Тема. Минулий час дієслова.
Мета: формувати в учнів уявлення про дієслова минулого часу; вчити визначати час дієслова, рід і число дієслів минулого часу; розвивати мовлення, увагу, мислення; виховувати любов до рідної мови, повагу до України, уміння працювати в парі та групі.
Очікувані результати.
учні:
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу з елементами закріплення
Обладнання: підручник, картки для роботи в парах і групах, LEGO-цеглинки для оцінювання, м’яч, ілюстрації («карти вражень»), аудіозапис пісні.
Хід уроку
I . Організація класу. Привітання.
Доброго ранку,
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку!
Доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
1.Перевірка готовності до уроку.
- Подивіться чи все ви підготовили до уроку?
2. Правила поведінки при повітряній тривозі
- Давайте повторимо правила поведінки під час повітряної тривоги
3. Правила поведінки на уроці. Вправа з Лего «Так - ні» (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
4. Оцінювання.
Під час роботи орієнтуйтесь на критерії оцінювання — вони допоможуть вам покращити свій результат.
Наприкінці уроку ви визначите свій рівень і зможете оцінити власну роботу.
Отже, починаємо працювати!
5.Створення позитивного настрою.
Який у вас настрій?
Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Що вас порадувало сьогодні?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Я прийшла на урок з подарунками, але вони незвичайні — їх не можна покласти в портфель чи забрати додому. Це подарунки, які залишаються з вами назавжди.
Покажіть мені праву долоню — я покладу в неї добро, повагу, щирість, гарний настрій, віру у себе та трішки натхнення.
А тепер покажіть ліву долоню — сюди я покладу старанність, уважність, терпіння, наполегливість, допитливість і бажання відкривати нове.
А тепер обережно з’єднайте свої долоньки… відчуйте тепло. Це не просто тепло — це ваші сили, ваші можливості, ваш успіх.
Посміхніться один одному, поділіться цим теплом із сусідом — і нехай сьогодні на уроці кожен із вас відчує:
“Я можу! Я вмію! У мене все вийде!”. Повторимо всі разом.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Вправа 1, с.105.
Списати слова, вставити пропущені літери, позначити особові закінчення дієслів.
IV. Актуалізація навчальної діяльності
V. Повідомлення теми і мети уроку.
Кидаю м’ячик, називаю слова минулого часу. Діти ставлять питання.
Проблемне питання – на яке питання відповідають всі дієслова, а який час дієслова ви поклали у стаканчик. Отже, як ви думаєте, яка тема нашого сьогоднішнього уроку.
Тема. Минулий час дієслова
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки. ПРАВИЛА СИДІННЯ ЗА ПАРТОЮ
Зошити свої ми відкриваємо і під нахилом тримаємо, запишемо дату та Класна робота. Чому в нашій каліграфічній хвилинці є слово енергія?
Розгорнути листок, виписати дієслова в минулому часі, визначити число та рід.
Оцініть себе цеглинкою, як ви працювали у парі.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Коли чуєте дієслова минулого часу виконуєте рухи.
Читаю…
Стрибав — (стрибаємо)
Будуть писати
Бігали — (біжимо на місці)
Стрибала — (стрибаємо)
Малюю…
Не слухаю
Присідав — (присідаємо)
Йшли – (крокуємо)
Кружляла — (крутимося)
Дивлюся…
Плескав — (плескаємо)
Присіли, встали, сіли за парти
Плескав — (плескаємо)
ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ. Вправа «Маляр».
Уявіть, що ваші очі — це пензлики, а стіна попереду — полотно. «Малюємо» очима горизонтальну лінію (зліва направо — як ми пишемо в зошиті).«Малюємо» вертикальну лінію (зверху вниз).«Малюємо» коло за годинниковою стрілкою – проти годинникової стрілки.
Оцініть себе, як працювали у групі. Сердечко, лайк, дизлайк(є в Марійки лайк)
VІІ. Закріплення нового матеріалу.
Описати дві карти дієсловами минулого часу. Скласти одне речення поєднавши дві карти.
VІІ. Підсумок. Рефлексія.
Базове: виконати вправу з підручника. Вправа 3, с.107, виписати дієслова минулого часу.
Середній рівень: скласти 3 речення з дієсловами минулого часу.
Високий рівень: написати невелику розповідь (4–5 речень) про вчорашній день.