26 травня о 18:00Вебінар: Як вчителю створити та розвивати власний YouTube-канал

Методична розробка уроку "Технологія"

Про матеріал
«Організація автоматизованого виробництва підприємства» Поняття про системи управління автоматизованим обладнанням.
Перегляд файлу

 

 

Тема: «Організація автоматизованого виробництва»

Тема уроку: Поняття про системи управління автоматизованим обладнанням.

Мета уроку:   ознайомити учнів з новим поняттям "інформаційні технології";  визначити поняття та класифікацію управлінських АС (АСУ);  набути знання про структуру АСУ; навчити використовувати здобуті знання про АСУ в процесі виробництва; зміцнювати навики використання апаратного і програмного забезпечення комп’ютера;

Тип уроку:  засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Матеріальне забезпечення: конспекти, методична література до теми.

 

Хід уроку

1. Вивчення нового матеріалу

В автоматизованому виробництві робота устаткування, агрегатів, апаратів, установок відбувається автоматично за заданою програмою. Роль працівника зводиться до здійснення контролю і нагляду за їх роботою, усунення відхилень від заданого процесу, налагодження автоматизованого устаткування тощо.

Розрізняють часткову і комплексну автоматизацію.

При частковій автоматизації працівник повністю звільнений від робіт, пов'язаних з виконанням технологічних процесів.

В умовах комплексно-автоматизованого виробництва технологічний процес виготовлення продукції, управління цим процесом, транспортування виробів, контрольні операції, видалення відходів виробництва виконуються без участі людини, але обслуговування устаткування відбувається ручним способом.

Основним елементом автоматизованого виробництва є автоматичні потокові лінії (далі - АПЛ). Автоматична потокова лінія - комплекс розміщеного в технологічній послідовності виконання операцій автоматичного устаткування, пов'язаний з автоматичною транспортною системою і системою автоматичного управління, який забезпечує автоматичне перетворення вихідних матеріалів (заготівель) на готовий виріб. На АПЛ працівник виконує функції налагодження, контролю і нагляду за роботою устаткування, а також завантажує лінію заготівлями.

Автоматичні комплекси із замкнутим циклом виробництва представляють собою ряд пов'язаних автоматичними транспортними і завантажувально-розвантажувальними пристроями автоматичних ліній.

Автоматизовані дільниці (цехи) включають автоматичні потокові лінії, автономні автоматичні комплекси, автоматичні транспортні системи, автоматичні складські системи, автоматичні системи контролю якості, автоматичні системи управління тощо.

В умовах постійно змінюваного нестабільного ринку важливим завданням є підвищення гнучкості (багатофункціональності) автоматизованого виробництва для того, щоб максимально задовольнити вимоги і потреби споживачів, а також швидше, і з мінімальними витратами освоїти випуск нової продукції.

Методи підвищення гнучкості автоматизованих виробничих систем:

- використання автоматизованих систем технічної підготовки виробництва;

- застосування швидко переналагоджуваних автоматичних потокових ліній;

- застосування універсальних промислових маніпуляторів з програмним управлінням (промислових роботів);

- стандартизація застосовуваного інструмента і засобів технологічного оснащення;

- застосування в автоматичних лініях автоматично переналагоджуваного устаткування (на базі мікропроцесорної техніки);

- використання переналагоджуваних транспортно-складських і накопичувальних систем тощо.

Однак варто зауважити, що будь-яка універсалізація вимагає значних додаткових витрат і при її застосуванні необхідно застосовувати зважений економічний підхід на базі маркетингової інформації і досліджень.

doc
Додано
29 квітня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку