Урок "Рівнобедрений трикутник"

Про матеріал
Урок включає в себе часозберігаючу технологію. Вона дає учням за готовими малюнками краще засвоїти навчальний матеріал і раціонально розподіляти час на уроці. Ця технологія переплітається з валеологічними аспектами уроку
Перегляд файлу

Тема: Рівнобедрений трикутник

Мета: засвоїти ознаки рівнобедреного та рівностороннього трикутників, сформувати вміння самостійного використання теореми про властивість рівнобедреного трикутника у навчальних ситуаціях; розвивати вміння правильно сприймати і відтворювати математичну інформацію; створення комфортних умов на уроці шляхом дотримання  валеологічних аспектів уроку, формувати часозберігаючу технологію.

 

                             Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Привітання вчителя.

11. Актуалізація опорних знань.

Учні із заплющеними очима уявляють всі ті об'єкти, про які говорить

учитель.

 А)  Проведення евристичного тренінгу з питань:

1) трикутник;

2) рівність трикутників;

3) ознака рівності трикутників за двома сторонами і кутом;

4) ознака рівності трикутників за стороною і двома прилеглими кутами    ознака рівності трикутників за стороною і двома прилеглими кутами

 

Б) Відтворення випереджального домашнього завдання

 

Перший учень оформляє на дошці доведення теорем про властивість кутів рівнобедреного трикутника (3.3). Другий учень оформляє на дошці доведення оберненої теореми –  ознаки рівнобедреного трикутника (3.4)

В) Клас працює з учителем, даючи усні відповіді на запитання.

 

Проектує завдання:

1. Зняти інформацію:

Відомо, що <АВС = аКМР, аСВЕ = аЕDC (За якої умови?)

2. Знайти рівні трикутники

  1. Зняти інформацію:

- дати назву трикутникам (обґрунтувати);

- класифікація за сторонами;

- класифікація за кутами;

- чи можуть бути у трикутника два кути тупі, два кути прямі?

 

111. Тема і мета уроку. Оголошує тему (пояснює причину, посилаючись на нерозв'язану задачу попереднього уроку).

«Його величність рівнобедрений трикутник».

Гасло уроку: «Думай і дій, дій і думай».

 

 

1.Спостерігає за роботою груп.

Перший учень пояснює доведення теореми 3.3 учням А і Б..

Другий учень пояснює доведення теореми 3.4 учням В і Г.

Тоді учні А, Б, В і Г відтворюють доведення теореми у своїх групах.

Учні А, Б і В, Г міняються місцями, слухають доведення іншої теореми і відтворюють його іншому ведучому

 

2.Працює з рештою учнів класу.

Опрацювання означення рівнобедреного трикутника:

знайдіть означення у підручнику;

назвіть бічні сторони аАМК ;

основу;

 кути при основі;

Що в означенні говориться про основу?

Яка вона може бути за величиною відносно бічних сторін?

Працюють з підручником і відповідають на запитання вчителя.

 

3.

Дайте назву трикутникам

Учні роблять висновки.

Основа може бути:

– більшою за бічну сторону;

– дорівнювати їй;

– бути меншою за бічну сторону

 

4. Практична робота (учні працюють у двох групах). Яка з фігур зайва?

 

 

5.Виміряйте вказані кути

 

 

Дайте відповіді на запитання:

Де розташовані ці кути?

Зробіть висновок і порівняйте свої висновки з теоремою .

6 Фізкультхвилинка.

 

7. Учні самостійно працюють в парах. Знайдіть рівнобедрені трикутники:.

 

До групи учнів, що працюють біля дошки,

підключаються учні Д і Е.

Вкажіть, де можливо, числові значення

 

 

 

    1V.Формування нового навчального досвіду. Виконайте

більше вправ за вибором:

 

 

1. Серед поданих трикутників знайдіть рівнобедрені:

 

 

2. Доведіть, що ⌂ABC – рівнобедрений 

 

3. Зніміть інформацію, зробіть висновок

 

 

 

5. Знайдіть рівні трикутники

 

 

6.Знайдіть

 

V .Домашнє завдання

VI. Підбиття підсумків уроку. Оголошення оцінок

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
801
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку