Мета: систематизувати знання дітей про Батьківщину; формувати уявлення про Україну як незалежну європейську державу

Про матеріал


Мета: систематизувати знання дітей про Батьківщину;

формувати уявлення про Україну як незалежну європейську державу зі своєюісторією та культурною спадщиною;

поглибити знання про Європейський Союз та його символіку;

розвивати в учнів образне мислення, уяву;

виховувати повагу та гордість до держави, до українського народу, до рідного краю.












Перегляд файлу

Тема уроку: Україна на карті Європи.

Мета: систематизувати знання дітей про Батьківщину;

формувати уявлення про Україну як незалежну європейську державу         зі своєю  історією та культурною спадщиною;

    поглибити знання про Європейський Союз та його символіку;

    розвивати в учнів образне мислення, уяву;

виховувати повагу та гордість до держави, до українського народу,     до рідного краю.

                           Хід уроку:

І. Актуалізація знань

1. Вступне слово вчителя.

     Дорогі діти! Ось і настав цей довгожданий день, коли ми знову всі зустрілися разом, подорослішавши на рік. Промайнули літні канікули і школа знову радо відчинила свої двері, зустрічаючи вас. Я щаслива від того, що ви, відпочивши, набравшись нових сил, з радісними усмішками на обличчях прийшли до школи, де вас чекають нові знання. Тож давайте розпочнемо свою мандрівну до Країни Знань.

- А про що ми будемо говорити сьогодні на першому уроці ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.

На ріднім полі шепчуть колоски,

Я рад би знати тихі їх думки.

Я слухав, чув, як кожна колосина

Шептала тихо слово: (Україна).

 

 

«Загадки»

1.. У світі одна – всім потрібна вона. (Батьківщина)

2. Ми родились у долині,

У білесенькій хатині,

Коло вишень і калини.

За хатиною садок

І зелений моріжок,

Там багато є квіток.

Під горбом ставочок сяє,

Різна рибонька гуляє,

Качка з дітьми пропливає.

Як же зветься гарний край,

Де за ставом степ і гай

Пишно квітнуть, наче рай? (Україна)

ІІ.Оголошення теми та мети уроку.

1.Вчитель:

     Сьогодні ми будемо говорити про найдорожче, що є у кожного з нас – про Батьківщину, нашу Україну. Що є для кожного з вас Україна?

2. Творча вправа. Коло роздумів «Україна – це…»

(Учні стають у коло і передаючи вербову гілочку – символ України один одному, відповідають на запитання).

3.Пісня Катерини Бужинської «Україна – це ми».

ІІІ.Основна частина.

 

1.«Легенда про виникнення української землі»

Багато планет, різних і таких не схожих одна на одну, породив

наш Творець. Але якось набрав Творець пригорщу родючих ґрунтів і

голубих вод та й кинув чудодійний дар на планету, що пролітала

поблизу. За мить ця планета ожила і заграла всіма барвами.

Минуло багато часу, і вирішив Творець провідати ту планету.

Дістав він і Божої скрині мішок і склав у нього весь свій скарб:

золото і срібло, діаманти і кришталь, руду і сіль, вугілля і граніт…

Кинув свій мішок у напрямку планети, яку щойно нарік Землею.

Розв’язався мішок із скарбом, і почали висипатися з нього Божі

дари на планету. І найбільше їх насипалося на слов’янську землю.

Минули тисячі років. Якось зібрався Творець поглянути на цю

маленьку планету. Облетів довкола неї й побачив дивовижний куточок,

краще від якого не було на всій Землі. І вигукнув Господь: «Це

справжній рай!»

Ступив Він на казкову землю, яка так припала йому до душі, й

нарік її Україною. Адже у цій назві було слово «рай». Ось так і

виникла українська земля, яку сам Творець хотів би мати за рай.

 

2.Вірш «Україна – рідний край».

Гарна назва «Україна»

Сенс значний в собі таїть.

«У» — то урожай в країні,

«К» — то Київ, що стоїть.

«Р» — рівнини під степами,

«А» — то армія міцна,

«Ї» сховалась за лісами,

«Н» — то ненька дорога.

«А» — то аґрус, абрикоси,

І акація струнка,

Що розпустить свої коси,

Коли прийде вже весна.

 

3.Розповідь вчителя:

   Всього на карті світу 185 країн. Серед них і наша Україна. Україна знаходиться в Центральній і Східній Європі . Існують країни – гіганти, і зовсім маленькі країни

  Україна розташована у самому центрі Європи. . У 1887 році у нас в Україні в місті Рахів на Закарпатті було встановлено знак географічного центру Європи  .Україна — найбільша за площею країна з тих, що повністю перебувають у межах Європи. Її територія становить 603,7 тис. квадратних кілометрів. . За площею Україна – найбільша серед країн Західної Європи. Із заходу на схід простягається на 1316 км, а з півночі на південь – на 839 км. Межує Україна із сімома державами.

 

   4.Гра «Розплутай павутинку»

- З якими країнами межує Україна?

 

5.Гра «Склади пазли» Карта України

C:\Documents and Settings\Светлана\Рабочий стол\-14-638.jpg

 

 6.Розповідь вчителя.

На заході Україна межує з країнами, що об’єднавшись, утворюють Європейський Союз. Діти, а що ви знаєте про Європейський Союз (ЄС)? (Відповіді учнів) Наші помічники – дослідники допоможуть нам більше дізнатися про Євросоюз.

7.Виступи учнів:

Учень – дослідник 1:

     Європейський Союз – це обєднання європейських країн, що поєднало європейські народи в єдину родину для спільного стабільного розвитку. Кожна країна в ЄС є особливою, індивідуальною, але в той же час частиною єдиного європейського цілого.

Учень – дослідник 2:

     До ЄС входить 28 країн. Громадяни цих країн можуть вільно подорожувати Європою. Завдання, які ставить перед собою ЄС –  це пропаганда здорового способу життя, здобуття гарної освіти для кожного громадянина, забезпечення чистоти навколишнього середовища, допомога країнам, які її потребують.

Учень – дослідник 3:

     В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. Так народився європейський прапор, який представляє ідеал об’єднання народів Європи.На ньому сяє дванадцять зірок, як символ довершеності, повноти та єдності.

8.Вчитель:

- Але щоб вступити до Європейського Союзу потрібно виконати певні домовленості :

(вивішую на дошку вимоги і ознайомлюю з ними учнів)

 

Головні вимоги до країн-кандидатів на вступ до ЄС:

 Бути географічно європейською державою.

 Прагнути до членства в ЄС.

 Бути країною з усталеною демократією.

 Мати ефективну ринкову економіку.

 Бути згідним та спроможним перейняти весь нормативно-правовий доробок Співтовариства.

 Отримати згоду Спільноти на приєднання.

 

9.Робота в групах .

Вчитель:

Уявіть, що ви познайомилися в соціальних мережах з однолітком, який проживає в іншій країні. Напишіть йому листа, в якому розкажіть про Україну. ( Кожна група презентує свою роботу.)

8. Цікаве малювання

«Вінок любові до України»

Вправа «Квіти Україні»

.Вчитель:

- Ми всі хочемо бачити нашу Батьківщину сильною, багатою,

славетною й квітучою. Нехай вона зараз на ваших очах розквітне від

нашої безмежної любові до неї! Хай кожен із вас «посадить» символічну

квітку, прикріпивши її до карти України. Нехай ваші гарні майбутні

справи возвеличать нашу сонячну Україну

Діти прикріплюють до контуру карти України квітку, супроводжуючи

побажанням рідній Вітчизні (добра, миру, безпеки, процвітання, мудрих

людей тощо).

 

На пелюстках квіток написати, що ви можете зробити для України, коли

виростете. (Посадимо сад, збудуємо гарні будинки, спечемо смачний хліб,

намалюємо багато чудових картин тощо.)

IV. Підсумок. Підбиття підсумків. Рефлексія

 Гра «Продовж речення»

  • Я на уроці дізнався…
  • Найбільше мене здивувало…

         Найцікавіше було

          Після цього уроку я знаю, що …

 

 

docx
Додано
9 липня 2018
Переглядів
726
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку