КЗ Скалатський будинок школярів
Методичний кабінет
Методична міні –розробка інтерактивних вправ
«Новорічно – різдвяні свята»
Розробила
керівник гуртка
«Мистецтво нашого народу»
Костюк Анна Д.
Сьогодні, в час науково – технічного прогресу, багато розмов про необхідність використання інформаційно – комунікативних технологій та Інтернету. Хоч за вікном вже 2023 рік, але актуальним залишається питання, що робити, як провести заняття в гуртку, якщо доступ до інтернету є не завжди, або зовсім відсутній.
Безперечно, щоб зацікавити дітей, зробити заняття різноманітним та ефективним, необхідно використовувати нестандартні підходи. Упровадження інтерактивних форм і методів навчання в сучасну позашкільну освіту є ознакою сьогодення, одним із напрямків модернізації освіти та необхідною умовою забезпечення її потреб. Використання інтерактивних ігор на заняттях гуртка є надзвичайно актуальним, адже кожна дитина має можливість висловити власну думку, до роботи залучені всі гуртківці, у вихованців зростає інтерес до навчання, на заняттях діти почуваються комфортно, невимушено, значно покращується увага, пам'ять, творче мислення та уява.
У порівнянні з традиційним, в інтерактивному навчанні змінюється взаємодія з педагогом: його активність поступається місцем активності гуртківців, його задача - створити умови для їх ініціативи .
Питання забезпечення активності вихованця під час гурткового заняття не є безперечною, тому що існує багато прийомів і способів з допомогою яких педагог може підтримувати високу активність вихованців.
В даній методичній міні - розробці представляю інтерактивні вправи, які часто використовую на своїх гурткових заняттях. Приклади інтерактивних вправ повʼязала із новорічно - різдвяними святами. Запропоновані інтерактивні вправи та ігри можна використовувати при онлайн спілкуванні з гуртківцями в час дистанційного навчання.
Інтерактивна гра «Дешифрувальник».
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
1.Головне зимове свято (7,4,4,2,1,7) Різдво.
2.Пісні, що виконуються під час різдвяних свят (5,7,6,11,2, 5, 4) Колядки.
3.Матір Ісуса Христа (6, 1,7, 4,11) Марія.
4.Різдвяний піст (7, 4, 6, 4, 7, 4, 1, 5, 1) Пилипівка.
5.Соломяний оберіг (2, 4, 2, 8, 9) Дідух.
6.Основні складові Дідуха (4, 6, 1, 5, 7, 1, 4) Злакові.
7. Місто, де народився Ісусик (6, 1, 4, 1, 7, 3, 8) Назарет.
8.Місце, де стоїть Дідух (7, 7, 5, 8, 8, 8, 11) Покуття.
«Асоціативний кущ»
«Сенкан»
Гра «Знайди відповідність».