарілки з просвердленим отвором).
Головне — правильно вибрати малюнок, відповідний по стилю і колірній гамі до навколишнього оточення. Найбільшою популярністю користуються зображення: пейзажів, тварин, квітів, ангелів, сердечок, а також абстрактні малюнки.
Інструменти і матеріали:
Оскільки дана модель виконана з яєчним кракле, потрібно промита яєчна шкаралупа без внутрішньої плівки, але можна її і не використовувати.
Порядок дій:
Залишилося вставити годинниковий механізм і закріпити стрілки.
З дерева
З дерева можна зробити не тільки класичний квадратний варіант годин, але і стильний сучасний елемент дизайну, якщо взяти за основу асиметричний деревне спіл.
При достатніх навичках роботи з лобзиком можна випиляти циферблат у вигляді тварини або сконструювати повноцінний будиночок.
Прості, але цікаві моделі утворюються шляхом комбінування дерев’яних брусків або рейок різної довжини — варіантів виконання годин з дерева безліч, все залежить тільки від фантазії.
Годинник «Сонечко»
Знадобилося: годинниковий механізм старі фламастери широка пластикова кришка суперклей.
Прикріпила стрілки - годинник готові!
Годинник «Букет осені»
Знадобиться: фанерна заготівля 35 × 35 см годинниковий механізм кольоровий папір клей ПВА термопістолет стельовий вузький плінтус художня пастель.
Фанерну заготовку пофарбувати жовтою пастеллю, а потім обтягнути органзой.
Підготувати паперові деталі композиції. Для гербери вирізати по 9 заготовок на одну квітку: одну смужку гофрованого картону шириною 1 см, 8 паперових (два 5 × 300 мм (дрібно надрізали), дві 7 × 150 мм (оформити дрібними пелюстками), одну 10х 10 мм (з пелюстками побільше, ніж попередні), дві 30 х 300 мм (надрізати великими пелюстками). скрутили картонну заготовку в тугий ролл. Потім першу мелконастріжену смужку приклеїти до нього на верхню частину і бахрому пригладити всередину, в другій бахрому пригладити назовні. Далі по черзі приклеїти дві смужки з дрібними пелюстками, потім - із середніми (фото 1). Закінчити квітку двома деталями з великими пелюстками: ножицями трохи закрутила кінці листя і приклеїти їх на нижню частину ролу (фото 2).Зробити в техніці квіллінг листя і грону горобини.
З щільного білого картону вирізала підкову, з чорного - цифри. Приклеїти їх до основи годинника. Зафіксувати паперову композицію. Оформити рамкою з ПВХ-плінтуса. Встановити годинниковий механізм.
Годинник з кави:
Можна також зробити настінні годинники з дерева. Така виріб робиться все в кілька кроків:
Увага! Настінні дерев'яні годинник можна зробити з спилов дерев з товщиною приблизно в три сантиметри.
Затишний годинник з дерев'яних п'ялиць
Для створення годинника знадобляться:
Для початку беремо найпростіші пяльци і вкладаємо в них фетр.Ми вибрали фетр шоколадного кольору, щоб підкреслити натуральну фактуру рамку і виділити гудзики, які стануть замінником цифр.
Тепер вирізаємо коло з картону, який стане задньою частиною наших годин.
Перекриваємо картон льляною тканиною. Краї загортаємо і приклеюємо до тильної сторони картону.
Розміщуємо кришку в середину пялец і фіксуємо клеєм.
За допомогою лінійки відзначаємо середину і робимо отвір для годинникового механізму.
Отвір має бути рівно в центрі кола.
Потім розміщуємо гудзики, які символізують цифри: 12369
Беремо дрібні ґудзики і розміщуємо їх між великими на однаковій відстані. Між великими два дрібних ґудзика, відповідно: 1-2 4-5 10-11
Між 6 і 9 розмістимо декор дерев'яного салогана: «Хай щастить!». Або будь-який інший. Клеємо декор допомогою термопістолета.
Даліє беремо годинниковий механізм і вставляємо його в наш годинник. Зверху закриваємо стрілками в потрібному порядку.
Важливо: стрілки були досить високо, щоб при ході годин, вони не зачепали ґудзики і декор!
Моделі-аналоги
Стильний годинник з газетними трубочками
Для виготовлення стильного годинника вам знадобляться наступні предмети і інструменти:
Для початку робимо заготовки з газет – скочується і склеюємо звичайні трубочки – їх знадобиться досить багато (для наших годин 32 шт):
Зверніть увагу: в залежності від діаметра годин кількість трубочок може бути як більше, так і менше.
Наступний крок – фарбуємо їх в чорний колір акриловою фарбою.
З чорної кольорового паперу вирізаємо 48 пелюсток, розмір і форму можете визначити самі. Це можуть бути і квіти, і метелики, і багатокутники, і будь-які інші фігури.
До речі, замість паперовий пелюсток можна легко використовувати пластикові ложки, попередньо відрізавши у них ручки і пофарбувавши в обраний колір.
За допомогою будь-якого клею приклеюємо наші пелюстки до газетних паличок-основам:
З фігур-заготовок ви можете скласти будь-який малюнок або візерунок, але ми наклеюємо так, щоб на половині паличок виявилося по 2 пелюстки, а на другій половині – по одному.
Тепер розмічаємо олівцем на зворотному боці наших годин місця, де будуть кріпитися наші трубочки (всього 32). Приклеюємо їх, чергуючи палички з двома пелюстками і одним.
Тепер настав час виконати декор настінного годинника своїми руками. На кожну пелюстку приклеюємо по стразіне (можна замінити будь-якими іншими прикрасами).
Також між цифрами приклеюємо по прикрасі.