Методична розробка уроку з математики для 6 класу на тему "Скорочення дробів"

Про матеріал
Методична розробка уроку з математики для 6 класу на тему "Скорочення дробів".
Перегляд файлу

Математика, 6 клас                                                                                                                            1

 

Урок №

Тема уроку: Скорочення дробів.

Мета уроку: сформувати уявлення учнів про скорочення дробів, навчити застосовувати це поняття до розв’язання задач; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, наполегливість.

Очікувані результати: учні повинні формулювати основну властивість дробу, розв’язувати вправи, що передбачають скорочення дробів.

Обладнання та наочність: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

■ I. Організаційний етап

▪ Привітання

▪ Перевірка присутності учнів: кількість за списком ______, кількість присутніх на уроці ________, відсутніх _______

▪ Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку

 

■ II. Перевірка домашнього завдання

▪ Перевірити шляхом коментування з місця виконання завдань домашнього завдання. Відповісти на запитання, що виникли в учнів.

▪ Перевірити виконання індивідуального завдання за бажанням учнів.

 

■ III. Актуалізація опорних знань

Запропонувати одному з учнів працювати за відкидною дошкою.

▪ Математичний диктант

1. Чисельник дробу помножили на 5. Як потрібно змінити знаменник, щоб одержати дріб, який дорівнює даному?

2. Чи правильно, що Eqn004?

3. Запишіть дріб із знаменником 27, що дорівнює дробу Eqn004.

4. Розділіть чисельник і знаменник дробу Eqn004 на 3 і запишіть відповідну рівність.

5. Запишіть дріб із чисельником 15, що дорівнює дробу Eqn004.

6. Скільки двадцятих у Eqn004?

7. Скільки шостих у Eqn004?

8. Розділіть чисельник і знаменник дробу Eqn004 на НСД чисельника і знаменника та запишіть відповідну рівність.

9. Знайдіть значення x, за якого справджується рівність Eqn004.

10. Чи є правильною рівність Eqn004?

 

Відповіді до математичного диктанту

1. Помножити на 5.

2. Ні;

3. Eqn004.

4. Eqn004.

5. Eqn004;

Eqn004;

Eqn004;

Eqn004.

6. Eqn004;

Eqn004.

7. Eqn004;

Eqn004.

8. Eqn004.

9. Eqn004;

Eqn004.

10. 333 не є кратним числу 33. Отже, рівність Eqn004 неправильна.

Здійснити перевірку за заздалегідь підготовленими записами або шляхом коментування з місця.

 

■ IV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

▪ Мотивація навчальної діяльності

Застосовуючи основну властивість звичайного дробу, можемо виконувати ділення чисельника й знаменника дробу на одне й те саме число. Чи завжди можна знайти число, відмінне від одиниці, на яке можна було б поділити чисельник і знаменник дробу? Сьогодні ви про це дізнаєтесь.

 

■ V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

1. Поняття про скорочення дробу. Приклади.

2. Поняття нескоротного дробу.

 

▪ Бесіда зі складанням конспекту

1. Що називають скороченням дробу?

2. Який дріб називають нескоротним?

 

Орієнтовний конспект учня

1. Якщо НСДEqn004. Eqn004, то Eqn004 — скорочення дробу.

2. Якщо НСДEqn004, то дріб Eqn004 нескоротний.

Наприклад, дріб Eqn004 нескоротний, дріб Eqn004 — скоротили дріб Eqn004 на 12.

 

■ VI. Закріплення нового матеріалу

▪ Робота учнів біля дошки

Підручник _____________________________________________________________ 

Дидактичні матеріали ____________________________________________________

▪ Робота в парах

Запропонувати роботу в парах з вибірковою перевіркою правильності виконання завдань біля дошки.

▪ Індивідуальна робота за картками

 

Картка № 1

1. Виразіть у кілограмах і запишіть у вигляді звичайного нескоротного дробу: 25 г; 160 г; 950 г.

2. Скоротіть дріб:

а) Eqn004;  б) Eqn004;    в) Eqn004.

 

Картка № 2

1. Скоротіть дріб Eqn004.

2. Виконайте дії над дробами, попередньо їх скоротивши:

а) Eqn004;  б) Eqn004;  в) Eqn004;  г) Eqn004.

 

Розв’язання до карток

Звернути увагу на те, що в разі скорочення дробів чисельник і знаменник дробу треба розкласти на множники, а потім ділити на спільний множник.

 

Картка № 1

1. Eqn004 кг; Eqn004 кг. Eqn004 кг.

2. а) Eqn004; б) Eqn004; в) Eqn004.

 

Картка № 2

1. Eqn004.

2. а) Eqn004; б) Eqn004; в) Eqn004; г) Eqn004.

 

Звернути увагу на те, що в разі скорочення дробів чисельник і знаменник дробу треба розкласти на множники, а потім ділити на спільний множник. Перевірити й оцінити кілька робіт за бажанням учнів.

 

■ VII. Підбиття підсумків уроку

▪ Розв’язання задач-жартів 

Допоможіть клоунові виконати завдання правильно.

1. Клоун намагався розв’язати задачу: що більше — сто десятих чи тисяча сотих? Чому публіка сміялась?

2. Клоун скоротив дріб Зображення, що містить Шрифт, символ, текст, число

Автоматично згенерований опис на 5 і оголосив результат: . Чому публіка сміялась?

Перевірити шляхом коментування з місця.

 

■ VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

▪ Завдання для всього класу

Підручник _____________________________________________________________ 

Дидактичні матеріали ____________________________________________________

▪ Індивідуальне завдання 

Визначте:

а) яку частину розгорнутого кута становлять 72°;

б) яку частину центнера становлять 125 г.

 

Розв’язання

а) Eqn004; б) Eqn004 ц (1 ц = 100 кг; 1 кг = 1000 г;
1 ц = 100 000 г).

 

 

docx
Додано
15 жовтня
Переглядів
78
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку