Майстер-клас від будівельників «Створи дизайн своїми руками»

Про матеріал

Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професій «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник», «Муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій» та як створити декор використовуючи різноманітні будівельні матеріали.

Форма проведення: онлайн майстер-клас профорієнтаційного спрямування.

Тривалість заходу: до 45 хвилин.

Перегляд файлу

Майстер-клас від будівельників «Створи дизайн своїми руками»

Цільова аудиторія: учні 9-11 класів.

Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професій «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник», «Муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій» та як створити декор використовуючи різноманітні будівельні матеріали.

Форма проведення: онлайн майстер-клас профорієнтаційного спрямування.

Тривалість заходу: до 45 хвилин.

Обладнання й матеріали: презентація https://docs.google.com/presentation/d/1l2c3v3ODHWQCLf2GoJ7eWXK-f9clyf7R/edit?usp=sharing&ouid=110513346900700219326&rtpof=true&sd=true

Хід заняття

Слайд 1

Доброго дня, шановні учасники нашого майстер-класу!

Вас вітає державний навчальний заклад Бердянський центр професійно-технічної освіти

Для комфортної і продуктивної роботи ми пропонуємо зараз вимкнути мікрофони

А всі ваші запитання ви можете залишити в чаті або задати безпосередньо наприкінці нашої зустрічі

Якщо під час нашої години краси пролунає повітряна тривога

Просимо вас пройти в безпечне місце. Конференція перериватися не буде. Запис цієї конференції буде розміщено на офіційному сайті та у соціальних мережах нашого центру

Всі бажаючі вже долучилися ми можемо починати

Слайд 2

На екрані ви вже бачите наших сьогоднішніх спікерів

  •                     Заступник директора
  •                     Старший майстер
  •                     Майстер виробничого навчання 

Слайд 3

Сьогодні ми запрошуємо Вас на  майстер-клас
від будівельників «Створи дизайн своїми руками», під час якого познайомимо Вас як прикрасити будинок, свою ділянку або створити святковий декор використовуючи різноманітні будівельні матеріали, які дуже просто піддаються обробці.

Розпочинаємо наш майстер-клас.

Слайд 4

Декоративні вироби з гіпсу, так званий гіпсовий декор, ліпнина, супроводжують історію людини багато тисячоліть.

Гіпс – це осадова порода, утворена внаслідок випаровування морської води. При повному висушуванні гіпс легко перетворюється на порошок. Гіпсовий камінь видобувається у спеціальних родовищах, які є в Україні. При додаванні води змішується в однорідну масу, якій можна надати форму. Назва “гіпс” прийшла до нас від Стародавніх Греків. Виділяють два види гіпсу: алебастр і селеніт. Гіпс має такі переваги:

  • гіпс є нетоксичним і пластичним матеріалом;
  • придбати матеріал можна в будівельному магазині;
  • правильно приготовлений склад швидко застигає;
  • гіпс підходить для виготовлення простих і складних фігур, які виходять міцними.

Щоб виготовити навіть дуже складні і об’ємні вироби з гіпсу не потрібно значних фінансових витрат.

Слайд 5

Чи знаєте Ви про те, що гіпс, як будівельний матеріал, відкрили ще Стародавні Єгиптяни?

Поряд зі стародавніми фресками, наскельними малюнками, залишками будівель, храмів, жител, історія багатьох народів, епох і цивілізацій постає перед сучасністю у вигляді прикрашених ліпниною колон, настінних панно, статуй тощо.

Наукові дослідження археологічних знахідок говорять що гіпс використовується людиною вже понад 7000 років, а початок застосування у вигляді ліпнини покладено стародавніми єгипетськими династіями фараонів. Цей матеріал використовували при будівництві пірамід, зведенні колон у Храмах і помешканнях фараонів, і найбільшого розквіту він досяг за правління Тутанхамона і Хатшепсут. Існував культ виліплювання людського тіла з гіпсу і статуй. У цей самий час застосувується і в давньоєгипетській медицині, для знерухомлення, фіксації рухомих частин тіла при переломах та інших видах деформації, що успішно застосовується і в наші дні.

Слайд 6

Архітектурний ліпний декор

Стародавні Греки використовували гіпсову ліпнину в обрамленні осель і громадських місць.

Письменник Теофраст у своїх творах (327-287 рр. до н.е.) розповідає про технологію обрамлення храмів. Стародавні Фінікійці.

Античні майстри заклали основу культури рельєфних настінних прикрас із гіпсу. Зодчі Еллади впровадили елементи декору – карнизи з орнаментом, капітелі колон і пілястри.

Стародавній Рим зробив свій внесок у вигляді стукко –стилю ліпного декору з гіпсу з додаванням мармурової крихти і клею.

Слайд 7

Від Середньовіччя до наших днів

Середні віки вирізнялися стриманістю і відсутністю особливої витонченості в мистецтві та архітектурі. Однак готичний стиль XII століття розбурхує сприйняття не одного покоління чудовою ліпниною собору Паризької Богоматері та Кельнського собору.

Слайд 8

В епоху Відродження ліпний декор прикрашає громадські місця, храми, житлові будинки. Використовуються стилізовані рослинні форми – лаврові та пальмові гілки, виноградні грона в палітурках лози, квіти та фрукти., які уособлювали родючість, похвалу та прославляння.

До середини XIX століття використовуються античні теми. До кінця дев’ятнадцятого – початку двадцятого століть в архітектурі стало з’являтися щось нове. Епоха модерну внесла в ліпний декор природність і поєднання естетики з функціональністю.

Слайд 9

Декор в метро

До кінця XX століття гіпсовий декор оселився не тільки в дизайні метрополітену, санаторіїв та інших публічних місць, а й особистих апартаментів, будинків і садиб.

Слайд 10

Сучасний декор

Сучасна людина може не тільки захоплюватися гіпсовою ліпниною античності, вивчати за уламками таємниці майстерності Стародавності, а й “писати” історію свого життя за допомогою гіпсової ліпнини. Незважаючи на появу нових технологій і сучасних матеріалів, потреба в гіпсових виробах нікуди не зникла. Широта використання гіпсових елементів зросла  

Слайд 11

Як правильно приготувати розчин гіпсу для виробів

Технологія як розвести гіпс для виробів, відрізняється своїми особливостями, але не є до складним і трудомістким процесом

  • гіпс досить швидко застигає, тому розводити його необхідно відразу перед роботою з матеріалом;
  • готуючи розчин слід правильно дотримуватися пропорції води і сухої суміші, тоді вироби будуть міцними;
  • при складанні розчину відразу в ємність додають воду, а потім ретельно вмішують сухий гіпс.

Слайд 12

Які вироби можна виготовити з гіпсового розчину? Ми спробуємо розповісти вам, як зробити різні гіпсові речі самому. Декоративні елементи — невід'ємна частина будь-якого інтер'єру. З їх допомогою розставляють акценти, підкреслюють стиль інтер'єру, що надають житлу особливий затишок і тепло.

Слайд  13

Ваза — симпатичний аксесуар, без яких не обходиться жоден будинок або квартира. Як зробити вазу своїми руками з гіпсу. В даному випадку на допомогу прийде ще один цікавий шаблон —
повітряна кулька.  Дивіться у відео здобувачки освіти центру Анастасії Полякової.

Слайд  14

В наступному  відео ви побачите, як зробити підсвічник із гіпсу.

Слайд 15

Ще один варіант підсвічника із гіпсу у наступному відео.

Виготовлення виробів з гіпсу своїми руками це захоплююче заняття, яке підходить для дітей і дорослих. З застосуванням технології заливки можна виготовляти різноманітні вироби, що відрізняються складністю конструкції

Слайд 16

Ще один будівельний матеріал – цемент Порошковий матеріал, який при змішуванні з водою, а також під впливом атмосферних газів твердне до твердого речовини. Цемент одержують шляхом випалювання при високих температурах (900—1500оС) різноманітної сировини — ґіпсу, вапняку, глини, металургійного і паливного шлаків, золи, шламів. До цементів належать: портландцемент, пуцоланові цементи, романцемент, шлакові цементи і ін. Цемент є одним з компонентів бетону.

Слайд 17 

Стародавні жителі Македонії, і кілька століть тому, римляни, використовували бетонний склад, який був приготований на основі цементу, від римлян і пішов термін «цемент».

Цікавий факт! Монолітний купол Пантеону, відомі Римські термальні ванни і багато інших будівель того періоду побудовані на цементі і збереглися у відмінному стані по сьогоднішній день.

В V ст. н. е був розроблений перший рецепт бетону (лат. «Betonium»), який твердне під водою, який використовували для створення основи мостів і гідротехнічних споруд. До складу нього входили: бита цегла; вапно; шлак; камінь.

Слайд 18

На Київські Русі використовували вапно - продукт випалу вапнякових порід. Їх обпалювали в спеціальних печах протягом декількох днів.  У 1584 р. В Києві був заснований «кам'яний наказ», який відав заготівлею будівельного каменю, випуском цегли, виробництвом вапна.

До 18 століття в вапна додавали органічні добавки (солому, лляне насіння яєчний білок, деревне вугілля, подрібнену вапняк, бичачу кров), які прискорювали твердіння розчину, збільшували його міцність.

Слайд 19

У 1818 р. французький інженер Віка, а в 1829 р. німецький хімік і мінералог, доктор Фукс, довели, що речовина, після випалу, придатне для виготовлення гідравлічного цементу.

Англієць Джеймс Паркер довів, що сировина з устя Темзи придатна для створення цементу. Він запатентував свій цемент, назвавши його «романським». Через деякий час в Франції були виготовлені швидкотверднучі романські цементи, пізніше -цементи з різним часом затвердіння.

У 1824 році Джозеф Аспдін, англійська каменяр, отримав патент на "Вдосконалений метод виробництва штучного походження каменю". Він нагрівав суміш дробленого вапняку та глини в кухонній печі, перемоловши отриману суміш в порошок і здобувши гідравлічний цемент - «портландцемент»,  який твердне при додаванні води. Названий на ім'я кар'єра, звідки Аспдін брав сировину. Це був різновид романцемент, отриманого при підвищеній температури випалу. Гарну рекламу портландцементу забезпечила Англійська виставка 1851 р.

Слайд 20

Сьогодні уявити навіть найдрібніше будівництво без цементу  неможливо. Вироби з цементу – прекрасна можливість урізноманітнити декор присадибної території і створити красивий простір, який буде не тільки радувати око, але і виконувати певні функції. Адже з бетону можна зробити оригінальні фігурки, які використовуються в якості прикраси, а також різні за габаритами і формою квіткові вазони, клумби і т. д.

Слайд 21 

У даному відео від здобувачки освіти Анастасії Полякової ми познайомимо вас з простою технологією виготовлення декоративних пеньків з цементу. Ця цікава ідея може сподобатися всім, у кого є дача або приватний будинок. 

Саморобний пеньок можна використовувати в якості квіткового горщика, а також як самостійний елемент декору садового ландшафту.

Слайд 22

Головні переваги виробів з цементу:

Порівняно невисока вартість (готові вироби коштують набагато дорожче) за рахунок можливості використовувати підручні засоби, реалізувати задумку самостійно.

Міцність і довговічність виробів, стійкість до різних впливів, вологи і температури, ультрафіолету.

Можливість пофарбувати бетон в будь-який колір і декорувати на свій смак.

Простота і захопливість процесу – до створення виробів з бетону своїми руками можна залучити дітей, разом зробити щось дійсно красиве і унікальне, що буде радувати кожен день.

Слайд 25

Якщо Ви мрієте навчитися створювати затишні та комфортні оселі, естетично їх оздоблювати – тоді Вам до нас.

Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник та муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій – це ті професії, які потребує сучасний ринок праці.

Запрошуємо Вас вступити у наш центр на професію «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник» після закінчення 9-го класу, або після закінчення 11 класу. А також на професію «Муляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій» після 11 класу!

Ваше успішне майбутнє у правильному виборі! ДНЗ БЦПТО чекає саме на тебе!

 

 

docx
Додано
16 серпня
Переглядів
95
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку