Опале листя - користь для творчих людей, бо це дає надхнення, нові ідеї, враження. Також опале листя дуже люблять діти, закохані, молоді дівчата, особливо всі люблять фотографуватися. Отож, опале листя - це велика насолода для романтиків, художників.
Номер слайду 6
Листя, що обпадає восени з дерев, – не сміття. Розкладаючись в грунті, вони додають в неї мінеральні і органічні речовини, накопичені за літо.
Номер слайду 7
Поступова деструкція опалого листя створює умови для розвитку грунтової мікрофлори і фауни, яка, з одного боку, виконує роботу по переробці листя, з іншого боку, перешкоджає розвитку патогенних для дерев організмів (грибкові, бактерійні захворювання дерев).
Номер слайду 8
У лісі ніхто не готує грунт – природа робить її сама з щорічно отримуваного матеріалу – опалого листя. Лісова підстилка – фабрика по виготовленню лісового грунту, що живить дерева і що оберігає їх здоров'я.
Номер слайду 9
В найбільш відвідуваних міських парках залишення листя під деревами дає тільки сприятливі результати – поліпшення здоров'я дерев, якості грунтів, поселення птахів і білок.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Міські зелені насадження отримують цілий комплекс забруднювачів з повітря, які проникають в листя і із забруднених грунтів і вод.
Номер слайду 16
Спресовану під снігом кірку, дотик до якої голіруч може викликати опік шкіри! Залишати таку підстилку і дозволити їй включатися далі в грунт – це більше шкода, чим користь для рослин. Добре відомо, що важкі метали і багато інших забруднювачів сильно самі по собі скорочують термін життя дерев і чагарників, а також викликають ослаблення стійкості до хвороб і шкідників.
Номер слайду 17
В більшості випадків опале листя дуже швидко стає сумішшю листя і різноманітного побутового сміття, яке протягом зими активно накопичується, змішуючись з листям і створює сприятливе місце існування для щурів і небезпечних інфекцій, що ними розносяться.
Номер слайду 18
Повноцінні газони в місті необхідні як з естетичної, так і з екологічної точки зору. У газону строгі вимоги до того, хто його доглядає, і одна з обов'язкових умов – газон повинен бути восени очищений від опалого листя. Газон, на якому залишили листя на зиму, випріває і сильно втрачає в якості. Професійні садівники затверджують – дерево і газон завжди знаходяться в конфлікті. Вони – жителі різних екосистем.
Номер слайду 19
Міські зелені насадження, найбільш відповідальні по місцеположенню і цінності – це парадні місця міста і вони повинні мати газони високої естетичної цінності. Осіннє прибирання листя на них обов'язкове.
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму.
Номер слайду 24
До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Номер слайду 25
Номер слайду 26
Номер слайду 27
Номер слайду 28
Для керівництва міста опале листя - це шкода. Тому що листя забиває водостоки й каналізації. Також опале листя починає гнити і велика відповідальність і навантаження на двірників, щоб вчасно прибрати листя.
Номер слайду 29
Також опале листя - шкода для власників тварин, бо у великих скупченнях листя може опинитись їжа, яка через гнилість перетвориться на отруту для їх домашніх улюбленців.
Номер слайду 30
Номер слайду 31
Також опале листя - шкода для пересічних громадян, бо скупчення опалого листя, яке вчасно не прибрали, може скривати дорога, а іноді закривати ями на дорозі, що може призвести до травмування.