Боговий Денис Ігорович - учитель фізичної культури комунального закладу «Навчально-виховний комплекс школа I-II ступенів - ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області»
Методична розробка
«Рухливі ігри з елементами баскетболу для 5 класу»
Вправа «Вибий ведучого»
Умови:
Гравці утворюють коло. У центрі кола стоїть ведучий, якого потрібно вибити м’ячем. Ведучому дозволяється ловити м’яч. Гравець який виб’є ведучого, займає його місце.
Додаткові коментарі:
Виробляється влучність кидків м’ячем у ціль.
М’ячем вибивати ведучого можна лише попавши йому в ноги.
Вправа «Гонка м’ячів»
Умови:
Гравці стають у широке коло і розраховуються на «перший – другий». Перші номери – одна команда, другі номери – команда суперників. Два направляючі гравці – капітани, в них у руках м’ячі. За сигналом учителя капітани передають м’ячі по колу в протилежні сторони гравцям своєї команди. Перемагає та команда, яка швидше поверне м’яч капітану.
Варіація вправи може бути трохи інша: м’ячі на початку гри знаходяться в учасників, що стоять напроти, і передаються в одному напрямку. Перемагає команда, м’яч якої наздожене м’яч суперників.
Додаткові коментарі:
Через гру вдосконалюється уміння передачі м’яча.
Ускладнення гри проходить через збільшення відстані між гравцями однієї команди.
М’яч передається двома руками від грудей.
Вправа «Гра у квадраті»
Умови:
Накреслити квадрат зі сторонами від 6 до 10 м. Всередині квадрата позначити коло 1,5 – 2 м. Всіх гравців поділяють на 4 команди, які розташовуються на 4-х сторонах квадрата. Один із гравців кожної команди із м’ячем у руках стоїть у колі навпроти шеренги своїх гравців.
За умовним сигналом учителя, гравці, що стоять всередині кола, кидають м’яч по черзі гравцям своєї команди, починаючи із лівого флангу, а діставши його знову кидають другому, третьому, аж до останнього. Останній гравець із шеренги, діставши м’яча, біжить з ним у коло. Гра триває доти, поки той, що стояв першим у колі, не прибіжить знову у коло. Виграє та команда, гравці якої швидше за інших побувають у колі.
Додаткові коментарі:
Через гру проходить вдосконалення спритності та елементів гри у баскетбол.
Ускладнення гри проходить через збільшення відстані кидків м’яча.
Вправа «Два кола»
Умови:
На майданчику креслять два кола, у центр яких стають по одному гравцю команди суперників. Члени команди пересуваються ігровим майданчиком між колами і намагаються впіймати м’яч, який передають один одному гравці-ведучі. Коли м’яч буде впійманий, ведучі міняються.
Додаткові коментарі:
Через гру проходить вдосконалення спритності, стрибучості та здобуваються навички передачі м’яча.
Ускладнення гри проходить через збільшення відстані між колами.
Вправа «М’яч середньому»
Умови:
Капітан по черзі кидає м’яч кожному гравцеві своєї команди і ловить від кожного гравця м’яч. Спіймавши м’яч від останнього гравця, капітан підіймає його в гору. Перемогу здобуває та команда, яка спромоглася першою закінчити вправу по колу.
Додаткові коментарі:
Через гру проходить вдосконалення спритності та уміння передачі м’яча від грудей.
Ускладнення гри проходить через збільшення діаметра кола в якому стоять учасники.
Вправа «М’яч у колі»
Умови:
Гравці шикуються у коло на відстані витягнутих рук. Двоє ведучих стоять у центрі кола. М’яч в одного з гравців. За командою гравці перекидаються м’ячем так, щоб до них не торкнулись ведучі і щоб м’яч не впав. Коли одному з гравців це не вдається, то він міняється ведучим.
Додаткові коментарі:
Через гру відбувається розвиток спритності, навичок командної роботи та удосконалення елементів гри у баскетбол.
Ускладнення гри проходить через збільшення діаметра кола.
Вправа «М’яч ведучому»
Умови:
Гравці стоять у колі. У центрі кола – ведучий, який відбиває м’яч одному з гравців. Гравець руками відбиває м’яч іншому гравцеві або ведучому. М’яч не повинен торкнутися землі. Якщо ж м’яч торкнувся, то гравець, у якого був м’яч, стає ведучим. Кращими є ті учні, які жодного разу не водили.
Додаткові коментарі:
Через гру проходить вдосконалення спритності та елементів гри у баскетбол (передача м’яча без його зупинки).
Ускладнення гри проходить через збільшення діаметра кола.
Вправа «М’яч через шеренгу»
Умови:
Перша команда розташовується по обидва боки другої команди, яка вишикувалася вздовж лінії, і перекидає м’яч через гравців. Гравці другої команди намагаються відбити м’яч. Якщо він пролетів крізь стрій не зачеплений, команда одержує одне очко. Через 4-5 хв. команди міняються місцями і гра повторюється. Перемагає команда,яка набрала більше очок.
Додаткові коментарі:
Через гру проходить вдосконалення спритності та елементів гри у баскетбол (передача м’яча).
Ускладнення гри проходить через збільшення відстані між шеренгами.