Майстер-клас від кухарів «Готуємо смачно»

Про матеріал

Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професії «Кухар, кондитер» та як приготувати смачні страви

Форма проведення: онлайн майстер-клас профорієнтаційного спрямування.

Тривалість заходу: до 45 хвилин.

Перегляд файлу

Майстер-клас від кухарів «Готуємо смачно»

Цільова аудиторія: учні 9-11 класів.

Мета: формувати загальну готовність старшокласників до професійного самовизначення, активізувати проблеми вибору професії, виявлення професійних інтересів, схильностей учнів, розширити уявлення про світ професії «Кухар, кондитер» та як приготувати смачні страви

Форма проведення: онлайн майстер-клас профорієнтаційного спрямування.

Тривалість заходу: до 45 хвилин.

Обладнання й матеріали: презентація

https://docs.google.com/presentation/d/1lnhqhUkAzLAKdrKEqxfwxY6NHCBH2-wJ/edit?usp=sharing&ouid=110513346900700219326&rtpof=true&sd=true

Хід заняття

 

Слайд 1

Доброго дня, шановні учасники нашого майстер-класу!

Вас вітає державний навчальний заклад Бердянський центр професійно-технічної освіти

Для комфортної і продуктивної роботи ми пропонуємо зараз вимкнути мікрофони

А всі ваші запитання ви можете залишити в чаті або задати безпосередньо наприкінці нашої зустрічі

Якщо під час нашого майстер-класу пролунає повітряна тривога

Просимо вас пройти в безпечне місце. Конференція перериватися не буде. Запис цієї конференції буде розміщено на офіційному сайті та у соціальних мережах нашого центру

Всі бажаючі вже долучилися ми можемо починати

Слайд 2

На екрані ви вже бачите наших сьогоднішніх спікерів

  •                     Заступник директора
  •                     Старший майстер
  •                     Майстер виробничого навчання 

Слайд 3

Сьогодні ми презентуємо Вам майстер-клас з найсмачнішої професії – кухар. Кухар – одна з найдавніших і водночас завжди сучасних професій. Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить пригощати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.

На нашому майстер-класі ви познайомитесь з технологією приготування різноманітних страв, та їх історією.

Розпочинаємо наш майстер клас «Готуємо залюбки»

Слайд 4

Бердянськ - це місто на березі моря. Кожен житель вміє рибалити. Жоден житель не уявляє свого раціону без риби. А ще це козацький край. Запорозькі козаки були невибагливі в їжі. Найуживанішою була риба: варена, копчена, солона, печена.

Слайд 5

То перша страва з якою ми познайомимо вас на нашому майстер-класі – це уха рибацька. Це традиційна слов'янська рідка страва,  різновид юшки, основний інгредієнт рибної юшки  риба.

Рибна юшка є однією з найдавніших страв української кухні.

У козаків, які довгий час проводили в походах, популярністю користувалася солона, в'ялена і сушена риба. Сушену рибу в походах кришили в різні варива. І ікру з осетрових здобували спритні козацькі риболови, і жир з потрухів виварювали, який або солили, або вживали в ту ж годину в їжу. У шані у козаків були різні рибні юшки, які варили в мідних казанах.

Варена риба «шляхетних» порід (осетри, коропа, соми) подавалась окремо або на підстилці з очерету, або ж на «стяблі». Козаки на відварах з риби готували свої ліки, бо додавали у юшку різноманітні свіжі трави, водночас і лікуючись, і годуючись. Рибна юха надзвичайно багата фосфором і його сполуками. Фосфор покращує роботу мозку, активізує діяльність зорових нервів. Також багато у юшці солей кальція, який забезпечує міцність кісток та хрящів, гнучкість суглобів.

Слайд 6

До вашої уваги відео «Уха рибацька» майстра виробничого навчання Яни Грибанової. Відео

Слайд 7

Риба і рибні продукти - важливі продукти харчування, оскільки містять усі необхідні для організму людини речовини – білки, жири, вуглеводи, екстрактивні речовини, мінеральні речовини, ферменти, вітаміни А, Д, Е, групи В2, В12, РР, С. Енергетична цінність страв з риби надзвичайно велика. До складу риби входять необхідні для людини поживні речовини: білки, легко­засвоюваний жир, вітаміни А, О, Е і вітаміни групи В, мінеральні речо­вини, втому числі мікроелементи, особливо калій, фосфор, йод. Вжи­вання, наприклад, 100 г філе тріски задовольняє добову потребу люди­ни у йоді. Екстрактивні речовини риби збуджують апетит.

Слайд 8

Запрошуємо Вас переглянути відео приготування риби відварної цілої Слайд 9

Запрошуємо Вас переглянути відео приготування риби припущеної з соусом біле вино

Слайд 10 

Наступна страви для любителів м’яса. Немає нічого приємнішого, ніж блукаючі по дому аромати м’яса, приготованого в духовці.

Щоб ваша сім’я зібралася за смачним обідом, потрібно приготувати страву, яка всіх об’єднає за столом, грудинка фарширована, – саме таке частування. Воно, без сумніву, сподобається всім, а його приготування не забере у вас багато часу, але в підсумку вийде ні з чим не порівнянне і дуже смачна страва. Страви із баранячого м’яса притаманні країнам Азії.

Слайд 11 

Як приготувати грудинку фаршировану дізнаєтесь у відео

Слайд 12

Назву рецепта знаменитої на весь світ яловичини по-строганівськи. Бефстроганов колись могли дозволити собі лише аристократія, буржуазія, купецтво та заможний середній клас.

У XIX столітті в Одесі жив собі граф Олександр Григорович Строганов. Багатий і бездітний, граф і сам любив поїсти, і він започаткував так званий «відкритий стіл», де могла будь-яка освічена і пристойно одягнена людина прямо з вулиці могла зайти до нього і безкоштовно пообідати. Готуючи для вуличних гостей, кухарі графа нарізали ніжну яловичину дрібними шматочками і подавали в густому соусі суто для економії

Є й інша версія. На кухні у старого капризного графа почалася шалена кадрова текучка – кухарі змінювалися один за одним. Лише один із французьких кухарів, Андре Дюпон, відбив тонкі скибочки яловичини і порізав тонкими смужкам, що  припало до смаку старому зануді.

Сьогодні м’ясо по-строгановськи входить до номенклатури міжнародної ресторанної кухні.

Слайд 13

До вашої уваги відео приготування бефстроганов

Слайд 14

Згідно з історії аналогічний рецепт печінки належать тому самому  кухарю графа із співзвучною назвою страви прізвищем Строганов. Печінка по-строгановськи – це такий собі варіант light від bœuf Stroganoff. Рецепт простий, але результат приголомшливий.

Слайд 15

Переглянемо відео приготування печінки по-строгановські.

Вуа-ля, страва готова – мерщій до столу!

Слайд 16

Неповторна, унікальна, самобутня, з широкою палітрою смаків ― саме такою бачать українську кухню всі, хто з нею знайомий. Становлення українських національних страв відбувалося декілька століть, під впливом традицій та законів інших держав. Саме тому сьогодні на столах присутні страви, запозичені з угорської, турецької, польської, татарської, німецької та навіть французьких кухонь. В основному це супи, м'ясні страви, ковбаси, рулети, рибні та овочеві запіканки, ягідні пироги, капусняк й каші. Славиться Україна й борошняними виробами (сочники, пундики, медяники), напоями (узвар, квас, наливка). Розмаїття смаків національних страв в різні періоди прославляли багато поетів й письменників. Згадайте Гоголя та його «Вечори на хуторі біля Диканьки» або Котляревського «Енеїда». Незважаючи на великий асортимент, в українській кухні виділяється кілька страв, які є її основою та подаються в відомих ресторанах світу.

Слайд 17

Вареники – одна з найдревніших страв української кухні. Цю страву знає кожен і малий, і старий. Не дарма кажуть: «Не кожний їх варить, але кожний хвалить!» Вареники готують з картоплею, капустою, м'ясом, сиром, і безперечно, з вишнями.

Процес приготування вареників несе функцію об'єднання родини: усі жіночки родини збираються, разом замішують тісто, разом ліплять, разом і споживають. Тут вже підходила вся родина, жартуючи та співаючи, вечеряли за великим сімейним столом. Крім того, не обходилось без вареників і у молодіжних вечорницях, наприклад, на Катерини, на Андрія. Разом з начинкою вкладали у вареник монетку, горішок, перець, тощо. Таким чином вареник передбачав майбутнє, адже кожний предмет мав своє символічне значення – достаток, коханий парубок, дитина, багатство.   Вареники були обов'язковою стравою, котру несли молодій дівчата-дружки на другий день весілля, примовляючи: щоб повна була завжди, як вареник. У цих випадках вареники символізували продовження роду.

Слайд 18

Як приготувати українська вареники Вас познайомить майстер виробничого навчання у своєму відео

Слайд 19 

Страва – голубці має заплутану історію, а її походження приписують собі чимало країн. Мешканці Китаю запевняють, що голубці – то стародавні "предки" ролів. Своїми голубці вважають і в Греції, де огортали свинину капустяним листям. В  українців назва цієї страви походить від слова "голуб", які вважаються духовними істотами. Тому голубці обов'язково подають серед 12 страв на Святвечір. Голубці є у кухнях багатьох країн, від Західної Азії до Східної Європи. В Азії в капустяний рулет можуть потрапити гриби шиїтаке, тофу і морепродукти. У скандинавів голубці називаються kaldolmar і їх начиняють свининою, відвареною картоплею і брусничним варенням. В Угорщині використовують кисле капустяне листя, в яке загортають свинину, приправлену паприкою. Румунські голубці – sarmale, традиційна місцева страва на Різдво і Новий рік, у капустяне листя загортають свинячий фарш і жир, карамелізовану цибулю і рис. У Єгипті –  там їх готують з рисом, цибулею,томатами, зеленню і сумішшю спецій - м'яти, кропу і кмину, а м'ясо не використовують. В східних кухнях і на Кавказі голубці називають - сарма чи долма. Фарш тут загортають не лише у листя капусти, а і у виноградні листи, що додає страві специфічного кислуватого смаку..

Слайд 20

Як приготувати голубці українські дивіться у відео

Слайд 21

А ще голубці можна начинити картоплею. Дивіться у відео далі…

Слайд 22

Сьогодні 22 травня, а цей день щорічно відзначають День вінегрету. Якщо говорити про салати, які готують і люблять практично в кожній родині, то одним з перших на думку спадає саме "вінегрет".

Салат має скандинавське походження.

у 1845 році в Англійській кухонній книзі був рецепт шведського салату з оселедцем. Він нагадує рецепт вінегрету, або, скоріше, оселедець під шубою. У його складі були - картопля і буряк, овочі, терте яблуко, яєчний білок, і, , оселедець. А заправкою служив мікс з олій, розтертого жовтка, сметани і оцту.

Назву цьому салату дала заправка. Vinaigrette з французької мови перекладається як оцет.

В Україні цей салат також прижився, правда, без оселедця. Українці почали додавати до неї квашені продукти та квасолю.

Українцям взагалі не були притаманні салати, тому мало хто називав страву саме так. З часом ця страва стала у пригоді українцям під час посту.

Слайд 23

У наступному відео ви познайомитесь з технологією приготування вінегрету по-українські

Слайд 24

Млинці печуть в будь-яких країнах нашої планети. В Америці це – панкейкі, у Франції – крепи, в Голландії – паннекокени, і шведські рагмуркі, індійські доси ... та інше, інше.

Кожна господиня від України до Японії, і від Британії до Мексики має свій особливий рецепт млинців.

Млинці з'явилися у народів, які займалися землеробством і вирощуванням пшениці. У слов'ян вважалося, що млинці – це уособлення сонця і були символом вельми шанованого бога Ярило.

Раніше і тепер млинці залишаються головним атрибутом святкування Масляної. Європейці та англомовні жителі Австралії і Канади також традиційно печуть панкейкі – як на Масляну, так і просто на десерт в звичайні дні.

Слайд 25

До вашої уваги відео «Приготування млинців з лимонним соусом по-англійські»

Слайд 26

Сьогодні, на нашому майстер-класі, ви мали можливість впевнитись, що професія кухаря - одна з найдавніших у світі, одна з найбільш затребуваних зараз і одна з небагатьох, які будуть потрібні людству завжди!

Слайд 27 

Якщо вам сподобався наш майстер-клас? Якщо вам подобається  готувати страви, солодощі і постійно шукати нові рецепти?

То запрошуємо Вас вступити у наш центр на професію «Кухар, кондитер» після закінчення 9-го класу, або після закінчення 11 класу.

Навчаючись у нас Ви опануєте професію кухаря, досягнете, за бажанням, високих професійних результатів: практичні заняття проводять майстри виробничого навчання високого рівня кваліфікації, практику відпрацюєте в умовах сучасних кафе, ресторанів, санаторіїв.

Чому обирають професію КУХАРЯ:

стабільний прибуток з можливістю використовувати творчі здібності;

розбудова власної справи, свого малого бізнесу;

можливість працювати за двома професіями.

РОБОТА ДЛЯ КУХАРЯ:

Кафе і ресторани чекають творчу молодь. Випускники можуть обирати найкраще місце для себе. Роботодавці, зазвичай, запрошують випускників на роботу вже на державній кваліфікаційній атестації.

ДНЗ БЦПТО чекає саме на тебе!

 

docx
Додано
16 серпня
Переглядів
173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку