МЕТОДИЧНА ЗБІРКА ПЛАНІВ-КОНСПЕКТІВ ЗАНЯТЬ ГУРТКІВ ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОГО НАПРЯМКУ

Про матеріал
В збірці представлені плани-конспекти, додаткові матеріали до проведення занять гуртків фізкультурно-спортивного напрямку. Педагогічний колектив закладу працює за програмою «Формування здоров’язбережувальних компетентностей вихованців позашкільних закладів у контексті вимог сучасної освіти». Методичну збірку рекомендуємо для підготовки до занять гуртків фізкультурно-спортивного напрямку.
Перегляд файлу

 

КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЦЕНТР СПОРТУ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЮНАЦТВА ТА МОЛОДІ «ОЛІМП» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНА ЗБІРКА

 

ПЛАНІВ-КОНСПЕКТІВ ЗАНЯТЬ ГУРТКІВ

ФІЗКУЛЬТУПНО-СПОРТИВНОГО НАПРЯМКУ

 

з досвіду роботи:

«ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ВИХОВАНЦІВ ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У КОНТЕКСТІ ВИМОГ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ»

 

 

 

 

 

  Підготувала

 Заступник директора з

навчально-виховної роботи

  Савченко Н.І.

 

 

 

 

 

 

 

м.Кривий Ріг

2020


Автор збірки

Савченко Наталія Іванівна, заступник директора з навчально- виховної роботи Комунального  позашкільного навчального закладу «Центр спорту для дітей,юнацтва та молоді «Олімп» Криворізької міської ради, вища освіта, педагогічний стаж-45 років.

Співавтори керівники гуртків:

Панчуков О.Г.,Балаєва В.В.,Маринич В.В.,Семеряга О.М., Блістун І.В., Манойло І.В., Онищенко І.А., Петраченко О.В., Зубенко О.В.

 

В збірці представлені плани-конспекти, додаткові матеріали до проведення занять гуртків фізкультурно-спортивного напрямку. Педагогічний колектив закладу працює за програмою «Формування здоров’язбережувальних компетентностей вихованців позашкільних закладів у контексті вимог сучасної освіти».

Методичну збірку рекомендуємо для підготовки до занять гуртків фізкультурно-спортивного напрямку.

 

 

Схвалено методичною радою Центру спорту для дітей, юнацтва та молоді «Олімп». Протокол засідання № 4 від 21.02.2020р.

 

 

 


 

 

Сьогодні Центр спорту для дітей, юнацтва та молоді «Олімп» інтегрує і втілює в практику принципово нові педагогічні ідеї, концепції, технології, у центрі яких — особистість дитини з її потребами й інтересами, життєвими цінностями. Але найголовнішою цінністю, яку плекає заклад, є здоров'я дитини, його формування й підтримка на різних етапах навчання.

Позитивний психологічний клімат на занятті гуртка, формування мотивації на досягнення успіху в навчанні, використання ефективних методів навчання, кваліфіковане застосування елементів пальчикової гімнастики, музикотерапії, рухотерапії, кольоротерапії, відображення в змісті заняття гуртка питань, позв’язаних зі здоров’ям, здоровим способом життя- спрямовує заняття гуртка на розвиток життєвих навичок, здоров’язбережувальних компетентностей.

 

 

КРИТЕРІЇ
ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ ОЦІНКИ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА

 

 

 

 

 

 


МОДЕЛЬ

СТРУКТУРИ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА

 

 

 

План-конспект

заняття гуртка з загальнофізичної підготовки

основна група, другий рік навчання

керівник гуртка Семеряга О.М.

 

Тема: Розвиток силових якостей та м’язової маси. Загальнорозвивальні вправи

Мета заняття:

- навчити допоміжним та ізольованим вправамз вантажем і на тренажерах на всі групи м’язів;

- засвоїти  алгоритм та вдосконалити  технікувиконання вищевказаних вправ, формувати здоровязберігаючі компетентності вихованців;

- сприяти вихованню морально-вольових  якостей: си­ли волі, цілеспрямованості, наполегливості, дисциплінованості, почуття гідності

Обладнання та інвентар:ковбик - каримат та лава для пресу, гриф, гирі, гантелі, лави для жиму та спеціальні тренажери.

Місце проведення: тренажерна зала.

Тип занятті: комбіноване

Тривалість заняття: 90 хвилин

Хід заняття

  1. Організаційна частина: шикування, привітання, перевірка вихованців за списком.
    1.        Правила безпеки та дисципліни.
    2.        Ознайомленнявихованців із темою і завданнями заняття (опитування - скарги на самопочуття, пульсометрія).
  2. Мотиваційний блок – розкриття особливостей впливу вправ на організм людини в цілому та на певні групи м’язів.
  3. Підготовча частина: розминка - суглобна робота: розминка шиї, плечей, ліктьових суглобів, попереку, колінних суглобів та гомілок, розтягування.

Дихальні вправи за О. Стрельніковою.

Розминка починається з «принюхування». Стоячи на місці, починайте робити короткі різкі вдихи. Потім додайте крок на місці. З кожним кроком робіть вдих. Постарайтеся зробити максимально можливу кількість вдихів підряд, а після серії вдихів - видихайте. Перемістіть одну ногу вперед і починайте переступав з ноги на ногу. Не забувайте робити активні вдихи на кожному кроці, а видихати після кожної серії. Зробивши 12 серій по 8 таких кроків, трохи відпочиньте. Після цього зробіть кілька присідань на кожній нозі окремо, зберігаючи при цьому ритм дихання.

Вправа «Долоньки».Поверніть долоні від себе і зігніть їх у ліктях так, що вони були спрямовані строго вниз. Починайте робити різкі, гучні вдихи, стискаючи при цьому долоньки в кулачки. Робіть підряд 4 вдиху, а потім видихайте. Відпочиньте 3-4 секунди і починайте нову серію. Виконайте 24 такі серії.

Вправа «погончики». Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Розслабте плечі, підніміть голову. Поставте руки на рівні пояса, стиснувши їх у кулаки. На вдиху різко опустіть руки вниз до підлоги. Відіжміть кулаки і розчепірте пальці. У цей момент м'язи передпліччя, кистей та плечей повинні бути напружені. Робіть вдих на 8 рахунків (1 серія). Поверніться у вихідне положення, повільно видихаючи. 3-4 секунди відпочиньте. Виконайте 12 серій.

Вправа «Насос».Встаньте прямо, ноги на ширині або ширше плечей. Плечі опущені, руки вздовж тулуба. Починайте робити вдих і повільно нахилятися, стискаючи газету або уявляючи, що у вас в руках рукоятка від насоса. Пам'ятайте, що вдих повинен бути гучним. Виконуйте нахил ритмічно на 8 рахунків. Робіть видих і повертайтеся у вихідну позицію. Відпочиньте пару секунд. 

Вправа «Кішка». Встаньте прямо, ноги вже ширини плечей. Плечі розслаблені, руки вздовж тулуба. На вдиху присідайте і одночасно повертайте корпус вправо. Руки повинні бути трохи зігнуті в ліктях, а пальці в кулачки. Потім повторіть такі ж дії вліво. Видих відбувається між поворотами. Зробіть 12 серій по 8 таких присідань-вдихів. Всі вправи виконуються під музику.

  1. Основна частина (правильність виконання вправ на стенді).

1. Проводиться за комплексом спеціалізованих вправ:

  • станова тяга;
  • вертикальна тяга широким хватом;
  • горизонтальна тяга у блочному тренажері;
  • тяга гантелі однією рукою у нахилі;
  • французький жим штанги сидячи (або стоячи з рівним грифом);
  • жим у блочному тренажері;
  • розведення рук з гантелями у нахилі.

Особливу увагу приділяю правильному диханню під час виконання рухових дій з навантаженням, яке здійснюється за наступним алгоритмом: вдих – підняття/опускання вантажу – затримка повітря (пауза) – опускання вантажу – видих.

 Рухливі ігрита естафети

Естафета «Стрибунець»

Дві команди шикуються в колониу по одному. Поперед колони вздовж ставляться гімнастичні лави. Направляючим видаються волейбольні (ф\б) м’ячі. За сигналом направляючі, перестрибуючи через лаву зліва направо, просуваються вперед. Дійшовши до кінця лави, направляючі розвертаються обличчям до команди і передають естафету, покотивши м’яч по лаві в зворотному напрямку. Наступні учасники виконують теж саме. Естафета вважається закінченою, коли вся команда переправиться на інший кінець лави.

Під час виконання вправ дотримуємося диференційованого підходу – опираючись на попереднє тестування рівня фізичної підготовленості, приймаємо рішення щодо кількості повторів та підходів.

  1. Заключна частина

Розтягування, вправи на розслаблення м’язів та відновлення дихання, пульсометрія.

Особливу увагу слід приділяти правильному диханню під час розтягування, яке здійснюється за наступним алгоритмом: вдих – затримка повітря (пауза) – видих – розтягування м’яза.

Шикування, підведення підсумків та відповіді на питання щодо заняття гуртка.

 


План - конспект

заняття гуртка фітнес аеробіки

група початкового рівня, другий рік навчання,

вихованці віком 10-12 років

керівник гуртка Манойло І.В.

 

Тема: «Удосконалення техніки виконання базових елементів і зв'язок класичної аеробіки».

Мета: Навчальна: розучити базові кроки і вдосконалювати навички їх виконання;

Розвиваюча: розвивати координаційні здібності, точність відтворення рухів, навчитися виконувати кроки з гантелями в руках. Формувати здоровязберігаючі компетентності, як основу здорового способу життя.

Виховна: розвити соціокультурну компетентність, формувати вміння працювати в колективі, моральні якості (витримку, самовладання, терпіння).

Цілі: навчити базовим рухам; розвинути координаційні здібності, точно відтворювати рухи, виконувати кроки з гантелями; навчити працювати у парах та колективі.

Місце проведення: спортивна зала

Обладнання: музичний центр, килимки, гантелі.

Тривалість заняття: 90 хвилин

Тип заняття: комбіноване

 

Хід заняття

 

Зміст заняття

Час виконання

Методичні вказівки

 

Підготовча частина

30хв.

 

1

Побудова. Привітання. Перекличка.

5 хв.

 

2

Пояснення основного завдання і змісту заняття

2 хв.

 

3

Бесіда з техніки безпеки при виконанні базових елементів в аеробних рухах

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пульсометрія

3 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60-70 у/хв

Руки знаходяться в зоні видимості очей. Не допускати перегинання кінцевих суглобів (при виконанні базових кроків аеробіки, ноги в колінах зігнуті, повністю не випрямляються).

 

 

4

Разминка (додаток 2)

20 хв.

Ходіння по колу, біг, стрибки в різних варіаціях.

4.1

Розігрів

Локальні (ізольовані) рухи частинами тіла.

Повороти голови, кругові рухи плечима, рухи стопою, рух руками.

10 хв.

Вправи на координацію і посилення кровотоку - виконувати в середньому темпі з захопленням амплітуди

4.2

Зв'язка з базових кроків:

1 вправа. Open-step (відкритий крок) -

1 - крок правою ногою вправо, ліва залишається на носку;

2 - дотик лівим носком підлоги

Руки: В.П - Руки внизу

1-2 - права в сторону вправо;

3-4 - ліва в сторону вліво;

5-6 - обидві руки вгору;

7-8 - в.п. (Руки вниз),

2 вправа. Curl (за хлёст гомілки) -

1 - крок правою ногою вправо і полвправаісяде на ній;

2 - зігнути ліву ногу назад, п'ятою до сідниці;

3 - те ж на іншу ногу - рухаємося на за хлестах назад

руки:

1 - вперед;

2 - відвести, зігнуті в ліктях, тому

3 вправа. Step-touch (приставний крок)

1 - праву ногу в сторону вправо;

2 - ліву приставити на носок;

3-4 - те ж на іншу ногу.

руки:

1-2 - коло руками знизу вгору;

3-4 - повторити.

 

Використовуємо метод складання кроків: розучуємо перший крок, потім друга вправа, з'єднуємо перший і другий, повторюємо кілька разів, приєднуємо третій і т.д.

4.3

Стретчинг - вправи для розвитку гнучкості. Ізольовані руху для м'язів стегна і гомілки.

1вправа.

В.П - Ноги ширше плечей, руки опущені.

1-2 - нахил корпусу вправо, тягнемося правою рукою до правого коліна;

3-4 - в іншу сторону

2вправа.

В.П - Ноги ширше плечей, руки на стегні

1-2 - праву ногу згинаємо в коліні, ліва нога залишається осторонь з випрямленою коліном;

3-4 - на іншу ногу.

* 1-4 - дві пружинки на праву ногу;

5-8 - на ліву ногу

* 1-8 - 8 пружинок на праву ногу

1-8 - 8 пружинок на ліву ногу

3вправа.

В.П - Права нога зігнута в колінному суглобі під кутом 90, ліва нога залишається позаду пряма; руками впираємося в підлогу по обидві сторони від правої стопи

 Пружинисті руху

 1-2 - опустити ліве коліно до підлоги

3-4 - в.п.

В.П - Стоячи зігнувшись, права нога попереду, ліва ззаду на відстані одного кроку. Переносять вагу тіла на ліву ногу і присісти на неї, не відриваючи п'яту від підлоги, права нога пряма

 1-2 - підйом правого носка вгору

3-4 - в.п.

 Зафіксувати положення носка правої ноги вгору

3-4 вправа. повторити на ліву ногу

10 хв.

 

8 раз

 

 

 

 

8 раз

 

на 8

 

 

на 16

 

4 раза

 

 

 

4 рази

 

на 8

 

 

 

 

 

16 счетов

8 разів

 

 

 

 

4 рази

 

8 раів

Вправи виконуємо в парах.

5

Основна частина

40 хв.

 

5.1

аеробна частина

1блок

1-4 - V-step з правої ноги

руки:

1-2 - права рука в праву верхню діагональ;

3-4 - ліву руку у верхню ліву діагональ;

5-6 - праву руку на ліве стегно;

7-8 - ліву руку на праве стегно.

1-4 - A-step з правої ноги

(Руки також)

Singl curl

Doubble curl

2блок

на ліву ногу

3 блок

повторюємо те ж саме тільки з гантелями опускаючи і піднімаючи їх перед собою, потім в сторони по черзі

20 хв.

Розучування танцювальних з'єднань в середньому на місці і з просуванням в різних напрямках.

1. Кожен крок виконуємо по 8раз.

2. Показуємо в повітрі «ножиці» і виконуємо всі по 4 рази.

3. Ще раз ділимо навпіл і виконуємо V-step, A-step 2 рази з правого; Singl curl - захлест правою і лівою ногою; Doubble curl - на ліву 2 рази;

4. Ділимо навпіл і отримуємо зв'язку на праву і ліву ногу.

 

Відпочинок

5-10 хв.

Робимо вправу "Втомилися" + один з видів балансу

5.2

Перша аеробна «заминка»

Базові руху з зменшує амплітудою, рухів руками, згинання та розгинання тулуба з опорою руками об стегна

1вправа. Open-step

Руки: - коло поперемінно лівою-правою;

- Коло обома руками;

- Розворот тулуба вправо, відводячи ліву пряму руку вправо;

- Згинаємо руки в ліктях і розгинає.

2вправа.

В.П - Ноги ширше плечей, зігнуті в колінах, руки на стегнах

* 1-2 - праве плече направити до лівого коліна;

3-4 - ліве плече до правого коліна.

* 1-4 - два пружних руху правим плечем до лівого коліна

1-4 - теж лівим плечем

10 хв.

 

 

8 раз

8 раз

8 раз

 

8 раз

 

 

 

8 раз

 

4 раза

Зменшення амплітуди і темпу рухів

5.3.

Вправи на підлозі

У положенні лежачи вправи на силу і силову витривалість приводять і відводять м'язів стегна, м'язів черевного преса і спини

1вправа.

В.П - Лягаємо на лівий бік, впираємося на праве передпліччя

* 1-2 - мах правою ногою за праве плече

3-4 - в.п.

* Той же на іншу ногу

2 вправа.

В.П - Лягаємо на лівий бік. Праву ногу розташуйте перед лівої, зігнувши її в коліні під кутом 90, ступня правої ноги стоїть на підлозі

* 1-2 - ліву ногу піднімаємо вгору якомога вище, при цьому не згинаючи її в коліні

3-4 - в.п.

* Той же на іншу ногу

3вправа.

В.П - Лягаємо на спину, ноги прямі над підлогою 45, руки в сторони прямі

* 1-2 - згинаємо ноги в колінах, підтягуючи коліна до грудей

3-4 - випрямити ноги вгору

5-8 - опустити прямі ноги в В.П

* 1-2 - розкриваємо ноги над підлогою

3-4 - круговим рухом збираємо ноги вгорі

5-8 - опустити прямі ноги в В.П

4вправа.

В.П - Лежачи спиною на підлозі, коліна зігніть так, щоб стегна знаходились перпендикулярно площині, руки за головою

 1-2 - підняти тулуб, округляючи спину

3-4 - повернутися в В.П, не опускаючи торс на підлогу

1-8 - три пружинки тулубом у верхній точці

 Зафіксувати положення тулуба

 

5вправа.

В.П - «Велосипед» - лежачи спиною на підлозі, руки за головою. Ноги підняти і злегка зігнути в колінах. Стегна знаходяться у вертикальному положенні

1-2 - вивільнити праву ногу пряму вперед, ліва зігнута залишається, відриваємо голову і правий лікоть від статі і направляємо до лівого коліна

3-4 - поміняти положення на іншу ногу

Той же, тільки в більш швидкому темпі

6вправа. «Віджимання»

В.П - Упор лежачи з опорою на коліна і кисті

7вправа. «Дельфінчик»

В.П - Лежачи на животі, руки витягнуті вперед

 1-2 - підйом тулуба і ніг вгору

3-4 - в.п.

10 хв.

 

 

16 раз

 

 

 

 

16 раз

 

 

 

 

 

 

 

8 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

8 раз

 

 

 

 

4 раза

держать 16 счетов

 

 

 

 

8 раз

 

 

 

16 раз

16 раз

 

8 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стежити за тим, коли опускаємо ноги до підлоги, не прогинатися в попереку

6

Заключительная часть

20 хв.

 

6.1

Друга «заминка»

Зниження навантаження. «Глибокий стретчинг» - вправи на гнучкість

1вправа.

В.П - Лежачи на спині випрямити пальці рук і ніг. Потягнутися, намагаючись розтягнути всі м'язи тіла, поки в них не з'явиться відчуття напруги

2вправа.

В.П - Лежачи на спині, прямі руки підняти вгору. Перенести ноги через голову до положення, коли ноги будуть знаходитися паралельно підлозі, пальцями рук охопить стопи і утримати досягнуте становище.

3вправа.

В.П - Лежачи на спині з зігнутими ногами. Руками, зчепленими за головою, підтягувати голову вгору і вперед, поки не настане відчутнє розтягування

4вправа.

В.П - Лежачи на спині, руки в сторони. Ноги сильно зігнути в колінних і тазостегнових суглобах і перенести на одну сторону, руки і плечі не відриваємо від підлоги.

Вправу повторити для іншої сторони тіла

5вправа.

В.П - Сидячи з широко разведенними в сторони ногами. Покласти кисті рук на гомілку правої ноги і верхню частину тіла нахилу до правої ноги.

Вправу повторити в інший бік

17 хв.

 

 

утримати положення

10-15 сек.

 

удержать 20 сек.

 

 

 

утримати

15 сек.

 

 

утрмати

по 15 сек.

 

 

 

утримати

по 15 сек.

 

Розтягування м'язів всього тіла

 

 

 

Розтягування м'язів - розгиначів спини, сідничних м'язів, м'язів - розгиначів стегна, згиначів гомілки і стопи

 

 

Розтягування задніх м'язів шиї і потилиці

 

 

 

 

 

 

Розтягування косих м'язів живота і сідничних м'язів

 

 

 

 

Розтягування м'язів, що приводять і разгибающих стегно

6.2

Підбиття підсумків

3 хв.

Залучити до аналізу дітей. Відзначити, що вийшло, а над чим ще необхідно попрацювати. Похвалити. Кращих вихованок преміювати збіркою про здорове харчування.

 

ФРАГМЕНТИ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА

 

\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8639.JPG\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8615.JPG

 

\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8662.JPG\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8656.JPG

 

\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8650.JPG\\7_64-pc\обмен\кер. гуртка методист\Манойло\фото\IMG-8670.JPG

 

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ РАЦІОНАЛЬНОГО

ХАРЧУВАННЯ ПРИ ЗАНЯТТЯХ ФІТНЕС АЕРОБІКОЮ.

 

Людині, яка веде активний спосіб життя та займається спортом, необхідно постійно дотримуватися трьох правил:

1. Фізичне навантаження.

2. Харчування.

3. Відпочинок.

Тільки спираючись на них, можна запобігти різним захворюванням, перенавантаженню організму, тобто зміцнити здоров’я дитини. Затрачену енергію обов’язково потрібно поповнювати за допомогою збалансованого харчування та повноцінного відпочинку. Харчування є важливою фізіологічною потребою організму. Воно необхідне для побудови та неперервного відновлення клітин і тканин. Обмін речовин, структура та функція всіх клітин, тканин і органів залежить від характеру харчування. Харчування – це «складний процес надходження, перетравлення, всмоктування й засвоєння організмом харчових речовин»

Організація навчального процесу оздоровчої аеробіки

Згідно з основними положеннями раціонального харчування, їжа повинна бути:

- оптимальною в кількісному відношенні, тобто відповідати енергетичним витратам; - повноцінною щодо якості

– мати всі необхідні харчові речовини в найбільш сприятливих співвідношеннях;

- різноманітною, включати в себе продукти тваринного та рослинного походження;

- такою, що добре засвоюється, викликає апетит, має приємний смак, запах і зовнішній вигляд;

- доброякісною, не шкідливою, яка відповідатиме ферментному статусові організму.

Раціональне харчування при заняттях аеробікою  базується на наступних принципах (правилах): - достатньо вживати їжу тричі на день: 25% – сніданок, 50% – обід, 25% – вечеря. Більшу частину калорій рекомендується споживати до 14 години дня; - харчуватися слід за 2 - 3 години до і після занять;

- між прийомами їжі повинен бути проміжок 5 - 6 годин;

- перед тренуванням слід споживати їжу багату на вуглеводи;

- не пити каву перед тренуванням;

- не їсти солодощі до занять; взагалі намагатися вилучити зі свого раціону цей продукт;

- пити воду до, під час і після тренування;

- споживати фрукти до заняття, овочі після;

- не їсти, якщо не відчуваєте голоду, і не пити, не відчуваючи спраги;

- бути помірним у їжі, не переповнювати шлунок;

- не споживати надто солону, солодку, пряну чи гостру їжу;

- добре пережовувати їжу;

- не їсти після пиття і не пити після їжі;

- не їсти надто холодну (нижче 14°С) чи надто гарячу їжу (вище 60°С);

- склад їжі повинен бути різноманітний;

- при хворобі, болю, втомі, підвищеній температурі тіла, сильному роздратуванню споживати їжу бажано лише за умови відчуття справжнього голоду;

- їсти переважно продукти, характерні для певної пори року і для місцевості, у якій дитина мешкає;

- не їсти в стані розумової та фізичної перевтоми;

- першим споживати салат;

- цукор, оцет і кислоти краще замінити фруктами, медом та соками;

- вживати цільну збагачену біоплазмою їжу;

- споживати їжу лише в сприятливій обстановці;

- культивувати в собі «здоровий острах» перед повнотою.

Важливе значення для кожної дитини є збалансованість харчування, тобто співвідношення надходження в організм основних груп харчових речовин: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин і води.

Білки (протеїни) – це складні азотні з’єднання, які складаються з амінокислот. Білки мають важливе значення для забезпечення деяких життєвих необхідних функцій організму людини:

- є основним складником для побудови клітки, беруть участь в побудові мембран, з’єднуючої та кісткової тканин;

- входять до складу всіх відомих ферментів

– каталізаторів і регуляторів обмінних процесів в організмі;

- велика кількість гормонів людського організму має білкову природу;

- беруть участь у транспортуванні кисню, ліпідів, деяких вітамінів та лікарських речовин;

- формують антитіла, які забезпечують стійкість імунітету щодо різних інфекцій;

- як джерело енергії, мають другорядне значення після вуглеводів та жирів.

Найбільше білків міститься у м’ясі, рибі, грибах, бобових, горіхах, насінні. Середня добова потреба білка – 80 - 100 г.

Жири (ліпіди) – це група органічних з’єднань, які не розчиняються у воді. В організмі вони існують у різних формах: тригліцеріди, вільні жирові кислоти, фосфоліпіди, стеорини. Ліпіди входять до складу тканин людини. У великих кількостях вони містяться в головному і спинному мозку, печінці, серці та в інших органах.

Жири виконують велику кількість важливих функцій в організмі:

- виступають основним джерелом енергії;

- входять до складу протоплазми та мембран клітин, нервових волокон;

- холестерин є основою для створення усіх стероїдних гормонів;

- оточуючи внутрішні органи, забезпечують їх захист від ударів та потрясінь;

- сприяють засвоєнню жиророзчинних вітамінів та транспортування їх по всьому організму;

- підшкірний прошарок жиру зберігає тепло в організмі.

Жири мають як тваринне, так і рослинне походження. Найбільше їх міститься у м’ясі, печінці, курячих жовтках, вершковому маслі, сметані, соняшниковій та маслинній олії. Середня добова потреба в жирах дорослої людини складає 80 - 100 г.

Вуглеводи – одна з важливих груп природних з’єднань; основне джерело енергії при певній інтенсивності м’язової діяльності. Вони посідають одне із найважливіших місць у харчуванні людини. Вуглеводи поділяються на моносахариди, дисахариди, полісахариди:

1. Моносахариди – це простий склад цукру (глюкоза, фруктоза та галактоза).

2. Дисахариди (сахароза, мальтоза й лактоза) складаються з двох моносахаридів. Наприклад, сахароза містить у собі глюкозу та фруктозу.

3. Полісахариди містять більше двох моносахаридів. До них відносяться крохмаль і глікоген, які, в свою чергу, повністю складаються з одиниць глюкози.

Вуглеводи виконують в організмі чимало функцій:

- є основним джерелом енергії;

- регулюють обмін білків та жирів;

- енергетично живлять нервову систему;

- синтезують глікоген печінки та м’язів.

Найбільше вуглеводів міститься в зернових, крупах, цукрі, овочах, фруктах, ягодах, чаї, компоті, варенні тощо. Вуглеводи складають основну частину раціону людини – 400 - 500 г на добу.

Вітаміни – група низькомолекулярних біологічно-активних речовин, які беруть участь у регуляції багатьох біохімічних реакцій та функцій організму. Кількість відомих вітамінів, які мають безпосереднє значення для харчування та здоров’я людини, складає близько двадцяти. Усі вони відіграють важливе значення в регуляції обміну речовин та фізіологічних функціях. Вітаміни поділяються на дві групи: жиророзчинні – А, D, E, К (ретинол, кальцифероли, токофероли, філохінони) та водорозчинні – С, Р, Н, групи В та інші (аскорбінова кислота, рутин, біотін, тіамін, рибофлавін, піридоксин, ціанкобаламін тощо). Вітаміни здатні покращувати внутрішнє середовище, підвищувати функціональні можливості основних систем, стійкість організму до несприятливих факторів. Також вітаміни застосовують як засіб первинної профілактики захворювань, підвищення працездатності, уповільнення процесів старіння.

Мінеральні речовини – прості та складні хімічні індивіди, розчини (рідкі і тверді) та колоїдні системи, які утворилися в результаті протікання в природі фізико-хімічних процесів. Мінеральні речовини відповідно до їх вмісту в організмі і в харчових продуктах поділяються на макроелементи та мікроелементи. До макроелементів, які містяться у великих кількостях, що визначаються десятками, сотнями міліграмів на 100 г живої тканини або продукту, відносять кальцій, фосфор, магній, калій, натрій, хлор та силен. Мікроелементи наявні в організмі та продуктах у дуже малих кількостях, які визначаються одиницями, десятками, сотнями, тисячними долями міліграмів. Мікроелементи складаються з 14 основних компонентів, необхідних для життєдіяльності: залізо, мідь, марганець, цинк, кобальт, йод, фтор, хром, молібден, ванадій, нікель, стронцій, кремній, селен.

Мінеральні речовини виконують у нашому організмі різноманітні функції. Як структурні елементи вони входять до складу кісток, містяться в багатьох ферментах, які виступають каталізатором обміну речовин в організмі. Також з їхньою участю проходить транспортування кисню, регулюється кислотнолужна рівновага крові та інших органів. Беруть участь в транспортуванні різних речовин в клітку, забезпечуючи тим самим її функціонування. Регулюють функції серцевої та скелетних м’язів тощо. Потреба організму в різних мінеральних речовинах має широкий діапазон. Наприклад, добовий раціон повареної солі становить – 10 - 15 г, калію – 4 - 6 г, кальцію – 0,8 г, фосфору – 1,2 г, магнію – 0,4 мг, заліза 10 - 18 мг, міді – 30 - 80 мкг, цинку – 10 - 22 мг тощо.

Вода (Н2О) – найпростіше стійке з’єднання водню з киснем; важлива частина харчового раціону, яка забезпечує протікання обмінних процесів, харчування, виведення з сечею продуктів обміну. В організмі людини вода становить майже 65% всієї ваги тіла. Вода надходить в організм людини в двох формах: у вигляді рідини – 48% та у складі густої їжі – 40%. Решта 12% утворюються в процесі метаболізму харчових речовин. Вода має велике значення для фізичної діяльності:- еритроцити транспортують кисень до активних м’язів за допомогою плазми крові, яка в основному складається із води; - плазма також транспортує такі харчові речовини: глюкозу, жирові кислоти, амінокислоти; - вуглекислий газ та інші продукти

ВАРІАНТ ЩОДЕННОГО МЕНЮ

ДЛЯ ВИХОВАНОК ГУРТКА ФІТНЕС АЕРОБІКИ

Правильне харчування меню на тиждень дитини, яка займається спортом дещо відрізняється від помірного звичайного раціону людини, оскільки його організм має велику потребу в білках через формування більшої кількості м'язів. Необхідні їм і вуглеводи, т. к. вони дають енергію організму. А тому, правильне харчування для спортсменів полягає в гармонізації меню, у створенні щадного режиму для печінки.

ЗРАЗОК ПРАВИЛЬНОГО МЕНЮ НА ТИЖДЕНЬ.

День тижня

Сніданок

Перекус

Обід

Перекус

Вечеря

Понеділок

вівсяна каша,

1 груша,

чай (кава)

жменя горіхів,

сир з нежирної сметаною

овочевий салат,

курячий суп з вермішеллю

сирна запіканка, какао (чай)

вінегрет,

відварна курка,

чай

Вівторок

овочевий салат, гречка

сир з родзинками,

яблуко

бурий рис із запеченою рибою,

суп з овочами, крупою,

компот

сир,

тост,

какао

овочеве рагу,

шматок шинки,

чай

Середа

омлет,

чай (кава)

фрукти,

йогурт

суп з риби,

тушковані овочі,

відварна телятина, чай

фруктовий салат,

йогурт

кролик тушкований з овочами

Четвер

пшоняна каша,

сир

сир,

чай

рисовий суп з додаванням зеленого горошку, кальмарами

сир з родзинками

рибні котлети,

овочевий салат

П’ятниця

ячна каша

жменя сухофруктів, чай

м’ясо з овочами

бабка рисова з яблуками

гречана каша, котлети курячі

Субота

яйця некруті

шматок апельсиново-сирної запіканки, чай

суп зі шпинатом, фрикадельками

сир з рубаною зеленню

овочеве рагу

Неділя

сирники

йогурт,

жменя горіхів

овочевий суп

фруктовий салат, йогурт

фаршировані кабачки

 

 

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ, КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ

 

РИСОВИЙ СУП З КУРКОЮ

ПЕРШІ СТРАВИ, СУПИ, ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Рисовий суп з куркоюРисовий суп - один з варіантів ситно і смачно попоїсти без шкоди своєму організму. Суп не містить в собі багато калорій. Ще одним з плюсів цього супу є швидкість його приготування.

Інгредієнти: Куряче філе - 500 г (я використовую окіст); Картопля - 200 г; Ріпчаста цибуля - 100 г; Морква - 100 г; Рис - 100 г; Петрушка - 0,5 пучка; Сіль - за смаком; Мелений чорний перець - за смаком.

Готуємо рисовий суп з куркою.

Спочатку нам необхідно відварити окіст, якщо ви хочете приготувати більш дієтичний суп, використовуйте куряче філе, воно не таке жирне, або з окосту видаліть шкірку, так як вона містить у собі багато жирів. М'ясо гарненько миємо, розрізаємо на кілька частин і відправляємо в досить глибоку каструлю. У каструлю з м'ясом заливаємо близько двох літрів води і ставимо варитися на плиту. При цьому воду, в якій вариться окіст необхідно посолити, приблизно пів столової ложки. Воду доводимо до кипіння і варимо м'ясо приблизно тридцять хвилин.

Поки вариться м'ясо і готується наш бульйон, ми займемося нарізкою овочів. Беремо цибулю, очистимо його від лушпиння, помиємо і наріжемо дрібними кубиками. Моркву ми теж чистимо і миємо, її нарізати будемо тонкими брусочками. Тепер чистимо картоплю миємо і нарізаємо невеликими кубиками або брусочками.

Далі наріжемо петрушку, попередньо сполоснувши її холодною водою, за бажанням в суп можете додати кріп, теж не завадить.

Поки ми займалися нарізкою овочів, вже готовий наш бульйон і відварилося м'ясо, його ми витягуємо з бульйону в окремий посуд для подальшого охолодження і подрібнення. У курячий відвар відправляємо нарізану кубиками цибулю і різану брусочками моркву. Все гарненько перемішати і додати в каструлю картоплю.

Тепер нам необхідно добре промити рис, його необхідно мити в декількох водах до повного вимивання рисового борошна. Після чого відправляємо рис в каструлю до решти інгредієнтів, гарненько перемішаємо, поперчити, посолити, за бажанням додамо спеції, які вам подобаються. Все це будемо варити приблизно двадцять хвилин до повної готовності картоплі і рису.

Поки вариться рис з картоплею, наріжемо курку досить великими шматочками, при цьому попередньо відокремивши м'ясо від кістки.

Після того як рис зварився додамо в суп курку.

Додаємо нарізану нами петрушку, за бажанням лавровий листочок, все гарненько перемішати, спробуємо на смак за необхідності, додамо сіль або перець і вимикаємо. Дамо трохи часу, щоб наш рисовий суп трохи настоявся. Курячий суп з рисом готовий, подавати його необхідно гарячим зі свіжим білим хлібцем. Приємного смаку!

 

КОРИСНІ ТЮФТЕЛЬКИ З ОВОЧАМИ

СТРАВИ З М'ЯСА, ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ, ПАРОВАРКА

 

Корисні тюфтельки з овочамиІнгредієнти:
400 гр курячого філе

1 морква середня

2 листи савойської капусти

1 цибулина

2 ст.л рису

2 ст.л манки без гірки

50 мл.сливок або молока

1 яйце

сіль, свіжозмелений перець

орегано 1ч.л. коріндр насіння 1ч.л (подрібнити)

Приготування: Рис промити, залити окропом хвилин на 15. Філе, моркву, цибулю подрібнити у блендері. Листя капусти дрібно нарізати ножем. Додати до фаршу манку, яйце, рис, подрібнену капусту, і вершки. Приправити спеціями і добре вимісити фарш.

Мокрими руками сформувати кульки невеликого розміру і укласти на противень пароварки. Виставити час 15 хв. (Орієнтуйтеся по своїй пароварці). Смачного!

КАША З ПЕЧЕРИЦЯМИ В СМЕТАННО-СОЄВОМУ СОУСІ

Каша з печерицями в сметанно-соєвому соусіКАШІ, ДІЄТИЧНІ РЕЦЕПТИ, ВЕГЕТАРІАНСЬКА КУХНЯ, ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Інгредієнти: для каші:

200 г гречаної крупи,

 400 мл води або бульйону,

сіль, перець, цибуля ріпчаста

для соусу: 200 г дрібних шампіньйонів

1 маленька цибулина

4 ст. л. сметани

1 ст. л. соєвого соусу

1 ст. л. сл. масла перець

Спосіб приготування: КАША: Гречану крупу промити кілька разів в гарячій воді. Залити окропом (бульйоном), накрити кришкою і декількома рушниками. Через годину-півтори каша буде готова. Перемішати і заправити за смаком. Дрібно порізати цибулину, обсмажити на олії до золотистого кольору. Посолити, поперчити. Додати гречану кашу, перемішати і досолити при необхідності. СОУС: Оброблені гриби обсмажити на сл. маслі з мілконарізаною цибулею. У мисці ретельно перемішати сметану з соєвим соусом і перцем. Додати отриманий соус до грибів, зменшити вогонь, тушити протягом 5-10 хвилин, весь час помішуючи, до легкого загусання соусу.

Кришкою не накривати, відразу ж подати до столу.

 

ОМЛЕТ

СНІДАНОК, ВЕЧЕРЯ, ДРУГІ СТРАВИ, НА ШВИДКУ РУКУ,

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

ОмлетНасолоджуватися омлетом можна не тільки під час сніданку. Він може також послужити швидкою і недорогою вечерею. Додайте салат і картопляне пюре в якості гарніру і у вас готовий повноцінний прийом їжі. Інгредієнти: 3-5 яєць на людину; молоко або вода; вершкове масло або маргарин; збивач для яєць (міксер, вилка, віночок); лопатка; рослинне або вершкове масло; начинка для омлету;  тертий сир; шинка, індичка, курка, ковбаса або бекон.

Як приготувати смачний омлет.

Візьміть 2-5 яєць, залежно від того, скільки ви хочете з'їсти. Яйця готуються швидко, тому підготуйте і наріжте на невеликі шматочки інші інгредієнти заздалегідь. В омлеті часто використовують цибулю, шинку, солодкий перець, зелену цибулю, шпинат, ковбасу, оливки, нарізані кубиками помідори і гриби. Використовуйте будь-які інгредієнти на свій смак. Розбийте яйця. Найкраще розбивати яйця по одному в миску або чашку, так зіпсоване яйце не потрапить у миску з іншими. Покладіть їх у скляну або пластикову миску. Збийте яйця виделкою або вінчиком, поки жовтки і білки не перемішаються повністю. Для однієї порції достатньо двох яєць. На цій стадії до яєць можна додати сіль, перець і приправи.

Складіть інші інгредієнти в окрему миску і перемішайте. Відкладіть трохи тертого сиру. Покладіть приблизно столову ложку вершкового масла на сковороду. Увімкніть плиту на низький або середній рівень. Вилийте яйця в сковороду, рівномірно розподіливши їх по всій поверхні за допомогою лопатки. В яйця можна додати трохи води або молока, що зробить омлет більш пишним.Коли яйця знизу трохи підсмажилися, а зверху ще рідкі, посипте їх тертим сиром. Омлет готовий, коли в ньому не залишилося рідини. Візьміть приблизно 3/4 інших інгредієнтів і рівномірно посипте ними яйця. Не дайте яйцям прилипнути до сковороди. Піднімайте краї омлету лопаткою, щоб цього не сталося. Обережно загорніть краї омлету до середини, закривши начинку. Викладіть омлет на тарілку за допомогою лопатки або просто перекотив його.

Прикрасьте омлет другими інгредієнтами і посипте сиром.

Поради щодо приготування омлету.

- Переконайтеся в тому, що яйця не прилипають до сковороди. Щоб утримати інгредієнти всередині складеного омлету, вам необхідно скласти його навпіл. Якщо ви пережарите яйця, омлет прилипне до сковороди і розколеться, коли ви його будете складати. - Використовуйте довгу (близько 15 см) тонку лопатку. - Навіть якщо ви поспішаєте, не готуйте омлет при високій температурі. Яйця готуються швидко, і при високій температурі ви швидше за все їх спалите. - Для максимальної пишноти, збийте яєчні білки і жовтки окремо і з'єднайте їх безпосередньо перед приготуванням. - Яйця можна залишити на ніч, щоб вони стали кімнатної температури, що полегшує їх приготування. - Якщо вам не подобаються пишні омлети, то не додавайте молоко і використовувати більш широку сковороду. - Плануйте заздалегідь. Наріжте овочі і м'ясо, натріть сир завчасно, так як це займає більше часу, ніж підсмажити яйця. - Не бійтеся експериментувати. Багатьом людям подобаються омлети з самими божевільними начинками (наприклад, авокадо і креветки або бекон і ананас). Як і піца, омлети є полотном для безмежної творчості. - Всі інгредієнти повинні бути заздалегідь приготовані. Особливо це стосується м'яса. - Перш ніж розбити яйця підігрійте їх до кімнатної температури під краном з гарячою водою.

 

ШАРЛОТКА З ЯБЛУКАМИ

ПИРІГ, СОЛОДКА ВИПІЧКА, ДЕСЕРТИ, СОЛОДОЩІ,

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ.

 

Шарлотка з яблукамиІнгредієнти: Яблука«семеренко» - 1 кг. Борошно - 2 склянки. Яйця - 8 шт. Ванілін - 2 гр.. Цукор - 2 склянки.

Рослинна олія - 1 ч.л.

Спосіб приготування:

 Спочатку приготуємо тісто. Яйця розіб'ємо в глибокий посуд, перемішаємо. Додамо в суміш цукор та ванілін. Збиваємо яйця з цукром міксером. Доти, поки не одержимо густу і щільну піну, практично білосніжного кольору. Цукор повинен повністю розчинитися.

Додаємо просіяне борошно. Міксером розмішуємо тісто, до отримання гладкої однорідної маси.

Яблука очистити від шкірки та серединок. Порізати на тонкі скибочки.

Форму змастити олією та обсипати борошном.

Половину нарізаних яблук викласти на дні форми в один шар. Та відразу ж обережно залити яблука рідким тістом.

Поверх на тісто обережно викласти і другу половину нарізаних яблук. І знову залити залишком тіста. Зверху можна також прикрасити яблуками.

Поставити форму з пирогом в підігріту до 180-190 градусів духовку. Печемо поки верх щарлотки добре не підрум'яниться. Традиційно час випікання близько години.

Після випікання форму вийняти з духовки, нехай охолоне. Розрізати порційно на шматочки.

Смачного!

 

ЯБЛУКА ЗАПЕЧЕНІ З СИРОМ

ВЕЧЕРЯ, СОЛОДКА ВИПІЧКА, ДЕСЕРТИ, СОЛОДОЩІ, НА ШВИДКУ РУКУ, ДІЄТИЧНІ РЕЦЕПТИ,ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ, ДИТЯЧА КУХНЯ

Яблука запечені з сиромІнгредієнти:
Сир -150 г

Яблуко -4 шт.

 Чорнослив -100 г

Яйця курячі -1 шт.

Цукор -2 ст. л.

 Спосіб приготування: Приготуйте необхідні інгредієнти. Вам знадобляться яблука, сир, чорнослив, яйце і цукор.

Чорнослив запарити в гарячій воді на 10-15 хвилин. Порізати невеликими шматочками. Сир змішати з цукром і яйцем. Додати до сиру чорнослив і добре перемішати. Яблука помити і вирізати серцевину у кожного яблука. В середину яблук викласти сир з чорносливом. Запікати приблизно 20 хвилин при температурі 180 °C.

Смачного!

МАЛИНОВЕ ЖЕЛЕ

ДЕСЕРТИ, СОЛОДОЩІ, ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ, ДИТЯЧА КУХНЯ

Малинове желеІнгредієнти: 1 склянка малини1 диня2 апельсина

готова суміш для желе

Спосіб приготування

Диню ріжемо навпіл, очищаємо від насіння, з апельсина, розрізаного також навпіл виймаємо м'якоть. Заповнюємо отримані ємності наполовину малиною. Можна не возитися з желатином, а зварити желе з готової суміші, охолодити, залити ягоди в дині і апельсині, поставити на ніч у холодильник. Досить 3 години. Щоб вміст не розлився, кожну половинку фрукта можна поставити на низьку чашку або стакан.

Щоб легко і рівно порізати на шматочки диню і апельсин, потрібно широкий ніж потримати під струменем теплої води, тоді все вийде особливо гарно. Смачного!

 

 

 

 

 

 

 

 


План-конспект

заняття гуртка з футболу

Початковий рівень І рік навчання

керівник гуртка Маринич В.Г.

 

 

Тема: Техніка ведення м’яча. Взаємодія гри в нападі, вихід гравця на удар по воротах.

Мета:  удосконалити техніку ведення м’яча. Навчити взаємодії гри в нападі, формувати здоровязберігаючі компетентності вихованців.

Завдання:

1.Навчити  техніці ведення м’яча.

2.Взаємодія гри в нападі.

3.Сприяти розвитку координації рухів.

4.Розвиток координаційних, швидкісно-силових якостей.

5.Виховання цілеспрямованості, спортивного азарту, дисциплінованості, підтримки партнера, вміння самостійно приймати рішення виходячи з иг-ровой ситуації.

Інвентар: футбольні м’ячі, фішки, стійки для обведення, гімнастичний мат.

Місце проведення: спортивна зала.

Тип заняття: комбіноване

 

№ з/п

Зміст

Дозування

Методичні вказівки

І

ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

25-30 хв.

 

1

Шикування, завдання на заняття, техніка безпеки, вимірювання ЧСС.

2 хв.

Шикування шеренгу з м’ячем. Повідомлення теми заняття. Техніка безпеки. ЧСС на початок заняття повинна не перевищувати 80 уд/хв. 

2

Рівномірний повільний біг.

5 хв.

По колу, в колону по одному.

Вправи в русі. (Додаток №1)

3

Загально розвиваючи вправи на місці.

5 хв.

Вправи на розтягування м’язів.

(Додаток 2)

4

Спеціально-підготовчі вправи

5 хв.

Додаток № 2.

5

Вимірювання ЧСС.

 

ЧСС не більше 100 уд/хв.

ІІ

ОСНОВНА ЧАСТИНА

50 хв.

 

 

1

Удосконалення техніки ведення м’яча.

 

Звернути увагу на техніку безпеки при веденні м’яча різними способами.

1.1.

Ведення м’яча підйомом лівою та правою ногою.

8-10 разів

 

Вправа виконується в трійках по ширині залу зі зміною положення вихованця на майданчику двоє до одного.

1.2.

Ведення м’яча підошвою правою та лівою ногою на кожен крок.

8-10 разів

1.3.

Ведення м’яча з перекатом м’яча з лівої на праву ногу

8-10 разів

1.4.

Ведення м’яча з розворотом внутрішньою стороною стопи

8-10 разів

Вправа виконується по ширині залу в шеренгу по одному відстань між вихованцями 3 м. Виконується ведення м’яча до фішки на середині залу, біля фішки виконується фінт (обманний рух ногою). Після ведення до бокової лінії виконується розворот з м’ячем. Теж саме виконується в іншу сторону залу.

1.5.

Ведення м’яча з розворотом зовнішньою стороною стопи

8-10 разів

1.6.

 Ведення м’яча з розворотом підошвою

8-10 разів

1.7.

 Ведення м’яча з передачею м’яча

8-10 разів

 

Передача м’яча виконується підошвою, внутрішньою стороною стопи.

1.8.

Ведення м’яча з обведенням стійок

8-10 разів

Після обведення стійок виконується передача м’яча партнеру. Вправи виконуються в четвірках. 

2

Розвиток координації руху. 

 

Техніка безпеки при виконанні вправ з координації рухів.

2.1.

Стрибки через фішки з подальшим ударом по воротах.

8-10 разів

Удар по воротах з 10 м, стрибки через 10 фішок виконуються стрибками ноги разом, ноги нарізно.

2.2.

Перестрибування через фішки з ударом по воротах

8-10 разів

 

 

Перестрибування через фішки виконується поштовхом двома ногами до грудей

2.3.

Перебігання через фішки перекид вперед, з ударом по воротах.

8-10 разів

Після удару по воротах, виконується другий удар по м’ячу головою.

Перекид вперед виконується на гімнастичному маті

2.4.

Обведення фішок з ударом по воротах після перекиду  вперед.

8-10 разів

3

Взаємодія гри у нападі, вихід гравця на удар.

 

 

Техніка безпеки при виконанні групових вправ та вправ в боротьбі з суперником.

3.1.

Квадрат з передачею м’яча в сторону воріт зі зміною положення на майданчику

5 хв.

 

Зміна гравця відбувається після

передачі м’яча

3.2.

Квадрат зі грою в стінку

5 хв.

Вправа виконується в п’ятірках

 

3.3.

Передача м’яча в парах, з обманними рухами передачею м’яча підошвою та виходом на ворота

5 хв.

Вправа виконується четвіркою    2 захисника 2 нападаючих

3.4.

Розіграш ауту з передачею м’яча та виведенням гравця на удар по воротах.

5 хв.

Вправа виконується в парах, передача м’яча виконується підошвою після обманного руху (замах, удар по м’ячу)

3.5.

Гра в 3 х 2 на утримання м’яча

5 хв.

В квадраті розміром 5х5 м

4

Гра у міні-футбол

10 хв.

В два дотики

5

 

Вимірювання ЧСС

 

ЧСС до 140 уд/хв.

ІІІ

 

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

10-15 хв

 

1

Вправи на відновлення.

5 хв.

Рівномірний повільний біг.

Ходьба на носках з глибоким вдихом та видихом – 1 коло по залу.

Ходьба з нахилом тулуба на кожен крок – 10 -15 м.

Виси на перекладинах – 30 с.

2

 Вимірювання ЧСС.

 

ЧСС до 80 уд/хв

3

Шикування, підбиття підсумків, завдання, завдання додому.

5 хв.

Розбір помилок визначення кращих вихованців.

 

Додаток № 1

РОЗМИНКА

Це комплекс спеціально підібраних вправ, що виконуються з метою підготувати організм до майбутньої роботи. На заняттях гуртка розминка складається з двох частин: загальної та спеціальної. Загальна частина розминки складається із загальнопідготовчих вправ. Вона забезпечує активізацію серцево-судинної, дихальної систем організму, а також рухового апарату до роботи з м'ячем. Спеціальна частина розминки за допомогою спеціально-підготовчих вправ сприяє оперативному налаштуванню рухового апарату, систем енергозабезпечення та психологічної мобілізації на майбутню основну роботу на занятті.

  1. Біг з розведенням рук назад.
  2. Біг з коловими обертами рук.
  3. Біг з високим підніманням стегон.
  4. Біг з захлестом гомілок.
  5. Біг «ножицями».
  6. Біг приставним кроком лівим боком.
  7. Біг приставним кроком правим боком.
  8. Біг приставним кроком, 2 кроки лівим 2 кроки правим боком.
  9. Біг спиною вперед.
  10. Біг підтюпцем.

Додаток № 2

 

СПЕЦІАЛЬНІ ТА ЗАГАЛЬНО РОЗВИВАЛЬНІ ВПРАВИ

1. В.п.- стійка ноги нарізно; 1-нахил головою ліворуч; 2-в.п. 3-нахил головою праворуч; 4-в.п. 5-нахил головою вперед; 6-в.п. 7-нахил головою назад; 8-в.п. 2. В.п. – руки зігнуті, долоні до плечей Колові рухи руками назовні і всередину. 3-4 хв. 4-8р

Увага! Різко нахили не виконувати. Під час колових рухів прямими руками слідкувати за утриманням положення рук.( Фронтальний метод.)

  1-4 – долоні до плечей; 1-4 – так само, руки випрямлені.

3. В.П.- стійка ноги схресно, права вперед; 1-3-нахил тулуба вперед; 4-в.п. так само зі зміною ніг.

 4. В.п. – стійка ноги нарізно, руки на колінах. 1-4 – колові рухи в колінних суглобах назовні; . 1-4 – так само усередину. 2-4р.

Увага! Під час нахилу ноги в колінних суглобах не згинати.. Амплітуда рухів повна.

5. В.п. – ліва на м’ячі зверху - колові оберти м’яча. - теж саме правою ногою; По 10 раз

6. В.п.- о.с. 1-оббігання м’яча зліва направо (назад рухатись спиною вперед), 2- оббігання м’яча навпаки, 3-рух вперед ноги нарізно, м’яч посередині ніг. По 5р.

Увага ! Темп середній. Звертати увагу на повну амплітуду роботи ніг.

7. Настрибування на м’яч лівою та правою ногою почерзі.

8. Настрибування на м’яч лівою та правою ногою по черзі зліва направо. 9.Перекат м’яча зліва направо внутрішньою частиною стопи на місці. Те ж саме рухатись вперед.

Увага! Темп середній. Звертати увагу на частоту роботи ніг. Намагатися виконувати вправи відриваючи погляд від м’яча. Вправу виконувати на безпечній відстані один від одного.

10.Ходьба на місці із поновленням дихання: руки вгору – вдих; руки донизу – видих . Під час піднімання рук – дивитися вгору.

 

 

ФРАГМЕНТИ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА

 

 

C:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548426048069.jpg

 

 

 

Ведення м’яча з об веденням стійок.

 

C:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548426018126.jpgC:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548426026864.jpg

 

 

Ведення м’яча з об веденням  навколо стійок.

 

 

C:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548426007665.jpg

 

 

Ведення м’яча з об веденням стійок.

C:\Program Files\Microsoft Office\MEDIA\CAGCAT10\j0299763.wmf

 

 

 

 

Ведення м’яча з об веденням стійок.

 

C:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548425971568.jpgC:\Program Files\Microsoft Office\MEDIA\CAGCAT10\j0299763.wmf

C:\Users\1\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\FB_IMG_1548425986376.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ігрові моменти на змаганнях.

E:\флто\IMG-18fa692e219773270c0210a143cfdf43-V.jpg

E:\флто\IMG-a55a5eee5ec42327c225345cbb0a819b-V.jpg

 

 


План-конспект

заняття гуртка Боді балет

для ІІІ групи вікова категорія 5 років

керівник гуртка Онищенко І.А.

 

 

 

Тема заняття: Вивчення нового руху Demi plie.

Мета заняття:

Навчальна  навчати вихованців виконувати відповідні пластичні й танцювальні рухи під музичний супровід; продовжувати вчити орієнтуватися в просторі; запам'ятовувати й дотримуватися послідовності танцювальних рухів;

Розвивальна формувати в вихованців уміння втілювати музично - руховий образ, розвивати навички пластичності, виразності, граціозності; уміння працювати в парах, у колективі; розвивати сприйняття ритмічності рухів; розвивати уяву, фантазію, образну пам'ять.

Виховна  виховувати емоційно-ціннісне ставлення до танцювального мистецтва, художньо-естетичний смак; зацікавленість до занять з Боді балету, любов до природи загалом і тваринного світу в цілому; направляти вихованців у вивченні нескладних танцювальних рухів, вчити передавати їх виразно і емоційно.

Оздоровча укріпити здоров’я вихованців, формувати правильну постав, розвивати гнучкість, пластичність, сприяти профілактиці плоскостопості й виробленню гарної ходи.

Методи і прийоми:

  • Словесні: бесіда, розповідь, пояснення;
  • Наочні: демонстрація;
  • Практичні: виконання танцювальних рухів, метод вправ;
  • Інтерактивні методи: технологія проблемного навчання;

Обладнання: колонки, аудіо записи.

Час:60 хв.

 

 

Зміст заняття

 

Час

 

Організаційно-методичні

вказівки

Вступна частина

20 хв

 

1. Організація гуртка.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупають ніжки!

Працюють голівки!

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаємо всім  ми здоров’я й добра!

 Уклін. 

 

2.Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.

 Вступне слово керівник гурткаа:

 Діти, рада вас бачити на сьогоднішньому тренуванні. Воно буде незвичайним. Пропоную вам закрити очі, послухати звуки і уявити місце, у яке ми сьогодні перенесемося.

 Слухання.

 Чи знайомі вам ці звуки?

 Кого ви почули?

 Швидка чи повільна лунала мелодія?

 Так звідки ж лунає ця гарна музика?

Отже, діти, наше сьоднішне заняття гуртка пройде в чарівному, незвичайному  лісі. Подорожуючи, ми згадаємо і відпрацюємо вправи класичного танцю, вивчимо  нову вправу Demi plie.  А також  зустрінемося з лісовими мешканцями.

Відправляємось в подорож,

Не шкодуймо своїх ніг.

Ми крокуєм раз-два-три,

І до лісу всі зайшли

(Діти стають в коло)

 Розминка по колу (під музику):.

 

3. Крок з носка.

 - Діти, тут дуже вузька стежка, і нам треба йти один за одним з витягнутого носка. Спинки прямі, маківкою тягнемося до стелі, шийки витягнуті, дивимося прямо, носочок тягнемо.

2.Ходьба на носках.

- А он дивіться як ходить хитра лисичка. Тихенько аби її ніхто не почув.

3.Ходьба на п’ятках.

- Діти, які тут глибокі калюжі і що б нам не промочити наші ніжки,  ми з вами підемо на п'яточках. Спинки прямі, маківкою тягнемося до стелі. Руки на поясі, пальчики зібрали разом, животики втягнуті.

4.Ходьба з підніманням стегна.

- Діти, а он біля болота – чапля. Піднімаємо ніжки як вона, аби її не злякати.

5.Легкий біг.

- Ой, за нами женеться вовк і ми повинні від нього втекти. Побігли на носочках легким бігом. Біжимо легко, дивимося прямо, животики підтягнули, шийки витягли.

6.Біг захлестом.

- Діти за нами вже зграя вовків женеться. Нам потрібно від них обов'язково тікати. Руки тримаєио на поясі, побігли швидше намагаємося дістати п'ятою рук.

7. Галоп

- А яка тут вузька стежина, ми зможемо пройти  її якщо поскачемо галопом. Повернулися обличчям у коло і помчали галопом. Спинки прямі, руки на поясі.

            8. Відновлення дихання.

-  Відновлюємо дихання:  вдихаємо носиком, видихаємо ротиком.

Керівник гуртка. Діти, ми дійшли до чарівного місточка. І щоб його пройти, треба виконати вправи біля танцювального станка.

 

4. Вправи для вирівнювання дихання обличчям в коло:

- вправа «Квітка».

 

 

-вправа « До сонечка».

 

 

 

5. Вихід на робочі місця біля станка.

 

4 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв

 

 

 

 

 

 

 

 

Під звуки маршу зайти до зали.

Перевірка  постави й рівняння.

Перевірити наявністьвихованців.

Провести інструктаж з техніки безпеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розігріти мязи ніг і ступнів.

Використовувати показ, заохочення, похвалу.

Підготувати мязи тіла до більшого навантаження.

Кожен рух виконується на 1-8 такти.

Під час ходи діти тримають руки на талії. Правильно тримати корпус, руки, голову.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зробити носом спокійний тривалий вдих. Затримка дихання. На тривалому видиху тихо промовити «АХ!».

 

Підняти руки через сторони вгору, зробити вдих через ніс. Через боку опустити руки і тихо промовити на видиху «Ф-ф-ф».

Діти йдуть  по колу один за одним та шикуються у лінії.

 

 

 

Основна частина

32 хв

 

1. 3. Повторення раніше вивчених вправ, опрацювання нової вправи Demi plie.

 Вправи біля станка.

1.Позиції ніг(І,ІІ,ІІІ)

Тримаючись правою рукою за станок, ліва – на поясі. Виконуємо І позицію ніг, ковзним рухом відводимо ліву ногу в ІІ позицію, таким же чином переводимо ліву ногу в ІІІ позицію. Те саме лівим боком до станка.

2. Battement tendu по ІІІ позиції.

 Висування ноги на носок в трьох напрямках по ІІІ позиції.

3. Releve по І і ІІІ позиціях.

Піднімання на пів пальці по І і ІІІ позиції виконується на рахунок раз-два, або на раз-два підіймаємось на носочки на три-чотири опускаємось на всю ступню.

     Керівник гуртка. Наступна вправа нова для вас – Demi plie по І позиції

Напівприсідання по І позиції не відриваючи п’ят від підлоги. На рахунок раз-два, присідаємо, на три-чотири повертаємось у вихідне положення.

(повторення вправи разом з вихованцями)

5. Вправи для корпусу і спини.

Правою рукою тримаємось за опору, ліва знаходиться у підготовчій позиції. На 1- ліва рука підіймається в І позицію, на 2 - в ІІ позицію, на 3 – в ІІІ, на 4 – прогинаємо корпус назад, на 5 повертаємось в ІІІ позицію, на 6 – в І, на 7 – в ІІ і на 8 – повертаємо руку у підготовчу позицію.

Керівник гуртка.  Ми з вами дійшли до  галявини лісових дзвіночків.

В цей ранковий добрий час

Музика луна для нас.

В нас енергію вселяє

І до танцю закликає

Керівник гуртка. Застосуємо вивчені рухи в танці.

 Танець лісових квітів (імпровізація)

 

5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

5хв

 

 

5 хв

 

 

 

 

12 хв

 

 

 

 

 

 

5хв

Вправи виконуються в повільному темпі. Максимально слідкувати за корпусом.  Виконувати в повільному темпі. Дихання спокійне.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п’яти повинні фіксуватися,відчуття постави контролюється самою дитиною.

 

 

Заключна частина

8 хв

 

1. 4. Підсумок уроку.

Керівник гуртка.  Ми з вами повертаємося додому і  ви розкажете своїм батькам  та друзям про нашу цікаву і веселу мандрівку.

  Де ви сьогодні бували?

 Рухи яких тварин імітували?

 Яку нову вправу вивчали?

Ось і скінчився урок,

І дзвенить для вас дзвінок!

Завдання виконали, друзі,

Відпочиньте по заслузі!

 

2.Підсумки заняття гуртка.Уклін.

 

 

 

6 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 хв

 

 

 

 

Похвалитивихованців, підвести підсумки уроку. Організовано вивести дітей з хореографічної зали.

 

 


План-конспект

заняття гуртка естетичної гімнастики

керівник гуртка Балаєва В.В.

 

Тема: Вивчення і вдосконалення складних акробатичних та партнерських елементів та їх з’єднання.

Мета:

  • Освітня:

1. Вивчення акробатичних елементів  - перекат через спину, плече на підлозі та стоячи (в парі ,в трійці); підйом в міст з положення сидячи;

  • Розвиваюча:
  1. Розвиток естетичних якостей – музичності, танцювальності, виразності, артистизму.
  2. Формування спеціальних вмінь та навичок, необхідних в естетичній гімнастиці.
  3. Формування вмінь та навичок групового виконання вправ.
  4. Формування здоров’язберігаючих компетентностой вихованців.
  • Виховна:
  1. Виховання відчуття колективізму та командної єдності.

Місце проведення: спортивна зала

Правила ТБ: Дотримуватися правил ТБ при виконанні складних і ризикованих акробатичних елементів самостійно та  в парах.(страхування)

Інвентар: килим, гімнастична стінка, лавка, скакалка, м’яч, обруч.

Прогнозований результат:

  1. Оволодіння технікою виконання складних акробатичних елементів, вміння виконувати їх самостійно та з партнером.
  2. Зміцнення здоров'я.
  3. Гармонійний розвиток форм фізичних якостей і функцій організму.
  4. Вміння виконувати вправи синхронно.
  5. Відчуття колективізму, командної єдності та духу.
  6. Освоєння та виконання вихованцями всіх вимог в составі команди.

Методи:

  1. Вербальний – роз’яснення, образно-сюжетна розповідь, слухові орієнтири, сигнали.
  2. Наглядний – артистичний показ, імітація, зорові орієнтири.
  3. Практичний – метод цілісної та розчленованої вправи, змагально-ігровий метод.
  4. Засоби:
  1. Основна гімнастика  - стилізовані ЗРВ та види пересувань.
  2. Вправи на пластику – розслаблення, хвильоподібні, пружині рухи.
  3.  Вправи без предмета – рівновага, повороти, стрибки.
  4. Музикально рухові засоби – узгодження елементів з музикою, її характером, ритмом.
  5. Елементи хореографії – вправи біля опори, елементи різних танців.
  6. Засоби виразності – жести, елементи пантоміми.
  7. Взаємодія гімнасток в парах, трійках, групах.
  8. Синхронні елементи.
  9. Елементи акробатики – перекати, стійки, мости, шпагати, перекиди, колеса, підтримки.
  10. Шикування та перешикування – вертикальне, горизонтальне, діагональне, колове та ін..
  11. Вправи з предметами – естафети з м’ячем, обручем, стрибки через скакалку на розвиток витривалості.
  12. Ігри та ігрові моменти (збірка)

 

з/п

Види діяльності вихованців

Дозування

Організаційно- методичні вказівки

1.

 

Підготовча частина(15хв.)

1.1

Організаційний момент

 

Шикування в одну шеренгу. Привітання. Пульсометрія (не вище 25 уд/15 сек.). Обумовлення теми і завдання заняття . Зовнішній вигляд, звернути увагу на правильну поставу.

1.2

Розминка по колу.

 

 

 

1.3

Розминка на місці.

Піднімання, опускання

стоп;

-нога ставиться на підйом;

-нахили тулуба;

-вправи на розслаблення;

-«ножиці»;

-«замок»;

-руки за спиною в замку, нахили тулуба вперед-вниз;

 

 

Ноги разом, руки на поясі. 6-та позиція, лікті розведені, плечі вниз, підборіддя уверх.

Почергово права, ліва на 8рахунків.

Ноги на ширині плечей. руками торкнутися підлоги, руки зігнуті в ліктях.

Вдих-руки вгору, видих – вниз.

Руки рухаються через сторони, змикаються за спиною.

Плечі відведені назад, одна рука зверху, друга знизу, пальці змикаються.

Руками тягнутися до підлоги, коліна прямі, ноги розвернуті.

1.4

Розминка на підлозі

-сід на підйомах;

-сидячи на підлозі, нахили тулуба;

-В.п теж саме стопи до себе, підняти п’яти з підлоги;

-«Метелик», сидячи на підлозі;

-«Лотос»;

-нахили тулуба;

-переходи через поперековий шпагат в «жабку» і назад;

 

Коліна разом, п’яти вперед, руки на підлозі, спина прямо, п’яти не на підлозі, коліна рівні. Сидячи  на підйомі руки за спиною, таз догори, повністю випрямити ногу.

Руки тягнути до стопи, коліна прямі.

1.5

Дихальна гімнастика

О. Стрельникової.

 Комплекс вправ.

 

Додаток 2

Пульсометрія

2

 

Основна частина

2.1

Творче завдання.

 Вправи на пластику з рольовим відображенням.

Діти стали обличчям до дзеркала і виконують різні хвильоподібні рухи руками, тулубом. При цьому повинні відобразити якийсь предмет – дерево, листя що падає, пташки, вітер та ін.

Потім під музику виконувати ці рухи з артистизмом, мімікою, жестами.

 

 

Поєднуємо вправи на пластику з рольовим відображенням, узгодження з музикою, ритмом і темпом з її характером, виразністю цих рухів.

 

2.2

Вивчення акробатичних елементів.

-Сидячи на полу, ноги зігнуті в колінах, стопи повністю стоять на підлозі, п’яти не відриваються.

Перекат в попереку через спину на підлозі попарно Діти сидять попарно, в.п. сидячи. Дитина з права залишається в цьому в.п. інша стає на коліна, опір на праву руку, робить перекат на спину першої, ноги випрямляються в поперековий шпагат, приземлення на інший бік на коліна.

-Перекат в попереку через спину в положенні стоячи в парах.

В.п. 1-ої – ноги нарізно, зігнуті в колінах, руки прямі в боки, голова-вперед. Інша дитина боком стоїть до першої, правою рукою тримається за ліву руку першої. Робить підстрибування на лівій нозі, крок правою вперед, замах лівою вгору, спина

1 торкається спини

2виконується перекат, приземлення з іншої сторони на ноги, почергово ліва-права. «Вітрила».

 

Підйом в міст з положення сидячи.

Діти сидять на килимі в шаховому порядку. Рукою опір позаду тулуба на підлозі, другу руку витягнути вперед, лікоть та спина прямі. Відриваємо таз від підлоги робимо прогин назад, в цей час вільна рука робить коловий рух в сторону-назад-вниз. Голова рухається за рукою. Ставимо руку біля руки на підлозі – виконуємо міст – підйом на дві ноги. Руки через гору рухаються.

З положення сидячи на колінах в угрупуванні, спину покласти на підлогу через бік, ноги випрямляти почергово.

Діти роблять перекат почергово.

Ноги згинаються під кожну дівчину індивідуально. Спини повністю стискаються одна до одної. Ноги йдуть через верх виконують «вітрила».

2.3

Танцювальна композиція

 

Пульсометрія.

(не більше 35уд/15 сек.)

Поєднати танцювальні вправи з акробатичними елементами

3.

 

Заключна частина

 

3.1

Зменшуємо рухову активність. Відновлення до звичайного стану.

-Гра з обручем та м’ячем.

 

Ігровий метод.

Збірка ігор.

3.2

Комплекс ЗРВ з гімнастичною палкою

-вправи на розтягування м’язів спини, відведення тулуба назад

 

 

3.3

Підведення підсумків, визначення кращих.

 

Домашнє завдання

 

Шикування. Пульсометрія.

(не більше 25уд/15 сек.)

Проаналізувати індивідуальні успіхи вихованців

 

 

 

Додаток

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА О.СТРЕЛЬНИКОВОЇ

КОМПЛЕКС ВПРАВ.

"Долоньки"

Початкове положення (і.п.): станьте прямо, зігніть руки в ліктях (лікті вниз) і "покажіть долоні глядачеві" - "поза екстрасенса". Робіть галасливі, короткі, ритмічні вдихи носом і одночасно стискайте долоні в кулаки (хапальні руху). Підряд зробіть 4 різких ритмічних вдиху носом (тобто "шмигніте" 4 рази). Потім руки опустіть і відпочиньте 3 - 4 секунди - пауза. Зробіть ще 4 коротких, галасливих вдиху і знову пауза.

Пам'ятайте! Активний вдих носом - абсолютно пасивний. Нечутний видих через рот. Плечі в момент вдиху нерухомі!

Норма: "прошмигайте" носом 24 рази по 4 вдиху.

Вправа "Долоньки" можна робити стоячи, сидячи і лежачи.

"Погончиков"

І.П.: станьте прямо, кисті рук стисніть у кулаки і притисніть до живота на рівні пояса. У момент вдиху різко штовхайте кулаки вниз до підлоги, як би віджимаючись від нього (плечі напружені, руки прямі, тягнуться до підлоги). Потім кисті рук повертаються в і.п. на рівень поясу. Плечі розслаблені - видих "пішов". Вище пояса кисті рук не піднімайте. Зробіть поспіль 8 вдихів-рухів. Потім відпочинок 3-4 секунди і знову 8 вдихів рухів.

Норма 12 разів по 8 вдихів-рухів.

Вправа "Погончиков" можна робити стоячи, сидячи і лежачи.

" Насос "(" Накачування шини ")

І.П.: станьте прямо, ноги трохи вже ширини плечей, руки вздовж тулуба (основна стійка - о.с.). Зробіть легкий уклін (руками тягнутися до підлоги, але не торкатися його) і одночасно - галасливий і короткий вдих носом у другій половині поклони. Вдих має скінчитися разом з поклоном. Злегка підвестися (але не випрямлятися), і знову уклін і короткий, галасливий вдих "з підлоги". Візьміть до рук згорнуту газету або паличку і уявіть, що накачуєте шину автомобіля. Поклони робляться ритмічно і легко, низько не кланяйтеся, досить поклону в пояс. Спина кругла, а не пряма, голова опущена.

Пам'ятайте! "Накачувати шину" потрібно в темпоритмі стройового кроку.

Норма 12 разів по 8 вдихів-рухів.

Вправа "Насос" можна робити стоячи і сидячи.

"Кішка "(" Присідання з поворотом ")

І.П.: Станьте прямо, ноги трохи вже ширини плечей (ступні ніг у вправі на повинні відриватися від підлоги). Зробіть танцювальне присідання і одночасно поворот тулуба вправо - різкий, короткий вдих. Потім така ж присідання з поворотом ліворуч і теж короткий, галасливий вдих носом. Вправо - вліво, вдих праворуч - вдих ліворуч. Видихи відбуваються між вдихами самі, мимоволі. Коліна злегка згинайте і випрямляйте (присідання легке, пружинисте, глибоко не присідати). Руками робіть хапальні руху праворуч і ліворуч на рівні пояса. Спина абсолютно пряма, поворот - тільки у талії.

Норма 12 разів по 8 вдихів-рухів.

Вправа "Кішка" можна робити також сидячи на стільці і лежачи в ліжку (у важкому стані).

"Обійми плечі" (вдих на стисканні грудної клітини)

І.П.: станьте, руки зігнуті в ліктях і підняті на рівень плечей. Кидайте руки назустріч один одному до відмови, як би обіймаючи себе за плечі. І одночасно з кожним "обіймами" різко "шмигаєте" носом. Руки у момент "обійми" йдуть паралельно один одному (а не хрест на хрест), ні в якому разі їх не міняти (при цьому все одно, яка рука зверху - права чи ліва); широко в сторони не розводити і не напружувати. Освоївши цю вправу, можна в момент зустрічного руху рук злегка відкидати голову назад (вдих зі стелі).

Норма 12 разів по 8 вдихів-рухів.

Вправа "Обійми плечі" можна робити також сидячи і лежачи.

"Великий маятник" ("Насос" + "Обійми плечі")

І. п.: станьте прямо, ноги трохи вже ширини плечей. Нахил вперед, руки тягнуться до підлоги - вдих. І відразу без зупинки (злегка прогнувшись у попереку) нахил назад - руки обіймають плечі. І теж вдих. Кланяйтесь вперед - відкидайтеся тому, вдих з "підлоги" - вдих з "стелі". Видих відбувається в проміжку між вдихами сам, не затримуйте і не виштовхуйте видих!

Норма 12 разів по 8 вдихів-рухів.

Вправа "Великий маятник" можна робити також сидячи.

" Поворот голови "

І.П.: встаньте прямо , ноги трохи вже ширини плечей. Поверніть голову вправо - зробіть галасливий короткий вдих носом з правого боку. Потім поверніть голову вліво - "шмигніть" носом з лівого боку. Вдих праворуч - вдих ліворуч. Посередині голову не зупиняти. Шию не напружувати, вдих не тягнути!

Пам'ятайте! Видих повинен відбуватися після кожного вдиху самостійно, через рот

 


План-конспект

заняття гуртка карате

основна група, другий рік навчання

керівник гуртка Панчуков О.Г.

 

 

Тема: Відпрацювання технічного комплексу рівня 10-го КЮ

Мета:

Освітня:

Набуття вихованцями знань,умінь, навичок виконання технічного комплексу рівня 10-го КЮ

Розвиваюча:

Розвиток фізичних якостей – витривалості, координації, сили та швидкості.

Формування спеціальних вмінь та навичок комбінованої техніки.

Оволодіння початковими навичками контролю та самоконтролю, розуміння дистанцій ведення бою та специфіки роботи на ближній, середній та дальній дистанціях в парах.

Формування здоровязберігаючих компетентностей вихованців.

Виховна:

Виховання поважного відношення до супротивника.

Зміцнення духу та тіла, вивчення базових понять філософії, психології

Місце проведення: зала карате

Правила ТБ: Дотримуватися правил ТБ при виконанні складних і ризикованих елементів самостійно та  в парах. (страхування)

Інвентар: татамі, маківари, гантелі, скакалки.

Прогнозований результат:

1.Вихованці мають знати і розуміти:

− особливості Кіокушинкай Карате як виду спорту;

 − нормативні вимоги на помаранчевий пасок – 10 кю;

− заборонені дії під час тренувань та проведення змагань за правилами Кіокушинкай Карате;

− правила етикету Кіокушинкай Карате;

− основні терміни, які використовуються в Кіокушинкай Карате;

− правилами проведення змагань.

2.Вихованці мають вміти і застосовувати:

− контролювати параметри стійок та розподіл ваги при переміщеннях у стійках; − дотримуватись вимог щодо виконання базової техніки (Кіхон);

− виконувати страховки та самостраховки під час виконання спортивних вправ. 3.Вихованці мають набути досвід:

− участі в змаганнях;

− дотримання правил безпеки під час проведення тренувань та виконання спортивних вправ;

 − виконання технічних елементів самостійно та під час роботи з партнером;

 − виконання вимог іспиту на 10 кю – помаранчевий пасок.

Методи:

  1.     Словесні, наочні, практичні, активні, які сприяють створенню позитивного емоційного клімату і формуванню стійкого інтересу до занять Кіокушинкай карате.
  2. Засоби:

1. Виконання СФП - техніка виконання блоків руками, удари ногами.

2. Елементи ЗФП– силові вправи.

  1.     Взаємодія вихованців  в парах, групах.
  2.     Виконання «ката» .
  3.     Елементи акробатики – перекати, стійки, мости, шпагати, перекиди

 

Зміст

Дозування

Організаційно- методичні вказівки

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовча частина

Шикування,привітання, перевірка присутніх, завдання уроку. Інструктаж з ТБ

Пульсометрія.

Розминка на місці.

1. Виконати обертальні рухи головою.

2. Обертання гомілки в горизонтальній площині.

3. Обертання гомілки у вертикальній площині. 

4. Піднявши стопи, випрямити коліна. Піднявши п'яти, зігнути коліна.

5. Ноги разом, зігнути в колінах, виконати обертання. 

Пульсометрія.

 

Основна частина

Виконання технічного комплексу 10-го Кю

1.1.Техніка виконання блоків руками:

 

 

 

 

1.Сейкен чудан сото уке

 

 

 

 

2.Сейкен чудан учи уке

 

 

 

3. Сейкен чудан цуки

 

 

 

F:\панчуков фото\IMG_20170119_222603.jpg

Виконання блоків в ігровій формі «Гра в квача»

Пульсометрія.

1.2.Техніка виконання ударів ногами:

1.Має гері

2. Має гері кеаге

3.Маваши гері

Ідо Гейко

Пересування у стійках на 3 кроки з технікою Гері+цукі+уке

Пульсометрія.

Ката

Тайкіоку (1,2,3)

Виконання Ката ігровій формі «Степ»

Комбінована техніка в парах

Виконується з партнером

Джіу іпон куміте

Спаринг з партнером по завданням

Кондиція

Присідання, віджимання, вправи для зміцнення м’язів пресу

Вправи на відновлення дихання

Джиу куміте

Легкий спаринг з партнером

 

Пульсометрія.

Заключна частина

Зменшуємо рухову активність. Відновлення до звичайного стану. Підведення підсумків,

15хв

5 хв

 

2 хв

 

 

 

6 хв

10раз

 

10раз

 

 

10раз

 

 

10раз

 

 

10раз

 

 

 

 

2 хв.

 

 

 

 

 

 

5 хв

 

 

 

 

5 хв

 

 

 

5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв

 

 

 

 

5 хв

 

 

5хв

 

5хв

 

 

 

 

 

 

12 хв

 

10хв

 

10хв

 

2

 

10хв

 

 

2 хв

 

5 хв

 

 

10хв

 

 

Зовнішній вигляд, самопочуття

Дотримання правил безпеки під час проведення тренувань та виконання спортивних вправ;

60-70 ССС/хвилину

 

Додаток

 

F:\панчуков фото\IMG_20170119_194025.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100-120 ССС/хвилину

 

Додаток

F:\панчуков фото\IMG_20170119_194208.jpg 

 

 

 

 

 

Вихідна позиція: права рука відведена до голови, ліва розташовується уздовж грудної клітини.

F:\панчуков фото\IMG_20170119_195852.jpgПовернути корпус на 45 ° (праве плече висунути вперед), одночасно відвести передпліччя правої руки в сторону, обертаючи по горизонтальній осі.

 

 

 

 

 

 

 

Спочатку треба стиснути кулаки і витягнути руки вперед так, щоб кулаки торкнулися один одного симетрично осі, що проходить уздовж тіла. Потім необхідно ліву руку, повертаючи, відвести (хікіте). Права рука залишається в тому ж положенні. Ця позиція вихідна.

 

 

 

125-140 ССС/хвилину

Додаток

Виконуючи удар, опорну ногу трохи зігнути.

 

Різко піднімаючи ногу вгору, нанести удар п'ятою або подушечкою пальців ніг (чесоку).

Потрібно звернути увагу, щоб опорна нога не відривалася від підлоги, плечі перебували перпендикулярно ударної нозі.

Відпрацювання блоків Джодан уке, Гедан барай, ударів Має гері, маваші гері, удари руками, секен цукі.

Ката початкового рівня для відновлення сил, внутрішньої та зовнішньої рівноваги

Діти застосовують інвентар (маківара)

Відпрацювання ударної техніки.

Виконуємо дихальні вправи по Цигун

F:\панчуков фото\IMG_20170119_194406.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Застосовується захисний інвентар

(шоломи, перчатки, захист гомілки)

60-70 ССС/хвилину

 

 

Визначення кращих вихованців під час заняття.

 

 

 

Додаток

Розминка

 

F:\панчуков фото\IMG_20170119_194025.jpg

1

З позиції «фудо дачі» виконуються обертальні рухи шиєю. Рухи повинні виконуватися по можливості швидко 10-20 разів. 

 

1хв.

Разминка

2

1. Виконати обертальні рухи стопою.

2. Обертання гомілки в горизонтальній площині.

3. Обертання гомілки у вертикальній площині. 

 

1хв.

Разминка

3

1,2. Піднявши стопи, випрямити коліна. Піднявши п'яти, зігнути коліна. Виконати 10-20 разів.

3-5. Ноги разом, зігнути в колінах, виконати обертання. 

1хв.

Разминка

4

Не відриваючи долоні один від одного, піднімати і опускати руки

1хв.

Разминка

5

Обертання тулубом і попереком. 

1хв.

Разминка

6

Виконати обертання руками

1хв.

Разминка


План-конспект

 заняття з акробатичної йоги.

керівник гуртка Петраченко О.В.

 

Тема: Техніка виконання та оволодіння елементів акробатики та асан йоги,  парної акробатичної йоги в поеднанні з дихальною гімнастикою.

Мета: Формування навичок оволодіння елементами акробатики та асан йоги, парної акробатичної йоги ,  формування здоровязберігаючих вмінь та навичок.

Завдання:

1. Повторити та закріпити техніку виконання акробатичних вправ та асан акробатичної йоги. Розвивати гнучкість, спритність, силу, координацію рухів, витривалість, відчуття балансу, гармонії та спокою;

2. Розвивати психо-ємоційні почуття учнів методом дихально-рухливої системи асан та самостійної роботи під час виконання вправ по станціях, а також зміцнити зв'язок між дітьми в парній роботі, навчитися довірі та підтримці. Бути єдиним цілим та рухатися в одному напрямку.  Закріплювати навички і вміння самострахування та страхування партнера під час виконання парних акробатичних вправ.  Закріплювати навички і вміння правильно дихати під час виконання вправ та асан.

3. Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу на уроках акробатичної йоги. Сприяти вихованню морально-вольових якостей: витривалості, гуманізму, поваги, взаємодопомоги, справедливості, єдності та гармонії в колективі та в самому собі.

Місце проведення: зал йоги.

Правила ТБ: Дотримуватися правил ТБ при виконанні складних і ризикованих акробатичних елементів самостійно та  в парах.(страхування)

Інвентар: килимок для йоги.

№ п/п

Зміст уроку

Д\з

хв

Організаційно-методичні вказівки

І Підготовча частина

20

 

1

Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку.

30с

У шеренгу, простежити за охайністю спортивної форми

2

Правила поведінки і техніки безпеки під час уроку.

10с

Виконувати вправи за командою та слухати настанови керівника

3

ЧСС за 6 с.

10с

Готовність учнів до уроку

4

Різновиди ходьби з виконанням

вправ на поставу:

- на носках, руки до гори;

- на п’ятках, руки за голову;

- на зовнішньому боці ступні, руки на пояс;

- на внутрішньому боці ступні, руки на пояс;

- перекатом з п’ятки на носки;

- напівприсівши, руки на пояс;

- у положенні присівши;

- прискорена ходьба.

2

У колоні по одному, в обхід по залу. Стежити за поставою. Плечі розправити, підборіддя підняти, тулуб тримати рівно.

 

5

Біг:

- повільний, рівномірний;

- з високим підняттям колін;

- з захлестом;

- прямими ногами у перед;

- прямими ногами назад;

- приставними кроками правим боком;

- приставними кроками лівим боком;

- вперед спиною;

- повільний біг.

1

Не обганяти один одного, тримати дистанцію

6

Ходьба. Вправи на відновлення дихання.

10с

1-2 – руки вверх, глибокий вдих. 3-4- руки вниз , видих

7

Розмикання по колу обличчям в середину кола. Виконання комплексу “Сурьянамаскар” (“привітання сонцю”).

6

Слідкувати за правильністю виконання асан, за диханням, та слухати керівника; віконати 7 повторень

ІІ. Розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування, з використанням асан та він’яс.

10

Розподіл учнів по станціях по два. Перехід виконувати по команді керівника. 10 секунд кожен перехід

1

станція — асана “човен” з положенні лежачі на спині.

1

 

Виконувати прямими нога та тримати спину рівну, руки вздовж тулуба.

2

станція — асана “свічка” з положення лежачі на спині.

1

Піднімати та опускати прямі ноги

3

станція — асана ворон з випригування до гори.

1

Руки піднімати на верх та випрямити ноги повністю

4

станція — він’яса “стіл-вугол”

1

В асані “стіл” підіймати високо таз та в асані “вугол” не сідати тазом на пол

5

станція — він’яса “собака мордою вниз”-”чутурангадандасана”-”сабака мордою в верх”

1

Не згинати колін, слідкувати за диханням, в асані “собака мордою до низу”: спина пряма, кібчик до гори, п'ятки поставити на підлогу.

6

станція — асанна “акула”

1

Не згинати ноги в колінах та тримати разом, руки на спиною прямі, обличчя прямо

7

станція — асанна “стійка на руках” біля стінки, статична.

1

Виконується обличчям до стіни, підійти руками до стіни якомога ближче на притулитися всім тілом до неї

8

станція — асана “тадасана” з піднімання на високі полупальці.

1

Тіло тримати рівно, не згинати ноги в колінах та тримати стопи паралельно одна одній

 

ЧСС за 6 сек.

40с

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

ІІІ. Основна частина

20

Залишаючись у парах, зайняти місця на килимках для йоги.

Підготовчі парні асани для відчуття партнера та розвитку гнучкості:

1

Асана “подвійній трикутник”

1

фіксація 3 секунди; нахил в ліво та в право; 8 разів

2

Асана “подвійна утананасана”

30с

фіксація 10 секунд; 2 рази

3

Асана “подвійне дерево”

30с

фіксація 3 секунди; виконати на обидві ноги

4

Асана “подвійній танцівник”

30с

фіксація 3 секунди; виконати на обидві ноги

5

Асана “подвійний верблюд”

30с

фіксація 3 секунди; спинами к партнеру; 2 рази зі зміною рук

6

Асана “подвійний голуб”

1

фіксація 10 секунд; обличам один к одному; виконати на обидві ноги

7

Асана “подвійний лотос”

1

фіксація 10 секунд; нахил в бік одного партнера, а потім в бік іншого

Основні, силові парні асани.

1

Асана “Планка-на-планці”

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

2

Асана “прямокутник”

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

3

Асана “стіл-на-столі”

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

4

Асана “кобра-риба”

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

5

Асана “кобра-міст”

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

6

Асана “Ластівка” в ногах

2

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

7

Асана “перевернута корзинка” в ногах

3

фіксація 3 секунди; помінятися положеннями; виконати 3 рази

ІV. Заключна частина

10

 

1

ЧСС за 6 сек.

10с

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

2

Перекати на спині в групуванні (самомасаж)

50с

10 разів

3

Асана “свіча”

1

Три цикли вдохів

4

Асана “халасана”

1

для розтягування м'язів спини та розслаблення, повільне викатування в положення лежачі

5

Асана “шавасана”

6

лежачі на спині з закритими очима, розслабити все тіло. Слухати настанову керівника.

6

Асана “лотос”. ЧСС за 6 сек.

10с

подяка собі, своєму тілу, партнерові та кожному присутньому за заняття.

7

Домашнє завдання: з ранку виконувати комплекс “привітання сонцю”

50с

мінімум 4 повторення.

ДОДАТКИ

Додаток1

“Привітання сонцю” - “Сурья Намаскар”

 

Привітання сонцю- Це дуже древній комплекс вправ, що зародився в Індії, де його називають СурьяНамаскар (у перекладі з індійського «сурья» - сонце, «намаскар» - вітання). Комплекс вправ «Привітання сонцю» являє собою нескладну послідовність певних поз, які плавно переходять одна в іншу і забезпечують відмінну розтяжку спини та інших частин тіла. Невід'ємною частиною СурьяНамаскар є правильне дихання і медитаційні практики.

Комплекс «Привітання сонцю» відмінно підходить в наступних випадках:

  • в якості ранкової зарядки;
  • замість розминки перед силовим тренуванням;
  • для зняття втоми чи роздратування в будь-який час доби;
  • перед трапезою з метою активізації травних процесів.

Повний цикл «СурьяНамаскар» включає 24 пози, але кількість задіяних асан в них всього 7. Їх назви в різних джерелах можуть відрізнятися, але суть їх одна і та ж. Ось ці асани:

1. Молитовна поза.

Стоїмо прямо, стопи разом, долоні з'єднані один з одним перед грудьми. Робимо видих.

 

2. Сонячна поза

На вдиху піднімаємо прямі руки вгору і прогинається в спині тому. Тягнемося назад корпусом, руками і головою.

 

3. Поза «Нахил вперед». Уттханасана

На видиху обережно нахиляється вперед, тягнемося долонями до підлоги, а головою до колін. Коліна намагаємося не згинати.

 

 

 

4. Поза Вершник

Не відриваючи долонь від підлоги, на вдиху опускаємося на одне коліно, другу ногу при цьому відводимо назад. Коліно і великий палець задньої ноги повинні стосуватися підлоги. Корпус подаємо вперед, спину прогинаємо, погляд спрямовуємо вгору.

5. Поза Гора. Собака мордою до низу

Знову ж не відриваючи долонь від підлоги, на видиху плавно переносимо передню ногу назад, сідниці піднімаємо вгору, а голову володіємо між руками. Таким чином, тіло стає схоже на гору з вершиною в сідницях. П'ятами тягнемося в підлогу.

6. Поза «Вісім точок»

На видиху плавно опускаємо коліна, груди і підборіддя на підлогу, сідниці втягуємо в себе. Таким чином, статі стосуються вісім точок тіла: підборіддя, груди, обидві долоні, обидва коліна і великі пальці ніг. Це єдина асана, в якій необхідно затримати дихання на видиху.

7. Поза Змія

На вдиху опускаємо стегна на підлогу і одночасно прогинаємо спину і відкидаємо голову назад. На підлозі повинні залишитися ноги і нижня частина живота, опора на долоні.

Далі вже розглянуті асани необхідно повторити в наступному порядку:

8.На видиху - позу «Гори»;

9.На вдиху - позу «Вершник»;

10. на видиху - «Нахил вперед»

11. на вдиху - позу «Сонячна»;

12. на закінчення - «Молитовну» позу.

Далі належить ще раз повторити всі 12 позицій з тією лише різницею, що в позі «Вершник» потрібно буде змінити опорну ногу.

 

 

Додаток 2

Шавасана як основний єлемент йоги в формуванні здоровязберігаючих технологій

Безумовно всі діти  полюбляють всілякі секрети. Щось таємниче завжди привертає їхувагу. І йога багато в чому залишається для нас загадкою, тому що практика йоги дає нам дуже незвичайний досвід, який ми не завжди можемо пояснити раціонально.

Однією з унікальних асан йоги є шавасана. Багато людей, які починають знайомитися з йогою, відносяться до шавасани поверхнево: подумаєш, просто лежиш на спині і все …

І дійсно, на перший погляд ця асана здається дуже простою, але ефект перевершує всі очікування. Глибока 15-ти хвилинна шавасана відновлює психічні і фізіологічні сили, як повноцінний 8-ми годинний сон.

Не може бути! – це перше, що спадає на думку. І, тим не менш, це щира правда. Тільки основний ключик в тому, що це повинна бути дійсно глибока шавасана.

При регулярній практиці шавасани нормалізується робота практично всіх систем нашого тіла, розум стає спокійним, емоційні реакції врівноваженими, прояснюється свідомість.

Шавасана – найкраща терапія при стресовій напрузі, депресивному стані, вегето-судинній дистонії та ще багатьох, поширених на сьогоднішній день, психосоматичних відхиленнях.

Позитивний вплив цієї практики йоги можна перераховувати ще довго. Але, як то кажуть, краще один раз спробувати… Тому пропонуємо вам ознайомитися з технікою виконання шавасани і, не відкладаючи, виконати її. Так ви відразу ж зможете відчути її вплив на власному досвіді.

 

Шавасана – техніка виконання

Прийміть положення лежачи на спині, бажано на досить твердій і рівній поверхні. Найкраще виконувати шавасану на підлозі, підстеливши під себе килимок для йоги або ковдру. Улюблену подушечку залиште на дивані – для шавасани вона не знадобиться.

Відчуйте положення тіла. Пам’ятайте, що для шавасани дуже важливим є внутрішнє зосередження і занурення в практику.

Якщо ви відчуваєте сильне напруження в м’язах, м’яко покачайтеся вліво-вправо. Потім напружте все тіло, немов потягуючись, намагайтеся максимально стиснути м’язи, і з черговим видихом розслабтеся.

 

Відчуйте під собою надійну поверхню підлоги і дозвольте своєму тілу розслабитись.

Найчастіше новачки питають: «Як розслабитися?». Справа в тому, що нам не потрібно думати, просто дайте м’язам команду розслабитися. Ви ж не замислюєтеся про те, як напружитися. Подумки команда напружитися йде в певну групу м’язів, і вони починають працювати. Те ж саме з розслабленням. Просто наш розум не звик до цього і починає висувати всілякі відмовки, типу «я не можу розслабитися».

Отже, даємо тілу внутрішню команду на розслаблення і продовжуємо занурення в шавасану.

Переведіть свій внутрішній погляд на маківку і повільно рухайтеся вниз по тілу, поки не дійдете до п’ят. У міру руху внутрішнього погляду відпускайте напругу. Дихання при цьому має бути вільним.

Розслаблення – стан, здатний самозаглиблюватись. І, якщо подумки ви не бігаєте у справах, не думаєте про минуле або про майбутнє, то ваша шавасана поглиблюється сама собою.

Тепер переведіть свою увагу на дихання і відчуйте, як рухається потік повітря. Не змінюйте своє дихання, просто спостерігайте за ним. Поступово ви відчуєте, що тіло приємно важчає і по м’язах розливається тепло, може виникнути легке поколювання в кінчиках пальців рук і ніг. Це показники глибокого розслаблення.

Щоб розум раптово не перервав вашу шавасану і не витягнув вас зі стану розслаблення, можна додати практику внутрішнього проголошення мантри. На кожному вдиху і видиху подумки вимовляйте мантру Горанга і просто занурюйтесь в її внутрішнє звучання і хвилі дихання.

Побудьте в цьому стані стільки, скільки вам захочеться!

Для виходу з шавасани зробіть дуже глибокий вдих і спокійно видихніть. Потім злегка поворушіть пальцями рук і ніг. Потягніться, як після сну. Поверніться на правий бік і трохи полежте.

Після цього сядьте, добре розітріть долоні до відчуття тепла і поплескайте долонями все тіло.

Шавасану закінчено, тепер поспостерігайте за своїм станом.

Шавасану можна практикувати після фізичних навантажень для відпочинку, а можна зробити її самостійною практикою. Для практики шавасани немає протипоказань чи обмежень.

 

 

 

 


План-конспект

заняття гуртка естетичної гімнастики

основна група, перший рік навчання

керівник гуртка Зубенко О.В.

 

 

ТЕМА: Вивчення техніки рівноваги на заняттях гуртка з естетичної гімнастики

Мета:

Освітня:

Вивчення техніки рівноваги, удосконалення гнучкості та вестибулярної  стійкості

Розвиваюча:

Розвиток естетичних якостей – музичності, танцювальності, виразності, артистизму.

Формування спеціальних вмінь та навичок, необхідних в естетичній гімнастиці.

Формування вмінь та навичок групового виконання вправ.

Формування здоровязберігаючих вмінь та навичок.

Виховна:

Виховання відчуття колективізму та командної єдності.

Місце проведення: спортивна зала

Правила ТБ: Дотримуватися правил ТБ при виконанні складних вправ на гнучкість.

Інвентар: килим, гімнастична стінка, лавка, скакалка,  обруч.

Прогнозований результат:

Оволодіння технікою виконання рівноваги.

Зміцнення здоров'я.

Гармонійний розвиток форм фізичних якостей і функцій організму.

Вміння виконувати вправи синхронно.

Відчуття колективізму, командної єдності та духу.

Освоєння та виконання вихованцями всіх вимог в составі команди.

Методи:

Вербальний – роз’яснення, образно-сюжетна розповідь, слухові орієнтири, сигнали.

Наглядний – артистичний показ, імітація, зорові орієнтири.

Практичний – метод цілісної та розчленованої вправи, змагально-ігровий метод.

Засоби:

Основна гімнастика  - стилізовані ЗРВ та види пересувань.

Вправи на пластику – розслаблення, хвильоподібні, пружині рухи.

 Вправи без предмета – рівновага, повороти, стрибки.

Музикально рухові засоби – узгодження елементів з музикою, її характером, ритмом.

Елементи хореографії – вправи біля опори, елементи різних танців.

Засоби виразності – жести, елементи пантоміми.

Взаємодія гімнасток в парах, трійках, групах.

Синхронні елементи.

Елементи акробатики – перекати, стійки, мости, шпагати, перекиди, колеса, підтримки.

Шикування та перешикування – вертикальне, горизонтальне, діагональне, колове та ін..

 

Частина заняття

 

ЗМІСТ

Дозуваня

Організаційно-методичні вказівки

ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

1. Вхід до зали, побудову.

2. Піднімання правої - лівої руки. Батман вперед правою - лівою ногою.

3. Ходьба: -на носках, руки в сторони;

                    -на п'ятах, руки за спиною;

                    -в напів-приседі, руки за голову;

                    -в повному приседі, руки назад;

-стрибки;

-з високим підніманням стегна, руки в сторони.

4. Біг:

-звичайний;

 -подскокі;

 -пріставние правим і лівим боком;

 -з зміноюнапрямку;

 -з поворотом на 3600.

5. Ходьба.

6. Перешикування в дві шеренги.

30”

30”

4’

 

 

 

 

3’

 

 

 

30”

30

 

Правильна рука і нога

Руки витягнути, коліна прямі

спина пряма

з'єднувати лопатки

Зглибокого присідання

Тягнути шкарпетки

Дихання рівне, спина пряма, тягнути стопи.

 

Відновити дихання

7. Розминка на місці:

1) Повороти голови вправо-вліво, нахили голови вперед-назад, в сторони.

2) Кругові обертання головою.

3) Піднімання плечей вгору-вниз, по черзі одним і іншим плечем.

4) І.П.-стійка ноги нарізно, руки в сторони:

     - постановка рук по позиціях: I, II, III;

     - хвилі руками;

     - розслаблення рук по частинах (повільно і швидко).

5) І.П.-стійка ноги нарізно, руки на пояс:

     - нахили тулуба вперед з прогином;

     - нахили тулуба в сторони;

     - нахили вперед до торкання підлоги руками;

     - упор стоячи зігнувшись.

6) І.П. - упор присівши:

     - 10 стрибки ввгору, після стійка на полупальцах руки в сторони.

7) Танцювальні кроки: -скрестний крок;

                                        -невелика танцювальна композиція на 8 рахунків.

12’

2p

8p

 

10р

 

1p

 

2р

3p

 

спина пряма

Чи несходити з місця

спина пряма

 

Лікті не згинати

 

 

 

 

колінапрямі

Рука тягнеться в сторону

Коліна не згинати

 

 

Руки витягати вгору

8. Партер:

1) І.П. - сивий: 1 - стопи на себе; 2 - натягнутишкарпетки;

2) І.П. - те саме: 1-4 – стискати пальці ніг.

3) І.П. - сивийп'яти разом, коліна зігнуті в сторони( «метелик»):

    1-8 - складка вперед.

4) І.П. - сивий ноги нарізно:

     1-4 - складка до правої ноги;

     5-8 - складка до лівої ноги;

     9-16 - складка до підлоги вперед.

5) Випади (правої, лівої, в сторони - переходи з лівої на праву).

6) Шпагати (на праву, на ліву, поперечний).

7) І.П. - упор стоячи на колінах: прогиб вгору-вниз ( «кішечка»).

8) І.П. - упор лежачи на стегнах: прогин назад, зігнутиколіна( «рибка»).

9) І.П. - лежачи на животі руки вгору: одночаснийпідйом рук і ніг ( «човник»).

10) І.П. - те саме: почерговий підйом рук і ніг ( «качалочка»).

11) І.П. - лежачи на животі захоплення кожною рукою однойменної ноги: підйом стегон і підборіддя вгору ( «кошик»).

12) І.П. - лежачи на спині: стійка на лопатках ( «свічка»).

13) І.П. - лежачи на спині: міст

14) Складка до прямихногах вперед.

14’

10р

 

10р

 

 

 

10р

 

 

 

Коліна прямі

 

 

 

Грудна клітка         торкається п'ят

Коліна прямі

 

Колінозадньої ноги пряме

Коліно в підлогу

прогинсильніше

Дістати носками до носа

Руки і ноги прямі

 

Руки і ноги прямі

Коліна і груди вище

 

Коліна прямі

руки прямі

Коліна не згинати

О С Н О В Н А    Ч А С Т ИНА

9. Рівноважна підготовка на двох ногах:

1) І.П. - стійка ноги разом, руки в сторони:

1-2 - підйом на полупальци;

3-4 - і.п .;

5-8 - те саме, що і 1-4.

2) І.П. - стійка ноги разом, руки в сторони, положення стоп по VI позиції;

1-7 - стійка ноги разом з закритими очима, руки в сторони (рівновага на 2-х ногах;

8 - і.п.

11. Рівноважна підготовка на одній нозі:

1) І.П. - стійка ноги разом, руки в сторони:

1-права вперед на пассе;

2-6 - рівновага на лівій;

7-8 - і.п .;

1-8 - те ж на правій.

 

2) І.П. - те саме:

1-права вперед на пассе;

2-4 - рівновага на лівій;

5-7 - підйом на полупалець;

8 - і.п .;

1 - 8 - те ж направій.

8’

 

Чи несходити з місця, витягуватися вгору

 

 

Чи несходити з місця, втягнути сідниці

 

 

 

Опор  ноги на верху натягнута, біля коліна.

 

 

 

Спиратися на великий і середній палець опорної ноги

 

 

12. Розвиток вестибулярної стійкості з використанням спеціальних тренажерів:

Метод кругового  тренуванняСхема круговой тренировки 3

10’

Перехідвід одного тренажера до іншого відбувається по команді тренера

3. Стрибкова підготовка на місці:

1) І.П. - стійка руки на поясі:

1 - напів-присед;

2 - стрибоквгору, ноги прямі;

3-4 - приземлення в напів-присед.

2) І.П. - те саме: 5 стрибків з прямими ногами.

3) І.П. - те саме: 5 стрибківіззігнутими ногами.

4) І.П. - те саме:

1-наскок на дві;

2 стрибоквгору з прямими ногами.

7’

 

 

 

 

Тягнути стопи і коліна

 

 

 

 

Штовхатися вище, приземлення амортизувати

14. Предметна підготовка з обручем:

1) Обертанняна шиї.

2) Обертання на талії.

3) Обертаннянакисті (права-ліва).

4) Вертушка на підлозі.

5) підкинув обруча навколо фронтальної осі на півоберта.

6) Стрибки в обруч.

7) Зворотний кат.

15. Побудова в одну шеренгу.

16. ОФП в парах:

1) Вправа на м'язичеревного преса:

 І.П. - лежачи на спині, руки за головою:

1-підйом тулуба до вертикалі; 2-і.п.

2) Вправа на м'язи спини:

І.П. - лежачи на животі, руки за головою:

1-підйом тулуба до вертикалі; 2-і.п.

1-8-утримання положення тулубу вгору.

 

10’

10р

10р

10р

 

Витягати шию

 

рука напружена

 

Ловити тільки кистями

тягнути стопи

рука напружена

ЗАКЛЮБЧНА ЧАСТИНА

 

17. Гра «Рибак і рибки»: Діти перебудовуються в коло - «рибки», ведучий знаходиться в центрі кола з скакалкой- «вудкою», по команді ведучий починає обертати скакалку по колу, а діти високо підстрибують над скакалкою. Хто не встигає стрибнути над скакалкою вибуває з круга. Переможцем вважається «рибка», яка залишилася спійманою.

18. Побудова в одну шеренгу. Гра «Забороненей рух».

19. Підведення підсумків заняття.

20. Організований вихід із зали.

 

7’

20р

 

 

10р

 

 

 

 

8’

 

 

3’

1’

1’

 

 

Руки не розчіплювати, підйом вище

 

 

Руки не розчіплювати, підйом вище

 

 

 

Стрибати вище

 

Будь уважніше!

Виділення кращих

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фрагменти занять гуртка


Додаток

ІГРИ ТА ІГРОВА ТЕРАПІЯ

(підбірка рухливих ігор)

 

Підготувала:

керівник гуртка з естетичної гімнастики

Зубенко О.В

 

Гра, є діяльністю людини, якій належить велика роль формування особистості. В іграх діти відображають накопичений досвід, поглиблюють, закріплюють своє уявлення про життя, пізнають світ, збагачуються навичками, відчуттями, уявленнями, розвивають їх. Правильно організовані рухливі ігри сприяють всебічному розвитку дитини. Вони розвивають спостережливість, кмітливість, уміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати побачене.

Для дітей дошкільного та молодішого шкільного віку дуже важливим є вдосконалення рухових функцій рук і пальців, що підвищує шкірно-тактильну і м’язову рухову чутливість, розвиток моторики дрібних груп м'язів кисті в свою чергу впливає на формування передніх часток кори головного мозку. Для цього використовуюся ігри з невеликими предметами (малими м’ячами, мішечками, паличками, прапорцями).

Правильне поєднання ігор з іншими засобами фізичного виховання сприяє всебічному фізичному вихованню дітей.

  1.               ІГРИ НА РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЇ

«ВАГОН», ЩО «БОВТАЄТЬСЯ»

Вік гравців: Від шести років

Гра розвиває: Координація, реакція

 «Вагон, що бовтається», - динамічна, весела гра, сприяюча розвитку реакції і координації рухів. Опис гри.Учасники діляться на групи по три і більш за людину - "поїзди". Дві дитини залишаються без груп - вагони, що "бовтаються". Поїзди починають бігати по кругу, перешкоджаючи різкими поворотами вагонам, що «бовтаються», причепитися до себе. Мета "вагонів" причепитися в хвіст "поїзда".

Після того, як вагону, що «бовтається», вдається причепитися до "поїзда", перший гравець (голова "поїзда") сам стає вагоном" Правила гри, що "бовтається, Учасники діляться на групи по три і більш за чоловік - "поїзди". Двоє чоловік залишаються і стають вагонами, що "бовтаються". Вагони", що "бовтаються, прагнуть причепитися до поїзда.

"Поїзд", здійснюючи різкі повороти, заважає причепитися вагону, що до себе "бовтається". Якщо вагон, що "бовтається”, причіплюється, його місце займає гравець "голова поїзда".

«М’ЯЧ, ЩО ЛЕТИТЬ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: уважність, спритність, реакція, сила

Опис гри Гра включає вправи для розвитку сили. Перекидання м’яча виробляється в положенні сидячи між командами, що вчаться, розташованими в довільному порядку. Перемагає команда, яка рідше упускала м’яч.

Правила гри Гра включає вправи для розвитку сили.

Перекидання м’яча виробляється в положенні сидячи між командами, що вчаться, розташованими в довільному порядку. Перемагає команда, яка рідше упускала м’яч.

«МОЛЕКУЛА»

Вік гравців: від одинадцяти років

Гра розвиває: координація, розкутість, реакція.

Гра хороша для початкового розкріпачення дітей і зменшення їх замкнутості. Гра також трохи розвиває реакцію дітей і координацію за рахунок танців.

Опис гри. Під час танців ведучий оголошує: "Молекула - число", тут "число" - це цифра від 2 до 5.  Той, що наприклад веде оголошує: "Молекула - три!", а діти повинні об'єднатися за руки в групи по троє людина і продовжити танцювати. Ті діти, що не знайшли собі групу, покидають танцмайданчик (або вирушають з центру її), а останні продовжують звичайні танці.  Так повторюється до тих пір, поки не залишиться мінімум гравців - вони оголошуються переможцями.

Правила гри Діти танцюють той, що під музику веде оголошує: "Молекула - число", тут "число" - це цифра від 2 до 5. Діти повинні об'єднатися за руки в групи із стількох чоловік, скільки було оголошено. Ті діти, що не змогли об'єднається в групи (не вистачило місця), покидають танцмайданчик (або вирушають з центру її) і оголошуються програвшими, а останні продовжують звичайні танці по-одному. Гра повторюється до тих пір, поки не залишиться необхідна кількість гравців, які оголошуються переможцями.

  1.               ІГРИ НА РОЗВИТОК УВАЖНОСТІ

«ГРУПА,  СТРУНКО!»

Вік гравців: від чотирьох років

Гра розвиває: уважність, координація, мислення, реакція.

 Опис гри Діти, стають в одну шеренгу. Керівник, стоячи лицем до тих, що грають, подає команди. Діти їх повинні виконувати лише в тому випадку, якщо перед командою буде виголошено слово "Група". Якщо не було слова "група", то реагувати на команди не треба. Що допустив помилку робить крок вперед і продовжує гру.

До кінця гри найбільш неуважні гравці відходять далі за інших від вихідного положення. Виграють ті діти, які були найбільш уважні і завдяки цьому залишилися в своєму вихідному положенні. 

Правила гри: Діти стають в одну шеренгу. Керівник, стоячи лицем до тих, що грають, подає команди. Діти їх повинні виконувати лише в тому випадку, якщо перед командою буде виголошено слово "Група".

Якщо не було слова "група", то реагувати на команди не треба. Що допустив помилку, робить крок вперед і продовжує гру. До кінця гри найбільш неуважні гравці відходять далі за інших від вихідного положення. Виграють ті діти, які були найбільш уважні і завдяки цьому залишилися в своєму вихідному положенні.

 

«ГУСЕНИЦЯ»

Вік гравців: Від  одинадцяти років

Гра розвиває: уважність, координація, розкутість.

 Гусениця - гра під музику, добре личить для дитячих свят. Розвиває раськрепощенность граючих дітей і координацію рухів.

 Опис гри  Гравці утворюють ланцюжок (встають друг за дружкою) - "гусеницю". Перший гравець - "голова", останній - "хвіст".

Включається музика і гусениця починає рух вперед, при цьому голова показує різні танцювальні рухи (руками, тілом, ногами, головою), а останні гравці прагнуть повторити ці рухи.  Коли "голова" втомлюється, він повертається до наступного за ним гравця, гладить його по голові, а сам переходить в хвіст гусениці.  Ця гра, продовжується з новим ведучим і з новими рухами, так до тих пір, поки звучить музика.

Правила гри Гравці стають в ланцюжок друг за дружкою, утворюючи гусеницю. Гравець на чолі гусениці починає рух вперед під музику з різними танцювальними рухами. Останні гравці прагнуть в точності повторити всі рухи цього гравця. Коли "голова" втомлюється, він повертається до гравця ззаду, гладить його по голові і стає в хвіст гусениці.

Погладжений гравець стає таким, що веде, і вся гра повторюється з новою головою і новими рухами. Гра продовжується доки звучить музика.

 

«ІМЕНА»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: уважність, координація

Щоб імена краще запам'яталися, щоб потренувати увагу і уміння швидко перемикатися з одного завдання на інше.

Опис гри  Щоб імена краще запам'яталися, щоб потренувати увагу і уміння швидко перемикатися з одного завдання на інше, можна провести в кампанії до 15 чоловік і таку гру. Ведучий пропонує дітям за певну кількість часу (за 10, 15 або 20 секунд) помінятися місцями так:  щоб всі імена розташувалися за абеткою; щоб всі встали за кольором волос (зліва - брюнети, справа — блондини);  щоб всі встали по зростанню (зліва — маленькі, справа — великі).

Правила гри Ведучий пропонує хлопцям за певну кількість часу (за 10, 15 або 20 секунд) помінятися місцями так:  щоб всі імена розташувалися за абеткою;  щоб всі встали за кольором волос (зліва - брюнети, справа — блондини);  щоб всі встали по зростанню (зліва — маленькі, справа — великі).

 

«ЗАБОРОНЕНИЙ РУХ»

Вік гравців: від чотирьох років

 Гра розвиває: уважність, координація, мислення, органи чуття, реакція.

Опис гри  Діти, йдучи по кругу, повторюють всі рухи за вихователем, окрім одного, наприклад: "Руки вгору!". Той, хто виконує "заборонений" рух, стає в кінець колони. Таким чином, уважніші діти виявляться на початку колони, і вони вважаються переможцями.

Правила гри Діти, йдучи по кругу, повторюють всі рухи за вихователем, окрім одного, наприклад: "Руки вгору!". Той, хто виконує "заборонений" рух, стає в кінець колони. Таким чином, уважніші діти виявляться напочатку колони, і вони вважаються переможцями.

 

«ДЗЕРКАЛЬНЕ ВІДОБРАЖЕННЯ»

Вік гравців: від трьох років

Гра розвиває: артистизм, уважність, координація, пам'ять, розкутість.

Опис гри  Ведучий стає лицем до гравців і робить різні рухи. А діти повинні повторювати, як в дзеркалі, всі його рухи. Хто допустив помилку, вибуває з гри. Перемагає той, хто жодного разу не помилився.

Правила гри Ведучий стає лицем до гравців і робить різні рухи. А діти повинні повторювати, як в дзеркалі, всі його рухи. Хто допустив помилку, вибуває з гри.Перемагає той, хто жодного разу не помилився.

 

«ХТО ЯК РУХАЄТЬСЯ?»

Опис гри: п’яти способам пересування: польоту, плаванню, ходьбі, ковзанню, стрибкам – відповідають імітаційні рухи на місці. Діти повинні їх виконувати після того, як керівник назве певного представника тваринного світу.

Правила гри: Наприклад, горобець, кенгуру, качка, змій тощо. Той хто виконав правильну імітацію – перемагає.

«ЗМІНА РУХУ ЗА СИГНАЛОМ»

Опис гри: Учні рухаються по прямокутнику (коло) в колоні по одному. Залежно від кількості свистків – 1,2,3,4,5, вихованки продовжують звичайну ходьбу,

пересуваються бігом, ідуть напівприсіді, зупиняються, змінюють напрям руху на 180 градусів тощо.

«ФЛЮГЕР»

Опис гри: Діти шикуються в шеренгу. Керівник пояснює правила гри, в якій діти мають виконувати різні вправи при подачі різних команд: «північ» - руки на пояс; «південь»- руки за голову; «схід» - руки вгору; «захід» руки вниз. Керівник у різних поєднаннях називає сторони світу, а діти виконують відповідні вправи. Той, хто помилився, робить крок назад. Перемагають ті, які залишились в шерензі.

 

«ЗАПАМ’ЯТАЙ СИГНАЛ »

Опис гри:Група звичайною ходьбою рухається по прямокутнику й слухає різні сигнали (свисток, оплеск, дзвінок тощо). На кожний сигнал виконувати різні рухи: свисток – зупинка; оплеск  пересування у напівприсіді; сирена – поворот на 180 градусів, виконання ходьби в протилежному напрямку; дзвінок – пересування на носках із руками на поясі тощо.

«НАЙКРАЩА СКУЛЬПТУРА»

Опис гри:Діти пересуваються у повільному темпі кроком по колу. Керівник періодично називає різноманітні види спорту, а діти зупиняються і приймають позу, яка символізує названий вид спорту. Керівник вибирає найкращу «скульптуру». За командою керівника діти знову йдуть по колу. Гру повторюють 2-3 хвилини.

 

  1.               ІГРИ НА РОЗВИТОК СПРИТНОСТІ

«ДИТЯЧИЙ БОУЛІНГ»

Вік гравців: від чотирьох років

Гра розвиває: координація, спритність 

Дитячий боулінг – дуже забавна гра для дітей. Розвиває усвідомлення причини і наслідку, зрітельно-рухову координацію, загальну моторику.

Опис гри  Стрічкою відзначають лінію. З пластмасових пляшок роблять кеглі. Дитину ставлять за межею, і вона повинна кинути (бажано котити як в дорослому боулінгу) м'ячик так, щоб попасти по «кеглях».

Правила гри Беруть пластмасові пляшки («кеглі») і ставлять трикутником. На деякій відстані від кеглів кладуть стрічку, вона служитиме межею, за яку не можна переходити. Дитяти ставлять за цією межею. Показують йому, як потрібно збивати кеглі м'ячиком. Потім дитяті дають можливість самому спробувати збити кеглі. Виставляють пляшки заново і гра продовжується.

«РАКЕТА»

Вік гравців: від чотирьох років

Гра розвиває: уважність, витривалість, координація, спритність, мислення, реакція

Опис гри діти, що грають,  йдуть по кругу, взявшись за руки, і виголошують: "Чекають нас швидкі ракети, для прогулянок по планетах, на яку захочемо, на таку полетимо. Але в грі один секрет – що запізнився, місця немає!" Після цих слів всі біжать до ракетодрому і займають місця в будь-якій з ракет. Що залишилися без місця, йдуть в центр майданчика. Потім всі знову стають в круг разом з тими, що запізнилися і знову починають гру. Перемагають ті учасники, які жодного разу не залишилися без місць в ракеті. Гру починати лише по сигналу керівника.Правила гри Гравці йдуть по кругу, взявшись за руки, і виголошують: "Чекають нас швидкі ракети, для прогулянок по планетах, на яку захочемо, на таку полетимо. Але в грі один секрет - що запізнився місця немає!" Після цих слів всі біжать до ракетодрому і займають місця в будь-якій з ракет. Що залишилися без місця, йдуть в центр майданчика. Що залишилися без місця, йдуть в центр майданчика. Потім всі знову стають в круг разом з тими, що запізнилися і знову починають гру.Перемагають ті учасники, які жодного разу не залишилися без місць в ракеті.

«ХТО БІЛЬШЕ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: спритність, моторика рук, реакція

 «Хто більший» - азартне змагання, сприяюче розвитку моторики рук і спритності.

Опис гри  Кожному учасникові видається мотузок завдовжки близько 1 м.  По сигналу того, що водить, гравці починають зав'язувати вузлики на мотузку.  Перемагає той, хто за 1 хвилину зав'яже більше вузлів.

Правила гри Учасникам роздаються вірьовки (стрічки) завдовжки близько 1 м-коду По сигналу гравці починають зав'язувати на мотузку вузли Той, хто за 1 хвилину зав'язав більше вузлів - перемагає

«ПОЛЮВАННЯ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: Спритність, розкутість, реакція

Охота - активна гра для розвитку спритності, раськрепощенності, координації рухів для дітей старші за шість років. 

Опис гриНа картках записують імена всіх гравців, що беруть участь в грі. Картки перетасуються і роздаються таким, що грає. Гравці танцюють під музику і в цей час стежать за тим, чиє ім'я записане на його картці (видобуток) як можна непомітніше. Як тільки музика зупиняється, мисливець повинен схопити свій видобуток. Але кожен гравець-видобуток у свою чергу, повинен схопити іншого гравця, для якого він є мисливцем.

Правила гри На картках пишуться імена учасників гри. Картки перетасуються і роздаються гравцям. Після включення музики кожен гравець танцюючи, стежить як можна непомітніше, за своєю метою (видобутком). Після виключення музики мета "видобуток" має бути схоплена гравцем (мисливцем) Після цього картки можуть бути зібрані, перетасовані і гра може початися знову.

«ТЯГНИ – ШТОВХАЙ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: витривалість,координація,мислення,сила.

Гра дуже добре розвиває координацію рухів.

Опис гри  Діти розбиваються на пари. Кожна пара стає спиною один до одного і зчіплюється руками в ліктях. У такому положенні діти повинні пробігти 20-30 метрів до фінішу і, не розвертаючись, повернутися на старт. Таким чином, кожен гравець в один бік біжить вперед особою, а в іншу - спиною.

Правила гри Діти розбиваються на пари. Кожна пара стає спиною один до одного і зчіплюється руками в ліктях.  У такому положенні діти повинні пробігти 20-30 метрів до фінішу і, не розвертаючись, повернутися на старт. Таким чином, кожен гравець в один бік біжить вперед особою, а в іншу - спиною.

«ХВІСТ ДРАКОНА»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: уважність, спритність, реакція

Хвіст дракона - весела і рухлива гра для дітей від п'яти років і старше, що розвиває увагу, реакцію і спритність. Кількість тих, що грають не менше 4 чоловік (але чим більше, тим цікавіше і веселіше).

Опис гри. Гравці встають один за одним, узявши попереду того, що стоїть за талію (як би утворюючи дракона/змійку). Що стоїть попереду — голова дракона, задній — хвіст.

«Голова» дракона намагається зловити свій «хвіст», а «хвіст» повинен ухилитися від «голови», при цьому всі останні ланки дракона/змійки не повинні розчіплятися. Коли передній гравець зловить заднього, спійманого стає «головою». Останні міняються місцями за бажанням.  Гра продовжується.

Правила гриГравці будуються один за одним, тримаючись за талію попереду того, що стоїть, утворюючи дракона. Перший гравець - «голова» намагається зловити останнього-«хвіст», при цьому останні не повинні розчіплятися. Коли перший гравець зловить останнього, спійманого стає «головою». Останні міняються місцями за бажанням. Гра починається спочатку.

«СПРИТНИЙ М’ЯЧ »

Опис гри: Підкинути м’яч угору, але перед тим, як його зловити, плеснути в долоні за спиною (під лівою або правою ногою), повернутися на 90, 180, 360 градусів, присісти тощо.

  1.               ІГРИ НА РОЗВИТОК ВИТРИВАЛОСТІ

«КІШКИ-МИШКИ»

Вік гравців: від чотирьох років

Гра розвиває: уважність, витривалість, реакція

Опис гри. Вибирається двоє що водять - кішка і мишка. Останні гравці стають в круг, взявшись за руки, тим самим утворюючи між собою ворота. Кішка стоїть за кругом, мишка - в крузі.  Завдання кішки - увійти до круга і зловити мишку. При цьому кішці дозволяється проривати ланцюг гравців, підлазити під зчеплені руки або навіть перестрибувати через них.  Гравці прагнуть не пропустити кішку всередину круга. Якщо ж кішці удасться пробратися в круг, гравці відразу відкривають ворота і випускають мишку. А кішку прагнуть з круга не випускати. Гра закінчується перемогою кішки і відповідно поразкою мишки.

Правила гри. Гравці встають лицем один до одного і беруться за руки так, щоб між ними залишалася достатня відстань. Коли кішка намагається пробратися всередину круга, або навпаки вибратися з нього, грає забороняється зрушувати плечі. Мишка, виявившись за межами круга, не має права втікати далеко. Оптимальна кількість гравців - від 10 до 25-30.  Після закінчення гри, коли кішка зловила мишку, вони встають в круг, а гравці вибирають нову кішку і мишку.

«СТРИБКИ ЧЕРЕЗ СКАКАЛКУ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: уважність, витривалість, координація, спритність, реакція 

 Опис гри  Двоє що вчаться тримають за кінці мотузок і рівномірно крутять її у бік дітей, що стоять, а ті по черзі стрибають через скакалку, не зачіпаючи її. Хто зачепить, стає крутити скакалку. 

Правила гри Двоє що вчаться тримають за кінці мотузок і рівномірно крутять її у бік дітей, що стоять, а ті по черзі стрибають через скакалку, не зачіпаючи її. Хто зачепить, стає крутити скакалку.

«КОНКУРСИ СТРИБУНІВ»

1.Виконати стрибок назад (ліворуч, праворуч) у довжину з місця. Перемагає той, у кого довжина стрибка більша.

2.Стрибки у висоту з місця з діставанням певного  предмета (м’яча, стрічки), який поступово піднімають вище. Перемагає ьой хто під час стрибка торкнеться предмета на більшій висоті.

3.Виконання стрибків угору на місці з поворотом на 90 градусів і більше. Перемагає той, хто виконає поворот на більший кут.

4.Виконання стрибків із місця через мотузку (скакалку) способом зігнувши ноги. Перемагає той, хто виконав стрибок на більшу висоту, не торкнувшись перешкоди.

5.Багаторазові стрибки на двох ногах (3,5,7)  без зупинки. Перемагає той, хто подолав більшу відстань.

 

  1.               ІГРИ НА РОЗВИТОК АРТИСТИЗМУ, ФАНТАЗІЇ, МИСЛЕННЯ

«ПЛУТАНИНА»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: уважність,логіка,мислення.

Опис гри  Діти встають кругом і беруться за руки. Той, що водить відвертається, і гравці починають заплутуватися, перелазивши, як тільки можна, один через одного. Той, що потім водить повинен розплутати цей клубок, не розмикаючи круг. Правила гри Діти встають кругом і беруться за руки. Той, що водить відвертається, і гравці починають заплутуватися, перелазивши, як тільки можна, один через одного. Той, що потім водить повинен розплутати цей клубок, не розмикаючи круг.

«ХОДИМО ЯК ЗВІРИ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: артистизм, координація,мислення,фантазія

Ходимо як звіри – гра для дітей молодшого і середнього віку на розвиток творчого мислення, уяви, загальної моторики і фантазії. Опис гри  Вибравши певну картинку з якою-небудь твариною, дитя повинне змалювати ця тварина жестами, мімікою, звуками. Правила гри Вибирають образ тварин, в яких своєрідна хода і рухи, наприклад, жаба, слон, мавпа, кішка, собака і так далі.

Включають яку-небудь музику для фону (що б легко було змальовувати тварин). Дорослий називає тварину, а дитя змальовує ходу і рухи цієї тварини.

«ЩО МИ РОБИЛИ СЬОГОДНІ»

Вік гравців: від чотирьох років

Гра розвиває: артистизм, мислення, навики спілкування, розкутість, фантазія

Що ми робили сьогодні - рухлива і дуже весела, пустотлива гра, що допомагає розвивати уяву дітей, акторські і інші здібності.

Опис гри  Вибирається що водить. Він на якийсь час виходить з кімнати. Останні учасники домовляються про те, які дії змальовуватимуть.  Той, що водить повертається і поводиться до них з питанням: - Що ви робили сьогодні?  Діти відповідають:  - Що ми робили, не скажемо, але зараз тобі покажемо! І починають змальовувати будь-які дії (плавають, підмітають, копають, грають на скрипці і так далі).

По цих рухах той, що водить вгадує, чим вони займалися. Якщо вгадає, то вибирають того, що іншого водить. Якщо немає, то той, що водить знову вирушає, а гравці задумають іншу дію. Правила гри Вибирається той, що водить, який виходить з кімнати Учасники домовляються, які дії змальовуватимуть Після повернення, той, що водить запитує «Що ви робили сьогодні?» Діти, після слів «Що ми робили, не скажемо, але зараз тобі покажемо!», змальовують задумані дії  Якщо той, що водить вгадає, вибирають того, що іншого водить.

6.ІГРИ НА РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ

«НАЙГНУЧКІШИЙ»

Вік гравців: від шести років

Гра розвиває: координація, спритність 

Найгнучкіший - рухлива, весела гра для великої групи дітей. Гра допомагає розвинути гнучкість і координацію рухів. Опис гри  Ведучий натягує між двома стовпами або деревами скакалку (або мотузок) на висоті грудей гравців. Гравці повинні проходіть під неї, вигинаючись назад, не зачіпаючи мотузка.

Кожного разу, коли гравці проходят під мотузком, вона опускається нижче на 30 сантиметрів. Учасник, що зачепив мотузок, - вибуває з гри. Правила гри Мотузок або скакалка натягається між двома стовпами на рівні грудей гравців. Гравці повинні пройті під мотузком, вигинаючись назад, не зачепивши її. Мотузок опускається на 30 сантиметрів нижче кожного разу, коли учасники проходят під нею. Що зачепив мотузок вибуває з гри. Виграє той, хто залишився останнім.

«КОНКУРСИ НА ГНУЧКІСТЬ»

1.Лежачи на спині, руки в кільце, тримаючись пальцями. Просунути праву (ліву) ногу, не торкаючись «кільця».

2.У стійці ноги нарізно, руки схрещені перед грудьми нахилитись таким чином, щоб торкнутися ліктями землі.

3.У положенні сидячи покласти ліву (праву) ногу за голову на шию.

4.Лежачи на животі, руками захопити гомілковостопні суглоби відведених назад ніг, прогнутися.

 

7. ІГРИ НА РОЗВИТОК СИЛИ, ВИТРИВАЛОСТІ

 «ЧЕХАРДА»

Вік гравців: від восьмі років

Гра розвиває: координація, спритність, сила.

Чехарда дуже корисна гра для дітей. Вона розвиває спритність, координацію рухів, сміливість, упевненість в собі і м'язову силу.

Опис гри  Для гри в чехарду потрібний не менше двох чоловік: хто стрибає і через кого стрибають.  Існує декілька варіантів цієї цікавої гри: На початку гри вибирається той, що водить, який стає козлом. Всі учасники гри починають стрибати через нього. Той, хто не зумів перестрибнути через козла, або його звалив, або впав після стрибка, стає на місце козла, а той, що колишній водить йде стрибати.

Всі гравці встають один за одним на відстані 5 кроків, близько 3 м. Голову треба пригнути і самим зігнутися спираючись на зігнуту в коліні ногу. Що грає, стоїть останнім, розгинається і по черзі перестрибує через того, що кожного стоїть попереду способом, який називається "Ноги нарізно", спираючись руками об його спину. Потім він сам стає попереду (кроків за десять). Гравці поступово випрямляються, збільшуючи висоту стрибка. Той, що кожен перестрибнув стає попереду. Кому стрибок не удасться, вибуває з гри. Учасники гри встають в круг на відстані приблизно в десять кроків, повертаються в потилицю один одному і приймають позу для гри в чехарду. Потім будь-який гравець розбігається і починає стрибати. Перший, через кого перестрибнули, теж розбігається і починає скакати за ним навздогін. Таким чином, всі гравці перестрибують всіх і стають на свої місця. Але якщо хтось когось не зумів перестрибнути, він все одно повинен бігти і стрибати далі, а потім встати на своє місце.

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 квітня 2020
Переглядів
2647
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку