Називні реченняназивають предмет або явище. Осінь. Тиша. Листопад. Багряне листя, кілька тих листочків, останнє листя із кленових віт.
Номер слайду 7
Означено – особові речення дію виконує конкретна особа (я, ми, ти, ви)ятимиви1. Передам йому для Береніки білі айстри в крапельках дощу, перевірю техніку в ракеті, розкажу, як звуться журавлі…2. Йдемо крізь ніч, крізь бурю у степу.
Номер слайду 8
Неозначено – особові реченнядію виконує невизначена особа (вони)вони1. Скільки цвіту з мене обтрусили, скільки яблук з мене продали.2. Чиєсь дитя приходить. Беруть його на руки. А потім довго – довго на призьбі ще сидять.
Номер слайду 9
Узагальнено – особові реченнядія стосується усіх осіб, кожного1. Не кидай слова на вітер. 2. Поживемо – побачимо. 3. Лежачого не б‘ють. ПРИКАЗКИПРИСЛІв‘Я
Номер слайду 10
Безособові реченнядія, процес або стан не залежить від особи. Уже нема квітучої долини. 2. А мені ж, може, просто хочеться щастя, тугого й солодкого, як шоколад.
Номер слайду 11
Ліна Костенко19 березня 1930 р. Наша історія і сучасність«Крила»,«Кольорові миші»,«Пісенька про Космічного героя»,«Чайка на крижині »
Номер слайду 12
Ліна Костенко. Роман у віршах«Маруся Чурай»Легендарна поетеса – піснярка«Ой, не ходи, Грицю»,«Грицю, Грицю, до роботи»Доба козацтва. Богдан Хмельницький