Методична розробка уроку "Інформатика".

Про матеріал
Тема уроку: «Вивчення клавіатури. Техніка швидкого друку»
Перегляд файлу

План уроку

 

Тема програми «Вивчення клавіатури. Техніка швидкого друку»

Тема уроку: «Друкування слів, фраз, речень»

Мета уроку:

Навчальна: Навчити дітей працювати з клавіатурою. Навчити вводити, редагувати та форматувати текст.

Виховна: Виховувати своєчасність та витримку.

Розвиваюча: Розвивати відповідальність до роботи, що виконується.

Матеріально-технічна база: персональний комп’ютер, наочні посібники, роздатковий матеріал, підручники.

Хід уроку

І. Організаційна частина (вказати термін)8:00-8:05

 1. Перевірити по журналу присутність учнів.

 2. Перевірити зовнішній вигляд учнів.

ІІ. Вступний інструктаж (вказати термін)8:05-8:20

  1. Повідомити тему програми «Вивчення клавіатури. Техніка швидкого друку»
  2. Повідомити  тему уроку «Друкування слів, фраз, речень».
  3. Повідомити навчальну мету уроку.
  4. Провести бесіду по матеріалу, вивченому на попередніх уроках (вказати питання та прізвище учнів):

а) Що таке клавіатура?

б) З чого складається клавіатура?

в) Для чого призначена клавіатура?

5. Запропонувати учням показати прийоми, які вивчили на попередньому уроці (вказати прийоми та прізвища учнів):

а) Як працювати з другою зоною дії пальців  клавіатури ПК?

б) Як працювати з четвертою зоною дії пальців  клавіатури ПК?

 в) Як виділити текст?

6. Пояснити новий матеріал:

6.1 розповісти про значення наступної роботи для засвоєння професії;

6.2 розповісти на яких виробах будуть відпрацьовувати прийоми роботи та закріплювати навички;

6.3 показати готову роботу, зразок;

6.4 розібрати технічні вимоги;

6.5 спираючись на знання учнів по спец. дисциплінам, обладнанню, задати питання (вказати питання та прізвища учнів):

а) Як вирівняти текст по центру?

          б) Як вставити тест?

в) Як зробити речення кольоровим?

6.6 розповісти про послідовність виконання завдання по інструкційній (інструкційно-технологічній) карті;

6.7 розповісти про інструмент, пристосування, обладнання, яке застосовується при виконанні роботи;

6.8 показати прийоми роботи (в робочому та повільному темпі, розчленованому по елементах та знову в робочому темпі);

6.9 розповісти про самоконтроль в процесі виконання роботи та показати прийоми самоконтролю;

6.10 розповісти про між операційний контроль;

6.11 розповісти про передові прийоми роботи при виконанні завдання;

6.12 розповісти про раціональну організацію робочого місця;

6.13 розповісти про правила техніки безпеки. Особливу увагу звернути на питання:

- правила вмикання і вимикання компютера;

- правила електробезпеки;

- правила пожежної безпеки.

6.14 застерегти від браку в роботі, розповісти про види браку та типові помилки:

6.15 перевірити засвоєння учнями матеріалу, який вивчається по питанням:

           а) Для чого на вашу думку клаіатура поділена на групи?

  б) Як змінити колір слова?

 в) Послідовність зміни розміру тексту?

          6.16 запропонувати учням відтворити прийоми роботи перед усією групою, щоб впевнитись, чи правильно вони їх зрозуміли та виконували;

 6.17 повідомити норму часу при виконанні (складних комплексних робіт);

7. Повідомити учнів про критерії оцінок.

8. Підвести підсумки вступного інструктажу.

ІІІ. Поточний інструктаж, вправи, самостійні роботи

Самостійна робота:

Створити текстовий документ «Моя родина», який має містити такі дані: назва документу, опис членів родити, фото родини, текст має бути відформатований.

    ІV. Заключний етап:

  1. Підвести підсумки уроку.
  2. Повідомити оцінку якості роботи кожного учня (комплексну).
  3. Відмітити кращих учнів.
  4. Розібрати недоліки в роботі учнів.
  5. Домашне завдання (опрацювати тему в підручнику в стислий конспект).

 

 

 

1

 

doc
До підручника
Інформатика (академічний, профільний рівень) 11 клас (Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
30 квітня 2021
Переглядів
426
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку