Методична розробка "Творчий проект - Друге життя відходам. Горщик для квітів та кухонна дощечка-органайзер"

Про матеріал
Даний творчий проект "Друге життя відходам. Горщик для квітів та кухонна дощечка-органайзер" допоможе надихнути кожного на перетворення у витвори мистецтва непотрібні на перший погляд речі, надати їм друге життя та захистити екологію. Вироби з непридатного матеріалу вийдуть не тільки вигідними в економічному плані, адже вони будуть виготовлятися з підручних засобів, але і допоможуть вам розвинути свою уяву і фантазію. Я впевнена, що дана методична розробка зацікавить і буде корисною для багатьох та не залишить байдужими людей, які прагнуть покращити екологію нашої планети.
Перегляд файлу

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

ДНІПРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ – ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ МОЛОДІ МІСТА КИЄВА

 

 

 

 

Методична розробка

«Творчий проект – Друге життя відходам.

Горщик для квітів та кухонна дощечка-органайзер».

 

Автор:

Давиденко Наталія Владиславівна,

керівник Зразкового художнього колективу «Керамічна майстерня: декор»

Станції юних техніків – Центру

науково-технічної творчості молоді

Дніпровського району м. Києва.

 

Київ - 2020

Зміст

  1. Анотація
  2. Вступ
  3. Основна частина
  • Краса з вторсировини;
  • Що з непотрібного може виявитись потрібним;
  • Опис виробу;
  • Матеріали та інструменти.
  1. Практична частина
  • Етапи проектування;
  • Технологічна послідовність виготовлення виробу.
  1. Висновок
  2. Додаток
  3. Список використаних джерел

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анотація

Даний творчий проект "Друге життя відходам. Горщик для квітів та кухонна дощечка-органайзер" допоможе надихнути кожного на перетворення у витвори мистецтва непотрібні на перший погляд речі, надати їм друге життя та захистити екологію. Вироби з непридатного матеріалу вийдуть не тільки вигідними в економічному плані, адже вони будуть виготовлятися з підручних засобів, але і допоможуть вам розвинути свою уяву і фантазію.

Я впевнена, що дана методична розробка зацікавить і буде корисною для багатьох та не залишить байдужими людей, які прагнуть покращити екологію нашої планети.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступ

Дану тему методичної розробки я обрала не випадково. Зараз як ніколи гостро стоять проблеми екології нашої планети. Турбота про навколишнє середовище дуже важлива тема. Багато людей хочуть, щоб наша планета стала чистішою, хочуть, щоб було менше сміття і відходів. Використання побутових відходів вдруге у вигляді корисних речей – це турбота про екологію нашої планети. А чи можна сміттю дати «друге життя»?

Для створення різноманітних поробок зовсім необов’язково спеціально купувати якісь дорогі матеріали, адже багато чарівних, стильних і оригінальних речей можна зробити своїми руками із звичайної  вторсировини, тобто, з того, що люди зазвичай викидають у відро для сміття.

Такі вироби з непридатного матеріалу вийдуть не тільки вигідними в економічному плані, адже вони будуть виготовлятися з підручних засобів, але і допоможуть вам розвинути свою уяву і фантазію.

У кожного є речі, які він давно вже не носить, але й викинути або віддати їх дуже шкода. Кухня заставлена різними баночками, лежать невикористані журнали і книги. Але ж життя старих речей на цьому не закінчується. Які прекрасні вироби зі старих речей можна зробити!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основна частина

Краса з вторсировини

В Україні технології переробки побутових і промислових відходів тільки освоюються або, у кращому випадку, використовуються в промисловому виробництві. У світі такі відходи і вторсировина давно стали об'єктом уваги дизайнерів, що роблять з них красиві і, головне, функціональні речі. Правда, дорогі...

Красивое кресло от Тейо РемиГолландський дизайнер Тейо Ремі ще на початку 1990-х створив крісло Rug Chair (дослівно: крісло, що стягнуте ременями) зі старого одягу, складеного стопочкою і перев'язаного стрічками. Тоді ж дизайнер створив і незвичайний "комод": узяв 20 шухляд від старих комодів і тумбочок, зробив для них нові персональні оболонки і скріпив ременями в новий єдиний предмет меблів.

Пізніше Тейо Ремі разом з колегою Рене Веенхуізеном створили веселенький килим зі старих ковдр під назвою "Випадковий килим". А от Coca Cola навесні минулого року в Італії представила стільці, що робляться з перероблених пляшок від коли - як пластикових, так і бляшаних. На виробництво кожного стільця йде по 111 пляшок або банок.

Уже стало звичкою, що своє життя авто закінчують на розбиранні або базі металобрухту. А от на Заході друге життя одержують несподівані деталі.

Наприклад, у Каліфорнії архітектори переробили будинок під офіс компанії, пов'язаної з автобізнесом. Лобове скло тут використали як козирки над дверима, а також як огорожу всередині будинку, один паркан у дворі зробили з дверей авто, а інший прикрасили дорожніми знаками.

А от у Бельгії заповзятливі дизайнери після заміни старих світлофорів на більш сучасні взялися просувати кольорове скло як... тарілки.

 

https://www.kawaiifactory.ru/published/publicdata/KAWAIIFACTORYRU/attachments/SC/images/freitag2.jpgБрати-дизайнери зі Швейцарії Маркус і Даніель Фрейтаг із середини 90-х роблять сумки зі... старого кольорового брезенту для хур, ременів і подушок безпеки та велошин.

Сімейна компанія Freitag купує в АТП по всьому світу вторсировину і шиє 40 видів сумок, гаманців і чохлів (у тому числі для iPhone і iPad) і продає у 300 магазинах в усьому світі.

Як і будь-які екотовари сумки Freitag дорогі: гаманець обійдеться в 45-140 швейцарських франків (370-1150 гривень), чохол для iPhone - 60 франків (500 гривень).

AMELIA Purse made from recycled aluminum pop topsА от американська компанія Escama Studio робить сумки й аксесуари з... ключів-кілець від бляшаних банок для напоїв. Матеріал для сумок закуповують на базах вторсировини. Ключі від банок сортуються, миються, шліфуються і потім уже за спеціальною технологією зшиваються в готовий виріб. Ціни теж кусаються: брошка або кольє 30-40 доларів, невелика сумка 90-110 доларів, сумка з довгими ручками - 250 доларів.

 

Що з непотрібного може виявитися потрібним

Отже, що ж потрібно складувати і з якого саме вторсировини дійсно можна створити цілі арт-об’єкти своїми руками?

В сучасному мистецтві існує окремий напрям або течія, в якому працює чимало художників та інших майстрів, які обирають в якості матеріалів для своїх виробів підручні засоби. А називається воно dump art.

Як правило, мова йде про неорганічні побутові відходи:

  • пластик (пластикові пляшки, кришечки, тарілки, склянки, виделки і ложки одноразового використання тощо) - цей матеріал підходить для створення чого завгодно;
  • папір (старі газети, журнали, просто обривки, картон і картонні рулони);
  • залишки тканини (дуже цікаві вироби вийдуть з клаптиків старих джинсів);
  • метал (будь-який, від бляшаних консервних банок, а також згодяться і алюмінієві відкривачки після газованої води);
  • старі або зіпсовані компакт-диски;
  • трубочки для коктейлю;
  • перегорілі лампочки;
  • непотрібні пляшки, стакани і келихи (у хід можуть піти навіть надбиті або з тріщинами).

Це далеко не весь перелік підручних засобів, які підходять для створення шедеврів своїми руками. Варто просто озирнутися навколо себе. Можливо, потрібний матеріал для створення вашого унікального виробу з непотрібних речей знаходиться прямо у вас перед очима.

 

Опис виробу

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4693.JPGНа нашому гуртку «Керамічна майстерня: декор» також можна знайти непотрібні речі – керамічні поробки з дефектами, тріщинами та іншими недоліками, які викинути і потрібно, але шкода. От ми і вирішили спробувати таким речам надати друге життя.

Найбільшу увагу ми звернули на горщик та кухонну дощечку з тріщинами – корисні речі, але як же їм надати естетичного вигляду!? Над цим питанням ми і вирішили працювати.

Для того, щоб надати нашим виробам гарного естетичного вигляду, в першу чергу нам необхідно підібрати матеріал.

Матеріали та інструменти

Матеріали:

  • керамічний горщик;
  • керамічна дощечка;
  • глина;
  • мотузка;
  • декоративні елементи (намистинки, смужка з намистом, штучне листя та квітка);
  • фарби акрилові;
  • лак акриловий;
  • клей ПВА дисперсія.

Інструменти:

  • ножиці;
  • клеєвий пістолет;
  • олівець;
  • стеки для ліпки;
  • скалка;
  • пензлики.

 

 

Практична частина

Етапи проектування

  • Розробка ескізу;
  • Підбір матеріалу;
  • Вибір технічних рішень;
  • Складання підготовлених деталей;
  • Оформлення та оздоблення виробу.

 

 

Технологічна послідовність виготовлення виробу

Для горщика нам знадобиться: мотузка, стрічка з намистом та декоративні елементи (це може бути будь-що, що знайдеться у вас під рукою) в нашому випадку це штучне листя і квітка, намистинки.

Отже, оздоблення горщика виконувалося в такій послідовності:

  • обклеювання горщика мотузкою за допомогою клеєвого пістолету; E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4700.JPG
  • приклеювання до верхнього бортика горщика декоративної стрічки з намистинами;

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4705.JPG

  • декорування горщика допоміжними матеріалами (приклеювання штучного листя та квітки, намистинок).

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4706.JPG E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4715.JPG

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4720.JPGГорщик у нас вийшов досить оригінальним та сучасним, але на цьому ми не зупинились і почали працювати над кухонною дощечкою. З дощечкою виникли деякі труднощі, оскільки на ній дуже великі тріщини, довелося все розрахувати так, щоб недоліків не залишилось. Для цього нам знадобилось зробити навіть не один ескіз нашої роботи (див. додаток), в результаті чого ми дійшли до висновку, що нам доведеться зліпити деякі керамічні елементи. З декоративної кухонної дощечки ми спробуємо зробити дощечку-органайзер.

Отже, для оздоблення кухонної дощечки нам знадобиться: глина, акрилові фарби, клей ПВА дисперсія, клей-пістолет, штучне листя, лак акриловий. Спочатку нам довелося з глини зліпити половинку чашки.

За допомогою стеку на чашці ми зробили малюнок (рельєф) у вигляді винограду. Далі нам довелося зліпити грону винограду. Готові елементи з глини ми відклали для їхнього підсихання і через тиждень поклали в муфельну піч для обжигу (обжиг здійснюється протягом 6 годин).

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4721.JPG E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4722.JPG

Готові керамічні вироби (половинка чашки та грона винограду) за допомогою клею ПВА дисперсія ми приклеїли до дощечки. Наступний етап нашої роботи – розфарбовування виробу акриловими фарбами (фарби, які не жовтіють від часу та безпечні для здоров’я). Після розпису ми можемо перейти до декорування виробу штучним листям. Для більшої виразності та яскравості, грону винограду та чашечку ми вирішили вскрити акриловим лаком для художніх робіт.

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4827.JPG  E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_4873.JPG

В результаті у нас вийшла гарна, незвичайна, цікава та функціональна дощечка-органайзер.

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_5051.JPG  E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_5054.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Висновок

Результатом своєї роботи ми повністю залишились задоволені, всім виробам вдалося надати гарного та естетичного вигляду для усунення всіх недоліків, а вироби у нас вийшли сучасними, оригінальні та функціональні у використанні.

От ми і дійшли до висновку, що із відходів можна зробити дуже цікаві та оригінальні речі і для цього необхідна лише фантазія. Вироби із сміття своїми руками – це творчість, яка не тільки захоплює, але і просуває масу корисних ідей за чистоту та переробку відходів.

Тема методичної розробки сприяє зацікавленню і дає перспективи подальшого розвитку для розробки і створення нових робіт.

Отже, перед тим як викидати непотрібні речі, ще раз гарно подумайте про екологію нашої країни, проявіть фантазію та зробіть щось оригінальне своїми руками!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_5408.JPG

E:\Рабочая папка\ОТЧЕТЫ, ПРОЕКТ, ПРОГРАММЫ\Проекти\2018 Керамика\DSC_5405.JPG

 

Список використаних джерел

  1. Дороти Вуд. Украшения для дома / Вуд Дороти. – Харьков : Книжный клуб, 2008. – 96 с.
  2. Энциклопедия рукоделия / [редактор: С.С. Скляр]. – Харьков : Книжный клуб, 2008. – 424 с.
  3. Мережа Інтернет.
  4. Сайт художньої кераміки та розпису – мережа інтернет.

 

 

1

 

docx
Додано
27 квітня 2020
Переглядів
1148
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку