Методичні рекомендації" Формування компетентностей - запорука успіху "

Про матеріал
Містить інформацію для учнів, які хочуть засвоїти ознаки рівностей прямокутних трикутників.
Перегляд файлу

Урок  №1

Тема: Прямокутний трикутник.

Мета: Засвоєння учнями ознак рівності прямокутних трикутників.

Обладнання: Моделі рівних прямокутних трикутників ( із двома фіксованими елементами ), плакат для розв'язування задачі( рис. 6).

Хід уроку

І. Фронтальна перевірка домашнього завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Запитання:

1.Сформулюйте першу ознаку рівності трикутників.

2.Сформулюйте відповідні твердження для рівнобедрених трикутників( див. Рис.1).

                        В                                                                     В1

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  Рис.1

АВ=А1В1,<В<В1

АВС=А1В1С1

 

3.Сформулюйте другу ознаку рівності трикутників.

4.Сформулюйте відповідне твердження для рівнобедрених трикутників( див.рис.1).

 

 

 

 

 

Рис.2

а) АС=А1С1,                                б) АВ=А1В1                            в) АВ=А1В1

      <А=<А1                                               <С=<С1                                       <В=<В1

▲АВС꞊▲А1В1С1                             ▲АВС꞊▲А1В1С1                      ▲АВС꞊▲А1В1С1

5.Сформулюйте  третю ознаку  рівності трикутників.

6.Сформулюйте відповідне твердження для рівнобедреного трикутника.

 

 

 

 

 

                                              Рис.3

АВ=А1В1,АС=А1С1

 АВС=А1В1С1

7.Який трикутник називається прямокутним?

8.Чому дорівнює сума гострих кутів прямокутного трикутника?

 Ш. Вивчення нового матеріалу

 Розгляд системи завдань, які допоможуть самостійно сформулювати ознаки рівності прямокутних трикутників.

    1. Пригадайте першу ознаку рівності трикутників і сформулюйте відповідну ознаку рівності прямокутних трикутників.

   2. Поясніть рівність прямокутних трикутників, користуючись першою ознакою рівності трикутників(рис.4).

                                                                                                          ВС=В1С1,

                                                                                                          АС=А1С1.

                                                                                                                       АВС=А1В1С1

 

 

                                        Рис.4

    3.Пригадайте другу ознаку рівності трикутників.

    4.Поясніть рівність прямокутних трикутників, користуючись другою ознакою рівності трикутників.

    а) АС= А1С1, <А=<А1. 

           АВС=А1В1С1

    б)АВ=А1В1,<А=<А1,

           АВС=А1В1С1

    5.Оскільки в прямокутних трикутників один елемент ( прямий кут ) є фіксованим, то які ще два елементи можуть допомогти встановити  рівність прямокутних трикутників?( Гіпотенуза і катет.)

6. Далі формулюється ознака рівності прямокутних трикутників за гіпотенузою і катетом  за шарнірною моделлю  ламаної ( див. Рис.5 ).

  Дано: АВ=А1В1,ВС=В1С1.

  Довести: АВС=А1В1С1.

Доведення здійснюється за підручником ( див. розв'язування задачі 24 на с.40).

 

 

 

 

Закріплення проводиться за такими запитаннями:

 1. Чому при доведенні ознаки рівності прямокутних трикутників будують DCA=DCA  і D1C1A1=B1C1A1?

2. Чому АВD і A1B1D1- рівнобедрені?

V. Домашнє завдання

П. 3 Контрольні запитання 10-13.№ 30.33

 №25,26 - рівні І і ІІ.

№27,33 — рівні Ш і ІV.

 

 

docx
Додано
3 лютого 2019
Переглядів
717
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку