Методична розробка уроку української мови у 2 класі НУШ
Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів за розділами: слова – назви предметів, ознак, дій предметів»
Мета: узагальнення і систематизація знань учнів; удосконалювати навички практично визначати частину мови, розвивати увагу, орфографічну пильність; виховувати уважність, працелюбність, старанність, любов до Батьківщини.
Обладнання: ноутбук, таблиця, опорні схеми, сигнальні картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Каліграфічна хвилинка
Суми, Одеса, Євпаторія.
Світ молодіє від краси під небом України
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Робота над темою уроку
Учитель Лікує
Продавець Вчитель
Лікар Працює
Собака Щебече
Корова Гавкає
Ластівка Мукає
Школа, радість, тигр, книжка зима, принцеса, цукерка, хлопчик, дерево, корова,ручка, кошеня, вода, білка, вишня.
Всі піднесли руки-раз!
На ногах стоїть весь клас
Два – присіли, руки вниз
На сусіда подивись
Будемо дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати
Раз – присіли, два – піднялись
Хай мужніє ваше тіло
Хто старався присідати
Можемо відпочивати
Наш рідний край Україна
Столиця є місто Київ
Біля міста протикає річка Дніпро
Стіл(який?) дерев`яний, стоїть
Вода(яка?) фарфорова, стоїть
Тарілка (яка?) скляна, лежить
Чайник (який?) металевий, шипить, кипить
Клас об’єднується у дві команди. До поданих слів доберіть слова – назви ознак, хто більше.
Сонце(яке?) - червоне, велике, кругле, пекуче
Хлопчик(який?) – чемний,гарний,веселий, високий т.д.
Ріка (яка?) – глибока, широка, вузька, довга,гарна
Раз, два,три!
Очі до гори!
На чотири, п’ять і шість
Треба міцно їх стулить
Знову очі до гори, рахуємо: раз, два, три! – Де числивніки?
Крейда біла,а вугілля чорне
Редька гірка,а диня солодка
Орел великий,а синичка маленька
Дерево високе, а кущ низький
Відро - відра
Вікно - вікна
Колесо - колеса
Моряк - моряки
Яблуко - яблука
Риба – риби
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Закінчи речення:
- Сьогодні на уроці я навчився …
- Я дізнався…
- Мені найбільше сподобалося…
VІ. Домашнє завдання с.96 вправа 26